Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hát ebből nemigen lesz sokkal több, win reinstallt én is próbáltam, de 1-200 pontot hozott, de volt olyan is, hogy kevesebbet. :))

(#2) barnam_


barnam_
nagyúr

Hát ez így karcsú :)
A TOP bios-t sikerült felraknod?

3DMark06-nál sokat számít a proci, 4 magossal pár ezer ponttal többet kapnál.

(#3) Bocaa válasza barnam_ (#2) üzenetére


Bocaa
senior tag

ez top biossal van
nem igazán tud többet a memók iszonyatosan melegednek és nincsenek memóbordáim.
Azzal talán bírná stabilan az 1100 mert így már ez nagyon sok neki
amúgy 1000mhzes gpunál még csak 1.23 V kapott de nem tudom letszetelni 1.3V 1050en mert kifagy a 3dmark alacsonyabb órajelen is :W

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#4) barnam_ válasza Bocaa (#3) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor a top bios-al att-vel vagy bios-ból állítható a gpu fesz? az jó :K
Általában 1ghz felett már sokkal több fesz kell, lehet ezért nem megy 1.3V-on se.
A memóriának is kellene egy kis plusz fesz.

szerk.: amúgy ez a bios-ból vmod móka nem túl jó, komoly eredményhez forrasztani vagy ceruzázni kell :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nagyon szép eredmény :R
Rakd feljebb a procidat, s egyből lesz valamivel még több pontod is ;)

(#6) Bocaa válasza barnam_ (#4) üzenetére


Bocaa
senior tag

ceruzásba benne lennék csak szerintem nincs a 4770hez
forrasztani nem forrasztanám. Meg szerintem egy 45nanós cuccnak elég sok 1.3volt is nemhogy még 1.4 körül kapjon :Y

bacsis: A maximum amit tud a procim az 3.5ghz 3.6on be sem bootol 3.4 meg alapfeszen megy 3.5 az 1.25 el megy ami drop után 1.2 iszonyú nagyot dropol a lap a vid meg 1.2 drop után 1.168

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#7) barnam_ válasza Bocaa (#6) üzenetére


barnam_
nagyúr

Biztos hogy van hozzá pencil mod, asszem a 5770-hez is van már.
Próbáld meg a Vantage-t, az kevésbé proci függő. Viszont Vista vagy Win7 kell hozzá a DX10 miatt.
Kibír az simán 1.4V-t, a 4670 55nm-s és nem lett semmi baja 1.65V-tól. A lélektani határ 1.8V nálam egy gpu-nak/procinak.

(#8) Bocaa válasza barnam_ (#7) üzenetére


Bocaa
senior tag

nekem 45 meg 40 nanós cuccoknál 1.5 de aztis csak teszt erejéig.
egyébként elég tuti ez a HR-03 75fok volt 1.3 voltal szerintem az elég jó
megnézem majd vantage-al is :R
de az csak akkor várható ha megkapjuk a mth-s win7eket

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#9) barnam_ válasza Bocaa (#8) üzenetére


barnam_
nagyúr

mth-s? az milyen? :F

(#10) Bocaa válasza barnam_ (#9) üzenetére


Bocaa
senior tag

a mod tech hallon elvileg minden induló kapott volna olyat de még mindenki vár rá ezért nemszerztem be egy wirágboltit
80 fokig melegedett a gpu 1.3 voltal :Y és 1030 on lefutott a mark de a memókon nem állítottam mert azok nem bírták ezta hőfokot. Akkor ha sajátomnak akarom tudni a legerősebb 4770et a PH!-n akkor egy 9es ventit kel lrárakn ia hr-03ra meg egy 8cmest is mell éa fetek fölé meg mégegy venti ami kiszívja a levegőt ami ott beragdt így simán meglesz szerintem 1050es gpu

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#11) barnam_ válasza Bocaa (#10) üzenetére


barnam_
nagyúr

80 fokig melegedett a gpu 1.3 voltal
Akkor vagy a 4770 nagyon melegedős, vagy a HR03 nem áll a helyzet magaslatán.
Nem kell 3 venti, a meglévő helyére tegyél egy 12-est, mellé még egyet, úgy hogy rálógjon a FET-ekre. Ha van a ház oldalában venti, akkor szívjon, különben fújjon. Mert ha nincs, akkor hiába szívja el onnan a meleg levegőt, ott marad a gép aljában.

(#12) Bocaa válasza barnam_ (#11) üzenetére


Bocaa
senior tag

ez a venti most 1200at forgott egy 9esssel jobban menne neki csak nincs ithon 9cmes ventim. amikor elkezdem egy másik brutál teljesítményű 8cmessel kiszívni a meleg levegőt a ház aljából rögtön zuhant 5fokot a hőmérséklet :) levettem az oldallapot a gépről meg egyébként sincs az oldalában venti a gépnek. A HR-03 sem elég ide. Alapfeszen alig megy 52fok főlé szóval a feszültségtől iszonyatosan megy fel a hőmérséklet.
Nade nemgáz jövő hétvégén megint nekiesek a cuccnak memóbordával feten bordával erősebb ventivel ;] és 1050es GPU ig és 1100 sa stabil memókig nem állok m eg

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#13) Bocaa


Bocaa
senior tag

úristen ráendegtem a furmarkot és 92 foknál lekpcsoltam kegyetlenül melegedik ennyi feszültséggel talán egy S1 elbánhat vele 2db 12es ventivel de én ottsem lennék biztos abban,hogy furmarkban 90fok alatt tartaná. Félelmetesen meleg a cuccos nem csodálkozom ,hogy a másik PH!-s vízzel bírta csak kicsalani belőle eztaz értéket :Y azthittem egy HR-03 elbírja de tévedtem :W

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#14) barnam_ válasza Bocaa (#12) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor már ne bízd a véletlenre, nyisd rá az ablakot, vagy vidd ki a gépet az ablakba.
Addig keresek pencil vmodot 4770-hez ;]

(#15) Bocaa válasza barnam_ (#14) üzenetére


Bocaa
senior tag

hát valami olyasmit is megkell majd ereszteni a kövi teszthez tuti kiveszem a házból és már meg is találtam neki a helyet ablakban. azon gondolkoztam ,hogy 2db 12est rakok rá

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.