Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) razorbenke92 válasza body007 (#6) üzenetére

Meg szabad kérdezni, hogy milyen párátlanítót használsz? Csak azért kérdezem, mert ha valami kis peltieres hókuszpókusz, akkor valóban nem fog sokat kiszedni. Egy rendes kompresszoros egység 2 literes tartálya viszont simán megtelik fürdés után egy éjszaka alatt is.

Persze a párátlanító sem megoldás a végtelenségig, egyrészt mert viszonylag sokat fogyaszt*, másrészt mert zajos, harmadrészt mert friss levegőre szükség van.

*Fűtési technológiától függően az elhasznált villamos energia ára magasabb lehet, mint egy alapos szellőztetés utáni visszafűtésé.

Szerettem volna beépíteni még a fűtésszezon előtt egy rétegelt alu ellenirányú hőcserélővel ellátott szellőztetőt (itt van hozzá minden, csak időm nem volt).

Előtte majdnem megvettem két darab egyhelységes szellőztetőt (ezek váltakozó irányú légmozgást csinálnak, kifelé a belső hőmérsékletre temperálják a hőcserélőt, befelé pedig a külső levegő átveszi a korábban kifújt levegő hőmérsékletét). Aztán megláttam, hogy pozitívumként tüntetik fel, hogy a hőcserélőn lecsapódott párát felveszi a beáramló levegő. Nyilván nem fog az összes pára lecsapódni, amiből biztos nem venne fel mindent, de emiatt mégis úgy döntöttem, hogy olyan verziót fogok venni, ahol a ki-és be áramló levegő nem találkoznak egymással.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.