Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mephi666 válasza pető bá' (#100) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is hasonlóan gondolkozom: egyszerűen már mindenből annyi típus van, hogy képtelenség figyelemmel követni, hogy az éves generációváltáskor hol-mi változott... gondolok itt telefontól kezdve a tv-n át a mosógépig bármire... ha épp közeledik bármiből a csere, akkor gyorsan átnézem, hogy 1-2 bevált márka termékei között mi-mit tud, mire van szükségünk, mennyibe kerül, neten írnak-e rá bármi problémát, ami mögött lehet típushiba és ennyi... 20 éve kb egy a5-ös papír egyik oldalára rá lehetett volna nyomtatni a kapható telefonok listáját specifikációval, most pedig egy a4-es papír 2 oldala lenne csak a típusokról a lista...

szerettem én is a régi teszteket :) kedvenc volt nálam is a sárkányos-mortalkombatos kínai bunkofon :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#102) pető bá' válasza mephi666 (#101) üzenetére


pető bá'
őstag

azt azért hozzátenném, hogy vitathatatlanul a leghasznosabb oldal erre máig a MA illetve a telefonok topikjában összegyűlt felhasználói bázis :R
csak azt próbáltam kifejteni, hogy számomra a tesztek napi szintű olvasása miért vesztette el az élvezeti értékét. Emellett azt sem vitatnám, hogy ugyanannyi, ha nem több munka van egy ilyen számomra 12 egy tucat telefon tesztjében, mert minél több a hasonlóság, annál jobban kell keresni az eltéréseket, a nüansznyi különbségeket, és valami érdekeset írni róla..

"... and I hope you have a great day!"

(#103) Parci válasza pető bá' (#100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megérett a telefonok piaca is. amíg nagyon újak voltak az okostelók, érdemi különbségek, fejlesztések voltak, de egy idő után már minden telefon tudja, amit alapvetően kell és a különbségek elkezdenek egy specifikációs-lista háborúba torkollani. ez ment a hifinél, a pc-nél és most a telefonoknál is. plusz mi is öregedünk közben és pár kör ilyen-olyan cucc után "kifáradunk", nem tulajdonítunk már akkora jelentőséget az egésznek.

ezért, szerintem :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#104) Polllen


Polllen
nagyúr

Nyilván az ember bizonyos időközönként elfárad, kell egyet szusszanni, átgondolni, hogy mi a fontos számunkra és menni előre tovább. Az pedig természetes, hogy az ember szűri a környezetét. Mivel már mindenkinek is van internet hozzáférése, több olyan ember kerül elő, akivel az embernek nincs dolga. Könnyebb elkerülni, mint minden hülyeséget elnézni és elfogadni. Ez nem feltétlen rossz dolog.

Amúgy szerintem nem lett több frusztrált ember, inkább csak változik a szelep.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105) Polllen válasza Eastman (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezen a hozzászóláson megakadt a szemem.

"Száz évekkel ezelőtt nálunk, a Lángoktól Öleltben nem volt jellemző az, hogy férfiak hétköznapi konfliktushelyzetben ököllel egymás arcába ütöttek volna. Becsületsértést követően egymás között párbajoztak ugyan, de csak az első vágásig, az első vérig."

A nemesség körében lehet ez volt a divat, de a magyar lakosság hány százalékát tették ki? Tényleg azt gondolod, hogy az átlag emberek nem osztották ki egymást 1-2 pofonnal, ha problémájuk volt egymással? :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#106) UnA válasza pető bá' (#100) üzenetére


UnA
Korrektor

Az Androidról már 10 éve írta prófétikus cikkét a HWSW, mai napig igaz: A pokol felé lovagolnak az androidos mobilgyártók

Ha valaki nem ismerte volna ;)

(#107) Eastman válasza Polllen (#105) üzenetére


Eastman
őstag

Pofont? Tenyérrel? De, biztosan.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#108) somogyib


somogyib
őstag

Abban igazat adok, hogy 15-20 éve más volt a net mint most, de nem csak az változott, hanem a világ is. Ha 20 éve papíralapú újsággal kezdted volna és még ma is az lenne a MA, akkor is ugyanilyen változás lenne, csak nem topik kommentekben, hanem levélben kapnád meg ezeket a véleményeket.

Egy kérdésem lenne:

Én úgy látom, hogy az a bizonyos "...egy Tapolca melletti kis falu..." történet alatti kommentek akasztottak ki.
Ezt a bejegyzést (?) nem ismerem. Itt jelent meg vagy a Bog utazik csatornán?

(#109) hcl válasza somogyib (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Levélben kevesebbet kapna. Az igazán gáz tahók nem állnak neki papír levelet írni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) somogyib válasza hcl (#109) üzenetére


somogyib
őstag

Ez jó kérdés. Eddig is ennyi tahó volt és csak "a net hozta őket felszínre" - vagy a net tesz ilyen idiótákká egyeseket?

Én azt mondom a világ változott és több az idióta mint régebben (de lehet, hogy csak öregszem én is, azért gondolom így :B ).

(#111) teki91


teki91
csendes tag

Teljesen megértem amit írsz,én is ezt tapasztalom. Lassan már több mint egy éve nem használom a facebookot mert mindenhol csak a fröccsögès meg a gyűlölködès megy.
Persze nyugodtabb vagyok azóta de a kevesebb is lett a szociális interakcióm ami hiányzik valahol.

(#112) hcl válasza somogyib (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem semmivel sem több, csak eddig nem voltak láthatóak. Az emberek nagy része régen (20-30-40 éve) sem igazán tudott pl. hosszabb értelmes szövegeket írni, és ma sem tud - csak régen eszébe sem jutott volna, ma meg eszébe jut.

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) hcl válasza teki91 (#111) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy kell használni, hogy elkerüld a hülyéket... Én tiltogatom az idiótákat, nem olvasok különösebben kommentfolyamokat... haverokkal kapcsolattartani jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#114) somogyib válasza hcl (#112) üzenetére


somogyib
őstag

"csak régen eszébe sem jutott volna, ma meg eszébe jut"

Na, ebben igazad van.

(#115) Bog válasza somogyib (#108) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem jelent meg ilyen. Szóval komment sem jött :D de emlékszem, hogy az esküvős logout cikkem alatt már volt rosszindulatú megjegyzés... mondjuk annak 8 éve már.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#116) somogyib válasza Bog (#115) üzenetére


somogyib
őstag

Ja, akkor a tapolcai dolog csak egy hoax volt részedről. :D

de tényleg jó a téma, és elgondolkodtató. :K

(#117) Narxis


Narxis
nagyúr

Amúgy az is lehet, hogy lemerültek az energia chakráitok, fel kell tölteni.

Thanos was right.

(#118) proci985 válasza Parci (#103) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"minden X tudja, amit alapvetoen kell" -> tehat nagyon rosszat nem fogsz tudni venni, innentol kevesbe lenyeges elotte utananezni.

anno silentpcreview hutesnel: azzal, hogy gyakorlatilag a gyartok nekialltak a hutesre figyelni es mar nem lehet kritikan aluli cuccokat venni, azzal az oldal elerte a celjat, majd elvesztette ertelmet. konkretan 2019re meg az AMD is eljutott oda (par ev csuszassal az NVidia utan), hogy teljesen vallalhato a referencia hutes a zaszloshajojan.a ref 290X gondolom megvan.

jonnyguru ugyanez volt pepitaban, csak tapokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#119) k-adi


k-adi
nagyúr

Végigolvastam és az eddig írt 118 kommentet is hozzá.

Valóban szomorú ahol tartunk, illetve ahova tartunk, megfigyelhető a trend... de hozzá kell tenni, hogy régen is voltak kritikák, régen is volt trollkodás... csak kevésbé jutott el hozzád, illetve a lapcsalád fórum tagjainak is a száma a negyede se volt a mostaninak.

Ma már a technikai fejlődés és a társadalmi megkeseredés + a nagy mértékben növekedett user szám által sokkal többel találkozol. Ez érthető. Plusz idősödtél, kevésbé vagy toleráns.
Viszont azt kár lenne elfelejteni, hogy ha ez a munkád, akkor valamilyen szinten igenis tűrnöd kell hozzá a - mostanság valóban kicsit sértőbb megfogalmazású - kritikát is. Persze ha hobbyról lenne szó, akkor úgy moderálod ahogy akarod.

Amit te szeretnél, az már sosem lesz. Nem miattatok, hanem a világ változása miatt. Max akkor ha lekorlátozzátok kontrollálható ~100 főre a tagok számát de talán most már akkor sem.

(a kommentek letiltása meg az utolsó szög lenne a koporsóba az oldalnak + pont azokat a usereket büntetnétek akiket nem kéne)

(#120) #30610944 válasza k-adi (#119) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ha mar letiltjak a kommenteket akkor azzal egyszerre be is lehet zarni az oldalt.

(#121) Parci válasza k-adi (#119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen "utolsó szög"? az oldal köszöni, jól van. nem fogjuk letiltani a kommenteket, egyedül a politika az, amit szőr mentén sem szeretnénk beengedni, arra annyi más dühöngő van, itt csak rombolna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#122) #30610944 válasza Parci (#121) üzenetére


#30610944
törölt tag

Meg egy-ket Huawei cikk
:DDD

(#123) szabakaa


szabakaa
aktív tag

Bog, személy szerint miattad is érdemes olvasni a Mobilarena-t, jellegzetes stílusod van. Nekem nagyon hiányoznak a személyesebb anyagok, a CES blog, Bog utazik, a Mobilarena tv.
Remélem, ez az időszak és lelkiállapot csak átmeneti, és nem szegi kedved/kedvetek (mert a többiek, Bone, Alice, Ákos, Bocha is profik és szerethetők, és jó őket olvasni).
Mint minden internetes közösség, itt is lehetnek barmok, gonoszak. De szerintem te is látod itt a kommentek alatt, hogy sok lojális és érdeklődő olvasótok van.
Nagyon örülnék, ha újra megtalálhatnánk a közös hangot.
Jó munkát!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#124) vodrosjozsi válasza szabakaa (#123) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Pontosan.
Nagyon hiányoznak a személyes cikkek Bog-tól :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#125) 7Heads Drago válasza Bog (#115) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Rosszindulatú emberek mindig is lesznek. Lehetőleg kerülni kell velük a kontaktot.
Nem szabad hagyni hogy lehúzzanak téged is az ő energia szintjükre.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#126) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek, sajnos ez a vonal látszik megindulni.

Én tavaly teltem meg, majdnem nyomtam egy resetet, és élménycentrikusabb irányba mozdultam el, egyre inkább kizárva a baromarcúakat... Magamat valamelyest normálisnak vélem, de néha botrány, ami megy... És nehéz megállni, hogy ne mondjam oda... A közösségi oldalakat néha böngészem, és kreténgyűjtő lett az is...Agyhalottak ellen meg nincs orvosság, mert sajnos ő nincs tisztában azzal, mit is tesz...

Ha épp nem az "OSZTVA" jelenik meg, akkor egymás sározása... Névtelenül sokszor, kamuprofilokkal, ál-YT regisztrációkkal...

Viszont hozzá kell tennem ,hogy rengeteg szakmaiságot kaptam az oldaltól, amit pénzre se lehetne váltani, ismerősök, kiállítások, ahova lelkesen mentünk tartalmat keresni. Megnyitók, sajtós rendezvények, meg minden.

Szóval én maradok, kitartok a hülyék tengerén is :D

ui. Huawei vacsorán pazar volt a kaja anno :D azóta is emlegetem a mangó-chilis kacsamájat, 2 forintos méretű adagokkal ,de olyan minőségben, hogy uhh, az 5. fogás után tele voltam ízekkel

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#127) embe


embe
nagyúr

Gyűlölködés....acsarkodás.... - Köszöntelek a 2020 Magyarországában!
Sajnos...... :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#128) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Most botlottam jde véletlenül. Szerintem pont ennyi kretén volt régen is, csak nem volt internet hozzáférésük, így nem látszódtak ennyire. Én szívesen venném az élmény beszámolós cikkeket, le kell tiltani a hozzászólási lehetőségeket, sajnos egyenlőre más megoldást nem látok az elme védelmére.

Gyűlölködés, irigység, miegymás úgy érzem én is több van manapság mint volt régen, valami felfordult a világban, talán túl sok az ember, nem tudom.

A PH színvonala viszont határozottan romlik egy ideje úgy érzem, több összetevős folyamat.

Wasabi...

(#129) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Sajnos lassan nagyobb élmény olvasni a kommenteket, mint a cikkeket. Persze néha bekerül 1-2 nagyon vicces komment is, amin tényleg lehet röhögni is, de sajnos a legtöbbjén inkább csak a fejünket foghatjuk, hogy ilyenek élnek mellettünk. Legjobb példa a BPI autósok oldala (mind YT, mint FB) ahol a moderáció egyenlő a 0-val és ott a legtöbbjük önbírókká vállnak (pl. elvennék a jogsit, az autóját bezúznák, + börtön és pénzbírság, mint anno a kommunizmusban, ha egy személyt teljes mértékbe ki akarnak semmizni). És ez nem igen fog mostanság változni, ha csak be nem lesznek vezetve a szigorú moderáció az oldalakon.

(#130) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pindúr és talán én is tudnánk mesélni a közösségszevezés kapcsán megjelenő mindenféleségről. Meg arról is hogy hála az égnek vannak azért rendes emberek is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131) #90088192


#90088192
törölt tag

Hülyék vannak, én vagyok rá az élő példa :DDD

Csak a szarkazmus/light troll szekciót ne irtsatok ki teljesen, mert attól tudok derülni nagyokat.

A többivel meg valahogy elevickélünk, és elgondolkodunk a pszichologikus átképzésen, mert egyre több embernek lenne rá szüksége( Mint nekem magyar nyelv órákra, mert az összeset átaludtam :C )

(#132) Gargouille válasza Polllen (#105) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem is megakadt rajta a szemem és mélységes igazságot látok benne, ugyanis magam is jó ideje gondolkodom ezen. Gyerekkoromban egy vitás szituációban maximum felemelték a hangjukat az emberek, kiabáltak egymással. Ha elcsattant egy pofon, annak már komoly indoka volt. Mostanában meg szinte sztenderd reakció lett, hogy a legapróbb jelentéktelen apróság miatt is az azonnali raeakció a másik ember fizikai elpusztítása. Egyszerűen felfoghatatlan indulat és agresszió van az emberekben.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#133) andor80


andor80
senior tag

mótvá cikk....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#134) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Igen, egyre többen acsarkodnak és lehúzzák az embert, mert ők maguk lusták megmozgatni 1-2 követ, hogy saját maguknak jobb legyen.
Nyilván egy kis csipkelődés belefér, de sokan túllövik a túllőtt célt is.

Egy kosár rohadt alma közé teszel egy egészségeset, gondolod a rohadtak lesznek egészségesek? :(

Egy megoldás van. Kitartani emberileg, és folytatni emberségesen, függetlenül attól, hogy milyen mocsárrá válik a környezeted. Ehhez baromira erősnek kell lenni. A segítség pedig úgy jön, hogy erős emberekkel veszed magad körül. Kitartást, hajrá :))

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#135) UnA válasza andor80 (#133) üzenetére


UnA
Korrektor

Valami hiba miatt dobhatta fel a rendszer, mert korábban több [RIOS ERROR] is látszott nálam a mobil nézetben.

(#136) Lars


Lars
őstag

Sajnos ez nem csak az online térre igaz. Meglehetősen feszült mindenki, fene tudja hol kezdődött, de hogy rossz irányba megy a hajó az tuti.
Amúgy mobilarena / összes társoldal cikkeket mai napig olvasom, tök szeretem az írásaitokat, gyakorlatilag a stílusból meg lehet különböztetni mindenkit. ( van akit én sem preferálok annyira, de max nem olvasom el a cikkét :) )

Pedig anno a mobilaréna tv-t tudom hogy rettenetesen kényelmetlennek érezted, ez látszott is hogy annyira azért nem élvezted a képernyős részt, de az én Dream Teamem te voltál és Dr Kind :D Azokat a műsorokat bármikor vissza tudnám nézni esti tv helyett :R

Ne fogyjon el a lendületetek, csináljátok amit szerettek ! Ha nem lesz komment, akkor nem lesz. A cikkek minősége megmarad és az szakmai szempontból kikezdhetetlen és időtálló, ezért vagyok itt már sok-sok éve. :R

(#137) Kleroo


Kleroo
veterán

Ez 2 síkon öngerjesztő folyamat.

Egyrészt egyre nagyobb számban lesznek gátlástalanok/barmok/instabilak a neten. Vagy azért, mert most kötötték be(szerintem 0-hoz konvergál ez a scenario), vagy azért mert mostanra durrant el az agya, vagy azért, mert ebbe nőtt bele, hogy ez a normális. A legutolsó a legdúrvább. Igencsak idősek már azok a suli korúak, akik abszolút netre szoicalizálva nőttek fel, akiknek alap az indok nélküli online visszaküldes, a fb messengeren intézett garis ügyintézés... alapvetés, hogy böffent az online térbe, mint egy nagyfiú, és problem solved, még akkor is ha nicns igaza. Nyűg/csibészkedés->böff/anyázás->problem solved

Másrészt a social média totális fejtetőre rakja még a józan eszűeket is. Social dilemmát tessék megnézni, egész méllyen belemegy a témába, nem csak annyi a tanúlsága, hogy ajjaj ne ossz meg mindent magadról.
Egyik lényeges mondanivalója, hogy abszolút a szélsőségek felé viszi el az embert, a saját hülye meglátásait agyonigazolni, és erősíteni az irgalmatlan hülyeségben a sziklaszilárd hitét. És kikacsintanak, hogy igazából 10év nagyságrendek múlva simán egymásnak mehetnek az emberek a nagy büdös semmiért.

Tehát én úgy látom nem a "régen midnen jobb volt", vagy több mucsaröcsögeihez vezették be a netet, hanem mély betegség van a modern net alapú társadalomban. IT közeliek már vagy 10-15éve nagyon messziről, bottal piszkálják csak a social média, egyéb vackokat. Nem véletlen, ők/mi régóta tudjuk, hogy az éremnek 2 oldala van, és a legtöbb ember a fail videókat jobban szereti, mint a success videókat....

Én hálás vagyok az oldalnak, plána a 2005-2015 körüli szakaszban értek aranyat a cikkek. Ma már annyira nem releváns számomra, valamint kb kitesztelhetetlenek a telók komplikált feature-ei. Még csak azt is agyrém lenne részleteiben kitesztelni hogy milyen videót csinál(napszak, rekesz, használt codec, használt modul, felbontás, felbontás@zoom, és ennek az összes kombinációja)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#138) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Pont az ilyenek miatt (is) vagyok már egyre kevésbé aktív a fórumon. Az egész internet egy pöcegödör és baromi nehéz kiszűrni a hasznos dolgokat. Meg hát iszonyú időelbaszás ez az egész fórumozás. Állandóan van valami új, ami miatt lehet frissíteni. Nekem már nem ad annyit, mint régen. Van 1-2 téma, amiből lehet tanulni és szívesen látogatom, de kb. ennyi. Megértelek Bog. Már engem is le tud húzni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#139) Tamás88 válasza Jhonny06 (#138) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez a fórum még úgy ahogy még jónak számít, itt nincsenek "agymosott" emberek (mint a Facebookon), ha meg van, akkor a modik intézkednek. Egyébként én is az Logout részt szoktam nézni, azok valahogy jobban lekötnek, de néha átmegyek a másik portára is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.