Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Crystalheart válasza blunt (#141) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"12k. Jobb hónapban esetleg 13k, de az nagyon a plafon!
Párom mesterfodrász, én pedig film utómunka. (Editing és Motion gfx)
A "plafont" akkor lehet elérni, ha mondjuk sok esküvős van, akinek kell a haj ( ) , vagy mondjuk bónusz jár az elvégzett filmes munkáért stb. Szóval inkább a 12k az átlag, nem a 13..."

Hát igen, aki nem mosogatni megy ki... :D (Mondjuk egy mesterfodrász+filmes szakember kombóról itthon is el tudnám képzelni a két és fél milla bevételt.)

Amúgy filmek terén mit működsz?

[ Szerkesztve ]

(#152) ABE válasza Vakegérke (#149) üzenetére


ABE
őstag

"Ahamm, csak akkor ki marad itthon, ki marad tiszta szívű magyar?"

Alapvetően a hajamra kenhetem a sok bunkó, másokat letojó "tiszta szívű magyart", akik (még) nem hagyták el az országot.

[ Szerkesztve ]

(#153) Crystalheart válasza ABE (#152) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kellene megint elkezdeni az adok-kapokot...

(#154) ABE válasza Crystalheart (#153) üzenetére


ABE
őstag

Ezt a hozzászólást meg nem nekem kéne címezned...

(#155) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sajnálom, ha belerondítottam volna ebbe az emelkedett hangvételű topicba.
Én pusztán annyit látok, hogy menjen minden magyar idegen földre, hiszen annak lakói birkák, és ugye a szilaj magyar majd jól megmutatja, hogy mire képes, milliókat fog keresni, meg lesz huszonhat autója a garázsban.

Sajnos mást is látok.
Egyre fogy nemzetünk. Aki csak teheti, idegenben hasznosítja tudását. Megjegyzendő a magyar nép fizette a taníttatási költségeket, ugyebár.
Maradok a lényegnél.
Tegyük fel, hogy minden magyar úgy dönt, elhagyja szülőföldjét. Egyenes a következmény. Kutyák martaléka lesz hazánk.
Mond valamit egyáltalán másnak is a szó, hogy Haza?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#156) keIdor válasza Vakegérke (#155) üzenetére


keIdor
titán

És arra még nem gondoltál, hogy változik a világ? XXI. század van, több a lehetőség az életben, mint 50 vagy 100 éve. Mindenki vándorol, nem csak a magyar.
Azt az embert/családot, aki(k) napról napra él(nek) és nem akar(nak)/nem mer(nek) bevállalni x gyereket azt simán meg tudom érteni... a nemzet azért fogy, mert szarok az életkörülmények és az emberek úgy gondolják nincs itt jövő.
Olyan egyébként nincs, hogy birka amerikai, meg okos magyar. Van okos amerikai is, meg segghülye magyar is. Aki azt hiszi, hogy a magyar felsőbbrendű, meg kurvaokos az egész ország az jobb ha kinyitja a szemét és körbenéz.

26 autó pedig elég ritka. Akinek 26 autója van annak nagyon bejött az élet. A többség szerencsét próbálni megy ki. Ha valaki félre tud rakni minden hónapban legalább 150€-t az már jól csinálta. (szerintem) Tildyék is jól csinálták.
Már miért válna kutyák martalékává? Milyen kutyákra gondolsz egyébként? Akikről a Jobbik beszél folyton? Azok nem normálisak, szélsőjobb... ezzel elmondtam mindent.

Amúgy a haza is mást jelent sok embernél. Nálam is. A haza nálam azt a helyet jelenti, ahol jól érzem magam, nem pedig egy földdarab. Tévhit az is, hogy külföldön sosem leszel egyenértékű az ottaniakkal, mert neked más a származásod.
Nézd csak meg Kanadát. Mindenféle nemzetiségek élnek ott együtt békében már évtizedek óta. A világ egyik legélhetőbb országa Kanada. Vietnámi, kínai, magyar, orosz, francia stb. békében élnek egymás mellett és senki nem foglalkozik a másik származásával.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#157) rankesz válasza Vakegérke (#155) üzenetére


rankesz
veterán

Haza?
Nekem azt kellene hogy jelentse hogy itt itthon vagyok, és jól érzem magam.

Bújt az üldözött, s felé
Kard nyúlt barlangjában,
Szerte nézett s nem lelé
Honját a hazában,
Bércre hág és völgybe száll,
Bú s kétség mellette,
Vérözön lábainál,
S lángtenger felette.

gondolom neked is ismerően csengenek ezek a sorok... és ha mögéjük nézel, századok óta a magyar pont a ..... rosszabbik végén áll

Engem most a héten húztak le nagyon-nagyon sok pénzel (örökségem), ami be volt fektetve, és a kamataiból éltünk. Most már ez sincs, mivel mindenem benne volt így semmi tartalék, jelenleg jövedelem sincs. A "tettes" azt mondja tönkrement, behajtani esély sincs .Ezt itt simán meglehet tenni. Nagyon találó a netes körökben elterjedt gúnynév: Abszurdisztán

Ezek után ki az a hülye aki el tudna, és nem megy el ?

(#158) Vakegérke válasza rankesz (#157) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem hülyéztem le az eltávozókat, csak a lelkem sír, mert fogyóban a nemzet.
Egyébként minél többen távoznak, annál kevesebben maradunk, akik képesek lehetünk a változtatásokra. Erre is értettem, hogy kutyák martalékává válik hazánk. No persze másra is, de azt nem feszegetem, mert nacionalistának tűnnék. Talán az is vagyok, de nyelek egy nagyot, és inkább elhallgatok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#159) gamek!ller válasza keIdor (#156) üzenetére


gamek!ller
senior tag

+102353465343..

A véleményemet pedig mindenki tudja.

(#160) Ivan15


Ivan15
senior tag

Meg azt is figyelembe kell venni, hogy Vakegerke nyugdij elött all (60 feletti), persze, hogy neki a mar megszerzett javak jelentik otthon a sajat lakasaban a biztonsagot. Valahol irigylem, mert egy könnyebb vilagban volt fiatal, es nyugdijat is fog kapni

(#161) blunt válasza Vakegérke (#155) üzenetére


blunt
aktív tag

Tildy: simán gugli green card lottery. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy költözz el angliából, mert az írásaidból azt vettem ki, hogy elégedett vagy az ottani életeddel!

FPéter : Ez így van, de ex csajom az élő példa arra, hogy meg lehet nyerni! :)

Crystalheart: igen, MO-n is azért lehet, csak az életkörülmények mások... Nem feltétlenül az életszinvonal mert ugye egy adott összeg felett már nagyon nem tudsz mire költeni, hanem maga az életkörülmény / a körülötted lévő dolgok minősége.

vakegérke: nekem teljesen mindegy, hogy te mit csinálsz. és ennél őszintébben ezt nem is mondhattam volna.
tudod vannak rajtad kívül olyan emberek, akik úgy gondolják, hogy a patriotizmusból nem fognak tudni megélni. Ugyanis mindenkinek egy élete van, és ha azt az életeét úgy szeretné leélni, hogy minőségi legyen, akkor neked semmi jogod nincs ahhoz, hogy mások felett ítéletet mondj. Ha menni akar, menjen. És akkor mi van?
Nyilván nem gondolkodna a sok fiatal az elmenetelbe, ha az országban minden rendben lenne. Érdekes, az angolok nem hagyják el angliát, sőt. folyamatos a bevándorlás. Ugyanez igaz a többi nyugati országra. Talán azért van, mert a politikusok nem zsákmányolják ki őket?

Patriotizmus szép dolog, de abból nem lesz gyereknek pelenka.

De politikába ne menjünk bele, arra van külön topic.
Én is ismerek olyan 50-60 éves embereket, akik nem mennének el. De csak azért nem, mert különben nem lenne nyugdíj (pontosabban az lenne, csak szart sem ér vele nyugaton) meg korházi ellátás ingyen.

Ez az írás a kinti életről szól. Ha érdemlegesen nem tudsz hozzászólni, akkor szerintem keress olyan topicot, ahol vevők erre...

(#162) FPéter válasza Vakegérke (#155) üzenetére


FPéter
aktív tag

Amíg állami iskolákban tanultam, a szüleim hatvanszor többet adóztak, mint amennyiből engem meg lehetett volna tanítani olvasni meg összeadni. Apám egyedül évente 7-8 millió forint felett adózott, és ebből semmit, ismétlem semmit nem kaptunk vissza az államtól, semmilyen formában.

A mi családunk mindig magasan nettó befizetője volt annak, amint te úgy nevezel, hogy Haza. Nekünk ez nem Haza, hanem Földesúr.

Most nem állami főiskolán tanulok, a suli 0 ft támogatást kap az államtól, én fizetem a taníttatásom költségeit. A diplomám sem magyar lesz, hanem brit.

Nézz egy kicsit bele a híradóba. Szerinted nekem azok alapján amit hallani lehet, lesz nyugdíjam? Nem mondom, hogy a mostani nyugdíjasoknak arany élete van, de elhiheted, hogy a mai fiataloknak a fele sem fog annak jutni, mint amennyit te kaptál anno a rendszertől. Pl. te, vagy bármelyik ismerősöd vett szocpolra lakást? És mit gondolsz, van most ilyen lehetőség? Nincs. És nem is lenne ezzel baj, ha közben nem szipolyoznának ki, hogy olyasvalakiknek legyen jobb élete, akik nem dolgoznak.

Nekem a magyar nép egyáltalán nem adott soha semmit, nem járult hozzá semmivel ahhoz, aki lettem, bár ezt nem is vártam el soha. Ezért nem fogok abból problémát csinálni, ha lelépek innen, de szégyenérzetem sem lesz, ha egyszer visszajövök.

[ Szerkesztve ]

(#163) Crystalheart válasza ABE (#154) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mindkettőtöknek címeztem. :)

(#164) Crystalheart válasza blunt (#161) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"igen, MO-n is azért lehet, csak az életkörülmények mások... Nem feltétlenül az életszinvonal mert ugye egy adott összeg felett már nagyon nem tudsz mire költeni, hanem maga az életkörülmény / a körülötted lévő dolgok minősége."

Ömm, itthon sokkal olcsóbban, a nyugati töredékéért lehet kastélyt építtetni. :D Például a ti ottani keresetetekkel tíz év alatt gyönyörű neobarokk kúriára valót lehetne összegyűjteni. Ez nálam nyomós szempont.

"Patriotizmus szép dolog, de abból nem lesz gyereknek pelenka."

A külföldre költözés nem zárja ki a patriotizmust. Ha valaki külföldre költözik, és közben fennen hangoztatja, mennyire utálja ezt az országot, az már bizony nem fér vele össze, de önmagában a hazaszeretet nem merül ki annyiban, hogy ide kötjük magunkat, sőt, ezt nem is foglalhatja magába a hazaszeretet.

Ezt Vakegérkének is mondom. Nem szeretném, ha csak mert több pénzt, nagyságrendekkel több pénzt akarok a számlámra, mint amire itthon valaha is lehetőségem lenne, és ezért évekre külföldre utazom, valaki kétségbe vonná a hazaszeretetemet. Mert ez az, amiben nem lehet kételkedni, tiszta szívemből szeretem ezt az országot és nemzetet, nekem fájnak a sebei - de meg fogom gyógyítani.

(#165) tildy válasza blunt (#161) üzenetére


tildy
nagyúr

Hogyismondjam , az eddig leírtak alapján biztos el fogunk menni oda turistáskodni , de .. Hogy is fogalmazzam meg, jelenleg úgy érezzük , hogy nagyok a kulturális meg egyéb különbségek (pl. bazi nagy hummer az utakon,mentalitásban is, orvosi ellátás sem ingyenes stb... ) , vagy mifene. Nem biztos, hogy otthonosan éreznénk ott magunkat. Mondjuk szerintem kettőnk közül ilyen téren én vagyok nyiottabb, Esm nem annyira szívesen lakna odaát.

Félreértés ne essék, ez nem kirekesztés, abszolút nyitottak vagyunk új országokra, ha arra vezet utunk (1-2 éven belül fog) , lehet még meg is gondoljuk magunkat, de teljesen igazad van, jól érezzük magunkat itt, ahol vagyunk. Talán az otthonos szó a legmegfelelőbb ide. Itt otthon vagyunk, legalábbis ezt érezzük mindketten .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#166) tildy válasza tildy (#165) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont azért az a kezdő PHP fejlesztői fizu- két év gyakolatot kérnek! - szíven tött, és elgondolkodtam egy pillanatra:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#167) blunt válasza Crystalheart (#164) üzenetére


blunt
aktív tag

:)

mi úgy vagyunk ezzel, hogy bőven elég az, amire az embernek tényleg szüksége van.
Hál istennek egyikünk sem ábrándozik yachtról, kúriáról, cselédekről stb.. De értem ám, amit mondasz.

Tildy: Az orvosi ellátás azért alapnak számít :) Azt a rendszert, ami MO-n van, el kell kint felejteni. Ott nincs olyan, hogy nem vagy bejelentve, nem fizetnek utánad ezt-azt-amazt.

Különböző "juttatások" vannak a melóhoz, pl.:

- medical
- dental
- disability and vacation
+ 401K plan.

Cége válogatja, szóval van olyan, ahol fixen mondjuk (most csak számokat fogok mondani) 50,100 v. 150 dollár a Te részed, és a többit a "biztosító" állja. Próbálom ezt kicsit a magyar casco rendszer működésével szemléltetni.

Tény, hogy az egészségügyi rendszeren kell még csiszolni, de ugye a mostani elnöknek is pont ez a terve. Hogy mire jut majd, az egy más kérdés...

Egy a biztos: Ha valaki akar, akkor meg tud élni és ez az, ami nagyon fontos.

(#168) Lauda válasza tildy (#165) üzenetére


Lauda
félisten

orvosi ellátás sem ingyenes

Bocs, hogy igy beleboffentek, de hol ingyenes a doki? :)

(#169) tildy válasza Lauda (#168) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt.
NHS-ben, és ott is elég jó körülmények vannak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#170) Lauda válasza tildy (#169) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem teljesen ertem. Az orvosok/korhazak altalaban allami, vagy privat biztositok penzebol gazdalkodnak, amit az adofizetok/privat biztositottak fizetnek be. Ingyenes orvosi ellatasrol en meg nem hallottam. :F

(#171) GabN73


GabN73
addikt

"Egy GT2 pori"

Mennyire irigyellek :P Avagy rájöttem hogy van miért tanulni...

(#172) tildy válasza Lauda (#170) üzenetére


tildy
nagyúr

Fizetünk NI-t, meg adót, abból gazdálkodják ki. ( csak hogy jobban lásd, ennek az aránya az én fizum szintjén összesen kb 25%).

Ha bemész az orvoshoz nem kell fizetned, ellenben-ahogy én tudom - Amerikával . Nem kell pluszbna biztosításodnak sem lenni, persze lehet, és akkor válogathatsz kórházak közt, stb.... Zsebbe csúsztatás (hálapénz) sincs, nem úgy mint Magyarországon.
Tehát ara értettem az ingyenest, hogy az adódon kívűl nincs kiadásod orvosra. Kivéve a magándokikat és a fogászatot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#173) Lauda válasza tildy (#172) üzenetére


Lauda
félisten

Eppen ez a lenyeg, hogy fizetsz a tarsadalombiztositonak es abbol finanszirozzak a kulonbozo kezeleseket. Nincs ebben semmi ingyenesseg, kifizeti mindenki a magaet. Az usaban viszont nincs kotelezo biztositas, szabadon valaszthato. Ha nincs biztositasod, akkor neked kell fizetni a teljes kezeles koltseget. Ha van, akkor biztositasa valagatja, hogy mit fedez belole es mit nem. :)

(#174) Crystalheart válasza blunt (#167) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én kúriát, kastélyt igazság szerint azért akarok építtetni, akár többet is, hogy az ország építészeti örökségéhez ezúton is hozzájáruljak. :) Aztán majd elválik, mi sikerül ebből. Mert amúgy elvagyok én négy szürke fal között is, nem a saját kényelmem a fontos. Itthon is épülget a 200 m2-es házunk, én tavaly mégis kivonultam aludni ősz végéig a pozdorjabódéba.

Egyszerűen csak kötelességemnek érzem, hogy annyit adjak az ország kultúrájához, amennyit csak lehet, és amilyen magas minőségben csak lehet, és ebbe a képbe passzol a kastély.

(#175) FPéter válasza Crystalheart (#174) üzenetére


FPéter
aktív tag

Szerintem lassan, de biztosan kezdesz megbolondulni. Mit keres egy újépítésű kastély a XXI. században? Milyen módon járul ez hozzá bármihez is? Egyre elvetemültebb dolgokat írsz...

(#176) Crystalheart válasza FPéter (#175) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ömm, szerinted ma nem építenek kastélyokat? :) Egyébként sok lehetőség van. Vannak pl. lepusztult, vagy talajszintig rombolt régi kastélyok, amiket újjá lehet építeni, ezzel gyarapíthatjuk a nemzeti örökségünket. Vagy ott van maga a Vár Budán, bár azt szerencsére állítólag megpróbálják a régi formájába hozni, amennyire lehet. A kastélyszállókból pedig úgy tűnik, sosem lehet túl sok, ha megvan a kellő külföldi vendégsereg.

Egyébként meg miért ne járulna hozzá az építészeti kultúrához? Nyilván elsősorban nem személyes lakóépületben gondolkodom, hanem közlétesítményekben. Izgalmas megoldás lenne az is, ahogy a legmodernebb technológiákat ötvöznék a historizmus stílusaival. Ha jól megtervezve, egy rendszerben, kellő médiakampánnyal megtámogatva és elég egyedien csináljuk, akkor egyre jelentősebb turisztikai értéket képviselhetne az ország maga. Csak gondolj bele, egy olyan világban, ahol lassan minden történelmi fővárosba beférkőznek az ultramodern formák, egy teljes historista belváros - és a köré épülő idegenforgalmi gépezet - micsoda értékkel bír majd! És ez csak egyetlen példa.

Egyébként suli óta nem változtak ez irányú elképzeléseim, őrültebb már nem leszek ;]

(#177) Ivan15 válasza Crystalheart (#176) üzenetére


Ivan15
senior tag

Te mar -a valosag -a lehetösegeid -es az almodozasok között nem latod a különbseget :N Aztan lehet, hogy tenyleg csak kezdesz becsavarodni :DDD Alomvilagban elsz vagy csak almodozol :)
A topiknyito nem almodozik, a sajat tapasztalatat irta le, es te pedig az almaiddal valaszolsz neki? OK, akkor en stadiont akarok epiteni. :P

[ Szerkesztve ]

(#178) Lauda válasza Ivan15 (#177) üzenetére


Lauda
félisten

Fiatal meg es vannak tervei, nem is kicsik. Ha bejon neki lesz ott meg kastely. :)

(#179) Ivan15 válasza Lauda (#178) üzenetére


Ivan15
senior tag

Nemis tudod mit akarok inkabb? Egy sajat nagy autogyarat :DDD -ahol en vagyok a vezerigazgato es a legjobb autokat gyartjuk a vilagon. Környezetkimelöeket, hogy segitsünk az embereken, az emberisegnek! Na elegvolt, jo ejszakat...

(#180) Crystalheart válasza Ivan15 (#177) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Figyelj... Filmrendezőnek tanulok. Ha a majdani profitból nem futna jelentős beruházásokra, akkor az azt jelentené, hogy valamilyen módon kudarcot vallottam, és létezésem jelentéktelen maradt.

Egyébként ez a legjobb szó, álom - nekem nem vágyaim vannak, rég nem, hanem álmaim. De teljes erőmmel azon vagyok, hogy megvalósuljanak, minden élvezetnél előbbre valóak. Az álmom az életem, alább nem érdemes adni.

Offba tettem, nem véletlenül, a cikkhez vajmi kevés köze van. :)

(#181) Lauda válasza Ivan15 (#179) üzenetére


Lauda
félisten

Akarni lehet sok mindent, ez az egyik oldal. A masik, hogy mit teszel azert, hogy meg is valosuljon. Ha semmit, na azt hivjak ures dumanak. :)

(#182) Ivan15 válasza Crystalheart (#180) üzenetére


Ivan15
senior tag

Na pont erröl irtam: nem filmrendezönek tanulsz, hanem annak fogsz tanulni, ha majd jövöre felvesznek. Helyesen igy irnad: filmrendezönek tanulnek
Felrevezetö, ha folyamatosan a jelen idöt hasznalod a felteteles mod helyett :DDD
(es ha elkezded majd azt a sulit, nem biztos hogy be fogod fejezni, ha befejezted nem biztos, hogy jo allast is fogsz kapni benne -csak reggeli lehuzaskepp volt ez a kicsi info- ;) )

(#183) Crystalheart válasza Ivan15 (#182) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért írtam jelen időben, mert attól én még annak tanulok, hogy az érettségim óta nem indult ilyen szak. Szakkönyveket olvasok filmről és drámáról, írok és írást tanulok, szavalni tanulok, verseket és monológokat tanulok, szónoklástant gyakorlok, és készülök az elég húzós általános műveltségi felvételire. Fölér az egyetemi tanulmányokkal, ha azt nézzük, mindezt mennyi szabadidőmbe kell belesuvasztanom, és akkor még a kampányelméleti vonalat nem is említettem, talán csak a retorika érinti.

Tisztában vagyok a képességeimmel. A képességeim lehetővé teszik, hogy beteljesítsem a választott sorsomat. Hiszem, hogy karizma és tehetség, ami kell. De ha jó kapcsolatok kellenek, az is van a tarsolyomban, én biztosra megyek.

Amúgy már szinte el is felejtettem, honnan indultunk. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.