Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Ugye a bortonok celja elsosorban elvileg nem csak annyi lenne, hogy az elitelteket szeparalja a tarsadalomtol, hanem hogy az adott ido alatt megprobalja (vissza?)integralni oket.

Ugy latom ebben a bortonben kivalo munkat vegeztek ilyen teren, a halozatok/hacker+hw-szaki eleg piackepes tudas. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) olle válasza opr (#1) üzenetére


olle
senior tag

Volt ott minden villanyszerelő burkoló szállítási asszisztens sőt még marketinges is. :)

De gondolom hogy az őrök hozzá nem értését ez nagyon jól tükrözi...

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#3) myckey válasza opr (#1) üzenetére


myckey
veterán

Haladnak a korral..... ;]

Manapság a kőfejtés már nem divat, se a lapátolás .

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#4) lezso6 válasza opr (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, a börtön egy oktatási intézmény azoknak, akik bénák voltak. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) AGE-T


AGE-T
senior tag

Gondolom valami málna gép lehetett, vagy hasonszőr apróság, pendrive méretben, amit jól el lehet dugni... ;]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6) Acélfarkas válasza AGE-T (#5) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Lehetett 1 mini vagy nano ITX gép is linux alapokon:) Az is elfér kis helyen.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7) Chp


Chp
őstag

Amikor a torrent oldalak üzemeltetői rácsok mögé kerülnek...

(#8) Arnold2


Arnold2
őstag

Nem is oly rég volt arról egy cikk, hogy egy durván bögyös távol-keleti, modell alkatú lány a magassarkú platformos cipőijeiben rejtett el egy hálózatokat feltörni képes kis mini PC-t.
Ezek fényében a bőnek mondható rabruhák alatt, amikben van zseb is, akár 20 ilyet is tudtak szállítani a testükre ragasztva.

Én amúgy a megjelenítőre lennék kíváncsi. Én egy érintőképernyős kis, pár colos képernyőt használnék. Szintén kompakt és nem kell külön beviteli eszköz :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Mercel


Mercel
senior tag

Hehe, hát bizonyos szempontból vicces sztori..:)

Más szempontból minimum elgondolkodtató, de ez már legyen az amcsik baja.

Marcel

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Az a ciki, hogy be kellett csempészni! Miért ne használhatnának PC-ket, ha máshogy nem, akkor felügyelet mellett?! Szerintem tök normális dolog, ha gépezni akarnak, és akit csak szabadságvesztésre ítéltek, annak biztosítani is kéne egy gépet; nem drágára gondolok persze, de miért ne böngészhetné a netet, olvasgathatna kedvére egy rab?!

Vagy úgy érti az eredeti cikk -nem olvastam-, hogy a probléma a PC börtönőri felügyelet alóli kikerülése volt csak? Mert mintha gépezhetnének a rabok úgy általában. :F

A lényeg számomra mindenképpen az, hogy az elítélt ítélete általában szabadságvesztést foglal csak magában, nem pedig egyebeket.

[ Szerkesztve ]

(#11) ZCoyote válasza Acélfarkas (#6) üzenetére


ZCoyote
őstag

De nem elég kis helyen... :D

Romani ite domum.

(#12) Redneck


Redneck
veterán

Manapság, mikor egyre kisebb eszközök vannak semmin nem lepődök meg.

Cartman egy egész vidámparkot bevitt. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) lezso6 válasza Fred23 (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert Usákia nem Svédország. Kicsit más a társadalom, én úgy tudom amerikában van legtöbb bebörtönzött elítélt. Egyrészt rengeteg lóvé lenne "összkomfortossá" tenni a börtönöket, másrészt nem akarják, hisz akkor lehet még többen lennének.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) azbest


azbest
félisten

ma már egy minipécé akkora mint egy cigis doboz. Persze kell valami monitor is hozzzá, az nem derült ki, hogy min nézték.

Amúgy a sztori pont ugyanaz, mint egyszer a kollégiumban. Csak ott pont az egyik rendszergazda mac addressét másolta le egy regisztrálatlan felhasználó. Hamar meglett :)

(#10) Fred23
mondjuk mert a szabadság megvonás azzal is jár, hogy nem kommunikálhat bárkivel és bármikor bármiről. Más kérdés, hogy a filmekben (és a hírekben) a tehetősebb főnöknek mindig megvan minden kommunikációs csatornáj a börtönben is.

[ Szerkesztve ]

(#15) vaakuum válasza Fred23 (#10) üzenetére


vaakuum
addikt

Elég aljasnak kell lenni, és akkor minden luxus jár:
[mint neki] :W

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#16) Fred23 válasza lezso6 (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

50$ alatt már lehet tabletet kapni. Szerintem ez nettó kib@szás a rabokkal, vagyis tudatos embertelen bánásmód.

azbest: "nem kommunikálhat bárkivel és bármikor bármiről" Persze, ezt aláírom. De miért ne olvashatna Times-t vagy tech híreket? Miért ne tanulhatna online?

vaakuum: Még mindig jobb, ha több jár, mint amit érdemelne, még az is lehet, idővel magától rájön arra, hogy mekkorát tévedett, mit tett! Szerintem egy államnak fontos feladata lenne biztosítania -gazdasági erejéhez mért fokon- az emberhez méltó életet a börtöneiben is!

[ Szerkesztve ]

(#17) lezso6 válasza Fred23 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A szabadságvesztés nem csak azt jelenti, hogy nem mehetsz ki, hanem, hogy korlátozottak a jogaid. Szerintem ebbe minden belefér, de természetesen úgy, hogy az elkövetett bűncselekménnyel is arányos nagyjából a korlátozás. Ha valaki súlyos testi sértés vagy emberölés miatt ül, az szvsz ne kaphasson internetet. Ha meg valaki valamilyen kiberbűncselekényt követett el, akkor ő pedig még hardvert se. Továbbá a szigorú börtönökben még egy fogkefe sem megengedett, különben halomra ölnék egymást.

szerk: a hírek elolvasásához, azaz informálódáshoz nem kell interaktív internet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) meci77 válasza Fred23 (#16) üzenetére


meci77
tag

Szerintem meg vissza kéne állítani a halálbüntetést - tudom, az USA 33 tagállamában lehet így büntetni - illetve szigorítani a büntetéseket. Na az elrettentő lenne. Nem megbánni kell amit tett, hanem nem kéne elkövetni. És az ellátásukra pedig a kórházi ellátás töredékét kellene költeni. Tehát szerintem nyomorogjanak. Ez nem szanatórium vagy továbbképző intézet... :U Legalábbis szerintem.

pepeno1
Akkor pedig a börtönőrök voltak tökik. Eleve veszélyforrás a rabok foglalkoztatása. Attól még foglalkoztatni lehet őket, persze az elkövetett bűntől is függ nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#19) pepeno1


pepeno1
tag

Azért ez a cikk kicsit máshogy fogalmaz:
[link]

Ezek szerint a börtön egy része PC-bontóként működött, és onnan volt az alkatrész. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#20) lezso6 válasza meci77 (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az embereket nem megfélemlíteni kéne, hanem beilleszteni a társadalomba. A halálbüntetés a 20. század elavult (nem)megoldása. A jelenlegi börtön intézménye meg a múlt évezredé. Csak ugye ezt a problémát nem lehet egyik napról a másikra korrigálni. Viszont visszafelé semmiképp sem kéne menni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) meci77 válasza lezso6 (#20) üzenetére


meci77
tag

Rendben, csak elgondolkodtató, hogy Te meg én nem követtünk el bűncselekményt, tanultunk és nem lógtunk az iskolából. Ennek megfelelően nem is kell nélkülözni. És a lehetőség mindannyiunk számára adott volt, hogy melyik utat választja... Szóval ezek után még ezeket a semmirekellőket is mi tartjuk el.

A megfélemlítés pedig jogos lenne. Gondolom nem baj, ha elrettennek egy erőszakos bűncselekmény elkövetésétől...

Az emberi ösztön "avult el" a mai társadalmi normákhoz képest. Aki nem képes uralkodni az "ösztönein" azt a társadalomnak el kell szeparálnia, ilyen-olyan módon.

[ Szerkesztve ]

(#22) Balu972


Balu972
aktív tag

Gondolom szóltak a "kollégáknak" utána, hogy lehet továbbmaradni. :))

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#23) opr válasza Balu972 (#22) üzenetére


opr
veterán

Szerintem is sanszos, hogy a tehetseget szerzodes-hosszabbitassal jutalmaztak. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) lezso6 válasza meci77 (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt fel lehet hozni drogos, nyugdíjas, nyomorék, dohányos, extrémsportoló, stb emberek ellen is. A bűnözést nem tünetileg kéne erővel kezelni, hanem csírájában elfojtani. Pl első lépésként felszámolni a nyomornegyedeket, születést szabályozni és kötelezővé tenni a maradék gyerekek oktatását úgy, hogy a szülőknek pénzügyi érdeke legyen az, hogy a gyerek tanuljon.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) meci77 válasza lezso6 (#24) üzenetére


meci77
tag

A nyugdíjas, az extrém sportoló ledolgozott egy életet teljesített, mielőtt "a társadalom rászorulójává" vált volna. A rokkant - legtöbbször - nem tehet arról, amilyen helyzetbe került. De mindenekelőtt nem ártottak senkinek.
A drogos, dohányos már más tészta. Itt már személyesen dönt mindenki, hogy milyen életet akar élni. De akkor Nekünk miért kell fizetni ezeknek a kezelési költségeit?

A többivel maximálisan egyetértek.
A nyomornegyedek felszámolásával kapcsolatban úgymond ki kell őket vezetni a nyomorból, lehetőséget kell kínálni számukra a kiugráshoz és erre viszont kellene áldozni de úgy, hogy eredménye is legyen. Mert eredmények nélkül kidobott pénz.

(#26) lezso6 válasza meci77 (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szolidaritás. És most nem az egyik párt végtelenszer ismételt és széjjelinflált jelszavára gondolok, hanem a szó eredeti jelentésére. EU-s támogatási rendszer is így működik. Fel kell zárkózatni a lemaradottakat (drogos, dohányos, bűnöző, stb), hogy aztán hosszú távon jobb lehessen az általános életszívonal. Persze ezt nem olyan módon, hogy felhúzhatós laptopot meg internet szolgáltatunk Afrikának, s akkor egyből jólét lesz ott is, mert az szvsz egy utópisztikus baromság. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) meci77 válasza lezso6 (#26) üzenetére


meci77
tag

Ez az egész egy nagyon kényes dolog ugye, mivel a másik fél kifejezett akaratára is szükség van. És ezt nem lehet erőltetni. Ha valaki elismeri hogy hibázott, az jó úton jár. Aki tenni is akar, az már fél siker. Na a másik felét kell a föld alól is előteremtenie a társadalomnak. :R

(#28) #06658560 válasza meci77 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az USA példája szépen mutatja, mennyire sikeresen rettent el a halálbüntetés. De mondhatjuk Kínát is.

És az USA esetén évekkel később kiderülő téves elítéléseket nem is említettük.

[ Szerkesztve ]

(#29) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk a halálbüntetés viszonylag hatékonyan akadályozza meg hogy jó magaviselettel, kegyelemmel, a politikai helyzet hirtelen válzozásával, vagy bármi mással összefüggésben kiszabaduljon olyan ember, akinek nem feltétlenül kéne. Viszont nyilván a negatív sajtó és az esetleges tévedések miatt azért én sem támogatnám, ha szavazni kéne róla. Viszont azt szerintem semmi nem indokolja, hogy szándékos emberöléssel vádolt embereknél arról vitatkozzunk, hogy hány évet kapjon, ne pedig arról, hogy milyen körülmények között töltse az életfogytiglant. Nyilván egy egyszerű közúti gázolásnál szerintem elégséges egy sima fegyház, de mondjuk egy előre megfontoltan különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés esetén már megtoldanám azzal, hogy nyugdíjas koráig 11 centisre fűrészelt vascsöveket kelljen 10 centisre esztergálnia. Persze a gépek veszélyesek, úgyhogy meg kell akadályozni, hogy egymást belelökdössék, de ha saját elhatározásából megvan a szándéka, akkor azért nem kell megakadályozni, hogy felcsavarodjon a tokmányra!

(#30) noPublicFG válasza Fred23 (#10) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ez azért működésképtelen, mert Al Capone-t, ha így zárod börtönbe, attól simán ki tud végeztetni bárkit.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#31) persil válasza Fred23 (#10) üzenetére


persil
nagyúr

"de miért ne böngészhetné a netet, olvasgathatna kedvére egy rab?!"

Azert, mert a bortonbe nem szorakozni kerulnekk be az emberek. Jo, hogy kurvakat, meg alkoholt nem akarsz nekik... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Az internetezés az arra jogosultaknak elérhető volt (pl. idegenrendészeti elzárásosok skypeoltak) a börtönökben az utóbbi pár évben. Tájékozódni tud a könyvtárban, ott van rengeteg újság, de külön járathatják maguknak a külföldi vagy hazai lapokat is.
Az engedélyezett mobiltelefonokkal (minden fogvatartott igényelhet) pedig tudják tartani a kapcsolatot a hozzátartozókkal.
A csempészés neccesebb téma, elvileg baromi nehéz, de pl amerikában már a drónok által történő bejuttatások okoznak problémát.
Utolsó gondolat: Halálbüntetés. Felesleges, aki hirtelen felindulásból vagy klinikai problémák miatt teszi, az akkor is megteszi, ha van halálbüntetés. Kit rettent el, azt aki amúgy sem ölne... Jó példa, hogy a régi Angliában nagy mulattságnak adott helyszínt 1-1 főtér az akasztások ideje alatt, volt eset, hogy csak tolvajokat akasztottak, közben a tömeg egy szép hányadát kifosztották. Puff neki :) annyi értelme lenne, hogy egy-két fotel betyár otthon elégedetten bólogatna.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#33) myckey válasza vaakuum (#15) üzenetére


myckey
veterán

Neki egy kényelmes, luxus villamosszék járna.

Beteg egy világ, ez van....

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#34) meci77 válasza #06658560 (#28) üzenetére


meci77
tag

Hát ez sajna igaz. Vajon miért nem ér célt a dolog? Erről lehetne hosszasan beszélgetni.
Csak tudod bosszantó, hogy az elítéltek jobb ellátásban részesülnek, mint a kórházi betegek. Részemről a szemet szemért elv híve vagyok, lennék. De ez nem lehetséges. Egy véletlen gázolás, például egy infarktus miatti halál okozás más, mint az előre megtervezett, nyereségvágyból és/vagy különös kegyetlenséggel elkövetett bűntett. Hogyan büntessük meg őket? A "véletlen" gázolót hiába mented fel, egy életre kísérteni fogják a történtek, lehet hogy meg sem tud vele birkózni. A másik, a gyilkos ha injekciót kap, esetleg az sem enyhíti az elkövetett bűntetteket. Mi az igazságos megoldás?

(#35) #96302336


#96302336
törölt tag

Ezen nem kell csodálkozni.
Csak LETÖLTÖTTÉK a büntetésüket. :D

(#36) persil válasza #96302336 (#35) üzenetére


persil
nagyúr

Made my day :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37) rii válasza vaakuum (#15) üzenetére


rii
nagyúr

21 évet kell "csak" leulnie? ki fogjak engedni? .-O

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38) rii válasza meci77 (#18) üzenetére


rii
nagyúr

szörnyű lehet x évet a halalsoron lenni, de lehet mégszörnyűbb 20-40 évet kapni

a halalbntetés is azért szörnyű, mert tudja, hogy ki fogjk végezni

de az ldozat hozzatartozói gyakran mondjk, hogy a halalbntetés túl könnyű

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39) Tian66


Tian66
senior tag

A halálbüntetésnek nem az a célja hogy elrettentse a lehetséges elkövetőket, hanem hogy ne etessük tovább a társadalom pénzén az ilyen Breivik féle szemetet!
Elképesztő hibának tartom, hogy 77 élet kioltása után még bármihez is van joga.

[ Szerkesztve ]

(#40) ViZion válasza Tian66 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

hááát, nem támogatom a halálbüntetést... kidobott szervek tömege. :((( Az ilyeneket inkább szétboncolni mint egy disznót és legalább a szervei embereket mentenének meg (ugye ott a 2 vese, szív, retina, hasnyálmirigy, tüdő, máj, csontvelő, stb.). Ennyi a minimum. Ha a szerveket nem roncsolják, akkor az áldozatai családjainak is átengedném pár órára... megtudná mit jelent az örökkévalóság :((

ööö... miért nem tablet vagy telefon? :U OK, ott ilyen alkatrészek voltak, így érthető. De akkor ők legózták össze, nem csempésztek be nekik semmit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ha van bent cigi, drog, mobil, akkor pont pc ne lenne? Itt inkább az volt a baj, hogy a megfelelő ember nem lett megkenve.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) Tian66 válasza ViZion (#40) üzenetére


Tian66
senior tag

Támogatom az új donorprogramot.

(#43) kromatika


kromatika
veterán

Ez érdekes volt.Köszi a cikket.

(#44) persil


persil
nagyúr

Az a baj amúgy, hogy sokan itt rinyálnak az emberi jogok miatt. Megkérdezhetem, hogy akkor is így vélekednétek e, ha egy családtagotokat öli meg valamelyik féreg...? (soha ne történjen ilyen, csak a kérdés súlyossága miatt írtam)

Ha valaki elveszi egy másik ember élethez való jogát... Akkor neki miért járna bármilyen jog...? Az a minimum, hogy minden létező jogát, bármihez is elveszítse. Mivel egy másik emberi lényt fosztott meg a legalapvetőbb jogától. Telefon, meg pc, meg olvasgatás, meg kurva anyja... ? Jézusom, ugyan már.

Megöltél valakit? Rendicsek barátom, akkor fogod ezt az ásót, készítesz egy gödröt magadnak, belekuporodsz, mi rakunk rá egy fasza kis tetőt és gondolkodó ember pózban megvárod, míg el nem rohadsz.
Ez lenne a minimum. És akkor én, mint adófizető barom, nem etetném, itatnám meg neteztetném a börtönben szórakozó rabokat. Mert jelenleg a 90%-uk kosarazni, gyúrni, meg a haverokkal dumcsizni jár be. Aztán, ha szabadul, akkor kezdi előről, mert nem történt semmi, ami elrettentené a visszaeséstől.

Nyilván szemetelésért, meg piszlicsáré hülyeségek miatt senkinek ne járjon halálbüntetés, de most gyilkosságot hoztak fel egy páran.

ViZion-nal kéne egyet értsen minden egészséges gondolkodású ember.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#45) #06658560 válasza persil (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

És ha kiderül, hogy mégse az volt a tettes, akkor a bírót is ki kelljen végezni?

Az USA esetében pedig mellé az esküdtszéket is?

[ Szerkesztve ]

(#46) #96302336 válasza #06658560 (#45) üzenetére


#96302336
törölt tag

Breivik megölt 77 embert. És sosem tagadta. Az ilyen ne élősködjön a tisztességesek pénzén. És jobb körülmények között, mint rengeteg normális törvénytisztelő ember.
Az USÁ-ban sem véletlen ülnek a halálsoron éveket a gyilkosok, ott pont azt vizsgálják, hogy tényleg az elítélt ölt-e, vagy valaki más. Ajánlom figyelmedbe a nat-geo erről készült sorozatát.
Ha annyira emberbarát vagy tölts el néhány hónapot a Boko Haram által uralt régióban, szerintem meg fog változni a véleményed.
Breivik ügyében 2012. augusztus 24-én hirdetett ítéletet a bíróság az ügyében. A lehető legsúlyosabb börtönbüntetést kapta, 21 évet, mivel beszámíthatónak találták.
Érted? 2033-ban szabadul egy tömeggyilkos! 16 év múlva! És akkor mennyi idős is lesz? Pontosan 44. Ereje teljében lévő férfi. És addig luxusbörtönben "tengeti" nyomorult életét.

[ Szerkesztve ]

(#47) #96302336 válasza #96302336 (#46) üzenetére


#96302336
törölt tag

Sorry, 54 éves, de ettől még nem változik a véleményem.

(#48) Tian66 válasza persil (#44) üzenetére


Tian66
senior tag

Töketesen 1et értek!
Minden józan gondolkodású embernek így kellene látnia a dolgot. Az ilyen Breivik féléket vidáman szórnám ki komposztnak a kukoricaföldre, legalább jobban nőne.

(#49) Tian66 válasza #06658560 (#45) üzenetére


Tian66
senior tag

Persze akadjunk el megint egy elhanyagolhatóan kisszámú eset miatt és addig is etessük meg interneteztessük a gyilkosokat dollár és euró milliárdokért amit majd az áldozatok hozzátartozói fizetnek.

(#50) rsf válasza persil (#44) üzenetére


rsf
senior tag

:K
Gazdasági bűncselekménynél még az okozott kárt is vissza kéne fizetni börtönmunkából.
Persze az eltartási költségeket minden rabnak állnia kellene!
Könyörgöm a bűnözés egy választás eredménye.
Felnőtt ember vállalja a tettei következményeit!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.