Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Nem vagyok jártas a témában, csak nehezen hiszem, hogy 3DS Max, CAD, DTP programok vagy más nagy teljesítményt igénylő tudományos számításokat ARM-en futtassanak a következő 3 évben, termelésben.
Office és bőngésző biztos ARM-re fog menni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Blindmouse válasza Dluinet (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Eléggé réteg igény amit leírtál. Van olyan, hogy Zynq-7000 , 2x800Mhz A9 ARM mag, mellette meg egy FPGA, nem annyira visszavágott, mint amit az intel csinált az atom mellé. Egy FPGA meg ezt tudja:
http://prohardver.hu/hir/jelszotoresben_bajnokok_fpga_elcomsoft.html
Core i7: 4000
Virtex 6 1700000
Szóval aki nagyon ráér, majd x86-on számol. A többi csak programozás kérdése. Megjegyezném, hogy az ARM-FPGA páros nemrég kezdett még csak neki, lehet kell 1-2 év mire megtanulnak programot írni rá.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szívesen válaszolok bárkinek a kérdésére, sőt, eszmecserélni is lehet velem a dologról.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) lapa


lapa
veterán

"mégegyszer megismétlem, hogy mindenki megértse: az itáneumot még 25 évig nyomni fogjuk előre, mert az a legeslegjobb. emellett figyelmükbe ajánlanám a legeslegjobb atom procikat is, amik további 50 évig uralni fogják a minden kevesetfogyasztós szegmenset. minden más halvaszületett. tapizós telefon? lol."

szóval kacsa az egész.

(#5) Иван


Иван
őstag

A skynet melyiken fog futni?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) Thrawn


Thrawn
félisten

"Apple sold in 2010 nearly four times more ARM- than x86-based systems."

Erre marha egyszerű a magyarázat, ahogyan a másik két statisztikai adatra is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) Ringman


Ringman
nagyúr

"Apple sold in 2010 nearly four times more ARM- than x86-based systems."

ebben gondolom az iphone is benne van. (ipod van még? az is benne van?)

kb fél év, és minden megoldható lesz a Windows 8-al.
azért kicsit kevesebb általánosítást, ha kérhetném :)

poszt címéről azt hittem, hogy a 32 bit -> 64 bitről lesz szó.

(#8) lapa válasza Blindmouse (#2) üzenetére


lapa
veterán

ez a core vs fpga összehasonlítás nem stimmel teljesen. az egyik egy böszme rack 1 helyett 48 processzorral és 240w fogyasztással, a másik meg egy gyufásdoboz gondolom 50w nagyságrendi tdp-vel.

persze értem, hogy még mindig nagyon nagy a különbség, csak el kell osztani mondjuk öttel, mint általában a marketingbullshitet.

(#9) Blindmouse válasza Ringman (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem valószínű, hanem biztos. Még az apple tv-t is hozzá kell venni az Arm-hez. De a tendencia teljesen nyilvánvaló. Érdekes lenne bevétel szempontjából is megvizsgálni, illetve hogy vajon mennyit költöttek ios és osx fejlesztésekre, szerintem meglepődnénk. De a napnál is világosabb, hogy a konzumer piacot az Arm letarolja, valószínű hogy a következő generációs konzolokban is az lesz.
Amit nem értek, hogy miért van ez ellen mindenki? Ez hasonló váltás lesz, mint régen az Ibm-pc ez is csak egy következő lépvcső.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Иван válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Иван
őstag

Nem értek nagyon a témához, de én sem értem mit kell túldimenzionálni a dolgot. Ha majd minden ARM-es lesz, veszek egy ARM-es PC-t és kész.

Most kit izgat, a prockó milyen szabványban működék. Fusson rajta a vörd, ekszel, króm meg a kántörsztrájk és kész. :F

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Ringman válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt kifogásoltam, hogy írtad: minden megoldható lesz az arm win8-cal. mert nyilván nem fog ez varázsütésre bekövetkezni.

személy szerint nekem szükségem lesz sokáig az x86-ra, munkából kifolyólag (mérnök). max ha kevesebb asztali gép megy el, akkor drágábban tudok alkatrészeket venni. :(

+ ha lesz cad és fem arm-re az valószínű még 1x meg kell venni, ami millió körüli tétel programonként.

(#12) Blindmouse válasza Ringman (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igen, ebben egyet tudok veled érteni, én is elég sok CAD/CAM szoftvert használok. Lehet mindenki emlékszik rá, hogy még pár éve is a könyvelőszoftverek egy része DOS alapú voltm és ahoz volt támagatás, és ismerek olyan könyvelőt, aki azért tartott P3-as gépet otthon, mert azon ment a könyvelés. Ugyanez simán itt is bekövetkezhet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) sztanozs


sztanozs
veterán

Igazából tényleg mi dolgozik a gépben, csak legyen gyors (nagy számítási teljesítményű) és takarékos (jó fogyasztá/teljesítmény aránú).
Kell neki még idő, de csak leváltja már valami az x86-ot.
Róma sem egy nap alatt épült (és utóbb az a birodalom is összedőlt).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) dabadab


dabadab
titán

a 8 bites mikrokontrollereket is milliardos szamban adnak el, de ebbol baromira nem kovetkezik, hogy a kovetkezo gepemben z80 lesz.
nextgen konzolban szinten nem lesz arm, mert gyengek.
szerverekben sem lesz, mert teljesitmeny/fogyasztas mutatoban az i7 vezet.
az, amit az x86 tortenelmerol irtal meg szintiszta bullshit, egy i7-nek gyakorlatilag semmi koze sincs a 4004-hez.

mondjuk az erdekelne, hogy hol lattal i7 vagy bulldozer mikrokodot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) lapa válasza dabadab (#14) üzenetére


lapa
veterán

azért megnézel egy okostelót vagy akárcsak raspi-t életszerű a dolog pár év távlatában. már csiszolják ezeket a dokkos noti-telefon-htpc megoldásokat, a képernyő meg billzet meg ma még van, holnap már nincs.

(#16) Blindmouse válasza dabadab (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Még mindig képes az i7-is védett módban 8086 kompatibilis módban futtatni bármilyen kódot. Toldozgatás.
Nem gondoltam volna hogy pont a teljesítmény/fogyasztást hozza fel valaki. Remélem vsak viccnek szántad a dolgot, ha nem, akkor keress utánna a dolognak, hogy hogy érnek el 1 wattból atom szintű teljesítményt már most.
Tudod mit, nem láttam i7 mikrokódot, de láttam merre fele megy a dolog. Több, egyre specifikussabb utasítás a nagyobb sebességért, akkor is már ha 128 bit egy utasítás. Arm nek viszont már láttam asm-jét közelebbról, az pofonegyszerü, olyan dolgokkal amiről az x86 álmodni sem mer. Pl pipeline hossz, interruptok kezelése, hadd ne menjek bele. Ez már egy risc vs cisc vita lenne, amiben elég ritkán nyer a cisc.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) dabadab válasza Blindmouse (#16) üzenetére


dabadab
titán

risc vs cisc? ne mar, a mai x86-ok nem ciscek, az armok meg nem riscek a szo klasszikus ertelmebeb
a 8086 kompatibilitas meg gyakorlatilag nulla koltseggel jar
a phoronixnal meg volt arm cluster vs ivy bridge teszt, erdemes megnezni
www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=phoronix_effimass_cluster&num=1

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) Blindmouse válasza dabadab (#17) üzenetére


Blindmouse
senior tag

"The ARM cluster slaughtered the Atom 330 again in power efficiency"
"This Atom SoC was more efficient than the Atom 330, but still far behind the PandaBoard ES setups at 1.6~1.78 Mop/s per Watt."
"The E-350 averaged 0.52 Mop/s where as the cluster and single PandaBoard ES configurations were three times more efficient per Watt."
"However, the ARM cluster still won when it came to energy efficiency for this solver: 30.79 vs. 19.15 Mop/s."
"The Ivy Bridge system was even with an SSD and other attached components requiring additional power than the ARM setup."
Az omap 2 magos, és csak 10/100 volt raja, illetve a development board sem túl jó választás a célra amit csináltak, mert túl sok a felesleges hardware rajta.

Remélem nem kell fordítani, elég az, hogy magadnak mondtál ellent.
De álljon itt egy korrektebb összehasonlítás. A Ph talán nem közöl le kacsát, nemde?
[link]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) dabadab válasza Blindmouse (#18) üzenetére


dabadab
titán

az i7 teljesitmeny/watt adatarol beszeltem, erre pont ezt felejtetted el idezni (nahat, nahat). megteszem helyetted:

"The average power consumption for the Ivy Bridge system was 107 Watts under this load, which worked out to 2.58 Mop/s per Watt. The Ivy Bridge system for this workload was even more efficient than the PandaBoard ES at 1.78 Mop/s per Watt."
(vagyis meg ugy is veri az i7 az armot, hogy a cluster vesztesege nem jatszik)

"The efficiency was at 85 Mop/s per Watt compared to the Effimaß cluster at 30.79 Mop/s per Watt."

es vegul:

"Besides winning on performance and efficiency, the Core i7 3770K system would cost less than the cost of a six PandaBoard ES cluster setup."

hoppa.

az meg hogy par specializalt alkalmazasra jobb az arm cluster, sokat nem jelent.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) Blindmouse válasza dabadab (#19) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igen, és amikor hozzászámolták az összes többi komponens fogyasztását, akkor írták, hogy egálban vannak... amit bemásoltam. Van kérdés?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) dabadab válasza Blindmouse (#20) üzenetére


dabadab
titán

Akkor viszont itt angol nyelvi problemarol van szo. Ott abban a mondatban valami lemaradtam (valoszinuleg egy "less"), mindenestre a dolog a szamokat nem erinti, foleg, hogy mindenhol a komplett rendszer fogyasztasat mertek, nem a processzoret.

Szoval tovabbra is az van, hogy momentan az Ivy Bridge az a processzor, ami a legkevesebb energiat igenyli egy muvelet elvegzesehez.

DRM is theft

(#22) Blindmouse válasza dabadab (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igen, egy darab Ivi Bridge kevesebbet fogyaszt, mint 12 darab rendkívül nem ideális fejlesztőboard összekötve 10/100 LAN-on, ha SD kártyával van etetve a 2 magos ARM. Mivel már 4 magos ARM-ok is vannak, SD kártya helyett PFLASH-t is lehet használni, arról nem beszélve, hogy az OMAP 45nm-es,nincs szükség a lapon lévő összes perifériára 12x és ez eléggé nem reprezenttív mérés, ne haragudj, de kiröhöglek, ha ez alapján azt mondod, hogy az Ivi bridge energiahatékonyabb. És moderáld ki nyugodtan, ha szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.