Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haris


haris
őstag

Mi a nyavajáért kerül közel 100ezer forintba egy bluetooth képes audio eszköz?
Keresek már egy ideje egy hasonló valamit, amivel megoldható lenne némi zenehallgatás zömmel mp3-ból, esetleg cd-ről (de e nélkül meglennék).
Fontos lenne viszont a rádió megléte (mert hétvégén szeretek rádiózni reggelizés közben), illetve a bluetooth egység amivel alkalmasint átküldhetném telefonról, notebookról a hangot, legyen az egy jó szám a youtube-on, vagy film hangja, vagy akármi.
De képtelen vagyok számomra normális áron beszerezni ilyesmit.

Mivel a blutooth (állítólag) jelentősen ront a zene minőségén, ezért eleve feleslegesnek tartom a hifi cuccokat ilyesmire. A rádió adás, sőt az MP3 sem az a kiemelkedő minőség, így szintén feleslegesnek tartom hifiről akárcsak beszélni is.
Egyszerűbb cuccokat nem csinálnak szerintetek? vagy ha van ötlete valakinek, szívesen veszem ha megosztja velem.

eddig a leghasználhatóbb dolognak ez tűnik (árban is), és maradnak az eredeti cuccaim, viszont újabb zsinór armada kell, hogy ne kelljen zsinórt használjak a csatlakoztatáshoz... :D

(#2) elefant válasza haris (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

azt csak megerősíteni tudom, hogy a Bluetoothnál azért romlik a hangminőség, de ha ezt el tudod engedni, akkor valóban nagyon kényelmes a használata

(#3) ironthehorse válasza haris (#1) üzenetére


ironthehorse
csendes tag

"hétvégén szeretek rádiózni reggelizés közben"

micsoda úri huncutságaid vannak, én ált. ebédig a másnaposságot próbálom meg kiheverni hétvégenként, reggeliről szó sem lehet :D

(#4) shteer válasza ironthehorse (#3) üzenetére


shteer
titán

hétvégén szeretek rádiózni reggelizés közben

erre itt egy rádiós samsung mikro szolgál. mikro igen, mint mikrohullámú sütő ;] :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) Ati1979 válasza ironthehorse (#3) üzenetére


Ati1979
veterán

:C

Ezen az áron ez egy fölösleges termék...

(#6) haris válasza ironthehorse (#3) üzenetére


haris
őstag

Hát az sem rossz, de 3 gyermekem van (legalábbis akikről tudok), így nekem a lerészegedés az "úri huncutság" :B

shteer:
Na az asszony a mikróját tuti nem engedné lecserélni, előbb tudnám keresztülnyomni a családi költségvetésen az új "hifit", mint egy rádiós micro-t

Ati1979:
Teljesen egyetértek, és épp ez a "felháborodásom" oka is. Ma már egy alap telefon/tablet tartalmazza BT-t, amik azért már nem luxus termékek. Azonban az ezeket kiszolgálni képes audio cuccok (direkt nem mondok hifit) árcéduláján jó vastag lett a kiválasztott ceruza. Csak (vagy legalábbis zömmel) a csúcs cuccokban elérhető a bluetooth.

[ Szerkesztve ]

(#7) Ati1979 válasza haris (#6) üzenetére


Ati1979
veterán

Igazából az a baj, hogy egyre több ilyen bluetooth-os nfc-s termék jelenik meg prénium árral. Nem győzi az ember odaírogatni mennyire sz*rok ezek.
Szélmalomharc ez úgy látom. :(

Eleve a bt korlátozza a annyira a hangminőséget hogy ne legyen ezen értelme zenét hallgatni. Az esődleges célja ennek a teméknek a zenehallgatás. Ha meg nem a bt-t használod akkor meg minek fizeti ki az ember a felárat érte.

Szóval vagy azért gyenge a minőség mert bt-n keresztül megy vagy azért mert a bt. implementálása miatt hangzásban ár / érték arányban gyenge a cucc.

Lehet válogatni... :)

(#8) haris válasza Ati1979 (#7) üzenetére


haris
őstag

De mint írtam, pl egy youtube video hangját kitenni hangszóróra, arra jó lenne, az aztán tényleg nem egy minőségi hang.
Vagy egy mp3-at, amit megszeretnék osztani a szobában velem lévőkkel valami normálisabb hangszórón, ami nem a telefon/tablet/notebook kb 0,5 W-os recsegője azért jó lenne, de ennyiért kösz nem.

Na mindegy túl beszéltem.

(#9) Ati1979 válasza haris (#8) üzenetére


Ati1979
veterán

Erre jó lenne valami max 15k. ért szerintem. De nem ennyiért. Ez LOL kategória.

(#10) haris válasza Ati1979 (#9) üzenetére


haris
őstag

Azt linkeltem is az 1-es hozzászólásban, kb 8ezer Ft, de újabb konnektor igény, plusz egy újabb madzag a BT vevő és az erősítő közé.
Csakhogy az audio cuccaim is özönvíz előttiek (talán 19910 ben vehettem) és már régóta tervezem a cseré.
Itt lépett be igénynek a bluetooth képesség is, de akkor meg az ár száll el a fellegekbe, pedig egy kis helyigényű, nem komoly micro torony 2db hangszóróval, elfogadható áron tökéletesen kielégítene, csak olyan nincs. (ill én nem találok)
Asszem beruházok egy ilyen logitech-re, nagy mellényúlás nem lehet, mivel nagy igényeim sincsenek.
Jól meggyőztem magam... :D

(#11) Ati1979 válasza haris (#10) üzenetére


Ati1979
veterán

Ajánlom neked a avx.hu-t. Használtan olcsón minőségi cuccokat lehet ott kapni.
Meg keress fel pár fórumot mielőtt vásárolsz szerintem...

(#12) tntmax


tntmax
aktív tag

"100 watt" 100 ezerért aha... jó lesz az 30-40 wattnak is és 30-40 ezerért talán még fantázia is lenne benne.

(#13) macika69 válasza haris (#1) üzenetére


macika69
tag

Ha javasolhatom Denon D-M39 akciós áron 109 e Ft körül ki lehet fogni. [link]

(#14) haris válasza macika69 (#13) üzenetére


haris
őstag

Valamit félreértettél!
Eszem ágában nincs 100 ezret ( :Y ) kiadni egy bluetooth képes készülékért.
Pont azt próbáltam megértetni - ezek szerint sikertelenül -, hogy bluetooth-t ma csak az általad is ajánlott kategóriában kínálnak a gyártók, miközben a bluetooth ront annyit a minőségen, hogy agy audiofil hi-fi kedvelő ne vegye meg, vagy ne akarja használni ezt a funkciót. (viszont csak neki elérhető- gratulálok)
Viszont nekem (akinek a hifi minőség nem fontos) roppant jól jönne a "vezetéktelensége" egy (nagyon max) 20 ezer körüli alap micro toronyban, ahol hangminőségről ugyan nem beszélhetünk, de a telefon-tablet-notebook hangszórójához képest előrelépés lenne, emberi áron.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.