Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a bemutató! :)

Az animGIF-et töltsd fel az ImgUr.com-ra, és onnan rakd be (direct link).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Erősen agyalok rajta. :K
Jó kis cikk.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3) Heyman


Heyman
aktív tag

Épp most néztem rá Banggood-on, 7800 Ft az a verzió amihez már adnak bluetooth távirányítót is.

Amúgy fullHD-n mennyire pixeles a kép? Galaxy VR-re is több helyen írták, hogy kevés az S6 felbontása is. Ez az egyetlen félelmem. Lehet berendelek egy Cardboardot, ott csak 500 Ft-ot bukok :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Segal válasza Heyman (#3) üzenetére


Segal
veterán

Eléggé pixeles.
Én is berendeltem anno a cardboardot ami roppant jó móka egy darabig de azért ilyen 8-9 ezreket tutira nem áldoznék rá.
Aztán kipróbáltam az Oculus Rift DK2-es verzióját is (ezt nem vettem) de az is pixeles. Annyit megér hogy 1-2 ezerért kipróbáld de annyit számomra egyelőre nem hogy 100k körül megvedd.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én most vettem hasonlót 8 euróért a Kruidvat - ban.
Nekem nagyon tetszik, bár azon van gomb is.
Egy jó tanács :Ha nincs rajta gomb, akkor használható helyette egy egyszerű hűtőmágnes is.

(#6) repvez válasza Heyman (#3) üzenetére


repvez
addikt

Nekem van cardboardom és én is gondolkodok egy normálisabb szemcsin, amin lehet mindegyik lencsét külön állitani a fokusztávolságot meg a szemtávolságot.

Elég sok progit kipróbáltam,de eyenlöre ezek az olcsó szemcsik a mozi nézésre lehetnek jók.
Egy OTG képes pendriveról 3d filmet lejátszva nem nagyon lehet észrevenni a pixelekek FHD felbontáson viszont akkora képet látsz mint a valós moziba és 3d ben.

Némely applikációval ha streamelni tudod a PC képét akkor a PC-s játékokat is tudod igy játszani.
TrinusVR app például ilyen. Elég jó gép kell azért hozzá,hogy ne szaggasson.

A másik a 3d filmeknél nem mindegy ,hogy milyen projectioval dolgozik ,dome, full dome ,cilinder stb..
ez főleg a 180 és 360 fokos videoknál nem mindegy,mert ha nem találod meg ezt a beállitást akor torzs lesz a kép vagy nem jön ki a 3d hatás.

Ehhez a videokhoz egy jó appot még keresnék,mert a legtöbb vagy nem játsza le vagy csak akadva a FHD felbontású 180 fokos videokat.

Huawei P7en próbáltam

(#7) Heyman válasza Segal (#4) üzenetére


Heyman
aktív tag

Lehet beugrok ma MM-ba hátha ki lehet próbálni a Gear VR-t ha már az S7-et azzal reklámozzák.

repvez: leginkább a videók/filmek/google earth mozgatja a fantáziám, játszani nem nagyon játszok

[ Szerkesztve ]

(#8) meridarider


meridarider
tag

Én o+1 el próbáltam egy hasonló szemüveget rendeltem gearbestről kb 10 euró ért. Nálam nem jelentkezett a késleltetés amit említett a cikkíró. Lehet hogy kevés volt neki a vas. De minimum egy cardboardot ki kell próbálni, király cucc.

God hates us all.

(#9) ncc1701


ncc1701
veterán

Hm. Csak én vagyok itt olyan öreg/phasz, h egy 10-es skálán minusz 3-ra érdekel ez az egész VR izé? :)

(#10) Segal válasza Heyman (#7) üzenetére


Segal
veterán

Samsunghoz ugorjál be.
A pólusba egymillió százalék hogy ki lehet náluk próbálni de szerintem a többi plázába is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) icemad válasza ncc1701 (#9) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltad már? Mert nem egy rossz dolog. Főleg PC-s játékokat játszani vele. Én a sniper elite hez használom. Az outlast-ot még nem volt merszem kipróbálni. De egy minecrafthoz is jó lehet. Teljesen más élmény.

(#12) Speeedfire válasza icemad (#11) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

PC-s játékot miként játszol vele? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13) Cifu válasza Speeedfire (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Olvastad mire válaszol? ncc1701 nem kifejezetten erre a szemüvegre írt, hanem az egész VR-mizériára. Icemad pedig erre válaszolt, nyilván ő meg Oculus Rift-re gondolt.

Szerk.: Ha az én hsz.-emet belekötésnek véled, akkor az icemad hsz.-re adott válaszod nem minősül belekötésnek? :U

Szerk.2..: Oh, akkor félreértettem Icemad válaszát...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Speeedfire válasza Cifu (#13) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

És te olvastad icemad hozzászólásait?
Nem hiszem el, hogy ebben a fórumban, mindenki beleköt a másikba.... :W

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) icemad válasza Speeedfire (#12) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Trinusvr. Kolléga ajánlotta is nemrég. Google playből tölthető. A demo verzió 15 perc használatot biztosít. Ez alatt szépen le lehet tesztelni. Én már teszteltem, és nagyon nagyon gondolkodom a full verzión. De csak azért mert 8 euró a szemüveg és 9 euró a program...

Szerk. Nem pont az ocolus riftre gondoltam, én csak simán a telefon kijelzőjét használom ocolus rift módra. És teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#16) repvez válasza icemad (#15) üzenetére


repvez
addikt

van a játéknak különVR hez beállitása?Mert én a legtöbb általam használt játékhoz nem tudtam ugy beállitani,hogy jó 3d képet adjon.

Az aspect ratiot és a felbontást nem mindegyik engedi ugy állitani,hogy a VR szemüvegen nazivban lehessen látni és igy ne okozzon még plussz torzulást , homályos képet ez is.

Wifin kötöttem eddig össze a trinuson keresztül,de a lencse torzulásokat és egyéb modositásokat nem nagyon tudtam beállitani, mert amikor már majdnem jó lett volna kkor ért a végére az állithatóság.

Főleg repszimet és FPS-t próbálnék ve,de lehet a gép is gyenge egy kicsit hozzá,hogy normális felbontáson menjen.

(#17) Router


Router
őstag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy hosszabb távon mennyire használ ez a szemnek/agynak. :F

www.reballing.hu/forum

(#18) icemad válasza repvez (#16) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos most még az én kezemet is köti a 15 perces korlát. Szóval nálam sem tökéletes. A sniper elite v3 ban van beállítás is hozzá.

(#19) repvez válasza icemad (#18) üzenetére


repvez
addikt

okosban is megvan a progi csak keresni kell ;]

(#20) icemad válasza repvez (#19) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván, meg van még ennek ezer módja is... De én már így öreg fejjel inkább maradok a hivatalos úton. Arról nem is beszélve, hogy jópár fejlesztő meg is érdemli a támogatást. Ha úgy nézzük pár sör árából megvan.

(#21) repvez


repvez
addikt

Persze ,csag a teszt idejére mig kiválasztja az ember a megfelelő appot ami tényleg haszáálható is.

egyébként valaki tudja,hogyan kell használni a tridef vagy [link]

ezt a progit,hogy a játékok megfeleö formában jelenjenek meg?

(#22) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Am ilyen jobb vr szemcsit honann lehet 7-8 ezerért szerezni? am meg szerintetek elbírná az én samsung galaxy a3-am?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#23) repvez válasza Hannibhál (#22) üzenetére


repvez
addikt

[link]

én ezt néztem ki ehhez addnak kontrollert is ,merg lehet a lencséket állitani és szemüvegben is lehet használni,és 5k körül van

(#24) Hannibhál válasza repvez (#23) üzenetére


Hannibhál
őstag

köszi, de vmi magyar nincs? nem azért csak kicsit tartok ettől a külföldről való rendeléstől:/

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#25) mrgergoke válasza Cifu (#1) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi a tippet! Hirtelen nem is értettem, hogy mire mondod, olyan rég írtam már a cikket. Mellesleg ez a korrektoroknak szólt, de úgy tűnik, nem olvasták el, mit adnak ki :U

https://rendeljkinait.hu/

(#26) repvez válasza Hannibhál (#24) üzenetére


repvez
addikt

de van ilyen kütyübazár és hasonlók,de ők is innen veszik csak neked 2xes áron adják amit láttam az 19k ért árulták itthon ,innen meg megveszed max 6k ért és nekem 17 nap volt a legtöbb idő nire kinából megjött egy csomag.regisztrált csomagként küldik igy látod hol jár a csomag és ha 60 napig nem jon meg automatikusan visszautalják a lóvét.

(#27) Hannibhál válasza repvez (#26) üzenetére


Hannibhál
őstag

tehát akkor nem bukhatom el a pénzem? s h tudok rendelni? s am szerinted egy a3 elég hozzá?(régebbi verzió)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#28) -Skylake- válasza Hannibhál (#27) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem kizart , hogy az eleg. Nekem Note4 van es meg annak tudataban is vannak fenntartasaim , hogy az Ocolus a Samuval karoltve gyart(ott) VR Headsetet kimondottan ehez a keszulekhez.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) dlaj válasza Speeedfire (#14) üzenetére


dlaj
őstag

Szerénység és alázat.
Sajnos egyes emberek itt a PH-n olyan szinten el vannak szállva maguktól hogy ihaj.

Nagyon ráérnek, és hsz írási kényszerben vannak. Ha nem tudnak érdemben hozzászólni, inkább kötözködnek, és nagyon gyakran megkérdőjelezik és lefikázzák mások vásárlási döntéseit. (ennyi pénzért nem ezt vettem volna, stb)

Bocs mindenkitől a turbo off-ért.

(#30) repvez válasza Hannibhál (#27) üzenetére


repvez
addikt

az aliexpresses topicban biztos részletes válaszokat is kapsz,de ott 60 napig védve vagy,mert nem az eladó kapja a pénzt hanem egy köztes helyre vonják le a pénzt igy amig te nem jelzed hogy megkaptad a csomagot és minden jó vele addig nem utalják az eladónak,igy ő is érdekelt abban ,hogy megkapd,mert addig nincs pénz neki sem.

Az A3as méhha teljesitménybe el is viszi a filmeket nagyon alacsony a felbontása ahhoz,hogy értékelhető legyen,FHD kijelző alatt nincs értelme

[ Szerkesztve ]

(#31) Heyman válasza Segal (#10) üzenetére


Heyman
aktív tag

Fehérvári vagyok, itt csak a MM volt opció. Sajna nem volt kitéve, amit mondjuk részben meg is tudok érteni, de azért kár, mert az S7-et meg már lehet nyomogatni.

(#32) szabooo


szabooo
csendes tag

:)

(#33) CoRt3z


CoRt3z
tag

Én Miskolcon a Telekomnál (a fő úton) láttam kitéve próbára, ha valakit érdekel.

(#34) Jeanne d'Arc válasza Router (#17) üzenetére

Én is ezen gondolkodtam a napokban, ha nem viszem túlzásba, akkor szerintem nem lehet gond.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#35) User64476


User64476
őstag

Engem az érdekelne, hogy filmezni lehet-e vele normálisan. Állati jó lenne, ha csak feldobnám, és mozivászon méretű képem lenne miközben a fülessel tök csendben tudok lenni az ágyban fekve :D

(#36) Speeedfire válasza icemad (#15) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi. :R
Lehet kipróbálom majd. :K


dlaj: Sajnos egyre gyakoribb, pedig már évek óta panaszkodnak páran, hogy süllyed a színvonal. :(
Néha engem is úgy kezelnek, mintha friss fórumos lennék, holott itt vagyok már több, mint 10 éve...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#37) repvez válasza User64476 (#35) üzenetére


repvez
addikt

filmezni a legjobb vele,ott nem kell nagy teljesitmény a telefonhoz ,csak a FHD felbontás meglegyen mind a kijelzőnél mind a videonál.
Vannak olyan szoftverek aminél nem csak a filmet magát látod hanem egy virtuális mozitermet is és ahogy mozgatod a fejed ugy körbe tudsz nézni a moziteremben mint a valóságban,nem csak simán elég vetiti a filmet mindegy merre nézel.
A cmoar virtual cinema eddig a legjobb amit használtam,sok állithatás van benne 2d és 3d filmeket is lejátszik meg a 180,360 fokos videokat is

(#38) davidsone


davidsone
addikt

-

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39) FingR86 válasza Heyman (#3) üzenetére


FingR86
őstag

én is ezzel szemezek, de ahogy látom még egyelőre Pre-Order státuszban van: March 21 2016

[link]

még 3 db elérhető ezen az áron.

[ Szerkesztve ]

(#40) foka


foka
aktív tag

Rendeltem egy 3D VR Box 2-t BT távirányítóval együtt, egy kicsit ökörködni, de a fő cél, hogy a drónommal szemüveges FPV-zek, ne a távirányítóra szerelt telefont/tabletet kelljen nézegetni. Kíváncs vagyok arra hogy lesz alkalmas, mennyire lesz kivitelezhető. Telefonom Umi Iron remélem elég lesz hozzá.
Ha nem válik be akkor marad a Eachine VR-007

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#41) Heyman válasza FingR86 (#39) üzenetére


Heyman
aktív tag

Egyenlőre rendeltem ebay-ről egy Cardboard koppintást 540Ft-ért, meglátom az milyen lesz, mennyi ideig köt le. Ha bejön akkor jöhet valami drágább cucc, ha nem akkor se fogom a fejem, hogy megint mennyi pénzt elb@sztam értelmetlen dologra. :D

(#42) User64476 válasza repvez (#37) üzenetére


User64476
őstag

Köszi szépen, akkor lehet, hogy benevezek egyre. Ez a része tényleg érdekes lehetne.

(#43) repvez válasza foka (#40) üzenetére


repvez
addikt

Ha megjön a vr box 2 arról egy kis vélemény tapasztalat leirás jól jönne.Mennyire jól állitható meg ilyenek

(#44) Németh Péter válasza icemad (#15) üzenetére

Hogy lehet Sniper Elite 3-at mobil kijelzőn játszani VR headsettel? Ez érdekelne!

(#45) schawo válasza mrgergoke (#25) üzenetére


schawo
titán

Amióta a cikk megíródott, mennyit használtad a szemüveget?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) mrgergoke válasza schawo (#45) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Igazság szerint nem sokat. Várom az új telefonomat, meg azt, hogy kikerüljenek igazán igényes applikációk. Ezen felül a fő ok az, hogy a Blitzwolftól még nem tudok eredeti BT-s távirányítót venni, mással pedig nem kényelmes az irányítás. Nemsokára elérhető lesz, nekem azt mondták. Amint jön BT-s távirányító, megint nekiugrok a dolgoknak. Meg remélem, hogy addigra az új telefonom is itt lesz :)

https://rendeljkinait.hu/

(#47) yogee válasza mrgergoke (#46) üzenetére


yogee
tag

Sziasztok!
Bár nem a cikkhez kapcsolódik, de ugye elég sok telóban nincs HW-es gyro, emiatt a head tracking nem működik velük. Nem találtam eddig adatbázist ami a telók cardboard-os tapasztalatait tartalmazná.
Valaki találkozott ilyesmi táblázattal?
Üdv:
G.

(#48) yogee válasza mrgergoke (#46) üzenetére


yogee
tag

Mi lesz a következő telód?

(#49) mrgergoke válasza yogee (#48) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Először kipróbálok egy Thl T7-et az érdekesség kedvéért, de a fő célpont egy Elephone P9000 lesz (a combosabbik verzió) :)
A Facebook oldalon írtam is posztot róla, meg van hozzá 50 dolcsis kupon Tomtop-éknál, ha érdekel. A teszt sajnos még nem annyira mostanában lesz, mert még nincs náluk raktáron a telefon :(

https://rendeljkinait.hu/

(#50) sfbukfenc válasza mrgergoke (#46) üzenetére


sfbukfenc
tag

Igaz, hogy nem Blitzwolf van ráírva, de a képek alapján ugyanaz, és van hozzá bt távirányító.

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.