Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Ha nem fog beégni, és nem fog fakulni, és az ára versenyképes lesz, akkor király lesz. :)

https://www.oldtech.hu/

(#2) XtremLor


XtremLor
őstag

2019 meg mesze van, de amire a samsung ebbol megfizetheto termeket fog gyartani 2025 korul leszunk. :(
Az Lg megint beelozi...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3) Partz


Partz
senior tag

Érdemes ezt a rövid Samsung blogot fordítással elolvasni a témában. 2 hónap múlva bemutatja a Samsung a passzív szűrőket leváltó, felső kategóriás lcd technológiás quantum-dot tévéit. Ezek már 98%-os Rec.2020-as színteret ígérnek, 2-3x-os fényerő mellett. Megmerem kockáztatni pár éven belül az Lg oled tévéknél is átáll a passzív színszűrőkről, qd-ra.

Már pletykálnak olyanokat, hogy a Samsung felvásárolná a QD-Visiont.

[ Szerkesztve ]

(#4) Picco válasza XtremLor (#2) üzenetére


Picco
addikt

nem baj szerintem ha az LG is megerosodik egy kicsit, kiegyenlitettebb lehet a verseny hosszutavon, ami csak nekunk jo :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) konyi79


konyi79
addikt

Az egész kijelző iparág be van most dögölve.
Hiába hirdetik az IPS-t, mennyire jó meg szép meg stb, számomra a feketének csúfolt szürkéivel egy vacak az összes. Pár évvel ezelőtt még a *VA panelek tudtak natív 1:5000 kontrasztarányt, színben sem igazán rosszabbak az IPS-nél. Most meg tolják a torkunkon a f*s IPS-t, csak mert valamivel olcsóbb gyártani, meg így legalább lesz mivel eladni az újat: megint kapunk normális feketéket.
A notebook felső közép kategóriába meg vissza-visszatérő minőségi TN-ekről meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#6) nobeige


nobeige
tag

Persze hogy borzasztó messze vagyunk. Jó pár éve tipikus vapourware a QD.

2011-ben itt tartott a samsung.

[link]

És azóta sem sikerült nyilvánosság előtt egy újabb protot0pust bemutatni.

Egyszer majd biztos lesz belőle valami.

De a jelenlegi QD filmeknek ehhez a témához nincs köze, hagyni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#7) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Túl nagyok az igényeitek.
Ha jó erős feketét akartok látni, akkor menjetek a kávézóba. 😂😂😂
Itt ahol én lakom, van egy afrikai gyerek, akin a fénymérő is kiakadna. 😜
A német brikett világit melette...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Díjazom az ilyen cikkek címei által sugallt intelmeket.

Egyel több ok, amiért fölösleges megint lecserélni a működő és "kutya baja" TV-inket és inkább kivárni azt a 2019-es, 21-es évet, legalább lesz idő gyűjtögetni és egy magasabb kategóriás is kijön belőle.

(Amúgy nálam a mostani sima LED TV-m, azt hiszem addig marad, amíg csak működik, de hát nem mindenki van így ezzel...)

[ Szerkesztve ]

(#9) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

2019-ig az LG annyira tapasztalt lesz már az OLED technológiával, hogy nehéz lesz betörni mellé.
Az OLED bőven kinövi a gyermekbetegségeit addigra, sőt, már most kinőtte, a Samsung meg egy teljesen új techológiával próbál majd betörni. Nem lesz könnyű dolguk. Arról nem is beszélve, hogy hiába papíron olcsóbb a QLED gyártása, de mint új technológia kétlem, hogy az OLED alá tudnak menni, ami addig is folyamatosan egyre olcsóbb lesz.

(#10) dementor


dementor
senior tag

Tehát nagyon nem érdemes kapkodni TV vásárlásnál. Minél tovább maradunk az aktuálisnál annál jobban járunk az új vásárlásakor. Erősnek kell lenni. :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#11) XmoD


XmoD
aktív tag

Ès ez is robbani fog? :D Viccet félretéve 2019 még nagyon messze. Addig más gyártók tuti rávernek valamivel. Ès az is érdekes h. így előre bejelentenek valamit.

(#12) #72042496 válasza XmoD (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem viszont semmi meglepő nincs benne. Az OLED-et is már vagy 10 éve magyarázzák, hogy majd elhozza a forradalmat, mert olcsó gyártani. (Kár, hogy nem csak gyártani kell, hanem kifejelszteni is. :) )

Itt van például egy 2005-ös cikk OLED témában, hirtelen ezt találtam. Oké, mostanra már tényleg kezd alakulni az ára, a többi felsőkategóriás tévéhez viszonyítva persze.

[ Szerkesztve ]

(#13) myckey válasza 7Heads Drago (#7) üzenetére


myckey
veterán

Ez jó volt . :DD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#14) PrinceHerceg válasza Cingáriusz (#9) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

LG-ék addig semmit se igen nőnek ki ameddig szerves alapon nyugszik az egész OLED technológia, de azért tényleg kívánom, h fejlesszenek csak ők is gőzerővel, h végül nagy vereseny kerekedhessen, és egyre olcsóbb árak realizálódjanak! :K

[ Szerkesztve ]

(#15) Cingáriusz válasza PrinceHerceg (#14) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Azért a mostani OLED tévék már nagyon sokat javultak megbízhatóság terén az első szériákhoz képest és nyilván még fognak is.

(#16) MaCS_70 válasza SunMount3r (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Nagyon nem vagyok a technikai fejlődés ellen, sőt, nagyon várom és érdeklődéssel figyelem az új technológiákat, de a meglevő "fos" 5 éves LED-LCD tévémet addig nézem, amíg működik. Akármilyen látványos filmet is nézek, kb. a második perctől már biztoan nem az fogom nézni, hogy milyen mélyek a feketék -- ez a képminőség már bővel élvezhető, nincsenek olyan hiányosságai, amik felülírnák a tartalmat.

Úgyhogy jöjjön csak a jobb,szebb, olcsóbb, kisebb fogyasztású -- de ez az "ideje lenne már leváltani a jelenlegi vackokat" szemlélet finoman szólva is megmosolyogtató.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17) Departed válasza MaCS_70 (#16) üzenetére


Departed
őstag

Pontosan, ez a mélyfeketéző fétisezés (leghamarabb arról feledkezel meg a tévézés közben ahogy Te is mondtad) meg "fos IPS helyett mennyivel jobb a színpontatlan és fakuló VA" témázás fárasztó. :U

Arról nem is beszélve hogy 6 éves Philips tévém sima még csak nem is LED-es LCD paneles és mégis gyönyörű képe van mind a mai napig. Nagy ügyetlenkedés megy az újabbnál újabb technológiákkal de igazi hiányérzete a nem túl új de minőségi FullHD tévékkel rendelkező embereknek sem lehet. :N

Szóval majd egyszer lesz kiforrott jó áras utód, de nem sürgős.

(#18) Hobbbyt válasza Departed (#17) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem hiszemem, hogy a "Hiradóban, Vacsora csatában stb." annyira fontos lenne az a színhűség amit egy VA panel ne tudna.. ellenben a fekete akkor is szépen látszik. :) Fakulást pedig még nem láttam, de még hallani se hallottam róla. Pedig már ~10 éve PVA paneles Samu monitorom van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#19) Departed válasza Hobbbyt (#18) üzenetére


Departed
őstag

Kinek mi, nekem sohasem szúrt még szemet hogy a fekete mennyire fekete. Se a tévémen, se az IPS monitoromon. Az meg hogy a színek szuperek az szemet szúr. De kinek mi.

Fakulást nézésszög változás esetére értettem. IPS színei gyönyörűek szemből odalról, bárhonnan. Kivéve hátulról. :P

(#20) tgabe25 válasza konyi79 (#5) üzenetére


tgabe25
tag

Va paneles tv-t a mai napig lehet kapni, nyáron vettem va paneles Lg tv-t ahol az ips dominál jobban, samuéknál meg úgy tudom átlagos kategóriában a va dominál. Szerintem nincs baj az ips-sel de az inkább monitornak jobb, tv-nek átlagosabb panelokból a va jobban passzol szerintem. Amúgy láttam a samu csúcs qd tévéit a nyáron meg az lg csúcs oled tv-jeit, szerintem nagyon patent volt a samu képe elismerem ahhoz képest, hogy samsungékkal szemben nagyon kritikus vagyok, ha kezdésnél ilyen a kép, ígéretes jövő előtt állhat csak az ára is legyen ígéretes :) remélem az lg meg a samsung jó kis versenyt csinál :)

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21) Ijk válasza Departed (#19) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem sajnos IPS-en eléggé szemet szúrt a gyenge kontraszt és a glow, VA-n ellenben hogy színekben kicsit gyengébb (bár ez eléggé panelfüggő) illetve a kontrasztcsökkenés nagyobb betekintési szögeknél jelentős lehet. Válaszidőben is rosszabbak mint az IPS.
Változó kinek melyik paneltípus a megfelelőbb, OLED remélhetőleg mindkettő előnyit ötvözi.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) junior11 válasza Ijk (#21) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is az IPS gyenge feketéje, de szerencsére jól elvagyok továbbra is a több, mint 5 éves Sony tévémmel, színekre sincs panasz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#23) Madwe


Madwe
nagyúr

Tiltsák be a kék színeket! amúgy is az bántja leginkább a szemet, s este attól nem tudunk aludni! F.lux for the win, ezek a panelek meg már alapból esti üzemmódban vannak! Mikor nézünk tv-t? este! nem kell a kék szín, ennyi!

(#24) Archttila válasza Madwe (#23) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szer neve?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25) tecsu


tecsu
addikt

A lézertévéket is harangozzák már egy-két évtizede.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) Ijk


Ijk
nagyúr

Olyan technológiát kellene találni, ami OLED-hez hasonlóan gyártható nagy méretekben és relatíve olcsó. Folyamatosan az egyre nagyobb képátlók felé tolódik a piac, itt az UHD, már 72-84"-nak kellene elérhető árkategóriába kerülni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) Lacok


Lacok
őstag

Ezek szerint még egy darabig lépéselőnyben marad az LG.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) Partz válasza Lacok (#27) üzenetére


Partz
senior tag

Nem feltétlen, qled a végső cél, mint a tökéletes kijelző. Fent írtam, jövőre nagy ugrás lesz lcd téren a Samsung részéről. Idővel az Lg is nyitni fog a quantum-dot vonal felé, jövőre már ők is terveznek ilyen lcd tévéket.

(#29) headhunter válasza tecsu (#25) üzenetére


headhunter
addikt

...A lézertévéket is harangozzák már egy-két évtizede...

Nekik már "harangoztak"...

[link]

[link]

(#30) -Skylake- válasza Departed (#19) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hatulrol is gyonyoruek, csak olyankor nem latod :D

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#31) Madwe válasza Archttila (#24) üzenetére


Madwe
nagyúr

Munka. 12 órán át adagolod, s a végén szakít rendesen :D

(#32) azbest válasza tecsu (#25) üzenetére


azbest
félisten

mostmár a lézer projektor a menő :P

(#33) tecsu válasza azbest (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Az sem lenne rossz általános elterjedségben. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) Zanik


Zanik
addikt

Múltkor ülök a moziban, és no lám, nem is fekete a fekete a vásznon a stáblistánál. Vissza is kértem a jegy árát. Nekem olyan kontrasztos legyen az a sok felfelé futó fehér színű név, hogy kisüsse a szememet!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#35) MaCS_70 válasza Zanik (#34) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt hittem, ilyenkor automatikusan visszaadják, a kukorica árával együtt -- hiszen ha nem fekete a fekete, az sem élvezhető, sőt, gyomorrontást okozhat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.