Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Xarina


Xarina
aktív tag

Nagyon jó a beszámoló, jó lett a videó is. Nekem nagy kedvencem az ország. Először 14 éve voltam arra, amikor még vízum kellett. Azóta hála az 7-8000 forintos wizzair jegyeknek már többször sikerült visszamenni. Viszont számomra már túl turistás, az akkori Grúziára már nem is nagyon hasonlít, max. a távoli vidéki falvakban, ahová nem vezet út. Első alkalommal 1 hónapra adták a vízumot, akkor az is kevés volt nekünk. Akkoriban eszméletlen szegénység volt mindenfelé. Habár most is annak látszik, de eszméletlen mértékű a fejlődés. Akkoriban nemhogy vidéken, de pl. Batumiban sem nagyon volt áram a nap nagyobb részében, este pedig pláne nem. Viszont az emberek nagyon kedvesek voltak és érdeklődőek. Turisták nem voltak akkoriban (csak a tengerparton az oroszok), így mindenhová meghívtak bennünket. Szállásra a fővároson kívül nem is kellett költenünk, igaz szállodák sem voltak nagyon akkoriban. Sokszor nagyon szegény emberek hívtak meg minket kajálni is és hiába ragaszkodtunk, hogy kifizetjük, nem engedték.
Azzal én is egyetértek, hogy aki még nem volt, az menjen minél hamarabb, mert az ország egyre inkább kezdi elveszteni igazi jellegét, de még most is nagyszerű úticél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.