Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Bog:] Sorakozó!

Hozzászólások

(#1) puttputt


puttputt
őstag

Ezen már én is sokat gondolkodtam.
Sokszor úgy érzem, hogy a dolgozók (értsd. postai alkalmazott, "banktisztviselő", eladó...) úgy érzik, szívességet tesznek a kiszolgáltnak azzal, hogy "ki-szolgálják" őket.
Furcsa az etimológiája, ugye?
Még ha nem kapnának érte fizetést, érthető. Hogyha csak hobbiból...
(Most ne menjünk bele, tudjuk, mennyire keveset keresnek, de akkor sem kéne...)
Időnként nekem is "kisebbségi" érzésem lesz, mikor egy markos asszonyság a pultnál leordít, hogy hova álljak, meg úgy egyáltalán. :DDD Lesajnálóan szolgálnak ki a pénztárnál, átkutatják 3x a cuccaimat, stb.
Meg tudlak érteni.

Legutóbb csak 30 percet álltam a Tesco-"gyors"pénztár előtt... :))
(Direkt kivártuk a kollégákkal, jól elszórakoztattuk egymást...)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2) jorden06 válasza puttputt (#1) üzenetére


jorden06
senior tag

Egyetértek.. Felháborító, mikor így viselkedik egy olyan személy, akinek az a dolga, hogy kiszolgáljon. Legszívesebben be sem mennék egy ilyen boltba..
Mikor pénztárnál vagy és pl. 4030Ft.-ot kell fizetned. oda adod az ötezresed (mert csak azod van), megkérdezi, hogy van-e 30 ft, majd udvariasan válaszolsz, hogy nem. erre olyan szemekkel, mintha meg akarna ölni, rávág a pénztárgépre, kinyitja, és kiaprózza a visszajárót..

Kicsit alpári, de így gondolom az éttermi kiszolgálóknál, pizzafutároknál is .. Nem tudom, miért kéne nagy mennyiséget eljattolnom.. Az a dolga, hogy kihozza nekem a kaját, hogy kiszolgáljon, majd ő ezért fizetést kap.

(#3) puttputt válasza jorden06 (#2) üzenetére


puttputt
őstag

Bizony. És ha tudná, hogy vannak ennél megterhelőbb, idegőrlőbb feladatkörök is, akkor... :DDD :N (Lásd. rögtön: Újság főszerkesztője, rendszergazda, recepciós...)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#4) Vakegérke válasza puttputt (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szolgáltató, tehát ha komolyan vesszük, akkor szolgál. Szolga, a mi pénzünkből él. Akkor pedig ne kukorékoljon, hanem szolgáljon.
Az persze egyértelmű, hogy mosolygósan udvarias vagyok, de ha velem kekeckednek, azt bizony kikérem magamnak.

Talán más, talán nem.
Posta, csekkel a kezemben belépek. Biztonsági nőci számot nyújt. Köszönés után kérdem minek, mire közli, hogy felmérés, méghozzá az én érdekemben. Hadd tudják, hogy miként szervezzék ritmusukat, hogy nekem jó legyen.
Na persze. Több, mint 32 éve lakom itt, a posta is viszonylag hamar beköltözött a telepre. Nem volt idejük felmérni az igényeket? Négy ablak van, ebből egyet soha nem láttam nyitva, fogalmam sincs, hogy mi célt szolgál. Kettő a csekkes, egy pedig a csomagos, küldeményes ügyfeleket fogadja. Hoppá, csak fogadná! Következetesen egy csekkes ablak várja a sorban állókat. Nagynéha a másikat is kinyitják.
Nem kérem, köszönöm. Olyan nincs, és már gyűri is a kezembe a cetlit. Ha gyűri, hát gyűrje, mosolyogva néztem erőlködését, és nyitott tenyeremből lágyan hullott földre a cetli. Nőci duzzog, felkapja, szemetesbe dobja.
Elfogytak előlem, köszönök, és nyújtom a csekket, meg a lóvét a nőnek. Sorszám? Kérdése pattogó, utasító. Óvatos vagyok, így megkérem, hogy intézze a csekkemet, addig kitalálom, hogy hol is van. Lerendeztük a pénzügyet, a nő kígyószemmel lesett rám. Sorszám? A szemetesben, - mondom, - a biztonsági hölgy kidobta. Kidobta? Kidobta. Miért? Mert nekem nem kellett. Miért? Mert nem kívánok részt venni a felmérésben. Olyan nincs!
Na, itt kezdtem hangoskodni.
Érdeklődtem, hogy milyen jogon köteleznek bármire, amihez nincs kedvem, és miért kell a felmérés, amikor három évtizednyi tapasztalattal rendelkeznek, és egyébként sincs nyitva mindkét csekkes ablak. Hablatyolt valamit a szervezésről, de lepisszegtem. Mutattam a várakozók sorát, és immár csöndesen kérdeztem, hogy ugyan miért nincs nyitva a másik ablak. Hááát... a létszám... Akkor minek a felmérés? Szolgáltassanak, a fene egye meg, és ne próbáljanak meg semmire se kötelezni. Szolgálják ki az embereket tisztességgel!
Elköszöntem, kifelé mosolygós csókolommal köszöntem a cetliket osztogató biztonsági nőcinek, aki rákészült, hogy megfékezi azt a 168 centis, 63 kilós hosszú hajú vadbarmot, aki fel meri emelni a hangját egy nem normális intézkedés okán.
Nem próbálom ki, hogy mire képes. Gumibot dudorodik a kosztűmkabát alatt, de mire azt előhalássza... Arról nem is beszélve, hogy anno tanultam egyet, s mást önvédelemből, és judo országos harmadik voltam. Gyorsaságom megkopott ugyan, de tudom hol vannak az életpontok, és ha csak egy ujját elkapom, neki vége. Párás szemekkel könyörögne, hogy tegyem magamévá... Ja, nem, hanem kegyelemért.
Szent a béke.
Megnyugtató a biztonsági nőci mosolya, amikor meglát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) puttputt válasza Vakegérke (#4) üzenetére


puttputt
őstag

A múltkor a Mediaban megkérdezte a pénztáros nőci, hogy mi az irányítószámom. :U
Mondom (direktbe): Székesfehérvár-külváros. ;]
Az jött, amit vártam. Hihetetlen módon lesajnáló tekintet. :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6) rudi


rudi
nagyúr

Igen, ezt a komcsi sorakozást el kellene már felejteni a fenébe minden szinten, boltban, postán, busznál stb. Nem lenne a sok bunkó tülekedés. Süket teszkóban és társaiban mindig dugulást okoz a pénztárak környékén a sor. Ha csinálnának olyan váró sor csigát, mint a nyugati országokban (vagy a reptereken), akkor ez a probléma is egyből meg lenne oldva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) puttputt válasza rudi (#6) üzenetére


puttputt
őstag

Pontosan. Már tudom, mit hagytam ki.
El voltam hűlve, mikor "nyugaton" sorban állás ment a vonat- és autóbusz pályaudvarokon.
Pozitív értelemben. Nem evolúció meg természetes kiválasztódás.
De nem is pattogott senki velünk, hogy hogyan kéne viselkednünk, stb.
Szépen ki volt téve a lánc/"csiga" és ment minden a maga kulturált módján.
Talán még Veszprémben láttam/látok hasonlót. A buszvégállomáson.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8) rudi válasza puttputt (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Wow, Veszprémben van olyan? Hú, én mennyit könyököltem ott a sorstársakkal :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) puttputt válasza rudi (#8) üzenetére


puttputt
őstag

Egyszer biztosan tapasztaltam. :D Magam is meglepődtem rajta, de nem "sci-fi". :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#10) Csemike válasza rudi (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nagy forgalmú postákon megoldás még az ügyfélhívó rendszer. Már gyógyszertárban is találkoztam vele, nincs harc, nincs vita, mindenki szépen üldögélhet, nézelődhet, amíg meg nem látja a számát a kijelzőn.
Természetesen az egyik legnagyobb forgalmú postán, a Fehérvári úton még nem sikerült rendszeresíteni...

(#11) Bog válasza Csemike (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Kérdés (illetve nem kérdés), melyik az olcsóbb? Ügyfélhívót kiépíteni, vagy kulturáltan sorban állni?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) mephi666


mephi666
nagyúr

én itt kecskeméten jártam úgy, hogy talán 25percem volt beérni a vasútállomásra a széchenyivárosból, mert ünnepnap volt és nem jártak a buszok... lépkedtem ezerrel... olyan mellékutcákban próbáltam rövidíteni, amerre még soha nem jártam (hála a fejembe épített gps-nek), 5-10percem volt még a vonatom indulásáig, mire beestem az állomásra kifulladva... mentem az ablakhoz, ahol senki nem állt, csak az üveg túloldalán ült elfordulva a pénztáros csaj és telefonált... vártam-vártam... teltek a percek... kopogtam... semmi... telefonált tovább... beállt a vonatom közben és inkább felszálltam... tudtam, hogy a kaller nem fog örülni, mert ahol pénztár van, ott köteles (lenne) megvenni az ember a jegyét előre...
felszálltam, leültem, rágyújtottam... indult is a vonat, a kaller meg jött... (este 8-9volt, utolsó járat...) mondtam, hogy meddig kérek egy diákjegyet... kalauz válasza: "az jó drága lesz... x ezer ft a büntetés... blabla..." előadtam neki a sztorit, hogy az a hülye p*csa nem volt hajlandó kiszolgálni, mert fontosabb volt neki a telefon... először szerintem azt hitte, hogy szórakozok, aztán felemeltem kicsit a hangom, hogy: "itt van nálam a pénz, megvettem volna a jegyet, ha kiszolgálnak... de ez nem így alakult... a jegyet kifizetem, de többet biztos, hogy nem..." kicsit megenyhült és adta is a jegyet azonnal... enyhén ideges voltam...

most meg pozitív eset dec26-án: barátnőmmel mentünk szintén vonathoz, késésben voltunk... vonatindulás előtt 1 perccel értünk az állomásra... mondtam, hogy: "ha jegyet veszünk, tuti lekéssük és 2órát várhatunk... menjünk a vonathoz, megkérdezem a kalauzt, hogy gond lenne-e, ha fent vennénk meg a jegyet?" így is lett... nő volt a kalauz, indult volna épp a járat... megkérdeztem, mosolygott, hogy: "semmi gond, szálljunk fel nyugodtan..." :) fent adta a jegyet, boldog karácsonyt kívántunk egymásnak és kész...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) JoeYi


JoeYi
őstag

'csaknekemvanigazam' Nekem erről te meg Parci jutottatok eszembe a kommentjeitek alapján, de ez csak ilyen pavlovi dolog lehet

Tescoval mi baj van?

[ Szerkesztve ]

(#14) Metalfan válasza JoeYi (#13) üzenetére


Metalfan
senior tag

Amíg nem Teszkó gazdaságossal kezdődik a felirat rajta, addig semmi ;)

(#15) dabadab


dabadab
titán

Budapesten, az Andor utcai Tesco Expressben egysoros rendszer van. :)

DRM is theft

(#16) Pyton


Pyton
aktív tag

Egyszer a Dunakeszi Bauhausban mondja a nő a pénztárnál: "egy irányítószámot kérnék" Mondom 9700. Nő: jó messziről jött! :DDD (nemmessze lakok onnan, de ő csak egy irányítószámot kért, hát megkapta)

(#17) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Sort végig benzinnel meglocsolni, felgyújtani. Ezt a sulinetes számítógépen tanultam, államilag támogatott Xp-n. Éljen a Postal-generáció!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#18) Csemike válasza Bog (#11) üzenetére


Csemike
csendes tag

Az emberek nem fognak megváltozni. :)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Bog:] Sorakozó!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.