Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

óóó, ilyen amvéj meg flp fasságok.
aloe verás hereverő szemceruza :D kaptam rózsaszín katlógust is egyiktől.
osztálytársam 100000 forintér vett kezdőcsomagot hogy majd ha használja akkor jól megváltoznak a szokásai.. meg is változtak... gyakrabban jár lyukas zokniban...
ez a tipikus a fa eladja a leveleit=termékeit. vannak állítólag überkirály cuccok, és azok eladása köré szervezvődik a csapat=fa+ágai. minél régebb óta vagy a szervezetben (szarban), annál több kedvezményt kapsz. majd holnap megdumáltatom munkatársat, úgyis rég röhögtem.

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

jajistenem, egy ilyenen én is voltam egyszer - igaz "csak" Győrben, nem is volt 300 embernél több.

de ilyen volt az egész, igen.

az első szünetnél leléptem, mint kurva a sezlonról.

és mennyi, de mennyi ember beszopja ezt, el se hiszem! :Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezen én is keresztülmentem azzal a különbséggel hogy majdnem belementem (fiatal vagyok na) de egy fillért nem adtam bele, csak jártam ilyen előadásokra, hja tök meggyőző, szakíthatod a nagy pénzt, ha sikerül és felvállalod ha csinálod jól beégeted magad az ismerőseid előtt.
Én úgy a Nutrilite nevű vitamincsaláddal foglalkoztam (elméletben, de egyszer sem vettem :D ) az az egyik MLM szövetség vitamintermékei, és például olyan dumák mentek (lehet igaz bár, hát nem is tudom) hogy csak gyümölcsökből előállított vitaminok, és annyira komolyan gondolják hogy megvették a földek felett a légteret, hogy ne menjenek arra repülők így nem lesz szennyezett a "vitaminbirtok".

Anyátok. Lehet régen jó volt meg működött, de ebben az országban biztos nem fog már, de ha működne is nekem nem lenne pofám rásózni emberekre – ráadásul ismerőseimre – olyan cuccokat amik egy vagyonba kerülnek és meg is vannak nélkülük.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

kár :(((
pedig már kezdtem elképzelni Bogot amint el kezd téríteni a Mobilarénán, szépen lassan lecserélve a bannereket mindenféle mlm-es szutyokra :D :D

(#5) Daemon09


Daemon09
őstag

Jót nevettem az íráson, de teljesen igazad van. Ha ez ennyire jó biznisz lenne, mindenki ezt csinálná. Egyszer engem is hívtak ilyenre, de ott megbukott a dolgog, amikor benyögték, hogy perkáljak le 80k-t, de ne aggódjak, mert a sokszorosa fog hamarosan visszajönni. Kész vicc ez az egész...

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Hehehe... ismerős... :DD
Csak szakadok ezeken... Nekem is volt pár haver aki be akart rángatni, aztán mondtam, hogy megvárom azt a 2 évet, amíg Te meggazdagszol, aztán akkor meggondolom... Azóta eltelt 3 év is, és a srác ugyan olyan csóró együgyű munkás...

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

1szer voltam termékbemutatón még amikor szüleimnél laktam... áthívtak a szomszédba és ott volt a "kínzás"... aztán jönni akartak hozzánk is bemutatót tartani, de gyorsan beintettünk nekik, hogy: felejtsék el azonnal...

kb 1éve asszonyt volt kolléganője csábította, hogy menjen valami nagyszabású bemutatóra, mert az milyen jó meg minden... én felhívtam előtte a figyelmét a lehetséges következményekre, de ő menni akart... mondtam, hogy: "felőlem... de előre szóltam!" (mindig nekem van igazam ;] ) pénteken kb 5:00kor kezdődött a szeánsz... úgy voltam vele, hogy addig eliszogatok kényelmesen, otthon... néhány feles meg 6-8sör legurult... már 9óra is eltelt, amikor úgy gondoltam, csak felhívom már... hátha segítség kell neki és úgy kell kimenekíteni :)) szegény majdnem sírt már a telefonba, hogy a nem létező töke is kivan az egésszel, de már talán el tud szabadulni... csak az ex-kolléganőit is ő vitte, azok meg nagyon élvezték az egészet... mondtam, hogy mondja meg nekik, hogy: "vagy mennek vele, vagy pedig sétálnak egy kellemeset, de ő indul mindenképp..." amikor hazaért, elég rendesen ki volt akadva... többet nem is ment ilyenre és nagy ívben kerüli a hasonló dolgokat...

ilyen "világmegváltó-karrierépítő" szeánszra is hívott egyik elég naiv ismerősöm pár éve, de nagy nehezen leráztam... mondtam neki, hogy jó nagy átverés az egész... higyjem is el, hogy párezer forint leszurkolása után képes leszek aranybányát nyitni és örülhetek magamnak életem végéig? ha azok a parasztok tudnák a megfelelő receptet, nem birkákat próbálnának gyűjteni, hogy a jószívükkel átadják a "tudást", hanem valahol a tengerpartot vedelnék a jéghideg koktélokat és stírölnék a nőket reggeltől estig...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) koxx


koxx
MODERÁTOR

ezen feküdtem :DDD "zafírüvegkristály fokozató senior vice sales executive manager director pöcsömöccse"
Amúgy tényleg nagyon megy nekik a hülyítés.

(#10) Thunderzolee

Egyik exemnek a bátyja belépett egy ilyenbe.
Vett (rásóztak) egy porszívót (na jó, légtisztítóval kombinált takarítógép), szóval megvett egy ilyen porszívót 500.000Ft-ért. Hitelt vett fel hozzá.
És én voltam a legnagyobb szemét, mert engem is be akart szervezni, (mert ugyebár akkor Ő már kapott volna vissza egyből vagy 50-100ezret), szóval be akart szervezni, én meg kiröhögtem. Gondolta, h mivel nekem úgyis van pénzem, majd biztos veszek egyet én is, mert h milyen jó ez.

Petinek nagyon örültek a szülei, mert nem sokkal ez után lakásfelújításba (kívülről szigetelés, és bepucolás) kezdtek (volna), amihez felvettek volna hitelt, de hát a srác közölte a megrökönyödött szüleivel, h Neki bizony van már egy hitele.. :U

Aztán végül visszaadta a gépet, és valamit vissza is kapott az árából.

De buta emberek vannak. :C

"zafírüvegkristály fokozató senior vice sales executive"
Ezeken én is felröhögtem.... :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

LINK

"amit tiltunk fórumunkban:
a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)."

Én csak ennyit fűznék a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

(#12) bope87


bope87
aktív tag

Őszinte részvétem Bog, sajnos engem is elrángattak egy ilyenre. Az volt életem leghosszabb 2 órája. Végighallgatni azt a sok baromságot. Már majdnem bealudtam, mikor haver oldalba vágott, hogy ezt figyeld (biztos valami érdekes rész jött, mert mindenki tapsolt, meg vinnyogott). Na mondom... Soha többé semmi ilyenre

[ Szerkesztve ]

(#13) Racecam válasza D1Rect (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nézd a saját blog egy kicsit szabadabb műfaj, itt azért elfér a szövegkörnyezetben ehhez hasonló írásmód is. Ahogy néha az ON topicban is "elcsattan" egy-két erősebb kifejezés, divatosan szólva "szókimondó szöveg". Amíg ez nem öncélú és az írás tartalmát, mondanivalóját erősíti, kiegészíti, nyomatékosítja, hangulatát érzékelteti és nem ordenáré, addig csak rendkívül indokolt esetben szólunk érte.
Ellenpéldaként szolgálna, ha valaki az élő beszédben is sűrűn alkalmazott kötőszavakkal tűzdelt mondatait vetné "papírra", minden különösebb cél nélkül, csak a durva beszéd kedvéért, az nem maradhatna meg. (Ide írhatnék egy példát, de inkább nem teszem, szerintem el tudod képzelni miről beszélek.)

Mielőtt azt a kérdést is feltennéd, hogy ez miért nincs így pontosan leírva az Alapelvekben, azt válaszolom,: mert mindent és mindennek az ellenkezőjét, minden esetre szabályt nem lehet hozni, így sem olvassa el rendesen a kutya sem, hátha még hosszabb lenne, mint a "Háború és Béke".

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) Dany007 válasza D1Rect (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem inkább felhívja a figyelmet valamire, ami fontos.
Bár ahogy látom az emberek nagyrészének nincs szüksége figyelemfelhívásra. Vagyis már mindenkinek megvolt a véleménye erről eddig is.

Sajnos az én haverjaimat is átbaszták. Ráadásul úgy, hogy ők a mai napig nem tudják.
Nemtom ez konkrétan melyik mlmről is szól, de engem ebbe a websoos dologba akartak behúzni.

És nem arról van szó, nem szó szerinti átbaszás. Amit árulnak a tapasztalatok alapján tényleg jó. És nem azt mondom h drága, de nem is olcsó.

Itt az a gond, hogy mindenkinek a barominagy és relatíve gyors bizniszt ajánlják. Meg, hogy csak 10 ezer a belépési díj...
Ja, aztán amikor belépnél, kiderül, hogy azért illő lenne 100 de inkább 200 pontértékben terméket vásárolni, hogy azért mégiscsak olyanról beszéljen az ember amit ismer... Meg kéne venni ismertető CD-ket, füzeteket, ilyesmit kb 8-10 ezer forint értékben, mert egyszerre 8-9-et is osztogat az ember... Stb stb stb... 100 pont értékben muszáj, de nagyon nyúznak a 200 pontra.
Aztán megkérdeztem, hogy kb mennyi magyar forint az a 200 pont érték... Hát 80.000!
Na ekkor mondtam, hogy elmentek ti a picsába...
Ez így sacc/kb is 100.000 Ft.- befektetés alapból! És akkor még nem csináltál semmit. Mert ugye menni kell házalni! Rábeszélni az embereket erre a szarra.... Hogy ha kiad 100 rugót, akkor jobb lehet az élete... Ez benzin, útiköltség stb...
Szal köszönöm inkább nem.

Visszatérve ez a 2 haverom, aki nagyon mély 'hívő' lett, belevetette magát a dologba. Csináltak otthoni találkozókat, elmentek rendezvényekre minden szerdán! LoL Egyszer voltam velük, okés, de hogy tudják ezt minden szerdán végighallgatni? :S Meg persze mentek Pestre naggyűlésre... Ami 3-5 ezer Ft.- volt / fő ! A belépő! Mert még fizetned is kell azért, hogy a sok öntelt ömlengést végighallgasd.
A poén, hogy ennek már 2 éve van. És nemrég találkoztam a haverral. Meg is kérdeztem, hogy hol a vadi új Audija? Nem értette a kérdést, aztán elmagyaráztam neki, hogy a havi fél millás fix keresetből simán futja egy új Audira... És elvileg neki már így 2 év után itt kéne tartania...
Ja hát akkor kiderült, hogy lószart se keresett még vele. Bizonyos visszatérítést kap havonta 20-30 ezret, de ez csak a vásárlások után jön, nem alapból. Ergo ha épp nem vesznek semmit, akkor nem kap semmit... Tehát ez orbitálisan messze van a beígért havi 300-500 ezer jövedék alapú fizetéstől...

Ja és mindig mondják, hogy ez nem Piramis játék... De mondom vazzeg... A pénzed abból jön, hogy hány embert tudsz magad alá rakni, nem? De! Aki téged beszervezett, az kap részesedést a te nyereségeidből, nem? De! Akkor mijafasz ez ha nem MLM?

(#15) D1Rect válasza Racecam (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké. :R

(#16) Bog válasza D1Rect (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nagyon tisztelem azokat az embereket, akik képesek elfogadni egy véleményt. Részemről ment neked egy maxirespekt pont. :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) D1Rect válasza Bog (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi. :R

(#18) lúzer


lúzer
veterán

régen volt, de barátom is így járt, teljesen megváltozott
állandóan valami többszázezres edénykészletet akart rámsózni

hogy mekkorát spórolok vele
- hogy?
- ebben nem megy össze a hús

kösz :W

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#19) Racecam válasza D1Rect (#15) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Egyébként azt hozzátenném, hogy ez olyan lehet Bog-nál, mint a hivatásos sofőröknél (tisztelet a kivételnek), hogy ha leteszik a szolgálatot, kb. 5 perc múlva már segg részegek.
Tudod, a tiltott gyümölcs és az önmegtartóztatás esete. ;]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Anno voltam egy ilyen beszervezősdin, egy barátom kedvéért. Valami rubin, vagy zafír, a fene se tudja már milyen rendű-rangú izéke tartotta.
Na persze, csinadratta, vetítés, például hogy a gyémánt hogy száll ki a szupi autójából, csupa vágykeltő dolog. Vetítés vége, behálózó duma indult.
Idővel elkotyogta a barátom, hogy én egy frekventált kórháznál dolgozom, és sofőr lévén más kórházakban is "otthon vagyok". Több se kellett a drágakőnek, rámvetette magát, és negédes mosollyal ecsetelgette boldog jövőmet. Belépek, megveszem a mintacsomagot, a személyzet falni fogja, de a betegek is, meg az ő hozzátartozóik, meg a kiskutyájuk...
- Add ide a demo kazettát, otthon tüzetesen megnézem.
- Azt nem lehet ám.
- Add ingyen a mintacsomagot, és ha nuku vevő, becs' szó visszaadom.
- Azt sem lehet ám.
- Szóval eladsz nekem valamit, ettől még rubinabb (vagy zafírabb) leszel, és ha nem jön be, csak én vesztek, ugye?
- Ezt nem így kell felfogni. Eszes srác vagy Te, hamarosan dől hozzád a lé, és én beszervezek alád pár tagot, hogy hamarabb fogj pozíciót. Nekem hihetsz.
- Te is hihetsz nekem. (Ökölbe zárt kezem mutattam neki.) Van a kezemben valami. Kopogtass be, akkor megláthatod.
Megkopogtatta az öklöm, én pedig a mutató- és középső ujjam közt kidugtam a hüvelykujjam.
Padlón volt a drágakő, további hablatyolása már csak rutinból ment neki. Nyomta a szöveget a jelenlévőknek, és ha rám sandított, elnéző mosolyban lehetett része.
Egy idő után a barátom csak annyit mondott: bocs, mehetünk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) r4Zzyee


r4Zzyee
csendes tag

Az öregedést nem lehet leállítani, csak lelassítani. Ez az új álom és evvel sztem sokan egyetértenek. A készülék az antioxidáns szintet méri a szervezetben, nem a betegségeket mutatja ki. Voltam én is konferencián és a több éves kemény munkát tapsolja felállva a közönség. Ezt csak akkor érzed igazán, ha benne vagy/voltál és hónapokon keresztül az üzlet megvalósításán fáradoztál. Működhet, de ahhoz hogy sikeres legyél, keményen rá kell szánnod magad!

(#22) Dany007 válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez nagyszerű volt! :C

@r4Zzyee: csak az a gond, hogy az ígéretek nem mindig fedig a valóságot. Illetve, hogy a végén jön mindig a keserű fekete leves.
Amikor látják, hogy az ember már ráállna, érdeklődik a belépési díj iránt, akkor jön elő, amit nálam is előjött, hogy akkor vásárolj szépen 200 pontértéket... 80 ezer forint... "Anyád!..."

A két haverom közül (akikről meséltem feljebb), az egyik nagyon rákattant. Napi szinten csinálta munka után. Engem vagy 3 hónapig nem hagyott békén. Jött, beszélt mutatott. Mutatta, hogy aznap hány embernél volt... Szal tényleg beleadott mindent. Azóta eltelt 2 év, és nulla, azaz 0 havi jövedelme van belőle. Ami van, az csak a vásárlások után visszakapott kedvezmény, kb 20-30 ezer forint / hó... Szal ennyit arról, hogy pár év kemény munkával 3-400 ezres_fix_jövedelem érhető el. Hát nem.

És btw nem mindenkinek van pofája házalni. Nekem nincs pofám, egy barátom, haveromhoz beállítani, és ontani neki a süket szöveget 2 órán át, majd a végén benyögni, hogy na akkor fizess 90 ezer forintot hogy elkezdhesd öcsém, és ezzel akkor még én is keresek rajtad...
Valamilyen szinten ez is egy megtévesztés, ha tetszik ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#23) ollie válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Óóó, ez a félmillás pórszívó is valami emelemes cumó? Rám is akartak sózni egyet, bár szó sem volt arról, hogy aztán én is mehetek árulni ilyet. :)
Mikor az ürgével közöltem, hogy nem akarok félmillát költeni porszívóra, de azért megbeszéljük asszonnyal (de értésére adtam, hogy nem valószínű), lelankadt a mosoly a szájáról, aztán soha többet nem is hallottam róla, pedig még azt is beígérte, hogy felhív 1 héten belül. :D

Amúgy engem még fiatal koromban (kb 15-17 éve) akartak beszervezni egy ilyenbe, egy hasonló összeröffenésre el is mentem, de elég hamar lekoptam, nem jött be a dolog (hamar rájöttem, hogy népbutításról van szó).

[ Szerkesztve ]

***

(#24) mephi666 válasza Dany007 (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen, csomó olyan dolgot árulnak általában az ilyen cégek, ami igazából semmire nem jó... bóvli kézkrémet eladnak nagy körítéssel tízezrekért, hogy az milyen f@sza... persze... csomóan beveszik/megveszik... meg mellé kihasználják az emberek naivitását/hiúságát... azt, hogy mindenki szeretne örökké fiatal lenni és egészségesen élni... rengeteg helyen bizonyították (pl vegyészek/gyógyszerészek/stb-k), hogy pl a többtízezres kézkrém semmivel nem jobb, mint a párszáz forintos aludobozos nivea, amit anyukám is már vagy 30éve használ... és ez csak 1 dolog a sok közül... a tv-shop kb egyszinten van ezzel... asszony is néha leragad nála és úgy kell neki elmagyaráznom, hogy oltári nagy idiótaság az egész... ne higyjen el mindent, amit mutatnak a tévében... szerencsére fejlődőképes :) sajnos sok a birka, aki megeszi a hülyeségüket és bedől nekik... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Bog válasza r4Zzyee (#21) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

1. pénzért nem lehet gerincet venni.
2. azért is én fizessek 3 rugót, hogy lássam ezt az őrületet?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

100 % PV System (parasztvakítás)

rühellem az ilyeneket, alkotmányosan kellene betiltani.

Kb. egy éve az öcsém nagyban lelkendezett valami extra-mittoménmilyen fémből (gyanítom sima rozsdamentes acél) készült főzőszett, volt benne 4-5 fazék meg anyjakínja, szóval a lényeg az volt, hogyha ezekben a speci anyagú fazekakban főzöl, akkor az egészségesebb lesz, meg ilyen fa$ságok.

Csak annyit kérdeztem, hogyhogy akkor nem kaptunk rákot, meg nem haltunk bele abba, hogy a zománcosból ettük a paprikáskrumpit?!

Egyik exemnek a bátyja az ámvéjnek (nem a reklám helye) volt ilyen beszervezett dílere.

Amikor voltam náluk, nézegettem a borotvahabját, mondja hogy próbáljam ki. Jó, gyorsan lehúztam magamat vele. Egész jó, vérzéscsillapító, bőrápoló, nem viszketek utána, mondom akkor mennyi lenne ebből egy flakon.

1500 HUF

Mondom (magamban) b*zmeg, 1500-ból még a válság idején is 3 flakon Gilette habot veszek...

szóval parasztvakítás az összes ilyen, hogy szervezd be a spanodat és hasonlók. :(

egyvalaki nyer rajta, és az a szervező cég.

ui.: a szüleim képesek voltak fél napot végigülni a 10 kilós ingyen mosóporért, igaz náluk működik a PV védelem, nem vettek faszságokat, mint inox étkészlet és társai (ilyen noname [elnézést a kollegától, nem ő] termékbemutatón voltak, amit azon a tarka sajtcetlin szoktak reklámozni)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) Dany007 válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Erről eszembe jutott, hogy előbb emlegetett haverom, régen benne volt egy ilyen edénykészletes dologba is. Most nem jut eszembe a márka, de elég híres...
Aztán kérdeztem tőle, hogy mégis mennyiért vesztegetnek egy ilyen hiper szuper készletet... Aszondja 300-500 ezer forint! Ez több, mint 3 éve volt... kb szó szerint :Y ilyen képet vágtam... Fél millából egy komplett konyhát berendezek gépekkel, nem pár edényt...
Kész röhej amit ezek művelnek... Aztán ott a pí víz, meg a mágneses talpbetét... meg anyámkínja... Gusztustalan, hogy mennyire kihasználják az emberek hiszékenységét...
És még büszkék is rá, hogy ebből gazdagodtak meg... :((

(#28) r4Zzyee válasza Dany007 (#22) üzenetére


r4Zzyee
csendes tag

Ahhoz, hogy elindíts egy vállalkozást be kell fektess vmennyi pénzösszeget, nemde? Ez mindig így van. Amúgy azért lehetsz ezen a véleményen, mert nem láttad az elején az értékét az üzletnek. Az a 80k valóban sok lehet és ekkor felvetődik a kérdés: hogy húúú honnan is kaparjak elő ennyi lóvét? Tegyük fel hogy felkínálom neked az újonnan épített 20 milkás házamat 3 millióért, viszont egy kitételem van: 1 órán belül kerítsd elő a pénzt, különben elfelejtheted. Biztos vok benne h a föld alól is előkaparná a 3 milit mindenki. Mert látja az értékét!!!

Házalásról szó nincs, az egy rossz taktika!

Písz ;)

@Bog: Amin te voltál az fizetős rendezvény (ha jól emlékszem 3500 HUF a belépő) és negyed évente van asszem efféle összezörrenés. A hetente tartott előadások ingyenesek.

[ Szerkesztve ]

(#29) Mr.Csizmás válasza Dany007 (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kurvamagas a PV faktor sajnos

és a sok ember el is hiszi, azt hiszi hogy ezzel ki tud törni a társadalmi gödörből

akit írtam, az exsógorom, na ők ott vettek egy rahedli dolgot, pl. ilyen mittoménmilyen fekete teát, 2 kartonnal (!!), volt vagy össz 6 kiló teájuk, egy félkilós zsákkal kaptam én is, finom-finom, de akkoris Lipton is jó, és olcsóbb (vagy pikvik, de azt csak kényszerből...zsákos teafű rulez)

meg kb. 10 kiló száraztésztát...eléggé ínyenc vagyok tésztaügyileg (:DDD) hát kb. 2-3x áron hozza egy jobbféle bolti tészta minőségét. Magyarul nem éri meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) mephi666 válasza Dany007 (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem a 3 legdrágább konyhai edényem, az tefal palacsintasütő/wok/serpenyő... palacsintasütő talán 4k volt... a serpenyő akciósan 2.5-3k, a wok-ot meg ajándékba kaptam... szerintem qrvajó minőségű mind: nem tapad, nem deformálódik és nagyon jól tudok bennük főzni... nem kell szerintem ennél több sem... mellesleg kb minden rákot okoz és valamiben meg kell halni :) ócska serpenyőt nem akartam venni, mert volt 1, amit kaptam... na mármost az úgy eldeformálódott, hogy ovális alakot vett fel és billegett kegyetlenül... egyszer le is borult olajjal-mindennel... enyhén balesetveszélyes... innentől megfogadtam, hogy csak normálisat veszek... és a tefal az már tényleg nagybetűvel minőségi... súlya is van hozzá rendesen... "a súly pedig a megbízhatóság jele" :)) az a pár ezer forintos felár pedig megér szerintem annyit, hogy ne 2 hónapig tartson az edény, hanem kb örök életre..

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) Bog válasza r4Zzyee (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

várjál már, ez az egész úgy működik, hogy te meggyőzöd az ismerőseidet, hogy ez nekik is jó, és ők is dobjanak bele 80-500K manit, és beszervezed őket magad alá.

ez nálam már simán a házalás kategória.

és nem, nem szeretnék rosszban lenni az ismerőseimmel. erre írtam, hogy gerincet nem veszel pénzért.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#32) Dany007 válasza r4Zzyee (#28) üzenetére


Dany007
veterán

De ki akart vállalkozó lenni? :D Odajönnek előadni, ilyen jó, olyan jó, ennyi pénz annyi pénz... Aztán a végén kiderül, hogy akkor legyél vállalkozó ha akarod? Persze nem szó szerint, hanem befektetés ügyileg.
Sima átlagemberekről van szó. 20-on éves srácokról, meg családos, kétkezű munkás asszonyokról, apákról... Messze nem (csak) szabadúszó jómódú fiatalokról, akik farzsebből kirántják a 80 rongyot azzal a szöveggel, hogy: "- egye fene, szombaton nem megyek bulizni".

Ha vállalkoznék, akkor annak hosszú és kemény előkészülete lenne még mielőtt egy fillért is költök rá, hogy egyáltalán megéri e majd nekem... Itt pedig minden attól függ - valljuk be - ,hogy hány embert tudok beszervezni. De ha még sikerül is pár ember beszervezni, aminek a száma egyszerűen megjósolhatatlan és kiszámíthatatlan, akkor azoknak vásárolniuk is kell, relatíve rendszeresen, ami szintén kiszámíthatatlan. Ergo elég nagy zsákbamacska.

Mondtam én anno a srácnak, aki tartotta az előadást, hogy miért nem keresünk meg nagyobb cégeket. Tesco, CBA, stb... Ha olyan jó a termék, és az ár, a kedvezmények meg anyám kínja, akkor tuti, hogy vevők lennének rá! És hát nem kis pénz lenne, ha magam alá szerveznék egy Tescot, de még ha csak egy kis sarki ABC-t, az is! Mi volt a válasz?
Ohh, ilyet nem lehet... Jaaa, nem lehet ilyet? Akkor most sokat akarunk eladni, vagy csak bohóckodni?

A másik, ha már vállalkoznék, és befektetnék, akkor inkább devizáznék. Ott is van kockázat, de a működést meg lehet tanulni, lehet számítani, a nyereséget, a kockázatot, és még a veszteséget is!

Végül :)
A példád nem jó szerintem.
Ha egy 20 millás házat adnál 3- ért nekem, akkor elmennék a bankba, felvennék 3 millát azonnal, megvenném tőled a házat, majd másnap eladnám 10 milláért. Visszafizetném a banknak a kölcsönt, akár 4 millát is, és maradna 6 millám az üzlet megkötésétől számított 3. napon. Ennyi.

De azért nem fogok kölcsönt felvenni, pénzt kéregetni, vagy akármi, hogy majd talán egyszer, ha keményen megdolgozok érte valami visszajön belőle.
Mondom, túl sok a kockázat, túl sok az ismeretlen, nem lehet mivel kalkulálni. Zsákbacica :)

(#33) Dany007 válasza r4Zzyee (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Az az igazság, hogy a félrevezetéssel, illetve megvezetéssel van bajom.

Tudod hogy kéne ezt?

Összehívni az embereket, eddig így is történik.
Majd az előadó szépen elkezdi mondani személyes hangvétellel és hangnemben, hogy:

Figyeljetek srácok! Van itt egy baromi jó üzlet. Jó kereseti lehetőséggel!
Annyi a dolgotok, hogy befektettek legalább 90.000 + forintot, és mindenféle szuper jó terméket adtok el az ismerőseiteknek. Plusz minél több embert kell magatok alá beszervezni, ebből is jön pénz.
Ha jól csináljátok, akkor pár éven belül még kereshettek is valamit vele. Persze ha nem jól csináljátok akkor semmit se kerestek. Mi is segíteni fogunk az elején! Hogy el tudjátok kezdeni, igaz, ez a része nem számít bele semmibe. Ebből még nem lesz keresetetek, csak a 2. részből, amikor már ti magatok szerveztek egyénileg embereket. De higgyétek el, megéri.

Na ezek után ki szeretne beszállni?
Aki marad, annak mehet a rizs a részletekről! Meg a hogyan mikéntről...
Nem? Ez szerintem valahogy így lenne ferr.

[ Szerkesztve ]

(#34) koxx válasza Dany007 (#27) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A zepter edények kerülnek 3-500e ft-ba. Akinek ez kell hát vegyen belőle sokat. Nekem jó pl a tefal is 30-ad ennyiért.

(#35) Dany007 válasza koxx (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Azaz! :D Az volt! Zepter! Köszönöm.

(#36) mephi666 válasza Dany007 (#35) üzenetére


mephi666
nagyúr

szüleimet beugrasztották ilyen zepter vérnyomásmérőbe... kb 30-40ezerbe jött ki a végén... de legalább ennek van haszna... igaz így is 3-4szeresen túl lett árazva, de mindegy...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) Algieba válasza koxx (#34) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én is Tefalt veszek. Két évente cserélem őket. Legutóbb Karácsonykor vettem palacsintasütőt és serpenyőt, a kettő együtt volt 8000Ft.

Ki ad ki edényekért fél misit?!? :Y Ez teljesen illogikus!

Az írás remekül visszaadta az esemény abszurditását. Nagy ívben kerülöm az ilyen össznépi, elmehülyítő szeánszokat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#38) Dany007 válasza mephi666 (#36) üzenetére


Dany007
veterán

vérnyomásmérőt is gyárt ? :o

(#39) mephi666 válasza Dany007 (#38) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, csuklón mér... nagyon f@sza, csak épp annyit nem ér szerintem, amennyibe került...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40) lorcsi


lorcsi
veterán

nekem is volt szerencsémiylenen részt venni...kicsiben...aztán egy haverom hívott pestre is a "nagy" rendezvényre...még a hideg i s kirázott.a debreceni kicsit is úgy éreztem magam mint egy agymosott
ja és a zeptert is próbáltam még nagyon az elhelyezkedés elején..unodrító az az éjjenzés
a hit gyülekezetét vették mintának :D tisztára

(#41) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Soha nem lennék képes elmenni egy ilyenre. Maximum jó pénzért. ;]
Hiába változtatná meg az életemet és lennék milliomos. ;)

(#42) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ezek az MLM-ek tulajdonképpen a belépőösszegből felépített pilótajátékok. Persze gondolom elsütnek egyet-egyet a csodatermékeikből, (mert ugye szinte kizárólag forradalmi dolgokat árulnak) de szerintem maguknak a termékeknek minimális lehet a forgalmuk. Kivétel kevés lehet, talán az Avon az egyik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#43) r4Zzyee válasza Dany007 (#33) üzenetére


r4Zzyee
csendes tag

2 éve találkoztam ezzel a lehetőséggel és én is dettó ezen a véleményen voltam. Kivártam, adtam neki egy lehetőséget, abba igazán nem hal bele az ember. Hát egy barom voltam...hogy miért? Mert a szomszéd Irma néni meg pár ismi rossz tapasztalatai és negatív visszajelzéseire hallgattam. Azaz igazság hogy túl sokat köszönhetek ennek, ahhoz hogy ne beszéljek róla elismerően.

(#44) Dany007 válasza r4Zzyee (#43) üzenetére


Dany007
veterán

De beszélj nyugodtan. Én kíváncsi vagyok ilyen téren sikeres emberekre.
Vagy próbálj meggyőzni. Vagy akármi. Érdekel a téma.
De azt ne mond, hogy ez nem így van?

Elhiszem, hogy ez kifizetődő lehet. De sok az olyan tényező, amivel a kezdő ember nem tud számolni, mivel nem is lehet.
Anno egy előadáson volt szó róla, hogy az xy gyémántnak sikerült befognia egy multi cég tulaját ebbe. Akinek szintén jólmenő ismerősei vannak stb... Ergo az illető berakott maga alá egy multi cég tulaját, aki szintán hasonló kaliberű embereket pakolt alá még pluszba, és végülis így érte el azt a gyémánt szintet olyan gyorsan.

Ezzel csak azt akarom mondani, ha az illető ember tudja, hogy neki nincsenek és nem is tud szerezni olyan embereket, akik benne lennének, akkor eleve bukott a dolog.
Főleg, hogy az első 'láb' (21%) kiépítése nem is számít bele a jutalékos rendszerbe, csak a második. Ergo, még ha van is pár ilyen ismerőse, akkor amire eljut a saját lábépítéshez addigra kifogy belőle.

Az én két ismerősöm közül az egyik nagyon ráhajtott. És szerintem elég meggyőzően is csinálta. De akkor se jutott sehova...És már több, mint 2 év eltelt...

Szal én nem azt mondom, hogy nem lehetséges. Csupán arra akarok rávilágítani, hogy ez messze nagyon nem olyan egyszerű, mint ahogy azt előadják. És csak egy relatíve kis hányad, az akinek ez tényleg bejön. Ezt persze sohase hangsúlyozzák.

(#45) concret_hp


concret_hp
addikt

hehe az ilyenekről az jut eszembe, egy évfolyamtárs elhívott egy ilyenre, persze nem annyira vágtam, hogy wtf. végighallgattam a sok rizsát, mert 1, azt se tudtam, hol a retekbe vagyok (nem vágtam még bp-n mi merre) 2, fél-háromnegyed órán át iszonyat jól szórakoztam :D (utána viszont elkezdtem unni :( )

az egész után elmondtam a srác beszervezőjének, hogy miért szar az egész úgy ahogy van. mindez kb. 2 éve volt. a srác másfél éve kb. annyit keresett vele havonta, mint az órabérem, úgy hogy ő már semmit nem csinált, csak a beszervezettek jutalékából. és ő ennek örült :C

(fél éven át elég keményen tolta, de sztem a minimálbér felét se érte el az órabére akkoriban :C)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46) flp-s válasza gabor85 (#1) üzenetére


flp-s
újonc

a lényeg hogy ti vagytok a szegény okosok én meg a tehetős bale :C k

(#47) Dany007 válasza flp-s (#46) üzenetére


Dany007
veterán

És Te csak azért regisztráltál, hogy ezt elmond! Grat. :C

(#48) tkazmer válasza concret_hp (#45) üzenetére


tkazmer
addikt

az semmi, nekem a rokonom tavaly tavasszal kiszámolta, hogy ő bizony 2010-ben már milliárdokat fog keresni évente, 2012 körül az éves jövedelme pedig 72mrd forint körül alakul majd. mindezt a jövedelme eddigi növekedéséből, illetve a cége növekedésből vezette le, amúgy nagyon jól. először jót nevettem a dolgon, de amikor csak nézett fapofával, rájöttem: a brokernetnél nagyon jó agymosók dolgoznak:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#49) flp-s


flp-s
újonc

ejha ennyi sikeres embert :C

(#50) Vakegérke válasza flp-s (#49) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudod mit? Nem cserélnék veled.

Behúztál magad alá akárhány embert, akik szintén megtették ugyanezt másokkal. Egy piramis tetején ücsörögsz, és lehet, hogy ömlik a lóvé a zsebedbe, de milyen áron?

A piramis legalján sokan épp most fuccsolnak be. Utolsó pénzecskéjüket tették fel utolsó esélyként erre a balgaságra csak azért, hogy Te tollasodj. Nem jön be nekik, csődbe mennek. Talán a lakásuk is rámegy, egzisztenciák dőlnek romba.
Nem szégyenled magad?

Amúgy Te is egy parányi pontocska vagy mások ALATT. Másokat szolgálsz azzal, hogy valakiket kiszolgáltatsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.