Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

mert a beton út drága...
Tényleg félelmetes, időjárás ide oda, némely helyen nagyon durván látszik, hogy egyszerüen kijött az aszfaltpótlás, és hatalmas nagy lyuk tátong, éhesen várva a kocsik kerekeit.

(#2) tibi666


tibi666
senior tag

én most veszek új autót, gyárilag 18"-os felnik vannak rajta. asszem ez csak autópályát fog látni magyarországon. :DDD

(#3) Mania


Mania
senior tag

Azért meg lehet figyelni, hogy egy útfelújitás alkalmával elöbb készülnek el a környékbeli autóbejárók mint maga az út.
Aztán csodálkozunk, hogy a kispórolt anyag megbosszulja magát. :(((
Csak az a bosszantó, hogy akkor miért fizet az autós mindenféle dijat ha egyszer nincs látszata?! :(

[ Szerkesztve ]

(#4) Metalfan


Metalfan
senior tag

Ez már nem csak Pesten van így, ünnepekkor voltam Fehérváron, és csak lestem, hogy legutóbbi látogatásom óta (őszi szünet) hány új gödör keletkezett, pedig nem jártam be a fél várost, mondössze pár úton/utcán hajtottam végig.

(#5) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Sőt szinte mindenhol minden út ilyen... A 4es főúton pl van 1 nagyon nagy lyuk, abba belementem már párszor, azóta rutinosan áthúzódok a másik sávba, meg lassítok. Tegnap este ugyanígy beljebb húzódtam, és ott "lett" egy kétszer akkora lyuk... Lassan már repülővel se lehet menni ezek az "utak" felett... :((

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6) .bableWes


.bableWes
őstag

nem azzal van a baj, hogy tömködik a kátyut és tömik, hanem azzal, ahogy emlitetted nem csinálják meg rendesen. szerintem ha kiadnának érte kb5millioval többet akkor olyan utat lehetne oda huzni, hogy 30évig semmi baja. de mivel sporolni akarnak, kihagyják az anyagot, majd 2hetente lehet kátyuzni ujra. amibe az a pláne, hogy mire ujj aszfalt kerülne oda kb 15éve mulva, addig ra már benne vagy kb 20millioba az adott utszakasz tömködése... hol itt a logika?! :U

itt se jobb a helyzet, az ország legészak-keletibb kis városában lakom, de a zsir ujj elkerülön - tavaly márciusba adták át - márkb 15 kátyu nyom van. a multkor az egyik a busz fütömüvét szétvágta. mivel elég jo ismerösöm a söför, azt mondta, hogy ez utoljára - 2orája - még nem volt ott.

hát ez kérem szépen magyarország...

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#7) <NewL>


<NewL>
addikt

a legkeletibb megyében lakom,itt utak sincsenek már!!! :U

There's an app for that

(#8) BITBOYS válasza <NewL> (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mivel közlekedtek?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Tordai hasadék no.2? :D

Oda mentem, ahol vagyok!

(#10) SAMYka válasza .bableWes (#6) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Adjon a franc tobbet erte akarmennyivel is mar csak azert is mert pla franciak fele ennyibol 2x ennyit csinalnak es az 30 evig garantaltan ut. tessek rakolteni mindet amit allambacsi ad es nem ellopni
Amugy erre mar tenyleg nincsenek utak ti is repulovel vagy MTZ-vel jartok? :DDD

Mod: BITBOYS akinek van penze repulovel akinek nincs az traktorral es a tomegkozlekedes ugy nez ki hogy egy MTZ huz egy potkocsit amin loca van. :DDD

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#11) Metalfan válasza Tomaaasz (#9) üzenetére


Metalfan
senior tag

Hát kb...

SAMYka: itt kezdenek elterjedni a szmarak, öszvérek, lovak is, de sokan egszerűen csak gyalog járnak. Igaz, a múltkor egy egész család tűnt el előttem egy húsz méter mély gödörben, ami fél méterrel előttük még nem volt ott Azt hiszem beszerzek egy ejtőernyőt, hogy ha netán egy gyanútlan pillanatban előugrana elém egy gödör, ne zuhanjak olyan gyorsan :DDD

(#12) e=mc² válasza Metalfan (#11) üzenetére


e=mc²
őstag

Oda eleg egy esernyo is, es meg el sem azol :D

Ambulimax Provider

(#13) szablya


szablya
tag

Tessék Daciát használni! :DD Régen nekünk olyan volt, erre még most is sok van. Olyan utakon jártunk vele kéremszépen, ahhoz képest a városi kátyúitok elbújhatnak ;) Román kocsival ralizni lehet (tapasztalat) :DDD

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) <NewL> válasza BITBOYS (#8) üzenetére


<NewL>
addikt

:DDD

SAMYka : ja,Mtz-vel:DDD
látom itt laksz :)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#15) gamerkiller válasza tibi666 (#2) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Azokra fel is kell hajtani, és le is kell jönni róla..
Amúgy a megcsinált utat, át is kell adni, és át is kell venni. Aszfaltoztam már, nem kettő, nem három trükköt ismerek ebben a témában is. Például: "Figyelj má' ide! A következő kanyar KP40-es keménységű legyen, ne ezt a 20-as sz@rt hozd! - Mert? 1 hétig ezt hoztam.. - Me' innen fognak mintát venni és keménységet mérni az átadásnál! " Ohh, hoppá.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#16) Lenry válasza tibi666 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

én tankot vennék. városi használatra.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Gergő_ válasza .bableWes (#6) üzenetére


Gergő_
őstag

Gondolj bele ha tartósabbra csinálnák mint pl az USA-ban a betonutakat, akkor nem lenne szükség javításra se nagyon és a pályát se kéne teljesen felúítani 5 évente. Így sokkal kevesebbet lehetne mutyizni.

[ Szerkesztve ]

(#18) <NewL>


<NewL>
addikt

ez sem egy rossz megoldás : :D

There's an app for that

(#19) mukibuci válasza <NewL> (#18) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

1-2 helyen még ez is lefőne :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#20) gamerkiller válasza mukibuci (#19) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Akkor már régen rossz minden.. :D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21) tkazmer


tkazmer
addikt

akkor hívjam ki a zsarukat, 1 óra alatt talán ki is érnek.
egy balesethez egyszer ennél nagyságrendekkel gyorsabban, 5-8 perc alatt kiértek hozzánk...(pedig nem volt komoly baleset, csak a vétkesnek úgy tűnt nincs teljesen rendben a biztosítása, az autón meg német biztosítás van, ahhoz meg kell a rendőr, tehát mindenképpen hívni kellett rendőrt.)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) Metalfan válasza gamerkiller (#20) üzenetére


Metalfan
senior tag

A kaukázusi hegyi kecskék ennél többet tudnak, igaz azokra csak nagyon nehezen tudnál felülni :DDD

(#23) SAMYka válasza <NewL> (#14) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Igen a vilag ezen a vegen.

Polgarmester ur nagyon gazdasagosan jart el amikor a 30Millio forintos terepjarot vette meg mert a helyi utak egy 300millios tankot is idokoltak volna :DDD

Amugy meg olcsobb nem megcsinalni az utakat mint 30as tablat kirakni es igy tenyleg 30al megy mindenki vagy annyival sem

MOD: tkazmer en mar vartam rendorre masfe orat mert a a srac (amint kesobb kiderult lany) teljes mamorban nekiborult egy csuklosbusznak ami 50-el ment en meg pont lattam az egeszet. A szerencse annyi volt hogy a busz mar vegzett es haza fele ment

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#24) Ice!?


Ice!?
őstag

Na igen. Az utak.. Olyan faluban lakok, ahonnan két irányba lehet elmenni. Mind a kettőn iszonyatosan szarok az utak. ~400méteren keresztül max 20km/h-val mehet az ember, különben hatalmasakat üt.
A bátyám Prelude-je se ezt érdemelné..

(#25) .bableWes válasza SAMYka (#10) üzenetére


.bableWes
őstag

sajnos repülö nincs, jogsit csinálom, ezért maradt a biztos lábbusz, illetve a bicaj. habár néha bicajjal is inkább a járdán a megyek mert az autosok ugy mennek a kátyuk miatt mint ha belennének bas*va... ;]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#26) Traxx válasza Drenadar (#1) üzenetére


Traxx
őstag

"mert a beton út drága..."

Drágább, mint az aszfaltos, de emlékeim szerint (mivel kb. 4 éve jártam arrafelé) Nyíregyházán a volt lőtér környékén van beton út, de azon semmi kátyú vagy ilyesmi, pedig tankok is lazán trappoltak arra :D (Ha jól emlékszem, talán az M0-n van egy szakasz, ami beton és pár éve épült, de erre nem mernék megesküdni...viszont aki tudja, leírhatná a tapasztalatokat róla :B ) Szal azt a lőtéri utat gondolom nem véletlenül nem aszfaltozták...jó, az ára mellett állítólag zajosabb is rajta a kocsi, de legalább nem megy tönkre 2 év alatt, hanem sokkal jobban tart. Magyarán hosszú távon olcsóbb. Csak ezt az idióta honatyáink nem képesek felismerni, mert valakiknek tömni kell a zsebét (pártállástól függetlenül) :((

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27) #53246592 válasza Traxx (#26) üzenetére


#53246592
törölt tag

a repter es az M3 között betonbol van. amikor arra jartam kocsival, nem volt rajta katyu, bar atadas utan par honappal vicces is lett volna...

(#28) tkazmer válasza SAMYka (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

nem tudom mikor volt az eset, amit fentebb leírtam, az tavalyelőtt(2008) karácsony előtt volt nem sokkal. ha veled korábban történt, lehet, hogy azóta fejlődtek.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#29) SAMYka válasza Traxx (#26) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Szoktam azon az uton jarni amire gondolsz haaat eleg erdekes allpotban van
Katyuk tenyleg nincsenek csak a betonlapok vannak kicsit elbillenve egymashoz kepest, de a korat es a hasznalatat figyelembe veve nagyon jo minosegu ;]

Arra emlekszem hogy nyar vege\osz volt 2006 vagy 2007

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#30) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Brno - Prága? :D Jártatok már arra? :O Na és Ceske Budejovice - Zelezna Ruda?:D Az a kemény "út".. :D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#31) gamerkiller válasza gamerkiller (#30) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Na ez magas labda volt mi? Bocs.. ;]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#32) SAMYka válasza gamerkiller (#30) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Az elso utvonal soha nem fog kimenni a fejembol mert ott langolt el a kolegam kamionja es majdnem o is.

Amugy ott tenyleg nincsenek godrok csak az elbilleno betonlapok kirazzak az eletet minden elobol. Kemeny utvonal ott lassan telik az ido

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#33) Traxx válasza SAMYka (#29) üzenetére


Traxx
őstag

Én gyalog poroszkáltam ott, szóval ezt az elbillenés dolgot nem érezhettem így, de kocsival feltűnt volna :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34) e=mc²


e=mc²
őstag

Hat igen... A katyuk: [link]

Ambulimax Provider

(#35) Metalfan válasza gamerkiller (#31) üzenetére


Metalfan
senior tag

Albánia, másfél évtizeddel ezelőtt: sok hegyi faluba vagy gyalog, vagy szamáron, vagy helikopterrel (vagy sehogy) nem lehetett eljutni, jártam már sziklába vájt úton (aszfalt az luxus, úgyhogy maradt a nyers kőburkolat). Az már általánosnak számított, hogy az 500 méteres szakadék mellett nem volt korlát és az úton csak centizve fért el két kocsi. Nagyobb autóknál volt, hogy az egyiknek tolatnia kellett, amíg talált egy valamivel szélesebb részt, és akkor nagy nehezen elfértek egymás mellett. Illetve hajtűkanyaroknál voltak olyan táblák is, hogy "10 méternél hosszabb jámű nem fér el", stb...
Mostmár más a helyzet, a magyarok mehetnének tanulni, hogy hogyan kell hónapok alatt többszáz km autópályát építeni úgy, hogy az 10 év múlva sem lesz olyan, mint a pesti utak. Bár az is vicces volt, amikor vagy 6 éve arra jártam, az egyik helyen egy gyors folyású folyó fölé hidat építettek, és a közlekedést úgy oldották meg addig, hogy a folyóba fektettek betonlapokat, hogy ne merüljön el a kocsi, és jöhetett az alvázmosás :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.