Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Nyitom már, nyitom :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) BoB válasza #20749568 (#2) üzenetére


BoB
veterán

De, az Ubuntu az első, nézd meg mégegyszer :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) blade zte


blade zte
őstag

Úgy vagyok vele hogy az Arch rettenetesen eltalálta az nehézségi aranyutat. Ha elsajátítod, akkor nehezen fogsz másra váltani. Ha kicsit is elmész a terminálok és a WM-ek világába, akkor nem hiszem hogy a többi disztrón szép idők várnak rád. Egyáltalán nem csodálom hogy ilyen robbanékonyan épülnek ki a közösségek a különböző médiafelületeken, ez tulajdonképpen a számítógépbe magukat jobban beleásó és annál feljebb elhelyezkedő egyének legója.

Oppo find 7 astro black

(#6) lezso6 válasza blade zte (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az igazi power user Gentoo Linuxot használ. Az Arch ahhoz képest egy Ubuntu. :P

;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) blade zte válasza lezso6 (#6) üzenetére


blade zte
őstag

Bármennyire is megy a circlejerk, szerintem Gentoohoz képest hihetetlen alacsony időbefektetéssel lehet kezelni a setupodat. Nem is lehet a kettő disztrót egy pakkban kezelni.

Oppo find 7 astro black

(#8) Domonkos válasza blade zte (#7) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha tobb ido karbantartanod a gentoo telepidesedet, mint egy normal arch-ot, akkor valamit rosszul csinalsz.
Tobb ido frissen tartani? igen. Tobb interakciot igenyel? nem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#9) UnA válasza #20749568 (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

"Meglepett, hogy nem az Ubi az első..."

Tudom, hogy ez csak irónia akart lenni, de tényleg az Ubuntu az első - nem is értem, hogy a gagyi beszavazós Distrowatchot miért szokták egyáltalán hivatkozási alapnak tekinteni bármihez. :N

(#10) Rimuru válasza lezso6 (#6) üzenetére


Rimuru
veterán

A varazslot mikor csereled ki gentoo nagykovetre? ;)

Vigyázat, csalok!

(#11) total90


total90
veterán

Nekem a Mint jön be legjobban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12) kovgab


kovgab
aktív tag

A manjaro fut már nálam már egy ideje és jó látni a sorban :)
hajrá-hajrá :)

De persze abszolút elismerés a többinek is, hihetetlen közösség lakik ezek mögött ...

Ká Úr

(#13) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Tagja vagyok egy Linux közösségnek, ott mindenki az ArchMerge/ArcoLinux-ot isteníti. Miért nincs fent a Distrowatch listáján? :D

(#14) UnA válasza tghwinner (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

"ott mindenki az ArchMerge/ArcoLinux-ot isteníti."

Akkor menekülj. ;)

(#15) tghwinner válasza UnA (#14) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Ubuntu után Linux Mint-re mentek, majd az ArchMerge. A 18.04-et meg szarrá oltották :D

(#16) ncc1701 válasza #20749568 (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Lassú is, mint a dög.

(#17) lezso6 válasza blade zte (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Épp te nyomod itt a kukiverést az Arch-ra. :D Csak annyit hoztam fel, hogy ha igazán power user akarsz lenni, akkor a Gentoo-nál jobbat nem találsz. Persze egyszer telepíteni kell, s az viszonylag sok idő, de utána nincsenek különleges igényei, s végtelenül testreszabható, optimalizálható. Legalábbis ha megtanulod használni, de ez minden disztribre igaz. A Gentoo-nál persze elég hosszú a betanulási idő. Én azért használok Gentoo-t, mert szeretek mindent kontroll alatt tartani, és szénné optimalizálni, csak a szükséges dolgokat feltenni.

Ez nem jelenti azt, hogy az Arch rossz lenne, szerintem tök jó "kezdő" disztrib a power user vonalon való elinduláshoz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) dqdb válasza lezso6 (#6) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az igazi power user Gentoo Linuxot használ.
És nem is működik neki rendesen az NTP ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19) BoB válasza lezso6 (#17) üzenetére


BoB
veterán

Amikor felmerül ez a póverjúzerezés mindig eszembe jut hogy Torvalds Fedora-t használ :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#20) lezso6 válasza BoB (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De nem az a lényege a póverjúzerkedésnek hogy az a legjobb meg énvagyokajani. Ez szubjektív, hogy ki mit preferál. Értelemszerűen nem lesz attól jobb a Fedora, hogy Linus Torvalds azt használ. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) lezso6 válasza dqdb (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elindítottam az ntpclient mellett az ntpserver daemont. Azóta mintha jó lenne, végre van drift fájl is. De akkor mire jó az ntpclient? :F Erről sehol nem találtam infót.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) BoB válasza lezso6 (#20) üzenetére


BoB
veterán

Én arra gondoltam hogy nem attól lesz valaki power user (vagy ily módon használ valamit) mert Gentoo-t használ, bármennyire is nem akarod érteni :P

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23) lezso6 válasza BoB (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hogy így. Hát persze, nem ettől lesz automatikusan power user. Én sem tartom magam expertnek linux terén, hiába használok 6-7 éve Gentoo-t. De ez alatt az idő alatt sokat tanultam, nem volt egyszerű az eleje, nem véletlenül hívják a Gentoo-t a a mazochisták linuxának. :D

Egyébként gentoozik itt valaki? A topikja tök halott.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Rimuru válasza lezso6 (#23) üzenetére


Rimuru
veterán

Az az LFS. ;]

Ebben a topicban 3 ember is gentoozik valamilyen szinten.

Vigyázat, csalok!

(#25) lezso6 válasza Rimuru (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, de az nem disztribúció. :D

Akkor rajtam kívül van kettő. YAY, alapítsunk pártot! :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) BoB válasza Rimuru (#24) üzenetére


BoB
veterán

Remélem most magadat nem számoltad bele, mr. Macmester :P

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27) lezso6 válasza BoB (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ki a többi amúgy? Vagy ebbe bele van számolva a PH is? Mert szervereken is ugye gentoo fut.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) Apollyon válasza lezso6 (#23) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+1 former/ future user :))
Alapjáraton Debiant preferálom, de kezd elmenni néhány dolgával olyan irányba, hogy lassan váltanom kell. Arch nem jött be, pedig majdnem egy évig nyomtam, ellenben a Gentoo-ban nagyon tetszett, hogy szinte az utolsó kvarkokig lehet finomhangolni. :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) lezso6 válasza Apollyon (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát az eléggé durva váltás. Mondjuk anno én is Debianról váltottam, igaz nálam a Debian nagyon rövid életű volt. Előtte Ubuntu volt, amit a Unity miatt dobtam ki. Gentoo értelemszerűen úgy jött, hogy a szerveren is az van, aztán valahogy meg kellett tanulni. Meg is szerettem, mert optimalizációmániám van. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) Rimuru válasza lezso6 (#27) üzenetére


Rimuru
veterán

Domonkos, te, és én, meg majd Apollyon is :P

BoB: azért van ott a valamilyen szinten. ;] Amúgy amin eddig gentoo volt azon most is gentoo van és félig home serverként működik.

Vigyázat, csalok!

(#31) UnA válasza lezso6 (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Oké, akkor a sok heavy user után elmondom, hogy továbbra is Ubuntuval megyek, és minden rendben működik :P Arra meg nagyon nincs idő meg akarat, hogy mondjuk 10%-kal csökkentsem a laptop terhelését... ;)

(#32) lezso6 válasza UnA (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem nincs bajom a többi disztróval, nem vagyok disztrasszista. :D A gentoo-nál az esetleges teljesítménynövekedés számomra csak plusz, inkább a finomhangolhatóság miatt szeretem, szóval így értsd az optimalizációt. :) Egyébként inkább lassúnak mondanám, legalábbis a telepítés, frissítés elég sokáig tart. Főleg ha egy komplett WebKit motort fordítasz, ami még kurvasok memóriát is igényel, akármit bütykölök a CFLAG-eken.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) Cifu válasza lezso6 (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

De ez az átlag felhasználó számára aligha téma, a szerverek világa pedig másik dimenzió, de legalábbis egy másik galaxis. :)

A felhasználó szereti a rövid és egyszerű telepítést, meg ha alapból tudja használni a gépét. Erre egy uborka (bármilyen ízesítésű) tökéletes, nemdebár?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) dqdb válasza lezso6 (#21) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ntpclient nem tudom, hogy mit takar*, de az, hogy megjelent a drift fájl, határozott pozitívum, mert az azt jelenti, hogy a háttérben folyamatosan fut már az ntpd folyamata, és ebbe a fájlba rögzíti a szerver órájának csúszását a beállított NTP szerverekhez képest (talán egyértelműbb lenne jitternek nevezni), amely adatok alapján később magától is tud majd korrigálni.

A minél pontosabb idő kulcsa olyan NTP szerverek használata időszinkronizálásra, amelyeknél a stratum a lehető legalacsonyabb (stratum 2 az elvi minimum forrásra NTP-nél, hacsak nincsen kéznél egy atomóra), ennek érdekében érdemes forrásként több UTC(k) szervert beállítani, innen válassz ki pár európai szervert, ezek mindegyike egy folyamatosan monitorozott pontosságú hardveres forrásra (annál a párnál, amit megnéztem, ott éppen céziumos atomóra volt) épít.

* az ntp.org platformfüggetlen referenciaimplementációját ismerem csak működés közben (és azt is csak Windows alatt), ott ilyen nevű segédprogram nem létezik, ntpq, ntpdate és ntpdc ellenben igen idő helyi/távoli lekérdezésére/beállítására

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35) sh4d0w válasza Rimuru (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Te, a Gyula, meg az Ottó, a Tóth Ottó... :)

https://www.coreinfinity.tech

(#36) BoB válasza UnA (#31) üzenetére


BoB
veterán

Erre mondjuk kíváncsi lennék százalékos arányban mit lehet nyerni vele, szerintem inkább közelít ez az érték az 1-3-hoz mint a 10-hez.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37) lezso6 válasza dqdb (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gentoo-n van külön ntp-client és ntpd service. Már minden szart megnéztem, de ezek szerint az ntp-client elindítása nem elég, pedig ugye logika szerint ugye én csak kliensként akarom működtetni, nem kell a szerver funkció, hogy másokat kiszolgáljon. Drift fájl nekem is tök fura volt, hogy nincs.

Többi infót köszi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) lezso6 válasza Cifu (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Természetesen. Gentoo-t én max annak ajánlok, akin látható, hogy van hozzá perverziója. Átlagfelhasználónak az ott az Ubuntu és egyebek. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) dqdb válasza lezso6 (#37) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy "alapos" NTP kliens és szerver között csak annyi a különbség, hogy az utóbbi figyel a 123-as TCP és UDP porton is, maga az időszinkronizálás megegyezik, ebbe olyasmi tartozik bele, mint
* több beállított NTP forrásszerverrel való rendszeres kommunikáció (pár másodpercenként)
* a hibásnak tűnő (többiektől nagy eltérést mutató) forrás átmeneti kizárása a pontos idő meghatározásából
* a belső óra pontosságának monitorozása, az óra frekvenciahibáinak rögzítése drift fájlba
* a fentiek (kapott idő, drift fájl) alapján a rendszeróra rendszeres tekergetése, vagy ha az OS lehetőséget ad rá megfelelő kernel API formájában (a Linux és Windows igen), akkor a rendszeróra ritkán történő tekergetése, mellette az API-n keresztül az óra pontosságáról rendszeresen információ szolgáltatása a kernel számára, ami az alkalmazások számára már az eltéréssel korrigált pontos időt adja vissza.

Ez egy eléggé egyszerű kliens, egyetlen forrásszervert támogat, az óra pontosságát nem ellenőrzi, időnként lekérdezi a szervert, és amit kap azt vakon elhiszi és beállítja (legalább támogatja a kernel API-s finomhangolást). Nem tudom, nézted-e a naplóit, hogy sikeres volt.-e a lekérdezés/óra beállítása (nem túl sok ellenőrzés van a kódban), milyen NTP forrásszervert használtál és milyen gyakorisággal ment a lekérdezés.

A másik csomag mögött az NTP referenciaimplementáció van, szóval bár a beállított NTP forrásokat még átnézném a helyedben, mostantól kezdve valószínűleg nem lesz probléma a PH órájával.

Ha van 1-2 óra elégetésre szánt időd, akkor itt van egy rövid leírás az NTP működéséről (bár tartalmaz elavult információt, mint például a Windows támogatottságról, ami ma már teljesnek nevezhető).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40) lezso6 válasza dqdb (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem azt a kis fos klienst használom, hanem a rendes ntp csomagot. :) Az idő azért mászik el, mert virtuálizálva vannak a gépek. Amúgy ismerem az ntp-t, tudom hogy működik. Csak a service név megtévesztő, mert kiderült az ntpclient csak egy kis semmiség ami egy ntp_date parancsot hív a konfigurációban megadott paraméterekkel, s ennyi. Rá kellett volna néznem erre korábban, nem bízni a "client" szóban. Vagy legalább próbálkozni, hátha az ntpd csodát művel-e. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) dqdb válasza lezso6 (#40) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az idő azért mászik el, mert virtuálizálva vannak a gépek.
És ahhoz mit szólsz, amikor ugyanazon a hoston az egyik guestnél elmászik az idő, míg a többinél pontos állandó időszinkronizálás mellett? :D

kiderült az ntpclient csak egy kis semmiség ami egy ntp_date parancsot hív a konfigurációban megadott paraméterekkel, s ennyi
Akkor sokkal korrektebb volt, mint az általam linkelt ntpclient, bár tényleg nem tökéletes.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42) lezso6 válasza dqdb (#41) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálunk pontosan ez történik... :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) UnA válasza lezso6 (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

És mit mondanak az NTP logok?

(#44) Somatom válasza Cifu (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen telepítést? Amelyiket telepíteni kell, az már túl van bonyolítva. Az emberek többnyire nem a számukra legjobbat használják, hanem a legismertebbet. Ha nem így lenne, akkor mindenki Puppylinuxot használna. :P

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) lezso6 válasza UnA (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs NTP log. Egyébként működik rendesen. Most épp átlagosan 0.1 ms offset van a többi NTP szerverhez képest most. Ez elég pontos, nem? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) Rimuru válasza lezso6 (#45) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha nincs log akkor hogy latod ezt? ;]

Vigyázat, csalok!

(#47) lezso6 válasza Rimuru (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ntpq -p

szerk @ #46: na, legalább figyelsz :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) Rimuru válasza lezso6 (#47) üzenetére


Rimuru
veterán

ntpq lesz az szerintem, de lenyegtelen. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#49) dqdb válasza lezso6 (#45) üzenetére


dqdb
nagyúr

A system logba mennek a bejegyzései alapértelmezetten. Ha külön naplót szeretnél használni, akkor ntpd -l logfile paraméterezéssel indítsd el a szolgáltatást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#50) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(csak hogy legyen laikus vélemény is)

Fura eredmények jönnek ki ebben a felmérésben. Már a FB-vel indítás.....az kiderült, hogy a Discordos közösség Archmerge-zik erősen, amikor én néztem még, a magyar FB közösség nemzeti fekete párduncos fölényben volt, no persze ha hivatalos oldalának számít a FB csoport egy disztrónak. ;)
(Face meg a Linux....érdekes mindenesetre)

Ami kicsit hihetetlen, hogy az eOS a Manjaro előtt van jóval.

Szóval minden kis csoport valami-zik, itt például erősen Gentoo felülreprezentálásnak vagyunk tanúi. :P

Lehetne még szűrögetni érdekesen, ki tartja már a DE-t is cikinek, 16/32GB-tal menőség a 25MB használat! :DD
No meg a konzolos böngésző......

Alapból erősen kettéválik amúgy a mezőny, nokedlikre meg gurukra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.