Hirdetés

2021. február 25., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Domonkos

Domonkos
Ármester

Mi? Nem! :D
Az emberi let celja, hogy muanyagot termeljen. De igazabol az sem magunk miatt kell, hanem a bolygoknak. Valojaban a bolygok celja az, hogy muanyagot teremtsenek valahogyan. Hogy miert, azt ne kerdezzetek, en csak egy muanyagot termelo ember vagyok, nem egy kibaszott bolygo!
Amugy a Fold ezzel most egeszen jol all. :K Jo otlet volt az elheto atmoszfera kialakitasa! :R

Elado lakas (Pecs): https://hardverapro.hu/apro/pecs_kiraly_utca_38_nm-es_lakas_4/friss.html

(#2) Boss Norbon# válasza Domonkos (#1) üzenetére

Boss Norbon#
friss újonc
LOGOUT blog (1)

Jópofa komment! :K
Feltehetően, téged ez a téma érdekel mostanában, már a műanyag.
Érdekes téma ez is.

(#3) Domonkos válasza Boss Norbon# (#2) üzenetére

Domonkos
Ármester

Kulonosebben nem foglalkoztat egyik tema sem.
Egyszeruen tul sok variaciot hallottam mar ezekre, raadasul tul nehezen tudok igazsagot tenni kozottuk. Meg persze ido kozben arra sem art rajonni, hogy az ember hite onmagaban edeskeves ahhoz, hogy akarmin valtoztatni tudjon.

Viszont hogy az irasra is jobban reflektaljak:
A penz reszet en egyaltalan nem igy elem meg. En azert szeretnek kelloen sokat keresni, hogy az eletemnek azon reszeit ki tudjam vele valtani, amiket nagyon nem szeretek. :U

Elado lakas (Pecs): https://hardverapro.hu/apro/pecs_kiraly_utca_38_nm-es_lakas_4/friss.html

(#4) icemad

icemad
veterán

A Matrix című filmben megmondták szemtől szembe. Az emberi élet célja, hogy véget érjen. Maximálisan egyetértek ezzel.

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#5) UnA válasza icemad (#4) üzenetére

UnA
Korrektor

Ezt már korábban is tudták a bölcsek, a Tao Te King úgy írja: "Lét és nemlét szüli egymást"

(#6) Eastman válasza icemad (#4) üzenetére

Eastman
őstag
LOGOUT blog (1)

Az élet nem film.

Hagyományosan az ÉLET célja a reprodukció.

[ Szerkesztve ]

(#7) Agyturbina

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Az elet erteleme, az azonos cimu Monti Pyton Darabban leledzik, csak ugye mindenki a fejfedokrol szolo reszt jegyzi meg. :K

Kulonben az etelme, pontosan, az hogy gondolkodjunk rajta mi ertelme van. Pontosan ennyi ertelme van a reprodukcionak is. :R

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#8) Eastman válasza Agyturbina (#7) üzenetére

Eastman
őstag
LOGOUT blog (1)

A céljáról írtam és nem az értelméről. ;)

...és nem is az egyén céljairól.

[ Szerkesztve ]

(#9) Boss Norbon# válasza UnA (#5) üzenetére

Boss Norbon#
friss újonc
LOGOUT blog (1)

Érdekes gondolat. Az út és erény könyvében, amiből idéztél, ha jól rémlik.
Sok érdekes és hasznos, helytálló gondolat van ezekben, ahogy ebben is.
Viszont én nem teljesen értek velük egyet. Sok olyan dolog van, amik elhomályosodtak, nem úgy vannak leírva, ahogy ki lettek gondolva, vagy az ember nem úgy értelmezi, ahogy az írója gondolta. :R

(#10) Agyturbina válasza Eastman (#8) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Celja, nem lehet, hiszen ez egy emberi definicio. Az eletnek nincs celja, hiszen nem tudatos. Az elet mar magaban sem definialhato, eddig nem sikerult meghatarozni. A reprodukcio egy megnyilvanlasa csak, de ha megnezzuk a kornyezet kenyszeriti ki az evolucios verseny miatt.
Van egy maroknyi eloleny amely nem is preferalja a reprodukciot, inkabb "orok eletu".

Elnezest a feluletes olvasasert :B

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#11) andor80

andor80
aktív tag
LOGOUT blog

Az én életem célja ,hogy ne kattintsak legközelebb élet értelme cikkekere.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#12) Narxis válasza Eastman (#6) üzenetére

Narxis
nagyúr

De a reprodukciónak mi a célja?

(#13) Agyturbina válasza Narxis (#12) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Az elet fenntartasa, ergo korbenforgo erveles ebben a formaban, hiszen a celjaji, egymas okai SZVSZ :R

(#14) Eastman válasza Narxis (#12) üzenetére

Eastman
őstag
LOGOUT blog (1)

A túlÉLÉSképesség növelése.

(#15) Narxis válasza Agyturbina (#13) üzenetére

Narxis
nagyúr

De milyen élet fenntartása? Az emberi fajé? Tehát az élet célja az emberi faj fenntartása? Nekem ez nem elégséges cél és itt elérkeztünk arra pontra, hogy kinek mi vagy milyen szemszögből nézve mi. Tehát nincs egyetemes cél.

(#16) Agyturbina válasza Narxis (#15) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Nem is lehet, hiszen nem tudjuk mi az elet...Az elso problema.
Mi a celja a gravitacionak?
Semmi, csak a hatasat ismerjuk, ugyan ez azzal a fogalommal is mit eletnek hivunk.
Nem ertelemezheto kerdes, de lehet rola filozofalni. :R

(#17) Eastman válasza Narxis (#15) üzenetére

Eastman
őstag
LOGOUT blog (1)

Az élet szerintem olyan belső üzenet amely burjánzásra, elterjedésre, saját előnyösnek vélt tulajdonságainak továbbadására készteti annak hordozóját. Az életösztön kifejezés közismert. Én nem szűkítettem ezt az emberekre.

A magátadás viszont céllal történik.

...és kiáradó cselekmény. Tudomásom szerint a Földön élő fajok legtöbbjénél. És a befogadó szabályozza annak mértékét. Ismereteim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hieronymus válasza Agyturbina (#16) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Az ember eligazodását segíti az életben, ha mindenhez célokat és ideológiát tud igazítani.
A céltalanságot értelmezhetetlen/felfoghatatlannak érjük meg.

Mi a célja az életnek?
Ha találsz valamit amit célnak vagy képes elfogadni, akkor küzdeni tudsz érte, legfeljebb elérhetetlen.
Sőt! Elérhető cél nem lehet élet cél. Ha eléred megszűnik a létezés értelme.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#19) Chaser

Chaser
titán

mi lenne?
bitcoint bányászni
zárható

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#20) pozsoka

pozsoka
tag

Nyomtalanul elmúlunk, eltűnünk, ha esetleg valaki jelentősnek is érzi magát vagy a tetteit, egy idő múlva már úgysem fog rá senki emlékezni, nem is lesz, aki emlékezzen. Nem számít, mikor, mit teszünk, nyomtalanul eltűnünk.

Okos ember nem szemetel, a többieknek meg tilos!

(#21) Narxis válasza pozsoka (#20) üzenetére

Narxis
nagyúr

Ez nagyon depis. :(

(#22) Chaser válasza pozsoka (#20) üzenetére

Chaser
titán

és mit csinálunk addig bakki'?
élünk, ez lenne az élet értelme:
élni
hogy kinek mit jelent az már más kérdés
lehet nyomtalanul eltűnök, de sok mindent tapasztaltam amíg itt voltam
jót, kevésbé jót, rosszat is, de ez vele jár

(#23) pozsoka válasza Chaser (#22) üzenetére

pozsoka
tag

De értelme nincs, bármit is tapasztalsz, ha megöregszel azok is csak emlékek lesznek, amennyiben nem felejted el őket, vagy módosulnak. Mindegy mit teszel, a gyerekeid egy ideig emlékeznek majd a tetteidre, de aztán elhalványul, akár rosszat, akár jót cselekedtél.

(#24) Chaser válasza pozsoka (#23) üzenetére

Chaser
titán

de megélted
lehet mikor meghalunk megszűnünk létezni, de addig sokat tapasztalunk
porból lettünk s porrá leszünk...itt leszünk utána is csak már nem tudjuk:)
de addig lehet élni, akkor is ha igazán élni ritkán jön össze
mikor először voltam tengerparton akkor döbbentem rá hogy mennyire végtelenül kicsik vagyunk és mennyi minden van a világon amit még nem láttam, és nem is fogok látni
születésünk pillanatában egy dolog biztos, hogy meghalunk, de közte van azért némi időnk ( :
ha ezt elfogadod megbékélsz a világgal és kiélvezed amit lehet, ha pedig nem, akkor depressziós leszel amíg élsz
bármeddig is élünk valahol sejtem utolsó perceinkben is görcsösen ragaszkodunk hozzá, hogy még legalább egy napot hadd élhessünk...
( :

(#25) pozsoka válasza Chaser (#24) üzenetére

pozsoka
tag

Ez is egy nézőpont, hajrá!

(#26) Chaser válasza pozsoka (#25) üzenetére

Chaser
titán

nekem bevált ( :
ha azt akarod hogy fennmaradjon a neved írj egy jó könyvet, akkor egy darabig még emlékezni fognak rád:) - ha az megnyugtat, én konkrétan lesz@rom ha már meghaltam ki emlkészik rám és kinem, mivel meghaltam, ha pedig van élt a halál után akkor nem haltam meg és azrt mindegy :d -

(#27) cskamacska válasza pozsoka (#20) üzenetére

cskamacska
addikt

Pina.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#28) Hieronymus válasza pozsoka (#23) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

De ez miért baj?
Mármint, hogy elfelejt az utókor.
Mindenkiről nem lehet utcát vagy intézményt elnevezni. Arról sem tudnak sokan, hogy kiről - miért neveztek el valakit.

Az evolúció egy olyan folyamat amiben az egyén-egyed lényegtelen. Az életképes mutációk egy része jobb alkalmazkodó képességet hoz az egyednek. Ezzel új faj alakul ki vagy jelentősen nő a faj dominanciája.

Ennek a folyamatnak nincs kijelölt célja, de biztosít egyfajta "fejlődést".
Az embernek is ez a logikus célja. Az utódok nemzése ezzel a faj fenntartása és lehetőség biztosítása a hasznos mutációkhoz. Ha segíteni akarod ezt a folyamatot, akkor egyél valami hasznosat. ha nem, úgy is jó.

(#29) UnA válasza Hieronymus (#28) üzenetére

UnA
Korrektor

Ez nagyon szép biológiai leírás, csak nincs köze az ember tudatához – vagy úgy is nevezhetem, hogy a lelkéhez. Mert ez az, ami emberré tesz.

(#30) Hieronymus válasza UnA (#29) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Most érkeztünk el a kényes ponthoz.
Tisztázni kellene, mi a lélek.
Tanult folyamat eredménye, öröklött képesség vagy valahonnan érkezik hozzánk legkésőbb születésünkig. Van a léleknek fizikai vetülete a testben vagy csak "úgy" kapcsolódik hozzánk?
Csak az ember kiváltsága a lélek vagy minden élőlényhez kapcsolódik.
Lehet élet nélküle. Ha igen akkor honnan lehet felismerni a hiányát?

(#31) Boss Norbon# válasza Hieronymus (#30) üzenetére

Boss Norbon#
friss újonc
LOGOUT blog (1)

Nagyon jó gondolat, kérdés! :R
Nos, az én meglátásom szerint, egy tanult képesség, pontosabban, az emberi elme egy része.
De ezt egy következő részben, már tervbe van... :K

(#32) UnA válasza Hieronymus (#30) üzenetére

UnA
Korrektor

A téma szempontjából ez nem releváns kérdés.

(#33) Agyturbina válasza Hieronymus (#18) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Ez a gyengék ments vára, a legszebb az egészben a céltalanság. Mert akkor nincs félelem a beteljesületlen célok miatt. Mert a félelem a legnagyobb mozgató rugoja jelenleg a társadalomnak. Félünk mi lesz holnap, mi lesz ha meghalunk, mi lesz az utoddal, a házzal, autóval....

Én nem félek ezektől, minek?
Ha el kell, hogy pusztuljak, ám legyen, a fizikai fájdalom eddig sem hatott meg nagyon, többször kezdtem 0-rol és mégis itt vagyok. Mert nem félek ezektől.

Persze fenntartom a tévedés jogát :R

(#34) pozsoka válasza Hieronymus (#28) üzenetére

pozsoka
tag

Nem baj, de van aki ebben látja az élete értelmét, hogy ő mekkora dolgokat vitt véghez, az egyén élete nem számít, de még az emberiség sem , kozmikus szinten értelmetlen a létezésünk, hiszen a világegyetemben csak egy porszemen arcoskodó lényecskék vagyunk néhány pillanatig.

(#35) pozsoka válasza pozsoka (#34) üzenetére

pozsoka
tag

Olyanok vagyunk, mint egy hangyaboly, amit bármikor felgyújthat egy hülyegyerek, fontoskodunk, iparkodunk, gyűjtögetünk, háborúzunk keresve az értelmet az egészben, de hiába, nyom nélkül el fogunk tűnni.

(#36) pozsoka válasza pozsoka (#35) üzenetére

pozsoka
tag

Persze lehet, hogy tévedek, talán az élet értelme, az egyén boldogsága, és minden cselekedetünk meghatározó, mindenki különleges, a cél az öröklét.

(#37) Hieronymus válasza UnA (#32) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Te keverted bele ebbe a témába a lélek fogalmát.

(#38) Hieronymus válasza pozsoka (#36) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Érdekes.
Időnként felmerül az örökélet kérdése vagy igénye ebben a fórumban is.
Azt gondolom, hogy a hosszabb élet csak akkor érték, ha az egészséges életszakaszban érhető el.
Az életben tartó gépek, elhozták a földi pokol lehetőségét. A gyomorszonda mint az etetés és itatás lehetősége a lélegeztetőgéppel megdobva bizonyosan nem jutalomüdülés az elfekvőben.
A természet ezt elég jól megoldotta. A testi és tudati leépülés párhuzamosan halad előre a halálig. Ettől a halál félelme vagy elfogadása már csak egyéni preferencia kérdése.
Én kikerülöm a gépi életben tartás szakaszát. Addig van értelme z életnek, amíg elfogadható életminőséget lehet tartani.

Egy volt munkatársam fia 12 éves korában távozott el.
Egész életében beteg volt. Önálló döntése alapján hagyta abba a gyógyszerek szedését. A szülők nehezen élték meg a fiú halálát, de elfogadták a döntést.

(#39) pozsoka válasza Hieronymus (#38) üzenetére

pozsoka
tag

Nyilván a legtöbben így gondolják, egyszer talán elérjük a tudatátvitel lehetőségét másik testbe vagy gépbe, ami megint sok kérdést vet fel az értelem , lélek és cél körben.

(#40) Hieronymus válasza pozsoka (#39) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Az egyén szempontjából bizonyosan kívánatos lehet.
A társadalom szempontjából bizonyosan nem az örökélet. Mit kezdenénk annyi emberrel úgy, hogy évszázadokon keresztül halmozott sérüléseit pátyolgatja.

(#41) pozsoka válasza Hieronymus (#40) üzenetére

pozsoka
tag

No, igen már most is túl sokan vagyunk.
Viszont a virtuális valóságba feltöltött test nélküli tudatok száma bármennyi lehet, így ugye mentesül a föld a teher aló, az öröklét megközelíthető, de ez már sci-fi.

(#42) Tuib

Tuib
aktív tag

Egyértelműen 42 a válasz.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#43) nevemfel válasza UnA (#29) üzenetére

nevemfel
tag

Így van. Tudat nélkül nincs értelem.

You're gonna die for some chickens? | Someone is.

(#44) Agyturbina válasza nevemfel (#43) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos, egyre kevesebb tudattal rendelkező aki értelemmel a s rendelkezik. De hagyni kell a dolgokat a medrukben folyni. Valami nagy átalakulás can készülőben egy generáció múlva, ha jól sejtem.

(#45) nevemfel válasza Agyturbina (#44) üzenetére

nevemfel
tag

"Tudat" szó alatt nem az intellektusra gondoltam, hanem öntudatra. Az emberi létezés azon alapvető szellemi alapzatára, hogy az ember, és csakis az ember van tudatában saját sebezhetőségének, létezésének végességének.

Az élet értelme, és általában véve bármiféle értelem keresése is ebből fakad, mert egyébként tudat nélkül nincs értelme a dolgoknak. A dolgok enélkül csak úgy vannak, nincs se jó, se rossz, se értelmes, se értelmetlen. A gravitációnak van pl. értelme?

[ Szerkesztve ]

(#46) Eastman válasza nevemfel (#45) üzenetére

Eastman
őstag
LOGOUT blog (1)

Pont az öntudat formálja faragja a jelenlegi társadalmi normákat, sok esetben szemben a közösségi elvekkel.

...az ember, és csakis az ember van tudatában saját sebezhetőségének, létezésének végességének.

Szerintem ez így, nem jelenthető ki. Helyesebben; így tudjuk/tanítják.

[ Szerkesztve ]

(#47) Hieronymus válasza nevemfel (#45) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

"...az ember, és csakis az ember van tudatában saját sebezhetőségére, létezésének végességére."

Ugye nem volt még egy saját háziállatod. Legalábbis olyan ami felülmúlja a halak lehetőségeit. Bár még a halak is képesek felismerni, ha vadásznak rájuk és megpróbálnak menekülni az életveszélyes helyzetekből.
Ha egy faj erre képtelen, akkor kiszelektálódik az élőfajok sorából.
Ha nem lehetséges egy bizonyos életkorban a védekezés, akkor az utódok számának drasztikus emelése segít áthidalni a problémát.
Ez még az emberre is igaz. Száz évvel ezelőtt sokkal több utód született, a szülők számára vetítve. Az már egy másik történet, hogy a nemzőképes kort sokkal nagyobb számban nem érték meg az utódok.

(#48) nevemfel válasza Eastman (#46) üzenetére

nevemfel
tag

Szerintem ez így, nem jelenthető ki. Helyesebben; így tudjuk/tanítják.

Már miért ne lehetne kijelenteni, ha egyszer így tudjuk?

[ Szerkesztve ]

(#49) nevemfel válasza Hieronymus (#47) üzenetére

nevemfel
tag

Nem a túlélési ösztönre gondoltam, hanem az értelemkeresésre. Az állatok ösztönösen a túlélésre játszanak, az evolúció kiszelektálja azt, amelyikből ez hiányzik. Na de az állatok jellemzően nem tépelődnek azon, hogy vajon van-e értelme annak, amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#50) Tüzi

Nézzétek kívülről a dolgot.
Az életnek nincs célja, ahogy az ember sem lett megteremtve, se az élet a bolygón... se a bolygók...
Az élet azért ilyen amilyen, mert ilyenek a környezeti feltételek, a környezeti feltételek azért olyanok amilyenek mert a bolygó ott és úgy mozog ahol és ahogy, stb, stb.
A sok véletlenből ez jött ki.
Épp ezért az életnek nincs értelme, se igazán célja. Az élet fejlődik ahogy a környezeti viszonyokhoz alkalmazkodás megköveteli, az emberek a saját kis fejükből kinézve pedig az értelmet keresik benne, mert a világnézet szerint mindennek van eleje és vége, tehát minden van valamiért.
Pedig nincs.
Csak van.
Úgy, ahogy, és azért úgy ahogy, amiért.

Ennyi.
Ez az egész életesdi az univerzum életében kb 2-5 másodpercnek (mások szerint egy perc) feleltethető meg egy évre kivetítve. Ezen túl nincs semmi, csak az atomok, meg a sötétség.
Itt most sok-sok trilliárd évekről van szó.

Ez olyan "ahogy esik úgy puffan dolog".

Deee... 1,6 millió dollárért, mi is lehetünk hősök. Három napig.

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.