Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Makaveli


Makaveli
senior tag

Hasznos cikk, na én ilyeneket akarok látni a képernyőm baloldalán, ez nem kékkel kéne kiemelni, hanem piroval! :DDD

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#2) 7


7
addikt

Hasznos a cikk, kicsit magyarazhatnád a makrókat magát, a makrós program működését, mert nem mindenki fogja érteni, mik azok a koordináták, illetve a Delay.

Stilisztikailag pofozd helyre kicsit, a fogalmazást próbáld még tudásod szerint feljavítani, megérdemli a cikk és a téma, mert kreatív ötlet, és ezenfelül hasznos is. :K

(#3) eM'82 válasza 7 (#2) üzenetére


eM'82
addikt

köszönöm :)

Rendben szűken, de kitérek majd a program mit is rögzített tkpn... :).

A fogalmazás na ja... Néhol tegezem, néhol utasítva, de barátian magázom a kedves felhasználót. :)

Az eredeti változat így néz ki.. itt (logouton) sajna nem tudtam pl.: szinezni a sorokat. :(

Amint lehet korrigálom/frissítem a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#4) eM'82 válasza Makaveli (#1) üzenetére


eM'82
addikt

:). köszönöm.

(#5) Viszlát


Viszlát
addikt

Huhh, ez elég bonyolult. Én ezt megoldottam azzal, hogy letöltési oldalon hagytam 200KB-ot, feltöltésin meg 40-et (értsd maximális letöltési sebesség max-200k, feltöltési max-40k). Így gyors marad a böngészés is és a torrent is mehet :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Igen,ez talán azért nem jó,mert én sokszor nyitva felejtem a böngészőt. Mikor böngészek lejebb veszem a letöltést. (netlimitter). Ezzel annyi a gond,hogy néha úgy felejtem. Amúgy hasznos. Inkább valami jó elosztó progi kellene. Pl ha videót nézek akkor adja át a sávszélt.

[ Szerkesztve ]

(#7) eM'82 válasza Viszlát (#5) üzenetére


eM'82
addikt

megértelek... de mivel az adatforgalmam csöppet sem tekinthető alacsonynak, s a le- ill. feltöltés sebessége a szolgáltatóknál (s nem csak itthon) rosszabbul aránylik egymáshoz mint a híres Magyar-Angol meccs végeredménye, így muszáj (legtöbbször) közel max. sebességgel feltöltenem/feltölteni, hogy a privát trackereken aránytartásra ne lehessen panasz...

Hiába állítottam nem egyszer 30K-ra a feltöltést v. 20K-ra (letöltést meg 400K-ra), attól még lassú volt a böngészés... netalántán NEPTUN-ra kellett felmenni.. v. egy komolyabb weboldalt kellett megvizslatni... az a pár másodperc is idegörlő.. pláne mikor nem én ülök a gépemnél ;)...

Arról nem is beszélve, hogy ha 400/30K-n maradna egész nap, akkor sokkal többet veszítenék feltöltési "teljesítménybe", mintha édes jó anyám 2 órán át szörfölgetne (uTorrent meg közben pihizne)...

Nem egyszer panaszkodtak, hogy így lassú, meg úgy lassú... s megmutattam (ez volt a hiba! :) ) hogy lehet kikapcsolni a Torrentet... Amióta ezt a módszert használom, nekem sem s nekik sem kell külön kattingatni...

(#8) eM'82 válasza DJ.Gróf (#6) üzenetére


eM'82
addikt

"ez talán azért nem jó,mert én sokszor nyitva felejtem a böngészőt"
én meg sose... :)
jaja.. sáv.szél elosztó progi az jó lenne...

(#9) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó FTP+FileZilla és máris nem fáj a torrentezés nyűgje.
Főleg DSLel..horror az egész, jó arány szinte kizárva.
3/1es vonalat nyúzok és még ezzel is szívás a feltöltés.
Mindenesetre aki torrentfun, annak jó ez a megoldás is.
Én limitáltam 300/100kra és nem zavar netezés közben.

(#10) eM'82 válasza Speed® (#9) üzenetére


eM'82
addikt

Írás kicsit kipofozva. (magázás, tegezés még várat magára.. rád :D )

"Főleg DSLel..horror az egész, jó arány szinte kizárva."
hát ja, tudnék 2 oldalt is mondani (de nem reklámozunk), amelyik agyon van sztárolva... mégis qrva nehéz tartani az arányt, mert nincs náluk freetorrent (arányjavító)... nem azt mondom, hogy mind legyen az, de legalább napi 2-3 lehetne az... s máris szívesebben állna hozzá az ember egy 8GB-os Linux csomagnak...

[ Szerkesztve ]

(#11) paulka


paulka
tag

Nekem működik a cfos rendesen, belehet állítani a torrent kapcsolatok pioritását nagyon alacsonyra és szépen virít a dolog, amúgy a limitálás is szóba jöhet. Nekem ez a makrózás nem jön be annyira. De a cikk tetszik attól független! :C

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#12) Viszlát válasza eM'82 (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Félre ne érts, biztosan sokkal profibb megoldás amit leírtál :) Valszeg az sem mindegy milyen neted van, nekem 20/1-nél megoldotta a dolgot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) eM'82 válasza Viszlát (#12) üzenetére


eM'82
addikt

5120/768 kbit/sec

(#14) eM'82 válasza paulka (#11) üzenetére


eM'82
addikt

De köszi ! :D

(#15) sh4d0w válasza eM'82 (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Linuxot free trackerről kell letölteni :)

Az íráshoz grat.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#16) eM'82 válasza sh4d0w (#15) üzenetére


eM'82
addikt

"Linuxot free trackerről kell letölteni"
de én szeretem "rögzítve" látni az arányomat és csakisazértis ! :D

(#17) Speed® válasza Viszlát (#12) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2500/125ks vonallal 200/40kra limitáltál, hogy gyors maradjon?
Nekem is 125k a feltöltésem, és 100kt nyugodtan ráengedek, nem lassít be.
De ha hasonló letöltésem lenne mint neked, eszembe sem jutna torrentezni..
Normális FTPről seperc alatt lejönne minden, havi ~2kt az simán megérne :U

eM'82
1 privát siteon vagyok csak fent, ott 1.5TBnál járok 1.07 aránnyal, de úgy, hogy csak olyasmit szedek amit publikon nem tudok beszerezni..hangyafaxnyi feltöltéssel útálatos dolog a torrent..jó lenne izmosítani ezt is, ha már Net2.0 meg mindenféle streaming videózás..(persze mindenre használnám csak arra nem ;] )

[ Szerkesztve ]

(#18) chriscc válasza DJ.Gróf (#6) üzenetére


chriscc
csendes tag

Nem akarok kötekedni, de nem pont erre jó a QoS? Vagy ahogy manapság kezdik hívni a QoE? :)) Kicsit egyszerűbb megoldás legalábbis számomra és elég jól működik is:))) De mindenesetre :C

Gigabyte P35-DS3R, Core2Duo E6550, 2x1GB Kingmax DDR1066, 500gb sata, MSI 8800GT OC, Logitech MX Air

(#19) Racecam válasza eM'82 (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ahogy az eredeti változat kinéz, beleérteve a kisebb kattintható képekkel, itt is tökéletesen megvalósítható. (Valamennyit igazítottam rajta, hogy áttekinthetőbb legyen.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#20) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Érdekes nekem a CFOS 3-4 nap alatt bekonfigolja magát és onnan gyönyörűen müködik.

(#21) orbano válasza Fade_Away (#20) üzenetére


orbano
félisten

persze hogy működik, erre találták ki :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) sz0k3e_ válasza eM'82 (#16) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

cFos vagy cFosSpeed-et néztél?
Mert nekem sima cFos nemigazán jött be, valahogy azt nekem se sikerült működésre bírni, de cFosSpeed gyakorlatilag telepítés után egyből teszi a dolgát...
Nekem a 4096/192kbit -es szutyok DSL-emen tölthetek le/fel akármennyivel, mellette simán tudok CS-zni 50-80as pingekkel maxx :)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#23) foregister válasza DJ.Gróf (#6) üzenetére


foregister
tag

de a netlimiterben nem lehet sávszél-priorítást adni a programoknak?

Az igen az nem nem

(#24) Biaggio


Biaggio
őstag

Nemrég kezdtem el használni az uTorrenten belül az Ütemező funkciót, itt órák szerinti sávban hétfőtől vasárnapig beállíthatod, mikor legyen teljes, korlátozott vagy letiltott a program sávszélessége. Ha nagyjából rendszeresen internetezel, ez sokat segít ;)

(#25) freestylerrr


freestylerrr
csendes tag

Hello Hello talán ti tudtok segíteni !
Nah most van 1 Router 3 gép ADSL-net !
Hogy lehet elosztani a sávszélt ugy hogy mondjuk kap 2 gép 100k a 3.-á pedig a maradék ...(feltöltéssel szintúgy ez lenne a szitu)
ha az segit D-Link DIR 100-as Router van ....
Kösszy a help-et bye :D :D :D

[ Szerkesztve ]

By:Gaby

(#26) Alpi


Alpi
tag

Gratulálok! Hasznos írás, emellett nagyon kreatív is!
Jó lenne több hasonló jellegű írás is itt a Logout-on! :C

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#27) VladimirR


VladimirR
nagyúr

csak feluletesen olvastam a cikket es a makrokeszito progit sem probaltam ki, viszont nem okoz gondot az, ha a talcan mas ikonok is vannak, s nem mindig ugyanott helyezkedik el a µtorrent ikonja?
ugyanis ha jol lattam, kepernyokordinatak alapjan "kattint" a makro

szerk.: na, masodik nekifutasra latom gondot okoz
ezesetben lehet jobb megoldas lenne a webui-n keresztul leloni a torrenteket

[ Szerkesztve ]

(#28) modd3r


modd3r
őstag

OFF

Hogyan lehet ilyen szép 3D-s ikont belőni a systray-ben? :B

[ Szerkesztve ]

(#29) Cathfaern válasza freestylerrr (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze megoldható, ha veszel egy 50-100k Ft-ba kerülő routert, azok tudják ezt a funkciót :D
Komolyra fordítva: ezzel a routerrel sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#30) VladimirR válasza VladimirR (#27) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megneztem, lehet webui-n keresztul jatszani a torrentekkel
ossze is dobtam egy kis progit

hasznalata:

utctrl.exe <webui cime> <felhasznalonev> <jelszo> <muvelet>

ahol:

webui cime: <ip cim|domain nev>[:<port>] - peldaul: 127.0.0.1, vagy 127.0.0.1:8888
felhasznalonev: felhasznalonev a webui-hoz
jelszo: jelszo a webui-hoz
muvelet: <start|stop|pause|unpause>

peldaul:

utctrl.exe 127.0.0.1:81 user1 password1 start
utctrl.exe example.com user2 password2 stop

szukseges hozza, hogy a µtorrent-ben engedelyezve legyen a webui, amit a kovetkezokeppen allithatunk be:

options (beallitasok) menu -> preferences (tovabbi beallitasok) -> web ui

1: az enable web ui mezobe tegyunk pipat
2: az authentication (hitelesites) reszen belul allitsuk be a username (felh.nev) es password (jelszo) ertekeket
3: szukseg eseten (pl ha veletlenszeru a µtorrent port-ja) a connectivity reszen allitsunk be egy alternative listening port-ot
4: vegul a restrict access to the following ips mezoben igeny szerint korlatozzuk a hozzaferest (pl.: 127.0.0.1-re, hogy csak a sajat gepunkrol legyen elerheto a web ui, kivulrol nem)

ezek utana .bat file-ba annyit kell irni, hogy:

utctlr.exe 127.0.0.1:81 user1 password1 pause
bongeszo.exe
utctlr.exe 127.0.0.1:81 user1 password1 unpause

persze mindezt a megfelelo eleresi utakkal

[ Szerkesztve ]

(#31) chriscc válasza Cathfaern (#29) üzenetére


chriscc
csendes tag

Hát, vagy egy olyat amire fel tud tenni egy WRT-t és akkor abban különbözö tüzfalszabályokkal stb megoldhato a dolog sztem. lehetöleg ha veszel olyat vegyél, amin van USB (pl ASUS WL500g Premium /egy éve 20k volt/), mert ha nincs swaped, elég hamar elfogy a memoria terhelés alatt és akkor rebootol a router:) Szoval kb 20bol meg lehet uszni és utána viszont van egy always-on linux boxod kb :D Én is ilyet használok egy éve, és sztem elég fasza:) gl hf

Szerk.:

Nem noob usereknek való móka, szóval ha a sajátgép kezelése gondot okoz akkor inkább ne fogj bele:) Még én is izzadtam vele egy sort, pedig nem ma kezdtem:)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35-DS3R, Core2Duo E6550, 2x1GB Kingmax DDR1066, 500gb sata, MSI 8800GT OC, Logitech MX Air

(#32) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jó kis leírás. Mondjuk én szerencsésnek mondom magam mert nekem folyamatos le/fel töltés mellet Cfosspeeddel simán megy a böngészés gond nélkül. Ha meg kell egy kis plusz sávszél lekorlátozom az éppen letöltött torrent maximális sebességét (feltöltés mindig maxon megy és eddig sosem zavart be pedig böngészés mellett játszok is neten).

(#33) eM'82 válasza sz0k3e_ (#22) üzenetére


eM'82
addikt

is-is...

(#34) eM'82 válasza BaLee (#32) üzenetére


eM'82
addikt

lehet, hogy adnom kellene még egy esélyt a cFosSpeed-nek? :)

ettől függetlenül oké, hogy te v. én v. bárki lekorlátozza, de pl: ancid/apcid?.. akik nem biztos, hogy akarnak minden progival barkóbázni... Net legyen azt kész... :)

[ Szerkesztve ]

(#35) eM'82 válasza VladimirR (#30) üzenetére


eM'82
addikt

majd csak pénteken lesz lehetőségem kipróbálni amit csináltál, de vazze.. akkor nem szenvedtem volna vele ennyit :) :D.

(#36) Ygg


Ygg
senior tag

Uram, te egy "állat" vagy, de kreatív elme, az tuti.
Én szimplán Azureusban a max feltöltést korlátozom, hogy maradjon egy kicsi más célokra is, és boldogan bömgészek, bár kicsit persze lassabban, mint letöltés nélkül.
De ennyi kompromisszum szvsz belefér.
Ha meg valamiért nagyon fogja, akkor kezelem a kérdést manuálisan.
De ez max. valami nagyon erőforrásigényes dolognál képzelhető nálam csak el.

(#37) Ygg válasza chriscc (#31) üzenetére


Ygg
senior tag

A sávszélességmenedzsment az nem tűzfal szabály...

De az ilyen integrált routerekben (nem olyan drága Linksysekben is van ilyen)
van lehetőség egyes hostoknak/MAC-eknek prioritást adni.

(#38) HappyBoy


HappyBoy
csendes tag

Nekem olyan routerem van, amiben van qos. A http -t feljebb vettem rajta, és kész.
Bármit töltök-töltenek, a http szinte akadálytalanul megy.

(#39) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jó cikk, bár az én problémámon nem segít :) Nekem ugyanis két külön gépen fut a torrent és a böngészés. A torrentes gép megy éjjel-nappal, a másik meg csak akkor ha használom :) Köztük egy teljesen mezei vezetékes router, rákötve az adsl modem is. Azt szeretném megoldani (gondolom a router szintjén lenne a legegyszerűbb) hogy ha a böngészős gép kér sávszélt, akkor azonnal, a teljes rendelkezésre álló sávszélt kapja meg, elvéve a torrentes géptől. Viszont ha a böngészős gép nem megy, vagy nem igényel sávszélt, akkor a teljes sávszél a torrentezős gép rendelkezésére álljon. Sajnos a hálózati témakörhöz annyira nem értek, szerintetek létezik olyan (nem elborult árú) router ami ezt a prioritás kezelést megoldja?

(#40) BaLee válasza eM'82 (#34) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Csak én használom a gépemet és nálam a torrenten általában csak feltöltés megy letöltés csak ritkán mivel 8mbit miatt úgyis hamar lejön ha van valami.
Viszont a cfosspeednek van hálózati verziója is (nekem jogtiszta van 3k forintot megért régen) ami ezt az egész dolgot routeren keresztül is megoldja. Azaz tesóm gépén is simán lehet böngészni ha én fullon töltök (eddig nem panaszkodott, régen szokott). :)

Sztem adj a proginak egy esélyt. Nekem a fullos feltöltés sosem zavart be sehova (se böngészés se játék (jó nem fps csak mmorpg).

(#41) eM'82 válasza BaLee (#40) üzenetére


eM'82
addikt

"Viszont a cfosspeednek van hálózati verziója is"
Aminek a neve? :)
nem funkcióra gondoltál véletlenül ?...

"(nekem jogtiszta van 3k forintot megért régen)"
Most is annyi, örökös frissítéssel. :)

(#42) horitomy


horitomy
tag

A következő hatalmas gond: Mi történi mikor kilépek a böngészőből? :) Semmiiiii!

MOD: Amúgy a cfos valóban jó program.
Tudni kell, hogy voltak beta torrent kliensek amelyek megölték a sávszélességet, mostanában nem találkozok velük.

[ Szerkesztve ]

(#43) eM'82 válasza horitomy (#42) üzenetére


eM'82
addikt

"Mi történi mikor kilépek a böngészőből? :) Semmiiiii!"
ezt most melyik megoldásra írtad?..
ha az én leírásomra akkor nem értem... mert a böngészőből való kilépés után a mikroTorrent folytatja a szüneteltetett torrenteket...
Szerintem vmit elírhattál...

(#44) #54715584


#54715584
törölt tag

nem ertem a problemat... :)

az utorrentben lehet szabalyozni a le es feltoltes sebesseget

masreszt nalam, ha pl letoltesrol van szo ie vagy ff alatt, akkor automatikusan az lesz az elso a prioritasban, es csokkenti az utorrent sebesseget automatice...nincsen semmi kulonleges beallitas, a netezes muxik folyamatosan, es nem lassu - kiveve iwiw, de hat mint tudjuk, az sem a gyorsasagarol hires... :)

(#45) BaLee válasza eM'82 (#41) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De funckióra gondoltam. Szóval a legújabb verzióban már tuti bent van ez a lehetőség.

(#46) eM'82 válasza #54715584 (#44) üzenetére


eM'82
addikt

"az utorrentben lehet szabalyozni a le es feltoltes sebesseget"
mint írtam is, itt most nem rólam van szó, annyira nem voltam soha lusta, hogy manuálisan megcsináljam...:) hanem a többiekről, akik odajönnek a géphez s nagyívben tojnak bele, hogy mit is kellene átállítani... csak a böngészés legyen gyors s gördülékeny...

"masreszt nalam, ha pl letoltesrol van szo ie vagy ff alatt, akkor automatikusan az lesz az elso a prioritasban"
jó neked :)

(#47) #54715584 válasza eM'82 (#46) üzenetére


#54715584
törölt tag

akkor bocsi, nem olvastam mindent sort, csak gyorsolvasas szeruen atfutottam az irast :B
en kerek elnezest :D
jo iras lett, gratula :R

(#48) sz0k3e_ válasza BaLee (#45) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

dekemény, télleg :DD
[link]
Multi-User version

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#49) Crytek


Crytek
veterán

Én eszt egyszerűbben csinálom amikor töltök le vagy fel lekorlátozom a feltöltésemet 13k-ra és máris olyan mintha nem is töltenék ennyi nem kell veszödnöm semmivel!

Next PC Upgrade: 2022

(#50) eM'82 válasza Crytek (#49) üzenetére


eM'82
addikt

ismétlem.. nem rólam van szó.. katt ide

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.