Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

:))

(#2) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Ja jó és kell majd hozzá 2db 1080 TI és egy i9 hagyjuk már.

(#3) Anaren91


Anaren91
senior tag

Szerintem már most is tudnának ilyet mondjuk egy frostbite al de hát igen ahogy előttem is írták, kb az lenne a helyzet mint anno a crysis al, hogy nem lenne gép amin értelmesen megy.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#4) Silεncε


Silεncε
őstag

Gyönyörű, viszont szerintem semmi kiemelkedő olyan szempontból, hogy ilyet tudnak a konkurens motorok is (Cry, Unreal, sajátok közül meg a Frostbite akár). Amúgy annó próbálkoztam a Unityvel, de sokra nem jutottam (a C# nem az én terepem, inkább a C++), de első blikkre nem tűnt annyira bonyolult motornak. Ezért nem is értem, hogy a nagyobb játékok miért nem használják (ugye az Unrealt az AAA stúdiók is orrba-szájba licenszelik, pl. Arkam Knight, GoW4..)

(#5) BoB válasza Steve_Brown (#2) üzenetére


BoB
veterán

Ennyi erővel maradhattunk volna a wolfenstein 3D szintjén. :U

Szerencsére a fejlődés folyamatos.

Silenc3Hun: gyanítom a feltételek kedvezőbbek. (Kevesebbet kell fizetni)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) Mokó


Mokó
aktív tag

Hiába a szép grafika (nem néztem meg a demót nem a pompáért ülök le játszani havi ~20 órában/oldschool gamer vagyok) ha manapság 90% egyszerűen szar.Cutscene,tutorial,mint a filmeknél 2 perc "ezek készitették",és akkor még a logikai bakikról nem is beszéltem.Mai napig DooM2-őzök néha,gondolom ez sokat elárul a grafikai igényeimről ;) No lényeg a lényeg lehet minden cukormáz meg "gyönyörűség" ha belülröl...egyszerüen üres.

szerk;szépen kérem a jó Istent,a Far Cry 5 és Metro 2037 ne legyen szívás....

[ Szerkesztve ]

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem néz ki rosszul, bár az aljnövényzet mozgását túltolták néhol a valósághoz képest... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) F4T4L 3RR0R


F4T4L 3RR0R
csendes tag

Nagyon szemet gyönyörködtető. Talán nem túlzás azt mondani hogy túlszárnyalta a CryEngine képességeit. Más téma az hogy ugye milyen hardver kell ahhoz hogy ezt egy home user is reprodukálja...

Life is too short to remove usb safely...

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Köszönöm a videót. Ennek amúgy nagy részét már a crysis is tudta ultrán.

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hiába mennek rá a részletességre, ezt csak így, videót nézve veszed észre, játék közben nem. Érzésre ugyanezt a látványt a 10 éve megjelent Crysis is tudta, ahogy Lauda mondja.

(#11) Shing válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


Shing
őstag

A Crysis önmagában nem ilyen szép, de a Cryengine 2-ből rengeteget kilehet szedni, pl. így.
A videó minősége nem a legjobb, de ez egy több mint 10 éves videó. Durva ahogy mozog a növényzet, megcsillan a leveleken és átszűrődik a fény, vegyítve a rombolható környezettel.

Amit most a Unity mutat szerintem a minimum fejlődési elvárás így 10 év után. De ez még mindig inkább csak egy interaktív tech demo, szóval még mindig nem járunk itt.

(#12) Lauda válasza Shing (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Crysisnál bedobtad az ultrahighquality fájlokat a megfelelő mappába és ámultál bámultál. Pl.

(#13) Cifu


Cifu
nagyúr

Tisztázzuk: ez egy techdemo. Nem játék. Szóval a techdemók grafikája tart itt.

Majd ha játszani lehet ezzel, akkor lesz a játékok grafikája ilyen.

Én ezért utálom már az ilyen nyálcsorgató videókat. Belengetik, hogy na, már ilyen grafikát tudnánk.... Aztán nem tudunk.

A Crysis a kivétel volt e téren, de egy évtizeddel később se léptünk látványosan előre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) BoB válasza Cifu (#13) üzenetére


BoB
veterán

A bejegyzés címe a kornak megfelelő, kissé hatásvadász. De leírtam a bejegyzésben:

"a képességei bemutatására maga a cég hozott létre demo-t"
"Nyilván eltart majd egy kis ideig mire játékot is látunk belőle"

Szerintem eléggé tisztázva lett. Aki nem tud elolvasni 2 mondatot, annak meg a véleménye lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) Cifu válasza BoB (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Oh értem, akkor én kérek elnézést, hogy van véleményem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) BoB válasza Cifu (#15) üzenetére


BoB
veterán

Akinek nem inge ne vegye magára. De szerintem joggal kérdezhetem hogyan tud valaki véleményt formálni egy blogbejegyzéshez úgy, hogy annak tartalmát nem ismeri?

Ismételni nem szeretem magamat.

A véleményed természetesen elolvastam, te is tudod hogy nem arról van szó, de felőlem háborogj csak ha akarsz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17) opr válasza BoB (#16) üzenetére


opr
veterán

Tehat szerinted, ha a cikk cime az, hogy "milyen sokaig tudnak a levegoben maradni a mai utaszallitok", aztan a cikkben leirod, hogy "ugyan nem repulo, de egy tengeralattjaro akar evekig is viz alatt tud maradni", akkor nem jogos a kritika? :U

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) BoB válasza opr (#17) üzenetére


BoB
veterán

Ne essünk túlzásokba.

"Milyen sokáig tudnak a levegőben maradni a mai utasszállítók"

->

"XY utasszállító prototípusa képes erre, sorozatgyártásban még nem készül"

A kritikája pedig nem ez volt, csak megismételte ugyanazt amit már előtte leírtak.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19) Jhonny06 válasza BoB (#14) üzenetére


Jhonny06
veterán

A bejegyzés címe hibás, mert nem a játékok grafikája tart itt, hanem maga a technológia. A kettőnek semmi köze egymáshoz, mivel az "elméletet gyakorlatba kell ültetni", a techdemo-k szintje meg olyan erőforrást igényel, hogy azt sose fogod játékokba látni.

[ Szerkesztve ]

(#20) BoB válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


BoB
veterán

Ez már egy teljesen elfogadható válasz. Ettől függetlenül a bejegyzés címét megtartom. A legjobb vadász a hatásvadász. ;]

Senki nem olvasná el ha az lett volna a címe, hogy techdemo-k napjainkban. Konkrét játék nincs vele, azonban a technológia már adott. Így részben igaz, mindössze megközelítés kérdése.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21) ubyegon2 válasza BoB (#20) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a Unity legújabb verziójának

Én már itt elakadtam. :D (függetlenül attól, hogy a többiek nem fogják érteni)

(#22) BoB válasza ubyegon2 (#21) üzenetére


BoB
veterán

:DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23) ubyegon2 válasza BoB (#20) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébiránt én megértem a kakán is csomót keresőket (magam is tevékenyen űzöm), de abszolút igazad van a cím hatását illetően.

Ha mondjuk írnék egy újságban eme címmel:

Orbán farkából főztek tüttyölt ratylit az alcsúti gazdák

ugye nagyon rákkattanna mindenki, aztán meg morognának, hogy csak Elemér bácsi disznajának alkatrészét főzték bele eme remek eledelbe.

Egyszóval, nem tudom miről szól az irományod(lévén nem jáccódom) de nagyon tetszik! ;]
Addig sem a topikokban rontod a levegőt, amíg alkocc.

(#24) JoeYi


JoeYi
őstag

és csodálkoznak ha az emberek virtuális világ függők lesznek. Lassan a valóságban már nem is látni ilyet

(#25) Vladi válasza Mokó (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

stalker 2-ig nem veszek új videokártyát. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) BoB válasza ubyegon2 (#23) üzenetére


BoB
veterán

Utolsó mondatodra: igaz, de azért te is szereted érlelni a dolgokat ahogy látom, különösen a lapátokat! :D

Vladi: abból már szerintem semmi sem lesz.. Vagy tudsz róla valami új pozitív hírt?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27) Vladi válasza BoB (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Azt, hogy nem veszek kártyát. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) snecy20


snecy20
veterán

Az a durva, hogy a mai játékok egy jelentős többsége még mindig csak alulról szagolja a Crysis által 10 éve felállított mércét.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) ubyegon2 válasza BoB (#26) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ja, lapátnyelek meg ebrúd! Hát meg kell mondjam, keveseket vágnak ki amúgy egyszerre három topik éléről! Szóval eredményesen érlelek!
(lassan már le kell boxoljuk ezt a lapátos galádkodásodat is) ;]

(#30) Klaus Duran válasza snecy20 (#28) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

De legalább már van erőforrás igényesebb.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#31) DonElvis válasza snecy20 (#28) üzenetére


DonElvis
tag

+1
Ugyanezt gondolom a Far Cry legelső részéről, amit ha jól tudom 2004-ben adtak ki. Azóta sem volt rám semmilyen FPS ilyen hatással, biztos voltak nagyon komoly fejlesztésegk grafika ügyben, de nekem nem nagyon tűnt fel.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#32) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szep-szep, de ez csak grafika, semmi mas. Jatekoknal van ezer mas resze is a programnak (AI, fizika stb). Kiadoknak/fejlesztoknek nem celjuk hogy kiadjanak egy olyan alkotast ami bar ilyen szep, de egy eromu is keves hozza hogy hozza ezt a latvanyvilagot. Ki venne meg? Az a szuk reteg akik rendelkeznek megfelelo hardverrel? Anyagilag ez nem jo a cegeknek.

Sokan felhozzak a Crysis 1. reszet ami tenyleg brutalisan jol nezett ki. Cserebe megjeleneskor nem volt kb olyan gep ami maxon vitte volna. Arrol nem is beszelve, hogy szerettem en is, de mint jatek azert annyira nem volt szerintem annyira nagy alkotas. Sima akcio-FPS egy gyonyoru helyszinen, nehany erdekes extraval. (Nanoruha kepessegek)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#33) snecy20 válasza oriic (#32) üzenetére


snecy20
veterán

Na igen, az akkori átlag-gamer gépeken elég tragikusan futott. Konkrétan emlékszem, hogy akkortájt egy egymagos Sempron + 7900GT alkotta a PC-m gerincét - két évvel korábban raktam össze - , és csak lestem, hogy mindent low-ra rakva is közel játszhatatlan volt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.