Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Csak matek ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) blokad válasza total90 (#1) üzenetére


blokad
senior tag

hát ez az..

(#3) greenity válasza blokad (#2) üzenetére


greenity
aktív tag

egyszer majd hasznát veszed, a tételeknek :) a bizonyítás meg, max az észjárásodon javít, bár én mindig szerettem őket.
Kitartás :) ;)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) blokad válasza greenity (#3) üzenetére


blokad
senior tag

Már csak ez az egy uv választ el a nyártól, ez a félév ilyen szempontból jól sikerült.

Köszönöm :R

(#5) föccer válasza greenity (#3) üzenetére


föccer
nagyúr

Még sosem kellett harmadrendű, háromismeretlenes parciális differenciál egyenlet rendszert megoldanom, sem végtelen dimenziójú teret végtelen +1 dimenziójúba konvertálni a való életben. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6) FehérHolló válasza föccer (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mert a való életben a megszámlálhatóan végtelent kell megszámlálhatatlan végtelenbe alakítani és vissza. (ezt most komolyan.)
Szóval ez van. :P

Ügyeletes régész vagy.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7) DeFranco válasza FehérHolló (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

erről a megszámlálhatóan végtelen történetről van egy édes sztorim, amikor ezzel meg a nemtudommilyen valszám tétellel bizonyítottam, hogy egy ZH kimenetele a felkészüléstől függetlenül 50-50%-ban esélyes arra, hogy sikeres, illetve hogy nem

az akkori valszám gurunk nem igazán tudott belekötni :D

(#8) FehérHolló válasza DeFranco (#7) üzenetére


FehérHolló
veterán

nálunk a felkészültségtől függetlenül ez 90-10 volt a sikertelenség javára. de a bizonyításod meghallgatnám/elolvasnám.

u.i.: 95%-os diffegyenlet és komplex analízis vizsgát írtam, azt szóbelizhettem a kettesért, amit hibátlanul átvészelve meg is adták az említett jegyet.

u.i.2: mesteren nekem lett a harmadik legjobb a felsőbb matek vizsgám a 350 fős évfolyamon, 1 ponttal maradtam le a hármasról. :D

szerk: minek írom át ötször?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9) blokad válasza FehérHolló (#8) üzenetére


blokad
senior tag

Egyáltalán miért teszed offba? Jöhet nyugodtan, témába vág, egyébként most sikerült sajnos, szóval a nyaram análisan telt, a lényeg, hogy most sikerült.

(#10) DeFranco válasza FehérHolló (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

messze nem emlékszem már rá... 10 éve volt

valahonnan onnan jött az alapötlet, hogy van valami olyan tétel, hogy ha a kimenetelek száma (?) végtelen, akkor az esemény valószínűségi eloszlása binomiális lesz... azt hiszem... és innen vezettem le, hogy ezért meg azért meg amazért ez pont úgy jön ki, hogy 50-50%, mint a viccben... de tényleg rég volt már

(#11) Huma válasza DeFranco (#10) üzenetére


Huma
addikt

Poénnak jó de biztos hogy hiba volt a számításodban mert egyébként nem jöhetett ki 50%.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) DeFranco válasza Huma (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugye nem haragszol meg, ha ebben az esetben nem tartom a véleményedet relevánsnak?

(egyébként nyilván volt benne hiba, különben már elnyertem volna a matematikai nobel-díjat, és még véletlenül sem a makao nevű kártyajátékon)

(#13) Huma válasza DeFranco (#12) üzenetére


Huma
addikt

Szóval nem tartod relevánsnak a véleményemet, de mégis igazat adsz nekem? :)

Csak azért szóltam, hogy az 50% fals eredmény mert eléggé úgy állítottad be mintha egy hibátlan számolás eredménye lenne. Egy jó matekos tudja, hogy ez nem igaz, de egyeseket megtéveszthet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) DeFranco válasza Huma (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen szinten tanultad a matematikát?

nem tartom relevánsnak, mert tudtommal nem tanultál valószínűségszámítást, de ettől függetlenül igazad van (nyilván ehhez akár józan paraszti ész is elég), ez viszont visszafelé nem igaz.

(#15) Huma válasza DeFranco (#14) üzenetére


Huma
addikt

"tudtommal nem tanultál valószínűségszámítást"

Ilyen jól ismersz? :Y

Amúgy nagyon mellélőttél mert pont valószínűségszámításból vizsgáztam matekból az egyetemen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) DeFranco válasza Huma (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az hogy jön össze, hogy egyetemet végeztél (vagy legalább is jártál oda) és most építőipari munkásként dolgozol (utolsó információm szerint)

(#17) Huma válasza DeFranco (#16) üzenetére


Huma
addikt

Nem végeztem el az egyetemet, de ha elvégeztem volna sem mentem volna vele sokra. Akiket ismerek és a szakmájukban dolgoznak sem nagyon keresnek többet nálam. Agrármérnöknek tanultam amúgy. Ötéves képzésben.

szerk: Van három másik iskolám amit el is elvégeztem, mégsem szagoltam még soha a közelükbe. Kertész, PLC programozó, parképítő technikus.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) DeFranco válasza Huma (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez esetben relevánsnak tartom a véleményedet :)

melyik egyetemet koptattad és mennyi ideig jártál oda?

(#19) Huma válasza DeFranco (#18) üzenetére


Huma
addikt

Keszthelyre jártam a Georgikonra. 6 évig voltam deák, de az órára járás és a tanulás sosem volt az erősségem. Ebben valószínűleg az is közrejátszott, hogy nem nagyon érdekelt az amit tanítottak.

szerk: A programozás pl jobban érdekelt. Az tényleg olyan dolog volt ami lekötött.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.