Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Bezzeg a mi időnkben :P

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez az írás (régebbről ismerem a körlevelet) rendben is lenne, ha azt ecsetelné, milyen frankó gyerekek, akik '80 előtt születtek. Az viszont, hogy gyakorlatilag életképtelennek tekinti az összes embert, aki később született, primitívségre vall.

Mintha bárki is tehetne arról, hogy
1. a technika fejlődik
2. melyik évben látja meg a napvilágot.

Miért kell úgy feltüntetni, hogy ma mindenki egy elhízott, kényes kocka, aki csak a gép előtt ül és ott éli le az életét? Eleve, egy ez emailes körlevél. Akkor miért nem postán küldik körbe, hogy a puhány fiatalok felfigyeljenek rá, ha már annyira tökös mindenki, pusztán a születési dátumából kifolyólag?

(#3) zoo8800


zoo8800
veterán

*2013

rip and tear, until it is done

(#4) Bluerainbow válasza BomiBoogie (#2) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Én poénként fogtam fel , annak is szántam. Mint az elején irtam , határeset vagyok , 1980-ban születtem , elkaptam azt a korszakot , amikor még nem voltak ismertek a mai kor csodái , és labdáztunk , cicáztunk , bujócskáztunk , bunyóztunk. Elkaptam azt a kort is ugye amiben épp élünk , és szinte elképzelni sem tudnám az életetmet net meg mobil nélkül.

Apám , nagyapám 80 előtt születtek mindkettem , mindkettő részeges csalfa disznó volt. Nem egy ismerősöm volt 100+ kilós , és tüdőrákban halt meg ismerőseim . Szóval nem értelmezem ezt a szöveget ugy mint a nagy igazság , egyszerűen a poén kedvéért osztottam meg.
Hisz tudod , egy újszülöttnek minden vicc új. :DD

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#5) BomiBoogie válasza Bluerainbow (#4) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elhiszem, csak épp azért írtam, hogy mikor ezt körbeküldték anno, volt is még valami megjegyzés hozzá, hogy "ha mi nem lennénk" stb., tehát abban a körítésben nem poénnak hatott, hanem pont olyannak, hogy aki küldte, el is hitte és csak annyit vont le belőle, hogy "bezzeg az én időmben".

Vitaindító írásnak viszont kétségtelenül jó, meglásd, elszabadulnak majd az indulatok. :D

(#6) Loveless
Arról meg senki nem "tehet", hogy hová születik. Ennyi erővel én is elkezdhetném, hogy milyen boldog gyerekkorom volt, mennyit játszottunk nagyapámmal stb., és én '87-es vagyok. Ezt a végtelenségig lehet játszani. Ettől még tény, hogy én is úgy látom, ma a felszínesség túlságosan begyűrűzött az értékrendbe, de ezzel együtt örülök is, hogy rám ez nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#6) #51736960 válasza BomiBoogie (#2) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez inkább arról szól, hogy az akkori időknek olyan varázsa volt, ami manapság már nincs meg.
ma jóval egysíkúbb egy gyerek/tini élete. persze erről nem ők tehetnek igazából, ők csak beleszülettek és belebutultak ebbe a posványba ami most van.

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én '88-ban születtem, de néha úgy érzem magam, mintha azt legalább 30-40 évvel korábban tettem volna. Ebből az életérzésből csupán a számítógép megléte szokott kirángatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Ja már én is olvastam egy ilyet valahol. És tényleg, érdekes elgondolkodtató. Valóban kicsit átadja a feelinget. Őszintén szólva én kipróbálnám milyen lehetett az élet 40-50 évvel ezelőtt itthon.
De hosszútávon biztosan nem.

Ugyanis az írás - gondolom a hangulat minél jobb átadása érdekében - erősen csúsztat. Csúnya nagy hülyeségek vannak benne, ami miatt az ember azt hiheti mennyivel jobb volt akkor... Ami csak részben, sőt nagyon kis részben igaz. Ráadásul a 15-16-17-18-19-es kérdéseknek nincs semmi értelmes szerepe, csupán annyi, hogy igazolja benned azt a hitet miszerint az írás igaz és az írásnak lehet hinni. Mintha az író tényleg ismerne téged vagy a típusodat stb...
Mert nyilvánvaló, hogy ha az ember egy ilyen listát olvas egy idő után nem nézi a számozást. Ha meg ilyesmire felhívják a figyelmet akkor adja magát, hogy megnézi az ember. Ez teljesen logikus. Ez a 20-as években is így működött volna. Viszont az írás ezzel is olyan irányba akarja manipulálni az olvasót, hogy azt higgye az író "ismeri" őt. Hiszen ha fejbe dobnak hógolyóval akkor is visszanézel, hogy ki volt az. És ez így volt 100 éve is, nem kell hozzá ismerni az adott korosztályt.

Na mindegy. Ezen kívül az állítások jó részébe is bele lehet kötni. Csapvíz pl... A régi időkben - mesélték apámék - még simán lehetett inni a folyókból. De a kisebb patakokból is. Na aki ezt ma megpróbálja nagy valószínűséggel kap valami szép kis gyomorfertőzést. Ma meg már az iható csapvizet is maximum agyonklórozva tudják megoldani. Tehát nem az egyén tehet erről.
Viszont van egy másik oldal is. Például a születéskor várható élettartam évtizedeket nőtt az elmúlt 50-60 évben is még Magyarországon is. Ez tény. Ennek pedig nyilván oka van.
Plusz az író nem beszél például arról, hogy akkoriban - tehát a 80-as évek előtt - még javában mindenhez azbesztet használtak aminek következtében emberek százezrei haltak "kínhalált" jóval idő előtt. Ahogy arról sem beszél, hogy akkoriban még használtak ólmozott benznit. Aminek köszönhetően szinten sokan lettek betegek vagy közvetve emiatt haltak meg, butultak el stb...
Nem beszélve az orvostudományról, a kommunikációról. Amit lehet, hogy pozitívan állít be és van is pozitív oldala, de összességében sokkal több a negatív. Úgyhogy a ferdítés összességében igen erős.

(#9) Cooper911 válasza Dany007 (#8) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Például a születéskor várható élettartam évtizedeket nőtt az elmúlt 50-60 évben is még Magyarországon is. Ez tény. "
Nagymamám 88évet élt. Akkor édesanyám legalább 100 évig fog élni? Ez jó hir.
De szoktak ilyen 101 éves néniket mutatni a tévében akkor az leszármazottaik 120 évet fognak élni? De jóó...

Igen régen olmozott benzin volt, meg olom volt a vizcsövekben is aztán nagymamám mégis 88 évig élt.
Ma már ólommentes benzin van, de kb 50x annyi kipufogó gáz terjeng a levegőben mint régen.

A modern technika meg úgy köt össze minket, hogy közben elválaszt. Erre próbál rávilágitani a cikk (kártya játék, mobil, facebook, stb.) Hamarosan olyan lesz mint a Wall-e ban a dagadt emberek az űrhajón akiket szék vitt és csak az elöttük lévő monitoron keresztül beszélgettek egymással :D

Szal csak azt akarom irni, hogy minden kornak megvan a saját hülyesége, a réginek és a mostaninak is. De az ember az gyermekkora miatt mindig egy édes nosztalgiával tekint vissza a "régi időkre"

Láttam egy filmet, már nem tudom mi volt a neve, de arról szólt hogy egy fickó annyira szerette a 20as éveket és egyszercsak visszakerült oda, látta hogy az ott élők miként gondolkodnak és tökre meglepődött, hogy az ottaniaknak nem tetszik ez a kor, sokkal szivesebben éltek volna az 1900as években.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#10) BomiBoogie válasza Cooper911 (#9) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A film: Woody Allen - Midnight in Paris. :)

(#11) #51736960 válasza Dany007 (#8) üzenetére


#51736960
törölt tag

az utolsó bekezdéseddel szállnék vitába egy kicsit :)
az tény, hogy összességében egészségtelenebbül éltünk, de például nem voltak gyorséttermek, és kevesebb volt a mirelit is, visszagondolva a 80-as évekre, lényegesen normálisabb kajákat ettem, mint manapság.
aztán ott van a "boldogság faktor" is, annak idején lényegesen kiegyensúlyozottabban éltek az emberek, nem volt ekkora bűnözés, és gyakorlatilag nem volt létbizonytalanság sem, és úgy összességében egy normálisabb világ volt.
szóval én inkább élek 10 évvel kevesebbet, de boldogabban, ha választhatnék, szóval: back to the summer of '69 :) (ezt brian adams-től schmitteltem)

[ Szerkesztve ]

(#12) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!
Tipikus "öregedőember" mondat: bezzeg az én időben....
Egy valami sosem változik ez a mondat, emlékszem nagyapám is mindig ezt mondogatta....innen látszik, hogy öregszik az ember, mikor már ezt mondja....és azt keresi miért volt neki jobb....de lehet az annyira nem is volt szép meg jó, csak az idő szépítette meg.....

(#13) chungee


chungee
addikt

Néhányat felismertem magamon :K :B

(#14) sztanozs


sztanozs
veterán

WAY - When I was your age :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15) #51736960 válasza sztanozs (#14) üzenetére


#51736960
törölt tag

ennek legalább van ritmusa, nem úgy mint a mai zenéknek :D

(#16) sztanozs válasza #51736960 (#15) üzenetére


sztanozs
veterán

És szövege is, ha érteni jó angolt ;)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17) Lenry válasza #51736960 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

a mostani időknek meg olyan varázsa van, ami akkor nem volt, illetve 10 év múlva nem lesz. nincs az a másodperce az egyetemes emberi történelemnek, amiről ne lehetne ilyet írni.

bármelyik időt kiemelni és jobban tekinteni bármelyik másiknál szimpla marhaság.

(#9) Cooper911 88 éves nagyanyád nem az átlag, hanem extremitás. ebből levezetni bármit csúsztatás.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) sztanozs válasza Lenry (#17) üzenetére


sztanozs
veterán

Ahogy a mondás is tartja -
Az idősebbek bölcsebbek, mint a fiatalok,
a fiatalok viszont okosabbak :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) #97716736


#97716736
törölt tag

Az igen, szép kis összefoglaló, pár dolog tényleg rám vall, de hát ki re nem? :D

(#20) lapa


lapa
veterán

nemtom megvolt-e a vidi.

vasrakéta rulez.

(#21) #51736960 válasza Lenry (#17) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem meg az marhaság amit te írtál :)
például vö amerika világválság a 20-as években versus a 60-as évek aranykora...

(#22) Huma


Huma
addikt

Már olvastam régebben ezeket a szösszeneteket. Jók és sok igazság van bennük.
A legtöbb mai gyereknek a játék egyelő a pc-vel és a konzollal. Mi meg egész nap elvoltunk botokkal és kövekkel.
Kulcs a nyakban. Én is ott hordtam anno. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) BomiBoogie válasza Huma (#22) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

És miért a gyerekek tehetnek arról, hogy a technika fejlődött? Honnan kéne tudniuk, hogy ez "rossz", ha beleszületnek? Te ettől jobb vagy rosszabb ember vagy?

(#24) Huma válasza BomiBoogie (#23) üzenetére


Huma
addikt

Csak annyit írtam, hogy sok igazság van bennük. Ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) BomiBoogie válasza Huma (#24) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tény, hogy nem voltak 20 éve konzolok. :)

(#26) Huma válasza BomiBoogie (#25) üzenetére


Huma
addikt

Az a baj, hogy a mai gyerekek nincsenek rákényszerülve, hogy használják a képzelőerejüket. Mindent készen kapnak. Részletesen kidolgozott grafikát és élethű játékokat.

Számukra egy bot csak egy bot. Nekünk lehetett puska vagy kard is.
Gyerekkoromban kis botocskákat szúrtunk a földbe és azok voltak a katonák. Mindenkinek volt ugyanannyi és kavicsokkal dobáltuk őket. Az vesztett akinek hamarabb feldőlt az utolsó is. Egész háborúkat vívtunk így.

Persze nem mondom, hogy nem használják a képzelőerejüket, ha kell. Csak nálunk ez a "ha kell" sokkalta gyakoribb volt mint most.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) Youri válasza BomiBoogie (#25) üzenetére


Youri
veterán

max itthon nem voltak :) Mondjuk C64 volt 20 éve :D

RTX ON

(#28) BomiBoogie válasza Huma (#26) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mit tudnak tenni a gyerekek, ha ezt "kapják"? A szülő megvédheti, amennyire tudja (nincs számítógép, nincs felesleges tévébambulás), de előbb-utóbb úgyis az lesz, hogy már a Pistikének és az egész osztálynak okostelefonja van, számítógépe, internete stb., úgyis meg fogja tudni. A mai gyerekeknek is van fantáziájuk, nem kevesebb, mint azoknak, akik valaha megszülettek a Földön.

A gyerek születésekor gyakorlatilag semmit nem "tud", mindent csak megtapasztal. A szülők felelőssége ez ma is, csak nyilván sokkal több a hatás, annyira sok, hogy nem lehet kivédeni. De helyes neveléssel nem is kell, ha van értékrend, akkor a helyén fogja kezelni a dolgokat. Van azért ilyenre is bőven példa.

A cikk azért nem helytálló, mert általánosít.

(#27) Youri
Akkor 40 éve, most jobb? ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) lapa válasza Huma (#26) üzenetére


lapa
veterán

azért ezt a képet árnyalni fogja ha lesz gyereked. mondjuk úgy megnyugodhatsz, ugyanúgy lever mindent a kardnak-puskának képzelt bottal. aztán 5 perc múlva eldobja, nyom két kör mario-t, aztán lődöz tovább xyz legopuskával megint 5 percig. aztán mittomén rózsaszín párduc mese 5 perc. aztán kitalálja, hogy ő a dínó és a tésztaszedő a karma...

(#30) Dany007 válasza Cooper911 (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Ott véted a legsúlyosabb problémát, hogy átlagot kell nézni. Átlagot! Nem pedig kiragadni egy-egy értéket.
Márpedig az átlagéletkor az elmúlt 100 évben több évtizeddel megnőtt!

Nekem is van rokonom, aki már 88 éves. Viszont az ő bátyja pl már a 70-es években meghalt. Természetes halállal. Na bumm. Ennyit érnek a kiragadott példák.
És igen, ahogy mondod az évszázad közepére-végére a jelenlegi tendenciák alapján a 120 év lesz az átlagéletkor. Akkor biztos meglepődsz ha azt mondom, hogy az 50-es években az átlagéletkor még 55-60 év környékén volt. Ma ez már megközelíti a 70-80-at, de a fejlett országokban akár a 90-et is.

Szóval amiket írsz nincs közöttük közvetlen összefüggés. Pl ólmozott benzin. Hiába van most nagyobb füst a több autó miatt ha azok már komolyan beszabályzott rendszerek természetesen ólom nélkül. Szintekkel kevesebb a káros anyag kibocsájtása mint akár csak a 30 évvel ezelőtti autóknak.

Értem én mit mondasz. Én is elfogult vagyok a saját gyerekkorommal szemben. De azért tudni kell szelektálni és nem lehet kompletten az egészre azt mondani, hogy az volt az überfasza most meg szar...
Pl ha nagyapám csak 10 évvel tovább húzz akkor az agyi érelmeszesedését már tudták volna gyógyítani. Szóval nem mindegy honnan nézzük. A realitást nem szabad, hogy elmossák a szép emlékek.

Én meg láttam egy filmet amelyikben a srác a falakon mászott! És nem esett le! Huh?

@Loveless:

Mondom, én is visszamennék. :) Csak nem véglegesen.

(#31) BomiBoogie válasza lapa (#29) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A dínós rész jópofa, ilyet felnőtt ki sem találhatna. :)

(#32) lapa válasza BomiBoogie (#31) üzenetére


lapa
veterán

ezt bóknak vettem.

(#33) BomiBoogie válasza lapa (#32) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az is volt. :D

(#34) bul07


bul07
nagyúr

Ó cukros zsíros kenyér mamámnál, egy jó kis sárdobálózás után(gondolom ezt mindenki ismeri bot végére sár és célozva lőni a másikat, akár 100m-ről) de jó is volt

Reggel elmentünk biciklizni és majd csak este mentünk haza, éjszakai halászat horgászat a Sebes Körösnél, húzóhálózás csatornákon , körösön, öcsémmel voltunk a hajtók, nádasból, bokor, alól mi hajtottuk a halat a hálóba , nem is vágott szanaszéjjel a nád á nem , de jó volt mert a zsákmány egyenlően elosztottuk és mi a részünket mindig eladtuk egy kis zsebpénz

De van olyan emlékem is hogy össznépi paradicsom szedés(fél falu kivonul TSZ paradicsom), pár konténer felborít és paradicsom háború, zöld,lottyant, paradicsomokkal , utána ugrás bele az öntözőcsatornába

Mai gyerekek többsége még is falun is egy penészvirág, jaj ilyen fű olyan fű, ilyen pollen olyan pollen, mikkor a véd-gát oldalán jó egy méter magasan minden fajta virágos gaz és ebben a legurulni na ott volt pollen koncentráció :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35) lapa válasza BomiBoogie (#33) üzenetére


lapa
veterán

úgyértem én találtam ki.

(#36) BomiBoogie válasza lapa (#35) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ki tudja? Ha mondjuk 10 éves vagy, akkor még megvan benned a kellő fantázia. :)

(#37) Lenry válasza #51736960 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

és a második világháború is egészen biztosan szarabb volt, mint most, de nem erről volt szó.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) #51736960 válasza Lenry (#37) üzenetére


#51736960
törölt tag

értem mire gondolsz, és szerintem te is értesz engem, úgyhogy zárjuk le a témát, van egy csomó más topik ahová mennem kell flémelni :)

(#40) BomiBoogie válasza #51736960 (#39) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:DDD Helyes, helyes, tedd, amit tenned kell.

(#41) alpihun


alpihun
senior tag

Kissé szétbontja a dolgokat. Elválasztja az ok-okozati felépítését a régi életnek:

Étkezési szokásaink Schobert Norbi mércéjével mérve nap mint nap tartalmazták a halálos dózis többszörösét, de még egy McDonalds-on edződött átlagos, elhízott amerikai kisgyerek is helyből nyomna egy hátra szaltót attól, amit MI leküldtünk kaja címszóval.
Gondoljunk a zsíros kenyérre, a kolbászra, a disznósajtra.

Ezek egyáltalán nem egészségtelenek, sőt! Csak ide az is bejön, hogy:
Egész nap kint voltunk...játszottunk...stb.
Tehát régebb a zsíros kenyér, a métres kolbász és a könnyed kis reggeli féldisznó után egész nap mozogtak, játszottak a szabadban, segítettek a szüleiknek és nem a négy fal között ültek egész nap. A "halálos dózis" kalóriából meg estére egy sem maradt pluszba. Egy félnapos kaszálást lehetetlen yoghurt-al és zöldséggel kibírni. Oda kellett a "halálos dózis".

Amúgy mit osztom az észt. Szerencsére (és nem sajnos!) itt, vidéken, Romániában jól le vagyunk maradva.
Napi féldisznó és azután ki a szabadba. A technika még csak most kezdett ideérni, tíz éve láttuk az első alapkonzolt (tégla nagyságú kazettákkal) és a faluban a "legmodernebb pc" egy kétmagos valami. Tavaly láttam először érintős mobilt is (bár mára már van pár).

Most meg megyek korizni!:)

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#42) Crystalheart válasza alpihun (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kérlek, egy liter joghurt megfelel 100 g sajtnak. :) Egy kiló sajt meg nem sokkal több húsnak. :)

(#43) Dany007 válasza Crystalheart (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Állati fehérje. Ne mond, hogy az nem kell az embernek kemény fizikai munka esetén? :)

(#44) alpihun válasza Crystalheart (#42) üzenetére


alpihun
senior tag

Őszintén remélem, hogy ezt a szarkazmus adta ki belőled!:D

Csak egy liter joghurtban mennyi a tej? Semennyi! Tejporban meg állati fehérje nincs.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#45) sztanozs válasza Crystalheart (#42) üzenetére


sztanozs
veterán

Fél liter light joghurt viszont megfelel kicsit több, mint fél liter víznek :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46) Crystalheart válasza Dany007 (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A tejben is állati fehérje van. Kezdem nem érteni. :D

(#47) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kezdünk elmenni gasztroblog irányba. :DDD

(#48) Lenry válasza Crystalheart (#46) üzenetére


Lenry
félisten

ismét kénytelen vagyok figyelmeztetni téged: 200 évvel ezelőtt élsz. a te általad termelt és fogyasztott tejtermékek tartalmaznak tejet is. amit mi veszünk a boltban, az kevésbé.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) Crystalheart válasza Lenry (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nagyon divatos dolog a bolti tejet szidni... Én láttam már tejfeldolgozó üzemet, egy normális tejben van tej, sőt csak az van benne, törvényileg nem is lehetne más (különben már minden tejfeldolgozót megvágtak volna, rendszeresen ellenőrzi őket az ÁNTSZ és a fogyasztóvédelem) - ha mégis más az íze a nyers tejhez képest, az a hőkezelő eljárás miatt van. És hát pl. ahogyan én sterilizálom a tejet a joghurthoz, hogy fogom, feldobom a sparheltre habzásig melegedni, aztán egy lavór hideg kútvízben lehűtöm, az sokkal kevésbé kíméletes (és asszem az ÁNTSZ-esek is a fejüket fognák), mint az UHT vagy a hagyományos pasztörizáló eljárás. (Ja, még valami, nem teljes tejből sosem lesz jó állagú joghurt.) :)

[ Szerkesztve ]

(#50) sztanozs válasza Crystalheart (#49) üzenetére


sztanozs
veterán

(Ja, még valami, nem teljes tejből sosem lesz jó állagú joghurt.)

Erre valók az állag- és állományjavítók, csomósodásgátlók, stb...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.