Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Ok, akkor ha már megvan a felbontás és a nagy méret, jöhet vissza a passzív 3D is :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hmm, kalkulálok: belépő-közép kategóriás, de ajánlott, jó képminőségű 40"-os FHD TV-t lehetett kapni 140K-ért. Most ez kb. ezzel egy áron kínálja a 4K + UHD-t 43"-on az "alsó kategóriában". Kérdés ez mit takar majd képminőségileg, mennyire lesz HDR az a HDR és, hogy viszonyul a FHD belépő-közép kategóriához.

Amúgy jót tenne, ha más gyártó is alkalmazna valami Ambilight-hoz hasonló megoldást alapból a TV-iken. Nem kell, hogy diszkóeffekteket produkáljon, de az emberek többsége sötétben mozizik és ilyenkor alap valami ellenfény a szobában, a legjobb helye pedig épp a TV mögé rejtve lenne.

(#3) nemlehet válasza SunMount3r (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem ez csak ilyen kamu HDR. Valószínűleg kapunk egy tisztességes mennyiségű glow-t is. Van alsó kategóriás phillips TV-nk, sötétben kvázi használhatatlan annyira gyenge a feketéje.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) kromatika válasza nemlehet (#3) üzenetére


kromatika
veterán

Ez ennyiért szerintem igen jó vétel lesz.

(#5) Zso Ro válasza kromatika (#4) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Ha ratyi a HDR benne,akkor mi lesz a különbség ez és a 6101-es sorozat között?CSak az Android?Nem volt még sosem Androidos tv-m és nem is tervezem,hogy veszek.
Az is 4K 43 collal és 119k.

(#6) DjFlanker válasza SunMount3r (#2) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

"és ilyenkor alap valami ellenfény a szobában"

Isten őrizz, minden fényforrás eliminálva van a szobámban este amikor filmet/sorozatot nézek rajta

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#7) SunMount3r válasza DjFlanker (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem alap. Engem 1.: zavar a teljes sötétség alapból is, főleg, hogy a távkacs gombjait sem látom közben rendesen 2.: a szemet kevésbé fárasztja és kevésbé terheli, ha van egy minimális ellenfény valahol, mivel a TV-ből jövő fényt direktbe kapja a szemed és nem olyan mint a vetítőknél vagy a moziban, ahol csak visszavetül a vászonról.

Ez nem valami új házimozis "úri muri", még a 90-es években is így volt az akkori PC-s korszakban is, hogy töksötétben gépezés mellé mellé ajánlott volt valami kislámpa a háttérben.

De ezt nem akarom húzni, akit nem zavar azt nem zavarja, meggyőzni sem akarok senkit.

(#8) Márton válasza SunMount3r (#7) üzenetére


Márton
nagyúr

a mai napig ott van a monitorom és tv-m mögött is a kislámpa, és bizony jó szolgáltatot tesz :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) TK36


TK36
aktív tag

Majd jöhetne róluk egy teszt is.
Jók a leírásban szereplő tulajdonságok, de szerintem ahhoz képest amit tudna olcsón adják. Valami hibázhat, nem lehet tökéletes.

(#7) SunMount3r:"Nekem alap. Engem 1.: zavar a teljes sötétség alapból is, főleg, hogy a távkacs gombjait sem látom közben rendesen..." - utópia: miért nincs alapból a távirányítókon gyenge fény így nem teljesen sötétben mokolna rajta az ember, sőt könnyen meg is találná? Ugyan ez a notik billentyűzetén.

[ Szerkesztve ]

(#10) Hunter2 válasza TK36 (#9) üzenetére


Hunter2
addikt

nekünk volt hajdanán egy noname DVD lejátszó aminek a távirányítóján a gombok foszforeszkáltak a sötétben.

(#11) ftc


ftc
nagyúr

A szoftvertámogatás meg a béka segge alatt.. TPVisiont csak aki sok nyűgöt akar magának :U

(#12) SunMount3r válasza TK36 (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mindenre van megoldás. :D

Az Android-os média lejátszókat, (legalábbis sokat közülük), HTPC-t alapból kezeli és 5 tanítható IR gomb is van rajta a TV alapfunkcióihoz, erősítő bekapcsolásához, vagy amire akarod...

Szerk.: persze az ellenfény megléte, ettől független is fontos...

[ Szerkesztve ]

(#13) Osiris


Osiris
őstag

(#14) SunMount3r válasza Osiris (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor ez is csak egy trükközős HDR.

És ha jól vettem ki, akkor nem is rendes 120Hz-es, csak 60.

De pl. a cikk szerint nincs benne Android rendszer, míg az oldalon Android 6-ot ír az OS-re. :F

(#15) kromatika válasza Zso Ro (#5) üzenetére


kromatika
veterán

Mondjuk így nézve igazad van.Androidra ,Tv-ben nekem sincs semmi szükségem.

(#16) tibor72 válasza Márton (#8) üzenetére


tibor72
tag

+1 Dettó. A mai napig szintén használom, és ha nem lehetne gondban lennék. Először 10 évvel ezelőtt került valahogy az asztali lámpa a monitor mögé, nem tervezett módon, és pár estét így használva, maradt is mögötte . Azóta kell valamilyen "világos", lehetőleg fehér közeli fényforrás a tv és monitor mögé. Nem kell hogy villogjon, de volt már itt PH-n korábban ambilight-hoz hasonló, utólag is felszerelhető, RGB ledsor valmilyen.... közben találtam egy idevágó írást is Logout.hu-n [link]

(#17) MikeWazowski válasza kromatika (#15) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ahogy szerintem az emberek 99%-nak sem.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18) Osiris


Osiris
őstag

Kíváncsi leszek mikor lesz valóban a boltokban mondjuk egy 65"-os valami jó 0% THM-es akcióban.
Azonnal lecsapok rá. :K Ezért az árért még ezekkel a paraméterekkel is megérné, kivéve ha a képeminőség és a válaszidő nagyon borzalmas. Viszont ennél a panelnél a válaszidővel nem lesz gond szerintem, inkább a kontraszt lesz kevés a HDR-hez, de az még beleférne ebbe az árba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.