Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buci21


Buci21
addikt

7zip ezekhez képest hol van?

(#2) Dluinet válasza Buci21 (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez lett volna a kérdésem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) _BOZONT_


_BOZONT_
tag

majd 3x ido megerte az a 3% ot?

(#4) Dluinet válasza _BOZONT_ (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért él még a zip, a sebessége miatt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) galocza válasza Buci21 (#1) üzenetére


galocza
aktív tag

a 7zip több tömörítési algoritmust támogat. hogy default melyik, nem tudom, de bzip2 pl van benne. én archiváláshoz lzma2 ultra-t használok, ha csak vmit gyorsan kell (pl hogy 1 fájl legyen ne 1000, vagy alig tömöríthető a cucc - akkor még mindig a jó öreg zip).
idő nem nagyon izgat, minek a sok mag, ha nem lehet játszani/filmet nézni mellette? 8)

a "teszt" amúgy nem sokat mond, nem szerepelnek tömörítési beállítások, a minta is vegyes. ez házi próbának jó, de másra... sry.

(persze ez a poszt még mindig sokkal többet ér, mint azok, amelyekben az új divat szerint kérdez a polgár. ember, a fórum mire való?)

(#6) BoB válasza Buci21 (#1) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom, 7zip nem használható rendszer backup célra linux alatt mert nem tárolja az ownership infókat.

_BOZONT_: nekem nem éri meg.

galocza: mindkettő default beállításokkal ment. A backup root file rendszer, adat nélkül. Ha tudod miket tartalmazhat, akkor tudod, de felsorolni mind a több ezer fájlt értelmetlen lett volna.

A teszt jó volt arra hogy tudom erre melyiket használjam, és szintén aki rendszer backup-ot akar, támpontot adhat neki.

lzma2 még jobban tömörített volna, de még lassabban. Igaz azt nem vettem bele pont ezért mert a bzip2 is lassú már nekem.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.