Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) tordaitibi válasza #20749568 (#8) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A többivel sem értek egyet, de az utolsó bekezdésed egyik mondatával sem.
"Addig nagyon jó, amíg ekörül mozog. Ha a Linux elkezd tömegeket kiszolgálni akkor lesz egy második Windowsunk szép KDE felülettel. Az meg kell a francnak."

Ha nem az a célja a több millió beleölt munkaórának, hogy picit szélesebb tömegekhez is eljusson, akkor mi...? Hobbi OS? A pár 100ezer fejlesztő meg Linus saját kis zártkörű bulija? Biztosan nem ez lenne a cél. Ha igen, akkor miért olvasom 1000 Linuxos írásba, hogy jajj, mikor jön már el a Linux éve, stb?

Lesz egy Windowsunk szép KDE felülettel.
Igen, és ez miért rossz? Mennyivel többen rajonganának egy teljesen primitív, ronda, a mai kornak tökéletesen ellentmondó kezelőfelületért?
Írtad, az kell a francnak. Pontosan a nagy tömegeknek ez kell, te biztosan jó úton jársz és a Win, Mac, Android felhasználók milliárdos tábora jön szembe az autópályán, akiknek bizony igénye van a csilivili, pörgős, átszabható, animálható felületekre. (a Wint kár volt említenem mert ha valami konzervatív, az az a felület szempontjából, ma már végre történnek törekvések ezirányban is)

Írtam hogy 55 éves vagyok, 20 éve Winezek és kb. 10 éve próbálkozok Linux disztrókkal. Eleddig sikertelenül, viszont 1 éve bepróbálkoztam a Manjaro KDE variánssal és egyszerűen beleszerettem.
Az alaprendszer nagyon gyors, a KDE meg baromira tetszik. Pedig nem vagyok csicsabarát de ebből mindent kihoztam amit csak lehetett. És élvezem a használatát, tele van apró featurekkel amik megkönnyítik a használatot. Ezt sem a Debian féleségek, próbálkozások, se az UHU félék, a Kubuntu sem és a Mintek sem adták meg.
Nem tudom, egy Mint+KDE mennyire fogna meg, lehet ugyanennyire. Egyszer kipróbálom. Ha tökegyforma a végeredmény, akkor ismét csak oda lukadtunk ki amivel kezdtem, akkor minek 10-100 alvariáns..? Lenne 1 azaz egy darab Linux, nincs Debian, Arch, Ubi vonal, hanem van 1 és ahhoz lehet felületet választani ízlés szerint (fahéj, xfce, kde stb.) Én ERRE céloztam az egységesítésnél. Máris nem kéne 1000000 repoból meg tükörről, tárolóból, PPA-ból vacakolni. És a szoftverek karbantartása is milliószor egyszerűbb lenne.

A telefonjaimról is azonnal száműzöm a stock romokat és R.R. romok kerülnek fel mert az alap rendszerekhez képest 100x több beállítási, finomhangolási lehetőség van bennük, amit ki is használok a könnyebb, kézreállóbb kezelés miatt. Pedig egy vén f..sz vagyok.
Akkor egy fiatalnak a kezébe adnál egy lagymatag oprendszert, ami nem csillog-villog, nem témázható agyba-főbe. Az sikítva menekülne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.