Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Kár, h nem próbáltad játékra, mikor láttam a videovezérlő típusát, gondoltam, na majd most kiderül mit tud, mire elég, erre Te meg nem játszol vele.. :O

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Blue@X válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Blue@X
senior tag

Majd nyomok vele 3dmark-ot, meg valami játéknál is mérek majd fps-t.
Melyik játékra gondoltál?

(#3) Thunderzolee válasza Blue@X (#2) üzenetére

Cod 4, Need For Speed, Medal of Honor Airborn, ilyesmik.. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Szerintem a szuk keresztmetszet a Vista + notebook + ram mennyiseg harmasban a notebook HDDje.
Hiaba van sok ramod ha a HDD lassan tolti meg az adatokkal.

(#5) Thunderzolee válasza twollah (#4) üzenetére

Ebbe a típusba nem lehet kettő hdd-t tenni (raidben)? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Blue@X válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


Blue@X
senior tag

Sajnos nem, legalábbis én úgy tudom.
Túl kicsi a hely benne.

(#7) Thunderzolee válasza Blue@X (#6) üzenetére

Hát akkor marad a 7200-es hdd, vagy a lassabb rendszer. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) #51736960


#51736960
törölt tag

hali,

ha nincs lemezművelet, akkor kábé 10-15 másodperc múlva hallatszik egy kis kattanás a hdd felől, mintha kikapcsolna?
ha elindítok valami progit, akkor megint hallatszik a halk kattanás, mintha akkor kapcsolna vissza.

ha a vinyó folyamatos használtban van, pölö folyik egy torrent letöltés, akkor ez a kattanás nem jelentkezik.

van valakinek hasonló tapasztalata?

(#9) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hyhy nekem is ez a példány van csak egy picivel "nagyobb" 160 as vinyo 2,1 es proci alap 2 giga ram videokari ugyanaz nekem elég hangosnak tünik a gép :S:S
a venti fel le kapcsolgatja magát ritmusosan ahelyett hogy a fordulatot állitaná szépen fokozatosan a vinyo az átlagos vinyohang szépen kijön a noti házábol eléggé zavarja a fülemet:\ azért jokis gép ha valaki tud egykét dolgot rola hogy lehet a ventit lejjeb halkitani azt megköszönném:) ja azért finnyázok a zajra mert az asztali gépemnek nincs hangja két éve vizhütés miatt és most ez zavar:S:S
speedfan megfordult a fejemben de nem akarok szorakozni a géppel
köszi ha valaki tud valamit javasolni

üdv

Mad W. Highflyer

(#10) sto1911


sto1911
veterán

7 honap utan mar csak 2 oras az akkuja? Nekem mondjuk nincs notim, csak a ceges, de emiatt nem is lesz...

(#11) rawe válasza #51736960 (#8) üzenetére


rawe
tag

Ezt a parkoló állás muszály ezt használják mert mégis csak notihdd!
azért iylen nagy mert noti hdd-k nél hirtelen rántja ki a kart a biztonsági zonába és nincs ami csillapitcsa nem kell agodj habárt télleg idegesitő néha..

(#12) rawe válasza M.W.H (#9) üzenetére


rawe
tag

core 2 duo megoldja a gondot:)

(#13) moto-merci


moto-merci
újonc

Sziasztok emberek!
Szükségem lenne segtségre, úgy látom itt mindenki nagyon nagyon ért ezekhez a műszaki halukhoz. Na már most, nekem van egy acer aspire 5325-ösöm és újra teleptettem rajta a windows (xp) -t. Majdnem mindent sikerült visszaálltani olyanra, amilyen volt, csak a helyi hálózat (amin a netem is megy) nem akar működni, se megjelenni, se semmi egyebet csinálni. Van ötletetek mit kéne tegyek?
Legalább 18 féle drivert próbáltam felrakni.... :S Semmi hatás... ha új kapcsolatot akarok készteni, olyan üzit kapok, hogy létezik, csak nyilván nem jól működik. Segítsetek kérlek!!

(#14) mateo


mateo
csendes tag

Sziasztok,

Én is vettem egy ilyen vasat ( off: TUskó áruházban nettó 82ért!!!!), de sajnos meg vagyok lőve a hangkártya installal xp alatt. (integrált realtek alc268, valami hdaudio nevű cucc).
próbák: MS UAA bus illesztő telepítése SP3-al, Legfrissebb 2.12 Realtek HD-audio csomag telepítése, majd ezek különböző sorrendű le és felrakása. Egy alkalommal lett hang, de túlvezértelt volt, recsegett-ropogott ( leszedtem, nem sikerült újratenni). Most bármit csinálok csak az audio input települ fel, a hangeszköz nem , a realtek tray illetve látszólag minden rendben felmegy, nincs hibás eszköz.

Eddig 3 nap ment rá. Nem akarok Vistát.

PLs help,

(#15) boszorkány


boszorkány
csendes tag

Hali, segítsetek légyszives, lányomnak vettünk egy Acer Aspire 5315 notit amire rátettem az XP-sp2, nem tudom az energiagazdálkodásnál a hibernálást engedni mert a pipa bejelölése és alkalmaz után az mondja:
A folyamat nem fér hozzá egy fájhoz, azt egy másik program használja!
Mit lehet tenni, köszi a segítséget
üdv boszi

(#16) Blue@X válasza mateo (#14) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nekem nem kellett SP3 alatt a UAA Bus-t telepíteni(SP2 alatt igen), anélkül felment a Realtek driverje. A hang tökéletesen működik, semmi bajom vele. Próbálj meg egy régebbi Realtek-es driver-t, ami XP-s.

(#17) Blue@X válasza boszorkány (#15) üzenetére


Blue@X
senior tag

A C:\ meghajtódon van elég hely? (Memória mérete)
Mert ha nincs, akkor azért nem engedi a hibernálást. A chipset driver fennvan?

(#18) boszorkány válasza Blue@X (#17) üzenetére


boszorkány
csendes tag

Hali, köszi válaszod!
Ram 1db 512+1024 Mb, vinyó a 80Gb-os gyári, 68Gb szabad
A chipset drivert felraktam de később jutott eszembe hogy amikor a hang, wifi, ethernet ... raktam fel akkor kimaradt, telepítettem több progit és csak később a chipsetet
Minden műxik rendesen, de ez a hibernálás sehogy sem sikerül
Segítsetek már a bajomon ha tudtok, köszi szépen, üdv boszi

(#19) boszorkány


boszorkány
csendes tag

Hali, a rendszer újratelepítésével tudtam csak megoldani a hibernálási bajokat
Más, azt vettem észre hogy a hibernálásból visszatérve vagy a készenléti módból a ventillátor nem akar bekapcsolni így a proci túlmelegszik és leáll a gép.
Tursz rá valami megoldást vagy garanciában kellene intézni valamit?
köszi üdv boszi

(#20) Skynet258 válasza boszorkány (#19) üzenetére


Skynet258
veterán

A BIOS-t kell a legfrissebbre cserélni, sok Acer notinál előjött ez a probléma. A friss bios megoldja, tuti info, mert én is így jártam ;)

https://geekpulse.hu

(#21) boszorkány válasza Skynet258 (#20) üzenetére


boszorkány
csendes tag

Hali, köszi válaszod, melyik verziót érdemes rátenni? még soha nem csináltam ilyet, de nem is fogok egyedül mert nem akarom el...ni a gépet, a rendszert újra kell rakni a bios frissítése ztán? nem tudom az acer gariba megcsinálja-e?
köszi üdv boszi

(#22) Blue@X válasza boszorkány (#21) üzenetére


Blue@X
senior tag

Innen letöltöd a legfrissebb BIOS-t (1.43, a Vistanal van, XP vagy Win7 esetén is ezt kell használni), majd kicsomagolod a letöltött zip fájlban lévő ICL50143_winflash.zip-et, majd kicsomagolod az ICL50143A.exe fájlt, és indítod. Egyszerű a felülírás: rákérdez, majd újraindítás, és kész is. A Windows-t nem kell újrarakni, csak az upgradelés közben ne fusson más program.

[ Szerkesztve ]

(#23) boszorkány válasza Blue@X (#22) üzenetére


boszorkány
csendes tag

Köszönöm segítő válaszod, de ennél sájbarágósabban kell nekem az infó, keresgetek, böngészgetek, de lehet még akkor is elviszem olyanhoz aki már csinált több ilyet, nehogy a rendszer összeomoljon
üdv boszi

(#24) Blue@X válasza boszorkány (#23) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ok, akkor legyen szájbarágós :DDD

Acer Aspire 5315 esetén:

1. lépés: Ellátogatsz ide, letöltöd fájlt: [link]
2. lépés: Kicsomagolod a letöltött fájlt: v1.43.zip
3. lépés: Kapsz egy v1.43 mappát. Abban van egy ICL50143_winflash.zip tömörített fájl. Ezt kicsomagolod
4. lépés: Ha kicsomagoltad, akkor kapsz egy ICL50143A.exe fájlt. Zárjál be minden futó programot (pl.:Total Commander, webböngésző, torrent)
6. lépés: Nyisd meg a ICL50143A.exe fájlt. A program ezt írja: Are you sure you want to flash BIOS?. Erre nyomj egy OK gombot.
A flashelés megkezdődik, ha végzet újraindul (ha nem indul újra, indítsd te újra a gépet).
Jó szórakozást!

(#25) habibii


habibii
újonc

hello!segítséget szeretnék én is kérni,vásároltunk egy ilyen notebookot..de a töltője elromlott.szakadás vagy valami belső gigszer lehet.bármilyen adapterrel kompatibilis? vagy csak a márkajelzettel? köszi

(#26) Blue@X válasza habibii (#25) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy,
én úgy tudom hogy az utángyártottal is elmegy. De kérdezd meg itt: [link]

(#27) KyleXY


KyleXY
újonc

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni remélem tud valaki :) most raktak újra a laptopom de a driver cd-t nem találom sehol de neten összekeresgéltem a megfelelő vga és audio drivereket de az internet továbbra sem működik nem kapcsolodik a PPPoPE adsl kapcsolatra porton valaki help hogy milyen driverek kellenek hogy működjön a net rajta ? Win Xp Prof Sp3 van a laptopon.

(#28) Blue@X válasza KyleXY (#27) üzenetére


Blue@X
senior tag

Kell a beépített modemnek a driverjei is, illetve a hálózati eszközök driverje is. De nézd meg eszközkezelőben melyik eszközhöz nincs feltelepítve driver.

(#29) Meli8577


Meli8577
újonc

Halihó Mindenkinek!
2007 decemberben kaptam egy Aspire 5315-ös notit. Kb 1 hónapja elkezdett zörögni a processzornál. Azt mondták, hogy a hűtőventillátor döglődik. :O most kifújták belőle a port, de még kicsit így is zörög. (hozzá teszem az eddigihez képest sokkal szebb hangja van)
Azt mondták, h használjam nyugodtan, mert nem lesz baja, mert ha esetleg meghal a ventillátor, akkor sem sérül a processzor, mert előbb kikapcsol a gép!
Azért szeretnék egy kis megerősítést ezzel kapcsolatban!!
Ha járt már valaki hasonlóan írjon!!
Jól tudom, hogy 1 év garanciát adnak csak rá?! :F

esetleg ha valaki tudja kb mennyit kóstál, ha tényleg szervizelésre kerülne a sor, akkor kérem írjon!!

Köszi a válaszokat előre is!!!
Üdv: Meli

(#30) Blue@X válasza Meli8577 (#29) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy,
Ha tönkremegy a venti, akkor tényleg túlmelegedés ellen védve van a CPU, mert lekapcsol a gép.
Garancia idő alatt a javítás ingyenes, utána a munka és az anyagdíjat neked kell állni (ami notebooknál akár lehet elég szép összeg is).

(#31) Meli8577 válasza Blue@X (#30) üzenetére


Meli8577
újonc

Hát köszönöm az infót!
Nem mondom, hogy totál megnyugodtam, de talán még bírja azért kicsit...
Azért azt felháborítónak tartom, hogy 120 000 Ft-ot kiadtunk és csak 1 év garanciát képesek vállalni!!!! Nevetséges!!
Mégegyszer köszi.

Esetleg, még egy kérdés. Ha szeretném bővíteni a memóroáját még egy gigával, akkor milyet lenne érdemes venni bele? És kb mennyi pénz?
Ebben a válságos időben fontos kérdés!! :)

(#32) Blue@X válasza Meli8577 (#31) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy, ha 1 modul van csak benne, akkor lehetőség van bővíteni mégegy modullal.
1GB Corsair 667Mhz-s 3100Ft, 2GB Corsair 667Mhz-s 5900 Ft. Szerintem érdemesebb beruházni egy 2gb-osra, így 3gb-al bőven elég lesz mindenre, még Vista mellett is.

(#33) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

Win7 driverek vannak már esetleg amike ehhez lettek fejlesztve vagy teljesen tökéletes amiket ő telepít?
Vagy ő is a gyártó oldalról frissít ha jól tudom ugye?

(#34) Blue@X válasza MEKK (#33) üzenetére


Blue@X
senior tag

A Windows Update-n elhelyezett drivereket a gyártók frissítik (és a letöltött driverek mind Windows 7 kompatibilisek), így mindig a legfrissebbet tölti le neked a Windows Update-ről.

(#35) Fricó válasza Blue@X (#34) üzenetére


Fricó
aktív tag

az optikai meghajtó ata vagy sata??

(#36) MEKK válasza Fricó (#35) üzenetére


MEKK
aktív tag

ata

(#37) MEKK


MEKK
aktív tag

Aksi terén lenne kérdésem. Tönkrement az aksim hálózat nélkül kb 15perc és vége.
Milyet érdemes venni?
Asszem 4400mAh-as van benne amit nem tudok hogy hány cellás.
Találtam 8cellás 4800mAh-as aksit az vajon sokkal jobban bírja?
Everest szerint: Akkumulátor elhasználódás mértéke 23 %

(#38) travesz


travesz
csendes tag

Hali ! Megprobáltam nem lett jó valamit elszurtam ,nem indul a machina SEGÍTS!!!!!!!! A biosban már az V 1.43 irja de nem indul !!ááááááááááááááááá

[ Szerkesztve ]

(#39) travesz válasza Blue@X (#24) üzenetére


travesz
csendes tag

hALI MEGPROBÁLTAM ELSZURTAM ÉS MOST NEM MÜKSZIK A GÉP NEM INDUL A WINDOWS! SEGÍTS!!!!!

(#40) Blue@X válasza travesz (#39) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha a gép elindul, és csak a Windows nem megy, akkor talán egy újratelepítés megoldja a gondodat. Ha viszont a gép se indul, akkor ajánlom az Acer notebook topicot

(#41) travesz válasza Blue@X (#40) üzenetére


travesz
csendes tag

Bocsi,hogy bénázok de amikor átálitottam és ugye magátol ujra indult volna az enyém simán kikapcsolt és nem indolt ujra ! megprobálom ujra telepiteni! Köszi

(#42) mackósajt23


mackósajt23
csendes tag

Helló valaki tudna segíteni hogy tudom átállítani a videó kártyát 64Mb-ról. Vagy lehet-e egyáltalán.
-Mobil Intel Graphics 4500M van benne. azt nem tudom hogy hány MB-os.

Acer Aspire 5735Z gépem van.

A Bios-ban nem sikerült, ott 64MB ot, ír, a gépen pedig nem tudom hogy hol lehet megnézni. Windows 7 Ult. van rajta :R

(#43) mackósajt23


mackósajt23
csendes tag

Illetve hol lehet megnézni hogy az aksi hány 100%-os?

(#44) Blue@X válasza mackósajt23 (#42) üzenetére


Blue@X
senior tag

A VGA memóriafoglalását a központi RAM-ból annak a driverje végzi, így azt nem kell állítani.
Az akkumulátor pillanatnyi töltöttségi szintjéről a Windows pontos információt mutat az értesítési területen.

(#45) mackósajt23 válasza Blue@X (#44) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Értem köszi,és 64-ról nem is tudom állítani?

Illetve az aksi állapotát. mivel feltölti 5 perc alatt, és le is merül ennyi idő alatt. rossz az aksi?

(#46) mackósajt23 válasza Blue@X (#44) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Abban tudnál segíteni hogy Windows 7 helyett ,Xp-t akarok felrakni, de a bios-ban, nem tudom átállítani hogy a Cd/Dvd meghajtóról töltsön be.

(#47) Blue@X válasza mackósajt23 (#46) üzenetére


Blue@X
senior tag

Mondom, az átállítást a driver kezeli.
Ha 5 perc alatt feltölti, attól még nem biztos hogy az aksi rossz, lehet hogy csak a töltésért felelős elektronika hibásodott meg. Szakszervízben ezt kivizsgálják neked.
A BIOS-ban kell átállítani a bootális sorrendet, máshonnan nem nagyon tudod ezt variálni. Talán próbáld meg pendrive-ról telepíteni az xp-t.

(#48) mackósajt23 válasza Blue@X (#47) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Okés köszi :R

Abban esetleg tudnál segíteni hogy miért van az (főleg játék közben) hogy gondol egyet és leáll a gép? hálózatról van használva.

(#49) mackósajt23 válasza mackósajt23 (#48) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Az feltűnt hogy a gép nagyon melegszik 64C-75C fok között ingadozik, Ez miért lehet?

(#50) travesz válasza mackósajt23 (#49) üzenetére


travesz
csendes tag

Hello ! Azért melegszik mert tele van porral nincs elégséges hűtés ! Ki kell takarítani!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.