Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Érdekes.
Én is gondolkodok BT kihangosítón, de eddig ilyen autóba rakhatókat nézegettem. Bár abból se tudom még milyet vegyek.
Ezektől a fülesektől kicsit félek, mert általában a fülbe, és a fülre akasztható cuccok kényelmetlenek nekem. De ki tudja, ilyen vékony pántos motorolát még nem próbáltam.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) fkenny


fkenny
senior tag

Jó cikk lett. Én a vezeték híve vagyok, nincs fölösleges fogyasztás. Kocsiban is rádugom a jack kábelt a hang kimegy (akár zene) a kocsi erősítőjébe, a mikrofon meg a kocsiba általam beépített mikrofonba. Tökéletesen használható olcsó megoldás. ( Persze esztétikusan van kivitelezve a dolog.)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#3) andris1602 válasza Locutus (#1) üzenetére


andris1602
aktív tag

Elsősorban azt kell nézni, hogy mennyi/milyen kialakítású fülpárna van hozzá és milyen nehéz a headset maga. Ez a motorola H790 csak 9.3 gramm, tehát pehelykönnyű. :)

(#4) andris1602 válasza fkenny (#2) üzenetére


andris1602
aktív tag

Köszönöm. Annak is megvannak az előnyei, de gondolom nem kis munka egy ilyen rendszer felszerelni, nembiztos hogy mindenki vállalkozna rá. Egyébként én azért választottam inkább ezt a megoldást, mert jobb szeretem "magamban" lebonyolítani a hívásokat, ha más is ülne a kocsiban pl. Ha nem zavar hogy mások is hallják, vagy egyedül vezetsz - és csak autóban akarod használni - nyilván sokkal kényelmesebb egy autós kihangosító. :)

(#5) fkenny válasza andris1602 (#4) üzenetére


fkenny
senior tag

Műszerész tanonc vagyok, kb 10perc volt a megépítés, beépítés :) A zene részt használom akkor is ha más is van a kocsiban. Ha megy egyedül vezetek akkor szoktam telefonálni kihangosítva. Ha más is ül bent nem veszem fel :) Ha meg nem kocsiban vagyok vezetés fülest használok. ( biciklizés, fűvágás) Persze a hátránya ennek is van, de mindenki mérlegel mikor választ :)

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#6) andris1602 válasza fkenny (#5) üzenetére


andris1602
aktív tag

Hát így egyszerű :)
A vezetékes fülesnek is vannak gyenge pontjai. Nálam mindig gond szokott lenni, hogy a mikrofon messze van a hangforrástól, meg nálam a kábel is elég gyorsan meg szokott törni..

Amúgy most jutott eszembe, hogy az autós tartóhoz járt egy jack-jack kábel, hogy a telefonról a zenét be lehessen dugni az autórádióba. Ha jobban belegondolok, ha felteszem a telefont a tartóba, és bedugom a hangot a rádióba, a telefon a saját mikrofonját használja, és kész az autós kihangosító :) majd egyszer kipróbálom ezt is.

(#7) mr.iGZ válasza andris1602 (#6) üzenetére


mr.iGZ
csendes tag

Zenelejátszásra nagyon jó a jack kábel, de nekem kihangosítani nem nagyon vált be.
Sokan panaszkodtak hogy nagyon halkan lehet hallani. Ráadásul nincs zaj és visszhangszűrés sem, szóval a vonal másik végén simán visszahallják magukat az emberek, ami borzasztó zavaró tud lenni.
Legjobb megoldás egy bluetooth rádió, vannak egész olcsók is már. Lehet telefonálni, zenét hallgatni és a rádióról vezérelni a számváltást. :C

(#8) andris1602 válasza mr.iGZ (#7) üzenetére


andris1602
aktív tag

köszönöm az információt, akkor nem próbálom ki :) igazából vezetés közben úgyis füles, zenére meg ott a sima rádió :)

(#9) janes1976


janes1976
őstag

Rosszul linkelted be a Motorola Finitit!!! :U

Amúgy fasza a cikk! :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#10) andris1602 válasza janes1976 (#9) üzenetére


andris1602
aktív tag

köszi hogy szóltál :) remélem most már jó

(#11) janes1976 válasza andris1602 (#10) üzenetére


janes1976
őstag

Tökéletes. Azt hittem elsőre, hogy az árat elírták. :Y

Ez most tényleg 25-30 e ft? :Y

Én Samsung headsetet vettem eddig, de kritikán aluli. Lehet rossz gyártót választottam? :DDD

Mindig az a probléma, hogy alig hallanak + meg kell ismételnem dolgokat. Ja és 10e volt. :O

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#12) janes1976


janes1976
őstag

Ez most annyira új hogy még nálunk nincs, vagy már nincs???

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#13) andris1602 válasza janes1976 (#12) üzenetére


andris1602
aktív tag

hát az árat bizony nem írták el, ez ilyen drága. mondjuk nem is átlagfelhasználásra való :) egyszer azért kipróbálnám :)

hát lehet :U, a samsung telefonokból egy ideje kiábrándultam, headsetjüket nem próbáltam, de ha jól tudom nekik is van 2mikrofonos fülesük kb ilyen árban, aztán hogy milyen minőség, azt nem tudom. a h350-nél amúgy nekem is ez volt a problémám..

szerintem a Finiti nem is lesz nálunk forgalomban. nem olyan régi, kb egy-másfél éves konsktrukció, de sajnos kishazánkban mióta nincs motorola képviselet, nagyon elvétve lehet csak kapni a cuccaikat.. én a H790-et is a pixmania.hu-ról rendeltem, kifutó modell volt fél éve.

amúgy, az elődjét, a motorola hx1-et a mobilaréna is tesztelte, itten ni, ebből talán még kapható pár gsm boltokban. :)

(#9) köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#14) janes1976 válasza andris1602 (#13) üzenetére


janes1976
őstag

Ment privát üzi! :R

Nekem régen volt Motorolám több is, egyiket se tudtam "szétcseszni". ;]

Mindig megbízható volt. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.