Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Kulcstartó?
7 év full 0 tudású userként még nem találkoztam ilyennel. :DDD
Van a Login meg ha frissítek valamit akkor kér rendszergazda jogokat.
Melyik lenne az?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) lev258


lev258
veterán

Nekem sem sikerült még kiváltani a rendszer ilyen jellegű reakcióját, de meglepő, mennyi kezdő szembesül vele valahogyan.
Ez az írás mindenképpen hasznos lehet.
Ha engedélyt kapok rá, valószínűleg belinkelem majd az Ubuntu Összefoglalóba is. :R

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) BoB válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


BoB
veterán

:C

Valami ilyesmi:






You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) BoB válasza lev258 (#2) üzenetére


BoB
veterán

Persze.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5) #33253120


#33253120
törölt tag

Annak idején még a nagy lelkes disztrópróbálgatásaim közepette találkoztam ezzel.
Viszont volt pár értelmes disztró ahol az első jelszóbeíráskor lehetett engedélyezni, hogy a session végéig automatikusan adja ki a jelszavakat.

(#6) FF23


FF23
senior tag

És hogy tudnék megszabadulni ettől a foschtól?
Ha használom, akkor a böngészőm elfelejt minden beállítást, ha nem, akkor mindig felugrik, hogy csessze az idegeimet.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#7) Klaus Duran válasza BoB (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

OK akkor ez egy jelszótároló? (Seahorse)
Gnome2, Gnome3, Cinnamon. Egyikhez sem kellet.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) BoB válasza FF23 (#6) üzenetére


BoB
veterán

Ha elfelejti a beállításokat akkor valami nincs rendben.

Mutass egy screenshot-ot arról az ablakról ahol be lehet állítani (seahorse, password manager, stb)

Klaus Duran: igen, pont arról (is) van szó. Szerintem bármelyik Mint alaptelepítés részét képezi, és első indításnál elő is jön amikor valamelyik program meghívja.

T_chris: nem az szokott lenni a probléma, alapbeállításként már ez van. Az is gond már a mai világban, hogy ha egyáltalán egy session alatt egyszer feljön.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

BoB? Mi az, hogy BoB???? :Y

Öcsém szokjatok már le erről. Ha nem lenne barnagombóc a képed, azt se tudnám ki vagy. Marha idegesítő. :(((

Egyébként a kulcstartó is. Annyira azért nem tipikus, hogy foglalkozzak vele, talán 1x szivatott. Most matén nincs is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) dlaj válasza Vladi (#9) üzenetére


dlaj
őstag

Esküszöm nem értem a hozzászólásodat. Bántott valaki?

(#11) Vladi válasza dlaj (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Csak mostanában mindenki nicknevet vált és ez bosszant. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Klaus Duran válasza Vladi (#11) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Csak minek?
Nem a bosszantás hanem a névváltás.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) BoB válasza Vladi (#9) üzenetére


BoB
veterán

Most már te is tudsz kőbunkó-ra váltani, én megismerlek úgy is :P [link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) Vladi válasza BoB (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hát jah. Valami borostás női avatar kéne, meg valami Valéria név, vagy nemtom. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) dlaj válasza Vladi (#11) üzenetére


dlaj
őstag

Ja, értem! (Először azt hittem valaki eleget tett az aláírásodban szereplő kívánságodnak. :) )

Egyébként szerintem egy óriási baromság volt a névváltást engedélyezni.
Nem akarok megbántani senkit, de ennél nagyobb baromság élni vele. Ugyanakkor én is elgondolkodtam rajta. Valahogy csak el kellett jutnom eddig a megállapításig. :)

(#16) FF23 válasza BoB (#8) üzenetére


FF23
senior tag

Úgy értem, hogy az oldalspecifikus beállításokat, amit sütikben tárol, mint pl. itt a ph-n a listázási beállítások, meg a port hu-n a csatornalistázást....Ha újraindítom a gépet kezdhetem elölről mindet. Nem használva meg felugrik minden böngésző-indításnál és bizonyos oldalaknál, van amikor bezárom a vivaldit is.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#17) FF23 válasza FF23 (#16) üzenetére


FF23
senior tag

Valahogy le kéne szakítani, hogy a böngészőt kezelje, csak nem tudom hogy. [kép]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18) #33253120 válasza Vladi (#14) üzenetére


#33253120
törölt tag

És még legyen osztrák is? ;]

(#19) #33253120 válasza BoB (#8) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ja, értem. :)
Akkor nem szóltam, azt is csak halkan. :)

(#20) lócitrom


lócitrom
őstag

rohadtul elfelejtettem mire is való... és pont a napokban kezdett idegesíteni, hogy mit is kezdhetnék vele. ráadásul nálam egy időben belassította a Chromium indítását és addig nem szinkronizált, míg le nem futott. valamiért marhára ette a processzort, de 16.04 óta ez nem jelentkezik (sajnos minden más igen). így már annyira nem idegesít. ezer köszönet.

az meg mondjuk érdekes, ha valaki asztali Linux rendszerben ezzel nem találkozik, mert aligha van olyan kiadás, amiben ne lenne alap.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21) Klaus Duran válasza lócitrom (#20) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mi olyan furcsa?
Jelszavaknál csak a bejelentkezési van. (nyitott lakattal)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#22) BoB válasza lócitrom (#20) üzenetére


BoB
veterán

Van ahol jól meg van csinálva, azért nem találkoznak vele (már automatikusan feloldja bejelentkezéskor).

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23) BoB válasza FF23 (#17) üzenetére


BoB
veterán

A "Bejelentkezési" lenne az alap kulcstartó. Látom zárva van, először is kattints rá jobb gombal, majd változtasd meg a jelszavát ugyanarra mint ami a felhasználó bejelentkezési jelszava. Automatikus bejelentkezéskor nem fog működni az automata feloldás.

Majd indítsd újra a gépet (jelentkezz ki- be) és nézd meg hogy a lakat zárva vagy nyitva van-e rajta.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24) ubyegon2 válasza Vladi (#9) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:DD merrgesek lettünk? Válthatott volna még figurát is! :N

Engem inkább az aggaszt, hogy bizonyos topikokba releváns témákról csak esetlegesen szerzek tudomást. Ezt a kulcstartó dolgot is épp kérdezte egy fórumtárs, vakartam a fejem, hogy mit írjak, mert a szokásos nem jött be, még jó, hogy colomb2 ft bedobta ezt a rövid írást!

Ti hogyan szereztek tudomást ezekről a releváns írásoktól amúgy?

BoB szaki! Abszolút kezdőbe mehet az írásod?

[ Szerkesztve ]

(#25) BoB válasza ubyegon2 (#24) üzenetére


BoB
veterán

Nem szoktad nézegetni a Logout-ot? Amikor van felesleges időm rá szoktam nézni.

Persze.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#26) ubyegon2 válasza BoB (#25) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szoktam nézegetni időnként, de szinte minden hasznos elkerüli a figyelmemet, pedig ezt olvastam, csak valami közbejöhetett és nem mentem lejjebb. :U Ezekre is csak akkor lelek, ha a nick alatti piros szöveget látom.

Ez az oldal elkerüli a szemgolyóm irányát, pedig itt is van az írás!

Köszi a hozzájárulást!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.