Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xXspeakerXx


xXspeakerXx
csendes tag

Na így kell gamer gépet összerkani 60e-ből!

(#2) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

remek írás, köszi! pont aktuális is, mert ennyiért van szüksége ismerősömnek gépre...

az árak használt, vagy új alkatrészre vonatkoznak? (ez nem derült ki számomra :B)

(#3) Kassadin válasza CoolBoy323 (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem ezek is használtak, már csak azért is, mert a korábbi cikkekben is használt alkatrészekből voltak összerakva a gépek.

[ Szerkesztve ]

(#4) frescho válasza CoolBoy323 (#2) üzenetére


frescho
addikt

Az arak hasznaltak, uj alkatreszekbol kb +20-25%-ot kell raszanni.

https://frescho.hu

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A fogyasztási értékek, gondolom konnektorból felvett értékek.

Véleményem szubjektív...

(#6) big-J


big-J
őstag

azért a 5750 nem éppen 4770el van van egy kategóriába ... legtöbbször vígan megelőzi a 4850et . de a 4870 mögött elmarad
nem is beszélve a harmad/negyed fogyasztásrol 2d -be

végignézheted..
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/24214-xfx-radeon-hd-5750-1gb-gddr5-review-14.html

[ Szerkesztve ]

(#7) hackeeeee válasza big-J (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Én a saját adataimból kiindulva, nem olyan sokkal marad el a HD4870 mögött, bizonyos esetekben szinte egy értéket hoznak. Mondom ezt úgy, hogy HD4870-ről váltottam HD5750-re.

Véleményem szubjektív...

(#8) big-J válasza hackeeeee (#7) üzenetére


big-J
őstag

azt értem de a hd4850 meg erősebb mint a 4770, szoval nem igen egyezhet durván meg a teljesítménye a 5750ével

(#9) frescho válasza hackeeeee (#5) üzenetére


frescho
addikt

Igen, konnektorbol felvett ertek.

big-J: Nagyjabol 10%-on belul szornak a felsorolt kartyak a 4850-hez kepest, ami az egyiken elfut, az a masikon is menni fog. Ami jelentosen gyorsabb, vagy lassabb eri meg a valtast. Peldak, amik mar teljesen mas kategoriat kepviselnek szerintem:

lassabb: HD5670, GT240
gyorsabb: GTX460, HD5830

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#10) epityesz


epityesz
aktív tag

Grat!
Jó írás :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#11) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ismét egy kiváló teszt, nagy segítség lehet sokaknak :C

(#12) CoolBoy323 válasza frescho (#4) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

értem, köszi!

én személyszerint nem csípem a használt kütyüket, mert ha rosszat fog ki az ember, akkor csak a baj van... jót kifogni, garisat meg majdnem annyi, mint ha újat venne...

(#13) frescho válasza CoolBoy323 (#12) üzenetére


frescho
addikt

Ha nincs penzed ujra, akkor nincs valasztas. Kis turelemmel az apron lehet jo vetelet csinalni. Most pl. teljesen all, de szerintem a Bull es a HD7-es szeria a suli kezdessel karoltve fel fogja porgetni.

https://frescho.hu

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hát igen, ez a kategória már az ahol már alig kell kompromisszumokat kötni, sőőőőt :)
még egy pár játékot bevehetnél, kíváncsi vagyok hogy a többi játéknál hogy skálázódik a 3. mag :R

(#16) r9550


r9550
senior tag

az ien embereknek van eszük nem kell i7 meg csúcskonfig játékra egy 3 magos athlon 2 4 gb ram meg vmi 4800 v gts/x 400-as kártya azt cső gtx460-at is már eléggé olcsón lehet kapni 4870-et is gtx260-at is és mindegyik visz maxon mindent igaz nem hdban

(#17) GeryFlash


GeryFlash
veterán

egyszerűbb ha veszel egy devizahitelestől egy komplett gépet itt a hardverapron ;] 45ért VGA nélkül, bele egy vga-t és jobb is a gép....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) frescho válasza bacsis (#14) üzenetére


frescho
addikt

Starcraft2: [link]

Enszuke: Vegig hasznalt cuccokrol van szo. Ez az elejen kiderul az alkatreszek listajanal.

https://frescho.hu

(#19) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon király összeállítás, remek áron! :C Ennél többet költeni gamer konfigra már szinte vétek, kivéve ha valakinek Fatal1ty a foglalkozása.

(#20) Peterson_


Peterson_
addikt

Nagyoyn örültem az írásnak,mert nagyrészt hasonló gépet raktam össze magamnak, még szeptember környékén.
Proci erősebb, VGA gyengébb.
Azóta egy tápcsere volt tuning még így is beleférne,de egyelőre nincs szükség rá.
Február környékén állt össze, 75 ezer forintból,szóval büszke voltam magamra :DD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#22) Rhino666


Rhino666
őstag

60k-ból már egy AMD Fusion alapú gépet is össze lehet rakjni - újonnan...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#23) nagysandor88


nagysandor88
tag

Egy apró észrevétel. A Supreme Commander alatt nem a magok száma miatt gyorsult a játék. Saját tapasztalat alapján a SC (még a 2 is) nagyon procilimites minden felbontáson, mivel csak egy magot használnak. (Nézz meg egy CPU grafot ha nem hiszed el!) A kettő esetében ez már nagyon gáz. Szóval nem nagy dolog, csak ezt senki sem gondolná, főleg egy rts esetében, ami ordít a többszálú feldolgozásért. Igy viszont azért érdekes, hogy gyorsult az x3-al Viszont az dícséretes a fejlesztők részéről, hogy így is gyönyőrűen fut mindenen.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#25) Rhino666 válasza nightmare13 (#24) üzenetére


Rhino666
őstag

Ja, viszont van benne 1TB winyó. :F És új, garis... ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26) simonzé


simonzé
addikt

Nagyon élvezem ezeket a cikkeket, én nemrégiben két Celeron D 3000-et, meg két Sempron 3000+-t élesztettem fel, négy család nagy örömére. (a 4 gép összesen nem volt 60e Ft) Az egyikből HTPC lett egy GF6200 segítségével, egyből Játékgép egy HD3870-nel, kettőből pedig netezős, szövegszerkesztős, videónézős családi gép nagy vinyóval.
Szóval van potenciál a 4-5 éves gépekben, mindenre alkalmasak az extrém játékon kívül.

Még több ilyen cikket!

Ja, és ha a helyesírást szóbahoztad: Ölni tudok, ha egy ragozást elrontanak. Sajnos nálad elég sok ilyen van "X2-őt", stb. Ikszketőőt? Miért????? Ha ezen javítasz, tökéletes cikkeid lesznek.
Üdv:
Z.

I don't fit in. I fit out.

(#27) nightmare13 válasza Rhino666 (#25) üzenetére


nightmare13
senior tag

Tény, bár a garancia csak amolyan plusz, nekem kb soha semmim nem megy szét. Igaz valószínűleg ez az én szerencsém (Jó, a fejhallgatómat már másodszor küldöm vissza 2 hónapon belül, mert folyton kontakthibás lesz....)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#28) Rhino666 válasza nightmare13 (#27) üzenetére


Rhino666
őstag

Nekem sem megy szét semmim mert nem veszek használt cuccokat. :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#29) simonzé


simonzé
addikt

Ja, egyébként pont ilyen X2-es a fő gépem, csak a VGA (HD4830) jobb. Minden általam jónak tartott játékot elbír maximumon 1280*1024-ben.

I don't fit in. I fit out.

(#30) hackeeeee válasza frescho (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ugye abból még számolni kell, az a tényleges fogyasztás.. :) Ezt nem láttam beleírva, ha bele van, akkor bocsi. :B

Véleményem szubjektív...

(#31) ProEvoFan válasza Rhino666 (#22) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Táp, ház, monitor, HDD-vel együtt?Kétlem.Főleg újonnan.
De ha igen akkor gyorsan válogasd ki nekem valamelyik online boltból és linkeld, mert nekem nem ment ;)

Köszi az írást, király lett :R

[ Szerkesztve ]

(#32) hackeeeee válasza Rhino666 (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+monitor..

(#31) ProEvoFan: Ha jó áron tud az ember szerezni árut, akkor 60k környékéből kijön monitor nélkül.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33) ftc


ftc
nagyúr

S ha mázlija van az embernek még x4-e is lehet...

(#34) ProEvoFan válasza hackeeeee (#32) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Használtan? Ki adja el manapság használtan, mikor még tök új a dolog:)
Persze ez egy ilyen téma, nagyon könnyen bele lehet kötni, aki jobban tudja hozza össze és írjon egy hasonló remek tesztet, mint ez:)
De komolyan, linked nekem az összeállítást bármelyik boltból, ami ezt a szintet hozza, mint ez a használt 60Ks konfig.Persze 60Kért:)

[ Szerkesztve ]

(#35) nightmare13


nightmare13
senior tag

Hmm, látom az én általam linkelt konfigból nem tudna senki semmit kiálmodni :O

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#36) Kassadin válasza hackeeeee (#32) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha leesik a kamionról az áru, akkor mindenképp. :DDD

(#37) szigmat


szigmat
tag

Ez a config elbirná a Dirt3-at és az AC-ket? Tűrhető beállításokkal?

(#38) albert8 válasza xXspeakerXx (#1) üzenetére


albert8
addikt

NEm mondanám egy gamer gépnek, de azért ennyiből nem rossz :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#39) KraRe válasza szigmat (#37) üzenetére


KraRe
aktív tag

Dirt 3-at mediumon simán vinné szerintem! :K

(#40) ProEvoFan válasza szigmat (#37) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Dirt 3 elmenne.Multiban kell neki a több magos cpu, de egyjátékos módban DX9ben medium-high beállításokkal játszható lenne.Szerintem:)

(#41) Pöttön


Pöttön
őstag

Jó írás! :)
Én is hasonló teljesítményű gépet dobtam össze kb 1 éve 70 ezerért.
Innen PH-ról. És még nincs vele bajom szépen viszi a játékokat :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#42) frescho válasza nagysandor88 (#23) üzenetére


frescho
addikt

A SupCom tobb szalat is hasznal. Hogy pontosabb legyek a renderelesnel a DX cuccok futnak kulon szalon. Talan azert gyorsult, mert igy a jateknak, grafnak es a Windowsnak is jutott egy-egy mag. A Windows talan kis magyarazatra szorul. A full steril tesztekkel ellentetben ugy szoktam merni, hogy nem irtom ki a virusolot es mas csingilingiket. Tudom, hogy igy nem steril, de az eletbe ki kapcsolja ki meg az Aerot is fel fps-ert?

simonzé: Nem erossegem, de ezentul erre is figyelek, most javitottam. Az elso irasom ota azert radikalisan sikerult javitani rajta.

hackeeeee: Miert kellene? Mas tesztekben is a felvett teljesitmenyt adjak meg, amiert a szolgaltatonak fizetni kell. A gagyi Voltcraftot nem tippelem 5%-nal pontosabbnak, de masik tappal is valtozik az eredmeny. Ezert inkabb csak osszehasonlitasra alkalmas az eredmeny, de arra nagyjabol jo. De ha egesz pontos akarok lenni, akkor a gep altal felvett teljesitmeny monitor nelkul.

https://frescho.hu

(#43) hackeeeee válasza Kassadin (#36) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fenét. :)

Amikor új volt a Llano, akkor jött ki ~70k-ból... Ipon-ból, és már ipon nem számít a legolcsóbb boltnak...

(#42) frescho: Ez igen, csak maga a vas ténylegesen nem annyit fogyaszt, mivel ugye hatásfokot kell számolni belőle.. De ez megint más.. Szal Nekem maga a fogyasztási érték annyit tesz, h amennyit a gép "eszik", és az ugye nem amennyi, mint amennyit konnektorból felvesz.

(#39) KraRe: Viszonyításképp, HD5750-nel maxon simán játszható a DiRT3 1680-ban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44) frescho válasza hackeeeee (#43) üzenetére


frescho
addikt

A gephez tartozik a tapegyseg is, annak a vesztesege is beleszamit a komplett gep fogyasztasaba. Amire gondolsz az egyes elemek fogyasztasa.

Minek mernem, hogy mennyit fogyaszt a lap-CPU-memoria-merevlemez-VGA kartya, ha nem egy alkatreszre vagyok kivancsi, hanem a teljes rendszerre? Legfogkeppen hogyan? Megmerem minden 12 es 5V-os agon az aramot es szorzok, osszeadok? Nem igazan logikus.

https://frescho.hu

(#45) dave666


dave666
aktív tag

Ez aztán a bónusz :) Tetszik az írás :)
60 ezerből jó kis gép :R

Dave666

(#46) DEJVID


DEJVID
őstag

Ez hol gamer gép?

(#47) hackeeeee válasza frescho (#44) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Általában 75-80%-al szoktak számolni, asszem... És az a tényleges fogyasztása a konfignak, bár kodagány tápnál ez eléggé bukovári.. Annak talán ha van 50%-os hatásfoka. :DDD

(#46) DEJVID: Kinek mi a Gamer, ha azt nézed, játszani lehet rajta, igaz nem fullHD-ban fullmax-on.. De tudsz játszani.. Saját meglátásom szerint maga a Gamer megfogalmazás úgy baromság ahogy van..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Már vártam ezt a cikket. Köszönöm! :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#49) frescho válasza hackeeeee (#47) üzenetére


frescho
addikt

Ez a 75-80% azert ertelmetlen, mert tap es terheles fuggo. Van olyan szitu, ahol a 60-at sem uti meg, meg egy modern tap sem. Ezen a linken lathatod, hogy egy FSP, egy panel es egy Delta gyartamnyu tap mennyire eltero fogyasztast adhat.

Ami inkabb erdekes lehet az a CPU fogyasztasa, hogy lassuk mit bir a lap. Csak saccolni tudok. Szerintem a CPU max fogyasztasa nagyjabol az idle es az Orthos kozotti kulonbseg. A tobbi a gep fogyasztasa es a tap vesztesege. (Durva egyszerusites van benne, de kb. elfogadhato eredmenyt ad.)

Meg mindig all a ket kerdesem:

Te hogyan merned?
Miert nem mered bele, ha a teljes fogyasztast kell fizetned?

https://frescho.hu

(#50) hackeeeee válasza frescho (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért mondtam, hogy átlagosan nézve...

Viszont, ha tisztában vagy azzal, hogy az egész vas fogyasztása pl. ~150W, akkor nagyjából 300W-s tápot érdemes alá tenni, max talán 350-est. Ugye adott terhelésen valszeg jobb lesz a fogyasztás, mintha nagyobbat rak a vas alá az ember.

Nahde, nem akartam Én ebből bármiféle vitát "kirobbantani". :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.