Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Jó olvasgatást.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az én véleményem: az életnek nincs konkrét értelme. Megtalálni sem tudjuk, csak megteremteni. Ez is egyfajta alkotási folyamat, akár a művészet.

(#3) Bluerainbow válasza Crystalheart (#2) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ha igy van , akkor akár csak a művészet (tehetség rá) , nem adatik meg mindenkinek.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#4) Crystalheart válasza Bluerainbow (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, mennyi tehetség kell hozzá. Inkább csak érettség, szellemi érettség. A legtöbb ember persze boldogtalan, ők nem jutnak el eddig. Ami engem illet, nem élünk valami fényesen, nem élünk nagy szeretetben, nincs társam, sem olyan barátaim, akikkel rendre találkozom, minden bedőlni látszik, mégsem vagyok emiatt boldogtalan. (Egyesek szerint ez csak az őrület jele. :) ) Édesanyám ugyanitt a mély depressziótól szenved. Hozzáállás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#5) GabN73


GabN73
addikt

Hmm, az élet értelme... Sose lesz elfogadható válasz rá. :)

Szerintem ess neki egy pár pszichológiai könyvnek, esetleg szcientológista könyveknek, sokkal könnyebben magára talál az ember. :K

Én egy átlagos családban élek. Szerencsére nem egyik napról a másikra élünk, de azért mi sem engedünk meg magunknak mindent. Mondjuk ez is 18 év kemény munkájába fájt. Egy régi Suzukink van, meg lesz is egy darabig, pedig lehetne szebb, jobb is. És akkor mi van? :)
Látom a sok "gazdag" kölyköt, hogy iskolába apuci megvettenekem Béjemvével jár (bocs BMW-sek :) ), de parkolni se tud, a vezetésről meg a közlekedésről pedig végképp fogalma sincs. Ja, hogy közben meg eladó a ház, mert viszi a bank? Az kit izgat, de a 2 kocsi, meg az ilyen "luxus" (ma már szerintem ezek nem a luxus kategóriához sorolhatóak [itthon még biztosan]) dolgok megvannak...
Ja, hogy ez szép és jó kívülről? Hát ez van, a látszat néha csal. Persze, vannak tényleg gazdag emberek, és ezek közt is, akik tisztességesen szereztek vagyont.

Ez van, ilyen a világ, jó helyre kell születni :)

Én pl szívem szerint elhúznék a picsába, valahová messze egy buddha vagy egy krisna kis közösségbe ... :))

[ Szerkesztve ]

(#6) westcoastog


westcoastog
veterán

Mig egyeseknek remekül összejött az élet , szuper tinédzser-kor , nyaralások , saját autó , lakás , szülői támogatás , gondtalan élet stb , ezek engem mind elkerültek.

Nem vagy egyedül. :N

(#7) Crystalheart válasza GabN73 (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A pszicho könyvek valóban hasznosak. (De hogy jön ide a szcientológista könyv? :DDD) Azon kívül érdemes átnézni a filozófiai irányzatokat az ókortól napjainkig, kivált a sztoicizmust és a belőle származtatható, vagy ennek a hatásait viselő újabb tanokat. És ha már életválság, remek alkalom elmerülni az irodalomban, kivált a költészetben is.

[ Szerkesztve ]

(#8) GabN73 válasza Crystalheart (#7) üzenetére


GabN73
addikt

Hát úgy hogy ők is foglalkoznak a lélekkel, az énnel, a sorssal... Lényegében pszicho könyvek ezek is :)

(#9) Crystalheart válasza GabN73 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, meg tetszőleges ezo könyv is, de azért nem reklámoznám. :D

(#10) GabN73 válasza Crystalheart (#9) üzenetére


GabN73
addikt

LoL, tudtam hogy valaki bele fog kötni. :)) Tisztázzunk valamit: nem vagyok szcientológista, nem is leszek az. De az tény hogy van egy pár jó könyvük...
Magáról, mint vallás pedig hülyeség vitatkozni. Most indíthatnánk egy flame wart is, de minek? Mindenki döntse el maga, hogy miben hisz, melyik egyházhoz csatlakozik.

Az ezo témát meg ne hozzuk fel, az már megint más tészta.

(#11) Crystalheart válasza GabN73 (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Müller Péternek is vannak jó gondolatai, de nem elsősorban Müller Péter könyveket fogok ajánlani ilyen esetben, hanem rendes pszichológiát és filozófiát. Persze én sem akarok erről flamewart, csak a szövegezésből olybá tűnt, a szcientológiai könyveket szinte a pszichológiai könyvek alternatívájaként kezelhetjük.

(#12) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

A másik nagy gond , hogy nemcsak előjogai vannak a gazdagoknak , de egyesek a jómodubbak közül lenézik a szerencsétlenebbeket. Nem egy olyan esetről tudok pl,hogy a 10-12 éves gyereknek csak azért kell a szülő megvegye az iphone-t , mert a többiek lenézik ha neki nem az van , és kiközösitik. Nem számit hogy részletre vagy kölcsönből kell megvenni , de meg kell.
És ez hasonló az élet más területén is. Volt egy szomszédunk aki azért költözött el , mert az összes barátja a tömbházból lecserélte idővel a bejárati ajtót meg ablakokat hőszigetelős-re , meg felujitották a lakásukat. Neki nem jutott erre , és elkezdtek eltávolodni , nem beszélni vele. Lenézték mert szegény.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#13) Huma válasza Bluerainbow (#12) üzenetére


Huma
addikt

Ez általános jelenség. Mindenhol fellelhető. Az emberek imádnak klikkesedni és kiutálni azt aki különbözik tőlük. Ez a viselkedésforma valószínűleg a régmúltba vezethető vissza. Szerintem már illett volna az emberiségnek túllépni ezen, de hát a többségnek úgy tűnik nem sikerül. A viselkedésük még most is gyakran a kőkorszakot idézi. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Crystalheart válasza Bluerainbow (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megmutassam a kerítésünket? :D [link] (Ez egy régi kép, azóta kicsit jobban szétesett.)

Nem dicsőség, hogy ilyen, de még a ~20 ezer Ft-nyi lazúrra sem telik egyelőre (most fűzöm anyámat jó ideje, hogy szorítsunk rá ki), anélkül viszont inkább nem építek újat. A szomszédoknak eléggé a bögyében van a dolog. Pedig ők sem gazdagok, de hát azért ennél jobb kerítésük van, mint szerintem kb. a településbéli családok 99,9 %-ának. De hát ez van. Mit kell vele foglalkozni? Aki csak ezzel törődik, arra tenni kell. Engem mindentől függetlenül még így is elhívnak az iskolába a versmondó verseny zsűrijébe, vagy megesett, hogy a falunapokon én helyettesítettem a betegség miatt kimaradó színművész konferálót. És tudok őszintén mosolyogni, az anyagi helyzetemből, a kidőlő kerítésből, vagy a fürdőszobai 0°C-ból pedig remek viccelődést lehet kerekíteni. :)

(#15) Bluerainbow válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Örülök az őszinteségednek és köszönöm. Talán egyszer én is tudok majd igy gondolkodni. Egyenlőre sajnos nem megy. Nem vágyom nagy luxusra , ne értsen senki félre , de szeretnék egyet s mást . 17 éve dolgozom és szinte semmit sem tudok felmutatni. Ez fáj nekem. Persze az is valami hogy eltartottam édesanyámat , meg nem engedtem hogy elsüllyedjen a család. De ennél többet szeretnék , viszont egyenlőre nem látok semmilyen megoldást.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#16) Crystalheart válasza Bluerainbow (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az anyagi javak nem azért vannak, hogy a hiányuk depresszióba sodorjon, hanem hogy a meglétük örömet okozzon. Ha vannak, az remek, de ha nincsenek, azon nem szabad fájdítani a szívünket. (Persze egy bizonyos határ felett, hiszen ha például az életünk múlik rajta, az már más tészta, és joggal okoz kellemetlen gondolatokat.)

Mi lenne, ha mint én, megpróbálnál aktívan részt venni a település életében? Jó és társadalmilag hasznos időtöltés, ami megbecsülést és bizalmat eredményez. Bár ha jól vettem ki a szavaidból, külföldön élsz, valahol határon túli magyarként, és ez egy idegen nyelvű önkormányzatnál komplikált lenne.

(#17) GabN73 válasza Crystalheart (#16) üzenetére


GabN73
addikt

Románia. Szerintem eleget írtam. (Azon belül Szatmárnémeti [határhoz közel])

(#18) Crystalheart válasza GabN73 (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jah persze, adatlap. :D Mea culpa. Kérdés, magát a községet kik vezetik.

(#19) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Akkor engedélyt kérnék megnyilni én is.

Nézzetek nyavalygós f.sznak nyugodtan, meg van engedve.

15 leszek március végén. Őseim külön, anyám egyedül nevel, nem a legjobban élünk, de nincs is nyomor. Cuccaimat innen-onnan szerzem, de mindenért magam dolgozok meg, adok el dolgokat. Lenéz mindenki amiatt hogy nem vagyunk sznobok, nem járok gyorskajáldákba stb. Apámmal a viszonyom borzalmas, azon kivül hogy néha 1-2 ezret vagy valamit a gyűjteménybe ad, nem törődik velem.

És nekem is szar látni hogy olyanok akik szart se tettek le az asztalra, 13-4 évesen Galaxy S2-vel járkálnak márkás ruhákban, otthon leülnek a 90-110 ezres gamer gép elé, miközben én a várost járom a bizniszek miatt, hogy valamikor lehessenek normálisabb cuccaim.

Igen van egy Dell E4200-am ami újkorában jó sok pénz volt, de belecsúszott a meghalt D630, az össz. pénzem + az E52 is.

Jogsi talán meglesz érettségi után, de a kocsit nem tudom hogy oldom meg majd. A suli helyett szivesebben dolgoznék.

Sztem ennyi, kérdezzetek ha kell valami, köszi a figyelmet.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20) ZsZso válasza Bluerainbow (#12) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

1st of all: elgondolkodtató írás.

#12:
Az, hogy ha valaki csak azért nézi le embertársát mert szegény (vagy fordítsuk meg - mert éppen gazdag!) az saját magáról állít ki ezzel szegénységi bizonyítványt. Emiatt Te (vagy a szomszédod) ne érezzétek rosszul magatokat.
Azt mondják az élet mindig próbák elé állít. Ha egy próbának nem tudsz eleget tenni, vagy kikerülöd, akkor küldi a "sors" a következőt. Lehet meg kell barátkoznod magaddal és akkor más is el tud fogadni.

A világ olyan, amilyennek látjuk. Ha egy fostengert látsz magad körül, akkor abban is fogsz élni sajnos. Tudom sokkal egyszerűbb a rosszat észrevenni, de ha akarod és szánsz rá energiát hidd el, hogy meg fogod látni a szépet és jót is.

Hozzám hasonlóan rengeteg ember tartozik Neked hálával és köszönettel ezért az oldalért és a tevékenységedért. Hiszem; tudom, hogy ez a sok feléd áradó pozítiv energia egyszer jobb belátásra bír.

Egy a lényeg - ahogy a Galaxis Útikalauz Stopposoknak című könyvön is olvasható - NE ESS PÁNIKBA! :)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#21) ZsZso válasza Earl_Muttley (#19) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

"És nekem is szar látni hogy olyanok akik szart se tettek le az asztalra, 13-4 évesen Galaxy S2-vel járkálnak márkás ruhákban, otthon leülnek a 90-110 ezres gamer gép elé, miközben én a várost járom a bizniszek miatt, hogy valamikor lehessenek normálisabb cuccaim."

Sajnos én is észreveszem ezeket, de pont itt kezdődik a baj. Magunkon kell változtatni, s meg kell tanulni ezeket a "problémákat" nem felismerni, s ezerszer boldogabb lesz az életünk. Persze könnyebb ezt mondani, mint csinálni.

Oh és majd elfelejtettem: Bluerainbow - Boldog Születésnapot!

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#22) albert8


albert8
addikt

Kitartás! és Isten éltessen! :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23) Earl_Muttley válasza ZsZso (#21) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Először is: Isten éltessen Bluerainbow! :R (Szerkidő lejárt, mire be tudtam volna tenni az előzőbe)

Hát igen. De ha valaki felvág vele, mint egyik állitólagos "barátom", miközben tudja hogy nekem a normálisabb telefonom ajándékba jött.

Nagyon nehéz úgy hogy az ilyen emberek a képedbe lövik amijük van.

De már nem figyelek a külvilágra, az ismerősök meg szerencsére nem mind ilyenek

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#24) Raucher válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Raucher
tag

(#14) Crystalheart: de még a ~20 ezer Ft-nyi lazúrra sem telik egyelőre
Teljes felesleges luxus kiadás lenne. Gondolom olajjal főztök. Minden cseppjét gyűjtsd be a maradéknak, és évente impregnálhatod a faanyagot. Hatékonyabb eljárás, mint a leghitványabb minőségű lazúr használata. Ha van gesztenyefa a közelben, a zöld dióhéjat ledarálod és belefőződ az olajba. Már színt is adsz a fának.
A hétvégi házban az idén megy egy lazúr réteg. előtte és utána három évig csak olaj.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#25) Crystalheart válasza Earl_Muttley (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az ilyenre nagyon jó a 3210/3310, hiszen az mém-világsztár, überelhetetlen. :D

Raucher: Ugyan, az akácfa-oszlop kezeletlenül is kibírja 40+ évig. Vagy tovább, én a 40 éve földben álló oszlopot, mivel kilazult, kivettem, legyalultam vonókéssel, aztán visszatettem. Lazúr a küllem miatt kell, nem akarok még ilyen koszos penészszürke izét utcafronti kerítésnek, akkor ott vagyok, ahol a part szakad. :) És persze nem a Tesco-gazdaságosat szeretném rá, a pergő vakolat sem szép.

[ Szerkesztve ]

(#26) Bluerainbow válasza Crystalheart (#18) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Olyan vezetők , akik még a Partiuma magyar Napok rendezvénysorozatot istiltanák a rajtuk állna. Olyanok , ahol ha anyanyelveden magyarul szólasz meg , hazazavarnak hogy takarodjunk onnan ahonnan jöttünk. Pedig mi otthon vagyunk...

Köszönöm szépen mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#27) Bluerainbow válasza ZsZso (#20) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

"Hozzám hasonlóan rengeteg ember tartozik Neked hálával és köszönettel ezért az oldalért és a tevékenységedért. Hiszem; tudom, hogy ez a sok feléd áradó pozítiv energia egyszer jobb belátásra bír."

Nem a belátásommal van a baj szerintem , egyszerüen elmélkedek az életutam eddigi részén. Nagyon sok remek embert ismertem meg itt részben a BlueGift álltal , egyesekkel jóbarátok lettünk azóta. Én is sokat köszönhetek a BG-nel. Nekem ez a közösségem amiért teszek valamit. :R

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#28) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Előre is elnézést, de az anyagiak említése után ránézve az adatlapodra.. kicsit ironikus (?).

(#29) Bluerainbow válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Biztos voltam benne,hogy meg lesz emlitve. Nem vagyok templom egere szinten , de gazdag sem vagyok. Ezt a konfigot 32 évesen ugy tudtam összehozni , hogy ebben benne van a családtagjaim házassági évfordulóra , születésnapomra és majd a karácsonyra megkuporgatott pénze + a régi konfigot eladtam + vállaltam délutáni munkát + összeszedtem minden létező vackot a házban és azzal piacolok hónapok óta. Hidd el csak én tudom mibe került az hogy új gépem van. Nem nyaraltunk (most sem) nem iszok , nem dohányzok , nincs más hobbim csak a játék. Azon kivűl pedig csak én tudom mennyit vaciláltam rajta hogy meg merjem-e tenni ezt a lépést? Mindig attól félek hogy ha valami komolyabbat veszek , megharagszik rám a Joisten vagy mi lesz ha hirtelen állás nélkül maradok stb... Van úgy (gyakran) hogy egy kg gyümölcsöt is sajnálok magamtól mert félek a holnaptól.
De nekem is vannak vágyaim , én is elcsábulok , mikor játszom , megfeledkezek az életről , magába szippant a táj és olyankor minden rendben.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#30) Jhonny06 válasza Bluerainbow (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

Értem. Nem akartam a zsebedben turkálni, csak ez így feltűnt (általában mindenkinek megnézem az adatlapját). :) :R

#19 anevemearl: Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy valaki fiatalon drága okostelefonnal járkál. Nyilván te sem taszítanád el magadtól, ha olyan helyzetbe lennél, innentől kezdve pedig bárkit megítélni emiatt.. gáz.

[ Szerkesztve ]

(#31) Bluerainbow válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Nincsen ezzel semmi gond , ha titok lenne , nem tenném ki. Talán igy hogy leirtam megértessz...

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#32) Earl_Muttley válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Természetesen elfogadnám. De ha tudnám hogy valakinek szar a helyzete (itt nem én, csak volt ilyenre példa) annak nem küldeném a pofájába hogy neked van a szakadt roncsod, nekem meg itt a vadiúj okostelóm nyenyenye! Sajnos a gyerek ilyen... És inkább az ilyenek zavarnak. Én még pl semmimmel se villogtam, pedig anno megtehettem, de az idők változnak.

Jó, az olcsón vett retro telefonjaimmal szoktam, de az inkább csak hecc. :)

Szerk.: A cuccaim 90%-áért megdolgoztam, ahogy a "zsebpénzemért" is megdolgozom. Kapok hetente ezret, a többi az már a saját szervizeléseimből, bizniszeimből kerül elő. És páran lenéznek emiatt. Nem tudom mennyire jogosan.

Bluerainbow: Elnézést a topicod szétoffolásért, ha ez annak számit.

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#33) Crystalheart válasza Earl_Muttley (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Aki így viselkedik, az magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Tegyél rá magasról.

(#34) jozsi252


jozsi252
veterán

Itt azzal van a legnagyobb gond hogy sokan már alapból úgy nevelkednek fel hogy a szülei milliomosok, és a kisgyerek megkap mindent. És ezt felnőttként is megkapja ugyanúgy. Hülyén fogalmaztam meg így utólag belegondolva. Nincs ezzel semmi gond. Viszont az ilyen embereknek álltalában megvan az a bizonyos lenéző stílusa. Persze nem álltalánosítani szeretnék de aki nem született bele a gazdagságba, hanem x életévére éri el, az jobban megbecsüli a dolgokat.

És valójában igazságtalan az élet sokszor. Mert van aki semmit sem tesz meg, nem dolgozik stb.. és mégis megkap mindent. Aki meg gürizik az meg épphogy csak megtud élni. Hol van itt az igazság... sehol.

16 éves korom óta dolgozok énis, és nemvolt 1 szabad szünetem sem. Se nyári, se őszi se tavasz se semmilyen. Ez van be kell látni sajnos. De nem is bánom mert legalább így jobban meglehet becsülni azt a xy összeget amit keresel.

Bár a szgép nálam is az a kategória hogy próbálok iramot tartani a fejlődéssel, de cserébe se nem cigizek, se nem iszok, se nem járok el hétvégente bulizni ahol elköltök 10-20 000 ft-ot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#35) Raucher válasza Bluerainbow (#29) üzenetére


Raucher
tag

Boldog születésnapot!

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#36) Ric4m0nd válasza Bluerainbow (#29) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Klassz konfiguráció! Ilyen VGA kártyát tervezek vásárolni. Ezek szerint az 520Watt-os táp elég hozzá. Gondolkoztál azon, hogy az erőforrásokat tudományos kutatásra is használod?

(#37) Bluerainbow válasza Ric4m0nd (#36) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Nem...pl mire ?

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#38) Ric4m0nd válasza Bluerainbow (#37) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

A kaliforniai Berkeley Egyetem által fejlesztett BOINC programot telepítve számos olyan kutatást szponzorálhatsz számítógépeddel, amit ha úgy veszünk lehet az élet egyfajta értelme, mint jótékonykodás. Ahogy írtad - "Nyomot hagyni a világban", ill. "Beírni magunkat a történelembe."

Személy szerint én azzal, hogy felajánlom számítógépem erőforrásait kutatásra, jó érzés tölt el, hogy támogatok olyan korszakalkotó tevékenységet, amivel hozzájárulok az emberiség jólétéhez.

CERN-ről biztos hallottál, ők egy a sok kutatóintézet közül, akiknek nagy támogatásra van szükségük ahhoz, hogy feldolgozzák, kielemezzék az adatokat. A világ több egyeteme és kutatóintézete csatlakozott a BOINC projekthez, melyben rendelkezésre bocsájtják a számításigényes kutatásaikat. Eldöntheted, hogy számodra mi a fontosabb, pl. gyógyászati, fizikai, matematikai vagy csillagászati kutatások. Kezdetnek javaslom olvasd el az IBM által szponzorált WorldCommunityGrid projektjeit.

A közösségépítés, amiért a PH-n fáradozol becsülendő dolog! Nagyon sok időt, energiát emészt el. Elismerésem hozzá! Születésnapodra kívánom, hogy családodtól, barátaidtól kapj meg minden támogatást a célokhoz amiket kitűzöl magadnak! Ők azok, akik jó dolgokra inspirálnak.

(#39) Tibcee válasza Bluerainbow (#1) üzenetére


Tibcee
tag

Boldog születésnapot és sok erőt, sikert kívánok a magánéletedhez és a Bluegift közösséghez egyaránt! :) Hidd el nagyon sokan vannak, akiknek ilyen-olyan okokból nehéz az élet. Nekem szerencsére megadatott, hogy 25 éves koromig tanuljak, mellette csak diákmunkáztam, mert azért nekem is voltak igényeim. Most 28 vagyok, dolgozom, öt éve van párom is, de lehetőségünk sincs, hogy külön lakásba költözzünk, mivel ahhoz mindkettőnk fizetése kevés, így hitel felvétetéről nem is álmodunk...

Van egy szám, amit ha meghallgatok mindig erőt és hitet ad a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#40) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

(#41) chatran


chatran
őstag

Boldog Születésnapot! Szívesen vennék majd egy beszámolót, arról, hogy milyen az élet Szatmárnémetiben.
Én minden évben megyek Erdélybe, de általában a nagyobb városok közül csak Székelyudvarhelyen járok. Kívülről nézve megdöbbentett, hogy milyen magas életszínvonalon élnek. A legújabb típusú Mercedesek, Audik, BMW-k, böhöm terepjárók és egyéb luxuskocsik furikáznak az utakon. Az utcán csinosabbnál csinosabb trendi hölgyek jönnek szembe. Épülnek a hatalmas bevásárlóközpontok meg a luxusvillák. Fehérváron lakom, de ez a város a fenti szempontokban jócskán elmarad Székelyudvarhelytől.
Persze tudom, hogy ez csak a jéghegy csúcsa, biztosan rengeteg szegény ember él ott is, de akkor is mindig megdöbbent az a fajta luxus amit ott látok. Vajon miből telik minderre?
Szóval Szatmárnémetiben milyen az élet?

(#42) Bluerainbow válasza chatran (#41) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Köszönöm szépen...ha megérem a holnaputánt akkor megértem a 32 évet is :))

Szatmár messze nem ilyen gazdag , de itt is megvan az a réteg aki megengedheti. Le vagyunk maradva szinte mindenben. Nincs iparunk , nem termelünk semmit , nincsenek különösebb látványosságaink , szórakozási lehetőségek igen korlátozottak , üdülőhelyek semmi. Szatmár szép város amúgy. Tiszta , a nagyvárosokhoz képest csendes.
Romániában úgy álltalában sokan gazdagodtak meg egyik pillanatról a másikra. Ezek az új gazdagok uralják az országot. Virágzik a korrupció , a maffia kézben tart sok mindent (beleértve a politikusokat) aki csak tud lop. Ami engem érint úgy mondanám hogy az alsó közép réteget képviselem. Ez az a réteg akinek , a mindennapi megélhetés nem jelent gondot. De ezen kivül semmi. Nem akarnék részletekbe menni,mert szégyellem. Ami a kereseteket illeti , kalapot emelünk a béka seggének. Csak egy példa : édesanyám vagy 10 betegséggel van lenyugdijazva és kemény 22000 ft-ot zsebel be havonta.
Pár dolog olcsóbb nálunk mint Magyarországon , de az alapvető élelmiszerek ami az itteni keresetekhez kellene legyen igazitva , még drágább sok esetben mint nálatok.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.