Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Hát kíváncsi leszek, hogy jobban fog-e fogyni, mint a Mini széria. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#2) Sys85 válasza syIex (#1) üzenetére


Sys85
veterán

Ennyiért?
Erős kétségeim vannak.
Akinek tepsi kellett és meglátta az árazást a bemutató napján,az jobban járt ha azonnal lecsapott egy 13 Pro Max-ra.
De még most is jobb opció,Mediamarktban még mindig van raktáron 128-as 490k-ért.
Ez szerintem még annyira sem fog fogyni mint a Mini,legalábbis amíg lehet raktáron találni 13 Pro Max-ot,de aztán majd idővel úgyis kiderül.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3) nozs23 válasza Sys85 (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Itthon. Mashol viszik ezt majd, mint a cukrot. Szolgaltatoknal kulonosen.

(#4) Straw


Straw
senior tag

Már nem tudom hol, de azt írták hogy az előrendelési adatok alapján, a mini szintjén vagy kicsit alatta is van. De majd kiderül 1 negyedév múlva amikor tényleges adatokat is látunk majd.

42

(#5) janeszgol válasza nozs23 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem hinném. Persze ha nincs más, akkor viszik ezt is majd.

(#6) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Erre már én is azt mondom, hogy Remélem rájuk rohad :U

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#7) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

120 Hz-es kijelző mellett értelme is lenne. Ennyi pénzért egy ilyen “fost” beletenni… :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) PaksiPeter


PaksiPeter
aktív tag

Tehát 500 000-ért kapnék egy telefont, ami ugyanúgy 128/6-os lenne, mint amit már 4 éve használok, csak nem lenne:
- magyar swype
- írisz szkenner
- beépített stylus pen bluetooth fotós távirányítóval
- pulzoximéter
- légnyomásérzékelő
- rendszerben is fordító szótár
- sd kártya bővítés
- 3.1 USB
- TV-re vezeték nélkül kilőhető asztali DEX mód
- használható NFC
- nem játszhatnék a kedvenc MAME játékaimmal
- Type C
- kapacitív érintésvezétlésű led smart-tok, amin kinyitás nélkül tudok hívást fogadni, zenét vezérelni és eseményeket elutasítani és nyugtázni.

De! Cserébe lenne:

- cuki emoji pack ami a fagyos bugos Samsungon nincs
- lightning csatlakozó, ami miatt vehetnék kábelt a kocsiba, meg a munkahelyre
- baleset esetén automatikus segélykérés ami csak az USA-ban használható
- iMessage amit egyetlen ismerősöm nem használ, mert mikor iPad-en rájuk írtam iMessage-n meg se nézték amit írtam, de Viberen azonnal válaszoltak
- Super videorögzítési képesség amit egy évben 2X használok és olyan szituban, ahol mindegy a minőség
- néhány eltávolíthatatlan bloatware ami iPhone-on nincs is de mégis van viszont a Samsungot megszóljuk érte
- 10.000 Forintos törcsikendő vásárlási lehetőségem.

Ezt még át kell gondoljam :))

Ugye nem sértődtök meg? Csak próbálom viccekkel oldani az amúgy feszült politikai helyzetet 😄.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Jók megkérik a plusz tárhely árát. Jó vastag bürke van az orcájukon.

(#10) syIex válasza LurkerSheik (#6) üzenetére


syIex
veterán

Akkor mostmár biztosan rájuk fog! :DDD

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#11) doooo


doooo
veterán

Ez tűnik a legrosszabb ajánlatnak az idei palettában. Gyanítom nem is fog túl népszerű lenni (a másik háromhoz képest), max. Amerikában, ahol olcsóbb (persze a többi is az, így azokhoz képest ismét rossz ajánlat).

[ Szerkesztve ]

(#12) Somatom válasza PaksiPeter (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Almás topikokban ezekre mondják, hogy rétegigény. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) adamklark válasza Sys85 (#2) üzenetére


adamklark
senior tag

az ár nem faktor Apple vásárlónak

(#14) Sys85 válasza adamklark (#13) üzenetére


Sys85
veterán

Azért ez a kijelentés ebben a formában erős túlzás.
Ha nem számítana az ár,akkor mindenki 1TB-os Pro Maxokat venne,márpedig sokan vesznek SE-t/11-et még most is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#15) bollokcs80 válasza Sys85 (#14) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azért Pesten járva, sokak kezében látok 12-13-akat (van, hogy Pro-t is). Nem irigység, csak érdekes, hogy a jelen gazdasági helyzetben és árak mellett is ennyien veszik.

Az meg külön mókás, mikor ül az 20 körüli egyetemista lány és előtte a Macbook, karján Apple Watch és közben nyomkodja az Iphone-t... :D

B.Cs.

(#16) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

A gyereknek is SE-t vettem, a legjobb kisméretű telefon, ha vigyáz rá még 2 év múlva is érni fog valamit. 🙂

(#17) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Az angol apple storeban, ha beszámíttatom a mostani iPhone-om, akkor £600 lenne ez a 14 plus, az nem rossz ár szerintem. 12 pro után hiányzik a nagyobb kijelző, de a 14 pro max tök felesleges nekem, plusz nehéz is. Azért van ennek a telónak is létjogosultsága. Azért ennyi pénzért dugják fel maguknak a 60hz kijelzőt. A végén felcsesz az egész cég és Pixel 7-et veszek.

(#18) mrThomi válasza syIex (#1) üzenetére


mrThomi
addikt

Inkább egy 13 mini mint ez... Mini legalabb kezelhető 1 kézzel az apple remek gesztusvezerlésével

Nothing Phone (2a)

(#19) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Azert latom a szokasos Apple (es vasarloit) fikazo hsz-ek itt is szepen megjelentek... :U

Remélem, hogy nagy bukó lesz ez a teló. Úgy némileg több esélyt latnek a Mini vonal visszahozasara.

(#20) antim válasza bollokcs80 (#15) üzenetére


antim
tag

A múltkor pont egy ilyen asztaltársaság ült mellettem. Minden apple rajtuk és a bölcsész lányok lelkesen magyarázták egymásnak Marxot, Habermast, blabla...
Az egyetemek elhülyítik a jólétben felnövőket, így áll helyre az egyensúly. 😃

(#21) Somatom válasza antim (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Ha egy ilyen társaságban neked az tűnik fel, hogy Apple cuccokat használnak, az már régen rossz. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) nozs23 válasza Somatom (#12) üzenetére


nozs23
addikt

Te meg vegig gyokerkeded az osszes almas/droidos topicot, mert erre all a cerka. Annyira szomoru. :(

(#23) Somatom válasza nozs23 (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Konkrétumokkal alátámasztott kritika = gyökérkedés?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) g4mer válasza PaksiPeter (#8) üzenetére


g4mer
senior tag

Az általad leírt prok nagy részét se használja ki az átlagfelhasználó.

Amúgy sincs nagy fejlődés már a mobil piacon, a hajtogatható telefonokat leszámítva milyen újítások vannak minden évben, ami az átlagfelhasználót érinti?
Kicsit jobb kamera, kicsit gyorsabb rendszer, ennyi, a legnagyobb újítás iphoneoknál, hogy új szíeneket dobnak ki :D

Sic Parvis Magna

(#25) Somatom válasza g4mer (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekes megközelítés. Egy átlag felhasználónak minek csúcsteló? Az viszont sztem normál, hogy egy csúcstelóval szemben az elvárások sem átlagosak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) g4mer válasza Somatom (#25) üzenetére


g4mer
senior tag

iphone-nál nincs azért nagy választék a felhozatalból, a vicc kategóriás SE-t leszámítva.

szerintem azért választ az átlag "csúcs" telót, mert ezen élik az életüket.

Sic Parvis Magna

(#27) Somatom válasza g4mer (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt kétlem. Amikor almás topikokban rákérdeztem ezekre a hiányolt ficsőrökre, akkor az volt a válasz, hogy azokra ott a Mac, meg a felhő. Nekem pont azért kellenek a #8 -asban írt ficsőrök, mert nincs PC -m, meg laptopom, hanem én valóban a telón élem az életem, ami meglehetősen mobil élet (rendszeres külföld, roaming, tehát korlátozott felhő hozzáférés). Szóval pont az a felhasználási mód, amire elvileg ezek az eszközök ki lettek találva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) g4mer válasza Somatom (#27) üzenetére


g4mer
senior tag

akkor számodra a tökéletes választás a galaxy note széria. Számomra, az én felhasználási igényeimre iphone a tökéletes választás.

Sic Parvis Magna

(#29) bollokcs80 válasza Somatom (#25) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Mert megeszi a marketinget. És ebben az androidos oldal se piskóta az értelmetlen számháborúival. :U

B.Cs.

(#30) Tibee86 válasza Somatom (#27) üzenetére


Tibee86
veterán

" mert nincs PC -m, meg laptopom, hanem én valóban a telón élem az életem, ami meglehetősen mobil élet (rendszeres külföld, roaming, tehát korlátozott felhő hozzáférés). Szóval pont az a felhasználási mód, amire elvileg ezek az eszközök ki lettek találva."

Ezek csak a te igényeid egy okostelefonnal szemben, ha mondjuk az Apple állította volna valamikor, hogy erre lett kitalálva az iPhone, akkor jogos is lehetne, de szerintem nem tette. Másoknak teljesen más igényei vannak egy okostelefonnal szemben. Nekem pl eszembe nem jutna telefonon filmet/sorozatot nézni, vagy torrentezni, vagy kábellel bohóckodni adatmásolásnál. Attól még okostelefont használok, mert ez a fényképezőm, a zenelejátszóm, a gps-em, a kommunikációs eszközöm, ezzel fizetek a boltban, a számlákat erről intézem, stb stb.

"Egy átlag felhasználónak minek csúcsteló?"
Mert miért ne? Akár azért mert jobb képet tud vele lőni, vagy mert 1 órával tovább nyomkodhatja, vagy csak szimplán mert megteheti és szereti a kütyüket. Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mire, miért és mennyit költ. Én se vennék 500-600 ezerért telefont, de még 300-ért se, de van aki meg a nettó 300 ezeres fizetésével rohan minden évben megvenni a legújabbat. Véleményem van róluk, de az olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, csak senki nem kíváncsi a másikéra.

[ Szerkesztve ]

(#31) Somatom válasza bollokcs80 (#29) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. 1" -os szenzor, ami "nem úgy" 1" -os, 200mpx egy gombostűfejnyi lyuk mögött, stb., stb.
Az "androidos oldal" viszont nem jó definíció. IOS = Apple, de az Android egy nyílt forráskódú szoftver, amiből minden gyártó azt farag magának, amit akar. A Google -féle sem "AZ" Android, hanem csupán egy ugyanolyan fork, mint bármely más gyártóé és sztem az a helyzet, hogy némely gyártó rég lelépte a Google -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Somatom válasza Tibee86 (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért írtam korábban, hogy az almás topikokban erre válaszolják azt, hogy rétegigény. :)

A kábeles adatmásolás szükség, ha nincs net. Aki mobil életet él, az óhatatlanul belecsúszik ebbe.
Attól, hogy a teló szolgáltatja a hátteret, nem muszáj a teló kijelzőjét nézni. Pl. szállodákban is szokott lenni tévé, csak rá kell dugni a telót HDMI -n.
Torrentre a NAS a céleszköz. Van is egy Syno -m otthon. A teló a távoli kezeléséhez kell, de ugyebár az Apple ezt is korlátozza.

A "nincs szüksége csúcstelóra" egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne vehetné meg. Ezt hívják luxusnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) #86564352 válasza Tibee86 (#30) üzenetére


#86564352
törölt tag

FYI hogy időt spóroljak neked: ő szinte minden iPhone topikban előadja ezt a zsebben turkálást és minek valakinek "luxus" iPhone, mikor egy olcsó Android is elég átlagusernek című mondókáját. A te érveid sokan sokszor leírták már neki, nem hatja meg.

(#34) Somatom válasza #86564352 (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt kikérem magamnak! Sohasem turkáltam senkinek a zsebében. Szeretem élvezni az életet, én is költök luxusra. Csak annyi a különbség, hogy elismerem, ha arra a valamire nem a szükség miatt költöttem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) Tibee86 válasza Somatom (#32) üzenetére


Tibee86
veterán

"Ezért írtam korábban, hogy az almás topikokban erre válaszolják azt, hogy rétegigény. :)"
Kicsit sértettnek is tűnsz emiatt, vagy úgy gondolod, hogy a te okostelefonnal kapcsolatos elvárásaid nem egy igen szűk réteg lenne csak? A saját világodon (fülkéden) túl is lehetne látni néha. Nekem pl sok kamionos ismerősöm teljesen jól elvan Apple cuccokkal, nekik mások az igényeik, pedig ők is mobil életet élnek.
Én csak azt nem értem, ha van az igényeidnek megfelelő eszköz, akkor miért kell ezeket a köröket minden évben egy csomó almás topikban lefutnod újra és újra. Ahogy írtam is, teljesen jogosak lennének az elvárásaid, ha valaha is állította volna az Apple, hogy az okostelefon arra lett kitalálva ami a te elképzelésed róla.

[ Szerkesztve ]

(#36) moleculez válasza bollokcs80 (#15) üzenetére


moleculez
veterán

Egyetemista vagyok (bár hím), és roszabb vagyok: 14" M1 Max + iPad Air 4 (második kijelzőként - sidecar) kezemen AW, innen gondolom egyértelmű az iPhone, fülemben AirPods Pro, mindezt egy londoni starbucksban. :DDD :DD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37) Somatom válasza Tibee86 (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogy vagyok sértett! Én mosolygok ezen. Csak fura, hogy az árazását tekintve csúcsteló ilyen szimpla műveletekre sem képes. Sztem ha a hiányosságainak a kompenzálásához laptop, vagy PC kell, akkor inkább periféria, mint okosteló.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) ricsike_p20


ricsike_p20
tag

Kész élvezet beleolvasni az ilyen fórumokba.. Igaz, külföldön, de "csak" építőiparban tevékenykedem, gyerekek, a főnököktől kezdve lefele az utolsó segédmunkás, sofőr, festő-mázolü-gányoló mind 12-es, 13-as iphone-t használ, én lassan a saját kezemben látok csak S szériás galaxy-t... Meg kellene már érteni, hogy ez CSAK otthon cikk (ott is csak bizonyos körökben..), máshol meg a reggeli kávéval egy szinten álló jelenség. :D

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#39) janeszgol válasza ricsike_p20 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Na most lehet hulyeseget irok, de USA-ban egy atlag 1-2 szobas lakas berlese kb 800 es 1500 usd kozott van. Persze ez terulet fuggo is.
Szoval ez olyan, mintha nalunk 150 ezer ft kornyeken lenne az uj iPhone ara.

(#40) janeszgol válasza Somatom (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Somatom, konyorgom. Termekismeret.
Az iPhone az okoszisztemaba keszul. Ezen lehet nevetni, de igaz. iPhone, iPad/Mac, Airpods, Apple Watch. Ez igy egyben.

(#41) Somatom válasza janeszgol (#40) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan ezt mondom én is. A teljes értékű működéséhez ezek is kellenek. Csakhogy egy részük nehézkesebben hordozható. Tehát aki a "telóján él", az nem tudja 100% -osan kihasználni azt.
Másfelől megközelítve egy önmagában sem olcsó iPhone önmagában még kevés a teljes körű használatához. Ezért is fura egy iPhone tudását, árát az ökoszisztémán kívüli eszközéhez hasonlítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) k-adi


k-adi
nagyúr

Ehelyett a mini kellene inkább
Felesleges ehulladék

(#43) Oldman2 válasza Somatom (#34) üzenetére


Oldman2
veterán

Kikéred magadnak...
:C :C :C

Szerintem mindenkinek egyszerűbb lenne, ha nem trollkodnád szét a nem Android Topikokat.

Érthető, hogy neked nem megfelelő, de ne kelljen már mindenkinek kamionosként gondolkoznia.

Attól, hogy valaki nem kamionos, lehet élni másképpen is.

(#44) k-adi válasza Oldman2 (#43) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ugyanez a szitu az e-autós topikokban is nála :D amivel nem lehet kamionozni és nem veszi fel a versenyt az egyterűjévével, nem megy 1000+ km hatótávot az csakis sz@r

(#45) Oldman2 válasza k-adi (#44) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnéztem, az istenített Galaxy Note készüléke 2018-ban jött ki.

2022-ben arra büszkélkedni, hogy nekem egy 2018-as készülék is elegendő, kicsit ellentmond az őáltala képviselt elvekkel.

Mi van a modern, mostani készülékekkel, azok miért nem megfelelőek?

Mert elvesztek funkciók mostanra?

Részemről széles mosoly...

(#46) A Molyember


A Molyember
tag

Szerintem ez a Somatom gyerek annyira magányos a kis kamionfülkéjében, hogy a sok válasz reményében muszáj telesírnia az összes Apple topikot, hogy mennyire szar neki és mennyire nem felel meg az igényeinek. Így legalább valaki hozzászól a hosszú út során! Inkább szedne fel valami útszéli prostit minthogy itt szajkózza ugyanazt a baromságot amit már mindenki jól ismer…

Kíváncsi vagyok, ez a Plus, hogy fog fogyni a Minikhez képest, szerintem az Apple ezzel itt teszteli a vizeket, hátha a nagyobból többet tudnak eladni, ami megfelel a várakozásaiknak. Aztán kitudja? Ahogy Felesbandi is mondta, lehet, visszatérnek a Mini vonalhoz, ha látják a számokat. :K

(#47) Luck Dragon

Szerintem jó alternatíva ez a méret és tán-tán nagyobb sikere is lesz mint a Mini vonalnak . Bár ezt majd meglátjuk .
Üzemidőre viszont nagyon kiváncsi leszek , egyre több YT videó kerül fel meg írásos teszt , lassan körvonalazódik , hogy mire is képes .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) g4mer válasza ricsike_p20 (#38) üzenetére


g4mer
senior tag

ez pontosan így van. nem akarok polizitálni itt, de ha belegondolunk 10 év alatt 280ftról 420 ft lett az euró, azaz kb most 320k lenne kb ez a telefon, ami még így is eléggé sok a magyar KSH átlagbérhez képest.

Sic Parvis Magna

(#49) bollokcs80 válasza moleculez (#36) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az egy másik univerzum innen. :D Amúgy nem sajnálom se tőle, se tőled, csak a helyzetünket írtam le :R .

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#50) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Szinte az összes angol Apple Storeban elfogyott az összes szín - 128gb. Lehet, hogy jobban fogy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.