Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #57764352


#57764352
törölt tag

Nem rossz írás, tanulságos.
Abba gondolj bele, hogy itt azért másról is van szó, nem csak a pénzről, de ez már politika lenne, egyik vagy másik oldal fikázása.
A terhek nőnek, a bérek nem.
A (netto) 150-170e forint pedig a legtöbb embernek szvsz "álom", tudják, hogy van ilyen, de nem nekik.
Ez LA és Pest összehasonlítása volt kb. Ha kevésbé felkapottabb helyre mész, ott nyilván csökkenek a költésgek, persze a bér is. Valahogy ott szvsz (ez csak gondolkodás szinten) jobban megbecsülik a szakmunkát / technikumot végzett embert...

Utálok a nyugattal példálozni, ott is dolgozni kell, vannak hajléktalanok és nincs kolbászból a kerítés.

Csak a példa kedvéért:
Dánia:
2 ember, egyik tanár, másik óvónő. Évente 2 nyaralás, 2 autó, saját lakás és tudnak félretenni is. Pedig nem siker szakma.
Ez a nem mindegy...

(#2) #53246592


#53246592
törölt tag

30 dollar egy napi kajara atlagosan? ilyen draga ott?

(#3) finest


finest
őstag

Azért a <36.000 USD éves fizu valóban elég soványka! (Mit csinálsz ezért a filmes szakmában, mosogatsz? LOL :DDD )

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) spirit007


spirit007
senior tag

Jó , hogy szaporodnak az ilyen írások itt a Logout-on !
Az utóbbi időben inkább csak az itthoni (sokszot téves) képzelgésekről lehet olvasni .
Sok okostojás nekivág a "külföldnek" úgy , hogy se munka tapasztalat , se nyelvtudás se pénz ... legfeljebb a szülőktől összetarhált pár 10 ezer Ft ami odakint a legalapvetőbb kezdetekhez sem elegendő .
Közben meg a kórusban fikázók nyomják a "XXXXX országban fél év alatt minyiszter elnök leszel , de ha nem is a spájzba is XJ12 -vel fogsz menni " c. marhaságokat .

De semmi baj , csak menjenek , próbáljanak szerencsét .
A nagyrészük úgy is vissza jön - leszegett fejjel - , mert rájön , hogy csak trógernak kell külföldön és az évekig spórolt pénzével sem megy se ott se itthon semmire .
Aki kint marad(hat) azok meg küszködhetnek a honvággyal ,a aszülők/testvérek/rokonok/barátok hiányával stb.
Egyébként meg sohasem fogják elfogadni a befogadó országban teljes értékű állampogárnak akár mit csinál .

[OFF]Unokabátyjám 5 évig dolgozott New York-ban - természetesen feketén mert máshogy nem igazán lehet - és mikor már nem maradhatott tovább , hazajött .
A spórolt pénze annyira volt elég , hogy vett egy kocsit ~1,5M amivel most taxizik .

'56 -ban USA-ba "diszidált" rokonunk pl. 1995-ben haza költözött a családjával , mert a felesége beteg lett és kórházi ápolásra ráment a ház/kocsi/úszómedence ... szóval minden .

1992-95 között vagy 10 barátom ment Német o.-ba melózni évekre . Most mindenki itthon van , páran vállalkozók lettek , egy kettő fősulit végzett . A lényeg , hogy nem tudtak ott maradni , a "spórolt" pénz meg kimerült annyiban , hogy mindegyik haza hozott egy ~2000ccm-es batárt és azzal villogtak - mikor nekem itthon épp Trabantom volt ...

A feleségem legjobb barátnője 5 évig volt Hollandiában/Németo-ban , csupasz s*ggel jött haza , most itthon dolgozik , 2 év alatt közép vezetői beosztásig vitte , keres br 450K-t ... (közgáz diploma rlz)

Egyetlen pozitív történetről tudok , egy volt osztálytársnőm kiment baby sitter-nek N.O. -ba és 3 hónap után egy Udo nevű fickóval halálosan egymásba szerettek .
Na ez TISZTA SOR !
Szült 3 gyereket , és a házassággal német állampolgárságot kapott ! :C
[/OFF]

Nem tudja valaki , mi a gyíkért nem műxik a "motor váltás" óta 10 esetből 8X az OFF kód :F

[ Szerkesztve ]

(#6) dabadab válasza #57764352 (#1) üzenetére


dabadab
titán

"A (netto) 150-170e forint pedig a legtöbb embernek szvsz "álom""

Ma Bp-n jobb diplomas allasoknal ez a kezdober, es mint ilyen, teljesen megfelelo alap az osszehasonlitasra (es akkor meg EVA-rol meg egyeb, sajatos helyi elonyokrol szo sem volt).

spirit007: ha van ures sor a nyito meg a zaro tag kozott, akkor nem mukodik - Panther igazan megcsinalhatna mar.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) QuippeR


QuippeR
tag

Gondolom az ember úgy megy el külföldre, hogy már tárgyalt valakivel a munkáról, és nagyjából tudja, hogy mennyi lesz a fizetése. Aki nem így csinálja, az felelőtlen, és lehet, hogy valóban nem jár jól. Aki meg így csinálja, az igenis sokkal jobban fog élni, mint itthon, különben nem vállalná be a költözést/távolélést.

Ha nem elég a havi 2800$, akkor nem kell elfogadni, és maradni kell Magyarországon, tovább keresni jobb munka után. (Tudom, ez a helybélieken nem segít, de nem is róluk van most szó.)

Korábban írta egy fórumtárs, hogy jajj, ő csak 1500€-t keres, és hogy az nem is sok, meg hogy ott sokat kell ám dolgozni (mintha itt nem kéne). De azért azt is hozzáteszi, hogy itthon nem találhat állást, mert telítve van a piac. Na hát, akkor most melyik is a jobb, a hazai munkanélküli segély, vagy a kinti 1500€? Na ugye, hogy de ugye.

(Mellesleg a kezdő 170e Ft-os fizetés Magyarországon azért kiemelkedően magas, amivel csak az erősen hiányszakmákban lehet számolni. Budapesten lehet hogy nem, de ugye a magyar lakosság négyötöde nem ott lakik, még ha erről rendszeresen el is felejtkeznek az ilyen számokat emlegetők.)

(#8) Tüzi

Két dolgot tudok neked ideírni.
Nagymamám testére kiment '56ban NYba, csináltak egy magyar éttermet.
Pincér srác nem kap fizetést. Viszont 5 óra munkáért megkapja a jattot, ami 130-180dodó naponta. Ebből kifizeti az egyetemét mosolyogva. Ugyanitt a mosogató néni keres 20 dodót óránként, az állandó pincér pedig 35öt.
Szóval, fent említett családtagok eljöttek tavalyelőtt hozzánk. Mint kiderült, gyárban a fizu 800dodó hetente. Magyar közösség, összetartanak, kapsz albérletet 300-400dodóért (1-3 lakótársal) egy hónapban, ha nem ionágyút tesztelsz otthon, akkor annyira a rezsibe sem kell beszállnod. Persze azért illik.
Szóval én nem tudom, hogy te mit dolgoztál 18$-ért kinnt.
A gyári munkás 800/hét az halálbiztos. Így 3200ra jössz ki egy hónapban. Mellette el lehet menni hétvégenként csinálni ezt-azt, abból is jön egy kis mellékkereset.

De ennyi erővel csinálhatnál buszos jogsit, és mehetnél Írországba 2200-2500€/hóért (dollár 173, euró 250)

Nem azt mondom, hogy valótlant írsz, sőt... de ne az államok egyik legdrágább környékét vedd alapul.
Arról nem beszélve, hogy tököm se menne usába. Inkább kanada,ausztrália, újzéland.

persze tökvakarászással sehol sem lehet megélni.
Az itteni 170ezres fizetés pedig azért nagyonnagyon jó ám. Sokan dolgoznak 60-70ezerért, 100ezer nettó pedig sok embernek akkor jön össze, ha megkapja a 13dik havi fizu felét.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#9) Tüzi válasza dabadab (#6) üzenetére

Nem mindenki lakik pesten, nem mindenkinek van diplomája. Sőt, ezeket kivonva, sok ember nem tartozik abba a körbe.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10) spirit007 válasza dabadab (#6) üzenetére


spirit007
senior tag

Köszi ! Már töprengtem egy ideje , mi lehet a hiba :)

(#11) dr faustus


dr faustus
senior tag

LA-ben, a filmes szakmában havi $2880 bérezés, ez nem valamiféle képesítést nem igénylő munka? Mert ilyennel nem lehet itthon havi 150e Ft nettót összehozni, az itthon a minimálbér környékére elég. Az meg kb. a szegénységi küszöb.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#12) lesaux


lesaux
veterán

Hollywoodot Budapesttel összehasonlítani kicsit meredek szvsz. :)

(#13) dabadab válasza Tüzi (#9) üzenetére


dabadab
titán

Valoban, viszont egy hollywoodi diplomas palyakezdot nem erdemes egy nyekladhazi segedmunkassal osszehasonlitani, sokkal inkabb egy bp-i diplomassal.

DRM is theft

(#14) Tüzi válasza dabadab (#13) üzenetére

Ez is igaz

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15) tildy válasza QuippeR (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

KEzdő 120-150 nettó azért pl informatikusoknál (de még sokszor helpdesken, cc-n) is megvan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Tüzi

Majd elfelejtettem.
Az árakról még kicsit:
Autóalkatrész: kb fele, de inkább harmada
Kaja: átszámolva 170forint egy kilós kenyér. cigi drága (engem nem érint) alkohol is (ez sem) tejtermékek olcsóbbak, húsok kb egyárban az itthonival.
Egy éttermi kajáért itthon is elkérnek szívbaj nélkül 5ezret/kopf.
170-180fornt 3.6liter benzin. Nem pedig 300 1 liter szar, vizezett mocsok.
Rezsit meg már leírtam.

Valljuk be:
Kinnt rájöttek, ha nem pofátlanul, gusztustalan módon akarják lehúzni az embereket, hanem csak ésszel, akkor az emberek többet fognak vásárolni, több pénzük marad, ami megint el fognak költeni.

Erre itthon nem jöttek még rá, ezért kerül minden (főleg műszaki cikk) 3szor annyiba, mint példának okáért az usában.
Példát akárki talál, pláne aki vásárolt már kinntről.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17) dabadab válasza Tüzi (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Egy éttermi kajáért itthon is elkérnek szívbaj nélkül 5ezret/kopf."

Az mar hatarozottan draga helynek szamit, a hasonlo kaliberu helyek az USA-ban joval dragabbak.

A benzin+auto meg olcsobb, mint nalunk (ahol a "nalunk" Europat jeloli), de eleg a telepulesszerkezetbol kovetkezoen ez nem feltetlenul jelenti azt, hogy kevesebbet is koltenek ra havi szinten.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) QuippeR válasza tildy (#15) üzenetére


QuippeR
tag

Legyen inkább bruttó!

Mostanában kerestem fél évig munkát szoftverfejlesztőként, főiskolai diplomával, fél év gyakornoki tapasztalattal. Ilyen nettós fizetést, amiről te beszélsz sikerült is találnom fél év után, napi 80km utazással egybekötve. Szóval igazán szerencsésnek mondhatom magam. Igaz miután megtaláltam, lett volna lehetőség egy bruttó 200 körüli munkára helyben, de ugye itt fél év (aktív) álláskeresésről beszélünk. Ha nincs legalább egy év tapasztalatod, levegőnek néznek a legtöbb helyen, vagy bruttó 100-ért akarnak alkalmazni.

szerk:
Ja igen, az első hónapban volt ajánlatom bruttó 120-ra, meg még valamennyi feketén, de én az ilyesmit nem szeretem, szóval inkább kimaradtam belőle. Gondolhatod milyen idegesítő volt utána még öt hónapig szenvedni, már majdnem megbántam a dolgot, mire munkát találtam.

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza QuippeR (#18) üzenetére


dabadab
titán

Az orszag melyik sarkaban kerestel munkat? (Mondjuk konkretan programozokent igazan csak nagyvarasokban lehet normalis munkat talalni - nyugaton is.)

DRM is theft

(#20) tildy válasza QuippeR (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Figy kapásból egy állás, mégcsak nem is fejlesztői, hanem sima, normál helpdeszk. 120-150 NETTÓVal.
Tudom, mert ezt cisnáltam, és kb ennyit kaptam.

Mellesleg annak idején én is be voltam jelentkezve lakóhelyem szerinti (KElet- magyarország, rosszabb esélyek , mint a dunántúlon ) munkaügyibe, hogy főleg infós állást keresek. Azt hiszed találtam ott helyben? Nem, egyet sem. Feljöttem Pestre, itt lett.
Oda kell menni ahol a munka van! Egy kis mobilitás senkinek sem fog megártani.

QuippeR:2004ben volt egy 140 nettós ajánlatom Komáromból is. Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) QuippeR válasza dabadab (#19) üzenetére


QuippeR
tag

Győr.

Igen, tudom, most jön a meglepődés, de errefelé ha eldobsz egy követ, 50% esélyed van, hogy pályakezdő informatikust találsz el.

(#22) QuippeR válasza tildy (#20) üzenetére


QuippeR
tag

Budapest.

tildy:
"Azt hiszed találtam ott helyben? Nem, egyet sem. Feljöttem Pestre, itt lett."
Szüleimnél lakhatok, nem költség a kaja sem, nekem kábé duplaennyi fizetésért érné csak meg Bp-en lakást bérelni, meg minden más költséget állni.

"2004ben volt egy 140 nettós ajánlatom Komáromból is. Erről ennyit."
Konkrétan ide járok, 80km oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tüzi válasza dabadab (#17) üzenetére

Amikor egy nyamvadt pizza már 1000 forint, akkor szerintem 5ezer nem sok egy étterembe.
Jó étterembe meg inkább 8-10ezer. Bár nem szoktam étterembe járni, mert nagyon utálom.
Csak néha muszáj, és akkro bizony ledöbbenek pár órára az árakon 8)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24) Tüzi válasza tildy (#20) üzenetére

Ezért néptelenednek el a kis falvak :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#25) Viszlát


Viszlát
addikt

A nagy kék is bruttó 120 körül veszi fel a rendszergazdákat most már, mondjuk nem kell diploma, csak alapfokú angol tudás. Székesfehérvár.

mod: a poén az, hogy engem is ennyivel vettek fel, csak közel 9 évvel ezelőtt :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26) dabadab válasza Tüzi (#23) üzenetére


dabadab
titán

En viszont lelkes etteremlatogato vagyok, ezert is lepodtem meg azon, hogy szerinted ennyibe kerul egy normal etterembe jarni.

DRM is theft

(#27) tildy válasza QuippeR (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Én viszont nem szerettem szüleimnél élni, amúgyis nem lenne pofán nem hazaadni a rezsibe, ha még otthon lakom, és közben dolgozom és fizetést kapok . Otthon is hazaadnék 30 ezret, itt is elmegy 40 az albira , akkor meg már inkább külön lakok tőlük, és nem szólnak bele az életembe.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) dabadab válasza Tüzi (#24) üzenetére


dabadab
titán

Akkor, amikor olyan a gazdasag, hogy arra van szukseg, hogy a cegnel fizikailag ott legyen viszonylag sok, viszonylag specializalt tudassal rendelkezo ember, akkor a kis falvaknak olyan rettenetesen sok eselyuk nem marad, ha meg ehhez hozzavesszuk az iskola problematikajat, akkor plane nem, ha meg a "mit csinaljunk munka utan" kerdest is feltesszuk, akkor meg vegkepp nem marad sok eselyuk.

DRM is theft

(#29) philoxenia válasza Tüzi (#23) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy 1000ft-os pizzát én kihozok itthon 3-400-ból max. , kint milyen lehetőség van főzésre, mert erről eddig sosem esett szó? :)
Nálunk legalább a fele pénzt megspórolhatod, vagy kétszer olyan jót ehetsz, ha magad főzöl.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) QuippeR válasza tildy (#27) üzenetére


QuippeR
tag

Mit sem változtat azon, hogy nekem nem éri meg. Mellesleg, ha már Budapest szóba jönne, inkább mennék Bécsbe. A távolság ugyanannyi, a város jobban tetszik, angol és német nyelvtudás megvan. Igen, biztos nehéz beilleszkedni, de nekem -csakúgy mint Bécs- Budapest sem az otthonom.

(#31) philoxenia válasza dabadab (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt nem értem, mert én még hobbiszinten sem konyítok a programozáshoz, hogy pont ezt a munkát miért nem lehet kis falvakból távmunkaként csinálni ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) Gave


Gave
addikt

50 állam ...egyikben nem boldogulsz tovább állsz ...ennyi

LA-t szvsz meg amúgy is kár alapul venni..okok mindenki pop,rock vagy film <-sztár akar lenni...ami aztilleti ,ha megvan a tehetsége és elég elszánt van rá esélye..,de ha vkinek van végzettsége (főiskola,egyetem +angol mellett mondjuk mégegy nyelv ) és netán tényleg hajlandó keményen dolgozni akkor sztem sokkal jobbak a lehetőségei az Usa-ban

Én ennyire nem hangsúlyoznám ,hogy minden a szerencsén múlik .

Amúgy arra a melóra énis kiváncsi lennék diplomával 18$/h? az tényleg sovány...

(#33) tildy válasza QuippeR (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek szerint téged nem zavar, hogy otthon aládraknak (sok)mindent, és ezért nem fizetsz haza semmit?? Nekem ez fura, nagyon fura, de szived joga.

Az "otthon" téma meg egy fura dolog. Nekem sem a Jászalsószentgyörgy , se Budapest nem az otthonom, de ahol (lakás) lakom, akivel élek, az az "otthonom" , függetlenül attól, hogy helyileg ez hol van. Lehetne akár New Yorkban, vagy Mainzban is.

philoxenia : én sem mindig értem. Ilyen melót sok esetben lehet otthonról is csinálni, elvileg nincs helyhez kötve, csak a cégek szeretik egy helyen tudni az embereket, nomeg ezenkívűl csapatmunka miatt is jobb , ha egyben van az egész.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) dabadab válasza philoxenia (#31) üzenetére


dabadab
titán

Kommunikacio, csapatszellem, motivacio valamint az is gond, hogy meg nincs kialakult kulturaja.
Nem mondom, hogy egyaltalan nem mukodik (mert mukodik, szemelyesen is van eleg tapasztalatom), de meg sok ido kell ahhoz, hogy kiforrja magat a dolog.

DRM is theft

(#35) spirit007 válasza philoxenia (#29) üzenetére


spirit007
senior tag

Jaja . Nekem a sütés/főzés a hobbim ;)
5 ruggerből 4 embert dudára jóllakatok , sőt ebbe egy kiadós sörözés is benne van (8-10ü/fő) :DDD

(#36) QuippeR válasza tildy (#33) üzenetére


QuippeR
tag

Különbözünk. Hidd el, én felajánlottam, hogy beszállok, de szó sem lehetett róla. Persze lehetne erősködni, meg csakazértis elköltözni, de nem látom át, ez kinek és miért lenne jó. Még egyszer mondom: különbözünk, ennyi a nagy titok.

(#37) Viszlát válasza Gave (#32) üzenetére


Viszlát
addikt

Akiket én ismerek a kint élő magyarok közül, a jól keresők mind feketén dolgoznak. Az egyik legjobban kereső Jacksonville-ben él, szállodai manager, 8000-8500 dollárt keres havonta, napi 12 óra melóval, hétfőtől-péntekig. De életében nem fizetett adót.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38) tildy válasza QuippeR (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Elnézésed kérem, ha kérdésemmel megsértettelek véletlenül :B :(((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) #57764352 válasza dabadab (#6) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nem kötöszködésképpen, de az ismerettségi körömben van pályakezdő:
- pszichológus
- építészmérnök
- informatikus
- gépészmérnök
- tanár

Cirka 20 fő. Ezek közül, ha egy - kettő érte el a fent említett bért. Mint írtad a jobb állásoknál, tehát se nem alap, se nem átlag.

No offense.

(#40) QuippeR válasza tildy (#38) üzenetére


QuippeR
tag

Nem sértettél meg, szerencsére nem lehet mindenki tisztában a magánéletemmel, akkor meg marad a kérdezősködés.

(#41) Gave válasza Viszlát (#37) üzenetére


Gave
addikt

Az lesz kellemetlen ,ha lebukik...szóval persze adót elkerülve és egyéb trükkökkel sokat lehet javítani a kereseten...,de ezt direkt nem is vettem számításba...nekem Kanadában van hasonló ismerősöm

(#42) dabadab válasza Viszlát (#37) üzenetére


dabadab
titán

Az a vicces, hogy igy is csak kb 20 euros (5000-5500 HUF) orabere van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) Viszlát válasza dabadab (#42) üzenetére


Viszlát
addikt

Inkább 24-25 az. De ezzel a "csakkal" is megkeres napi 300 eurót, ami ugyebár közel 80e forint. Gave írta a lebukást, én is ezzel érveltem, de már 6 éve csinálja ezt, szóval valahogy mégiscsak meg lehet oldani. Mondjuk én sosem mennék így ki, de hát kinek a pap...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) Tüzi válasza Viszlát (#37) üzenetére

Ha beteg lesz, akkor elkölti pár évnyi fizetését... legalábbis van rá esély, hogy elütik az utcán, vagy leesik a lépcsőn, és csontját töri. Ottani biztosítás nélkül az drága mulatság. :S

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45) philoxenia válasza Tüzi (#44) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megoldás, itthon tb-t fizet, minimumot. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46) blunt válasza #57764352 (#1) üzenetére


blunt
aktív tag

hú, 45 hozzászólás, nem hittem volna, hogy lesz ennyi, de megpróbálok válaszolgatni tömören.

Valóban, nem pest és la összehasonlítása volt a cél, csak sok ember mostanában elkezdett dobálózni nagy szavakkal, hogy "bezzeg nyugaton, bezzeg amerikában".

Amúgy valóban, beljebb olcsóbb minden. Nagyon sok californiai ember költözik át texasba pont amiatt mert ott minden sokkal de sokkal olcsóbb.

Csak egy példa:

Texasban, mondjuk San Antonio környékén, egy elitebb helyen (értsd: ahol nem kell féltened, hogy hazafele mi lesz a gyerekeddel az utcán) egy 400 nm2 ház cirka $350.000.

Egy ugyanekkora ház LA countyban megközelíti a 900.000 ropogós zöldhasút. Illetve attól felfele.

Én elhiszem azt is, hogy a (nettó) 170 sokaknak itt álom, de azért azt se felejtsük el, hogy ha ne adj isten kimegy LA-be, akkor ott azonnal százdollárokkal fogják várni az első munkahelyén :) Ha ezt mondanánk, akkor áltatnánk az embereket úgy gondolom. Számoljon az ottani mekis órabérrel, ha jól tudom 7 dollár 59 cent most.

Ha mértékletileg hasonlítjuk a keresett összeget, semmivel sem tartana előrébb, mint itt. (én így látom)

(#47) blunt válasza finest (#3) üzenetére


blunt
aktív tag

nem vagyok híve a "LOL" kifejezésnek, sem IRL sem pedig a neten, de kérlek szépen ezért a $18ért egész nap monitort bámulsz és kazettákat töltesz be, hangokat szinkronizálsz a képhez, "cleaning up the footage".

Azaz asszisztens vágó. Nem úgy van, hogy kijövök az egyetemről és én leszek Danford Greene.

A 36k pedig egyáltalán nem soványka. Ha azt mondom, hogy Texasban ez pl. éves szinten jónak számít, viszont CA-ben nem sokat érsz vele, akkor igazat is mondok.

(#48) blunt válasza spirit007 (#4) üzenetére


blunt
aktív tag

jókat írsz, sok igazság van benne.
Amit elfelejtettem írni, de Te megtetted helyettem az a kórházi ápolás/fogorvos/ill. bármi, ami egészségüggyel kapcsolatos.

Nos, jobb ha ebbe nem megyünk bele mert repkedni fognak a dollár százezrek (!) ha nincs biztosításod.
Hogy lesz biztosításod? Ha van 401k csomagod. Hogy lesz 401k csomagom? Ha bejelentenek. Erre -valljuk be-, rendkívül pici valószínűsége van, ha magyar állampolgár vagy és feketén maradtál kint.

(#49) blunt válasza Kalandor (#5) üzenetére


blunt
aktív tag

Csinálok akkor majd egy texasi kirándulós írást is. Nővérem ott él, majd beszámolok arról is pár nap múlva. Eltöltöttem nála fél évet, de köszönöm, TX-ben én nem laknék. Hívhatsz sznobnak, de nekem CA az igazi :)

(#50) blunt válasza QuippeR (#7) üzenetére


blunt
aktív tag

nem szeretnék senkivel vitába szállni, mert nem azért hoztam létre az írást, csak gondoltam mindenkit informálok egy konrét hely árairól.

Nekem nem olyan régen helyezkedett el egy ismerősöm az EDS-nél, nem tud angolul, nyelveket nem tud, diplomát soha nem fejezte be, ha jól emlékszem amikor a munkaszerződését elémtette :

165e volt a kezdőfizuja. (nettó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.