Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Itt nem a határ a lényeg, hanem mondjuk a magyar szolgáltató kártyáját használod portugáliában, akkor a portugál hálózat üzemeltetője hogy is jut ezért bevételhez?

(#3) Blindmouse válasza Lauda (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Tehát a megoldás az volt, hogy a normál percdíj akár százszorosát is kifizettették veled, ha egy határon átmentél. Vagy ott álltál GPS és email nélkül egy idegen országban, mert eurós díjakat húznak le az emberről 100KB adatért.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) Lauda válasza Blindmouse (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom hogy működik. Ha lenne egy telefontársaságod ingyen szolgáltatnál csak úgy? Lesz ebből kavarc még ezután is az tuti.

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Usaban pl ha feltöltős kártyád van a fogadott hívásért is számlálja a centeket.

(#6) Blindmouse válasza Lauda (#4) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Kb kerekítési hibánál kisebb a roaming miatti extra költségük a szolgáltatóknak. Ha ennél nagyobb, akkor az csak amiatt lehet, mert egymást szopatják a költségekkel. Egy telefonszolgáltatónak különben is legkisebb költsége maga a telefonálás. Nagy része a hálózat fenntartására, bérre, meg egyebekre megy el.
Egy bázisállomás valami 30 KWh-t használ naponta, nincsenek kopó alkatrészek, a bitek ingyen vannak.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) mbalint987 válasza Lauda (#2) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Sehogy, de nincs is ezzel gond. Meg lett mondva már évekkel ezelőtt hogy ez lesz, most meg is lépték. Nem hinném, hogy az operátorokat egy ilyen döntés pénzügyileg súlyosan megrázná.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#8) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Azért nagyon elgondolkodtató a dolog. Öszinte leszek engem nem érdekel hogy a szolgáltatóknak ez hogyan éri meg,biztos nem fognak azért csődbe menni. Igazából a dolog nem is nagyon érint engem, mert jó magyar munkásember lévén nem sürün jutok el külföldre, de még Balatonvilágos alsóra sem nagyon.
Ami engem leginkább felcsigázott hogy ha én az európai unióban bárhol telefonálok magyarországra akkor ugyan annyit fizetek,ha ugyan ezt itthon tenném (remélem jól értelmeztem a dolgokat). Ezekszerint ha pl egy Francia mobillal magyarországról telefonálok haza Franciaországba vagy ugyan ezzel a telefonnal magyarországon egy magyar számot hívok akkor ugyan annyiba kerül. Akkor ez is igaz?
Ha igen akkor mi akadályozna meg abban hogy én mint magyar állampolgár ne magyar szolgáltató kártyáját használjam, hanem egy Német vagy Francia vagy Angol stb. Mindenki halott már külföldön dolgozó ismerősétől hogy itt külföldön sokkal olcsóbb a telefonálás, több netet adnak, ingyen van ez-az....
Vajon neten lehetne hivatalosan venni előfizetést vagy töltőkártyát más európai országból?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9) Csapoati válasza Ghandi (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez le van írva a bejegyzésben is: nem használhatod más nemzetbeli szolgáltató kártyáját állandó jelleggel (előbb felszólítanak, ha rendellenesen sokat használsz pl. francia SIM-et itthon, aztán jön a többletköltség). Egyébként az árak is eltérőek maradnak így természetesen.

#2: Lehet, hogy eddig is fizettek valami jelképeset egymásnak a telekom cégek a külföldi hívásokért, de nem tudom. Mindenesetre biztos, hogy ezt is túl fogják élni valahogy. Nem a mi problémánk.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) e=mc² válasza Ghandi (#8) üzenetére


e=mc²
őstag

"ha én az európai unióban bárhol telefonálok magyarországra akkor ugyan annyit fizetek,ha ugyan ezt itthon tenném "

Abban az esetben, ha magyar szamrol inditod a hivast es nem tartozkodsz eletvitelszeruen kulfoldon (a mobiloddal). Ha nem magyarrol inditod, akkor az nemzetkozi hivasnak szamit es nem roamingnak.

"ha pl egy Francia mobillal magyarországról telefonálok haza Franciaországba vagy ugyan ezzel a telefonnal magyarországon egy magyar számot hívok akkor ugyan annyiba kerül."

Abban az esetben ha francia a kartya, amirol itthonrol inditod a hivast. Egyebkent nemzetkozi hivasnak minosul. Ertelemszeruen ez nem egyezik meg a roaming dijjal, igy nem ugyanannyit fizetnel.

"mi akadályozna meg abban hogy én mint magyar állampolgár ne magyar szolgáltató kártyáját használjam, hanem egy Német vagy Francia vagy Angol stb."

Pont az a szolgaltato akadalyozza meg, akinel venned a kartyad. Nem hasznalhatod huzamosabb ideig az adott orszag hatarain tul (ezt ellenorzik cellainformaciok alapjan a szolgaltatok). - Azaz hasznalhatod, azonban egyedi dijszabast fognak kiszabni rad. Ha csak evi par alkalomal mesz egy-egy hetre kulfoldre (EU tagallam), akkor nem lesz gondod es csak az adott kartya adott orszagara vonatkozo dijszabasait fizeted meg. Kiveve egyes flottak.

A fenti informaciokat en is az utobbi napokban szedtem ossze az internetrol, nem 100%, azonban en igy ertelmeztem a hireket.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#11) Avicularia válasza Ghandi (#8) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt az én svéd szolgáltatóm, ezek a csomagok vannak [link]
Az 1 gigás pld. 145 korona ami kb. 4600-4700 forint. Ezért korlátlanul beszélhetsz és sms-ezhetsz roamingban is és 1 giga net is jár hozzá.

(#12) mbalint987 válasza Avicularia (#11) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem mondom, hogy rossz csomag, de az 1 GB nekem édeskevés lenne. Ennyiért flottában már korlátlan mobilinternetem van, ha meg a publikus előfizetéseket nézem, akkor meg 6k-ért.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#13) Avicularia válasza mbalint987 (#12) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom milyen csomagok és mennyiért vannak most otthon, csak egy példát írtam a kérdezőnek.
Ezek amúgy feltöltős csomagok és simán eldobálhatod 4 havonként a kártyát. Errefelé leemelsz a boltban annyi feltöltőkártyát a polcról amennyire szükséged van ingyen és mindenféle regisztráció nélkül használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Hát gyerekek akkor bukott az elméletem.
Köszönöm az infókat!
Akkor marad a jó drága magyar előfizetés és az eu-s fizetések legalja nekem :(((
Áhh sosem lesznek itt olyan díjak mint külföldön, kipréselik a magasabb árakat a szegény magyarokból....
Ami igazán zavar hogy a három nagy magyar szolgáltató mindegyike megtalálható más európai országokban ugyan úgy,ugyan azzal a névvel, csak más árakon, és ezen a mostani változás sem segít.
Eszembe jut egy idézet George Orwell: Állatfarmjából :
"Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek!"

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#15) Avicularia válasza Ghandi (#14) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha megfelelő neked pld. az az ár, akkor az a svéd kártyát simán használhatod Magyarországon korlátlanul és 4 havonta eldobod a kártyát

(#16) Ghandi válasza Avicularia (#13) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hmm vajon magyarországról fel tudnék tölteni egy ilyen kártyát? NetBank,paypal stb működhat valahogy? mbalint987-nek igaza lehet, de ahogy írta az flottás csomag, nekem meg arra semmi esélyem sincs.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17) mbalint987 válasza Ghandi (#16) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Egyébként publikus flottáról van szó, én is mint külsős léptem be, és most momentán ~1600 forintért van 4 GB-os Internetem. Ha gondolod írj rám, segítek.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#18) Avicularia válasza Ghandi (#16) üzenetére


Avicularia
veterán

Bankkártyáról is tölthető. De ez csak egy példa volt, biztos van más ország, ahol még kedvezőbb árat is lehet találni.

(#19) Lauda válasza Ghandi (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Sirás helyett nézz be a flottás topikba. Fillérekért rekedtre telefonálhatod magad. Csak kicsit akarni kell.

(#20) Lauda válasza Ghandi (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Előfizetésest csak akkor fogsz tudni venni, ha van abban az országban lakcímed.

Feltöltőset használhatsz, ez is attól függ kell-e regisztrálni lakcímre a kártyát, amit ugyan senki sem ellenőriz vissza, azonban szabálysértést követsz el, ha csak hasra ütésre beregisztrálod. Kollégáim németből a lebarát használták, én megoldottam aldis stick-el skype-on. Akkor a lebara úgy volt, hogy be kellett egyszer regisztrálni egy létező német címre, utána már csak feltölteni havonta a kártyát. Németben korlátlan ingyen telefonálás és sms a lebarások között. Németből magyarországra 6 ft körüli volt a mobil percdíj, vezetékest hívva 1-2 ft/perc.

------------------------------------------------

Ennek a romingnélküliségnek nehogy az legyen a vége, hogy drágulnak majd a díjak. :U

[ Szerkesztve ]

(#21) Csapoati válasza Lauda (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is attól félek, hogy pár hónapnyi figyelés után kiszámolják, hogy mennyivel éri meg nekik emelni, aztán jön egy +500-1000 Ft a csomagokra.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) Robert07 válasza Ghandi (#8) üzenetére


Robert07
aktív tag

En erre direkt rakerdeztem a szolgaltatomnal itt a UK-ban, es azt mondtak, hogy ket honapnal tovabb nem lehet megszakitas nelkul kulfoldon hasznalni. Az nem szamit, hogy mennyi adatot forgalmaz rajta valaki, de ha lejar az az idotartam, akkor a kartya mukodeskeptelen lesz addig, amig vissza nem hozzak, es fel nem regisztral az itteni halozatra.

(#23) #78693120


#78693120
törölt tag

Azért nézzétek át díjcsomagotok változásait, mert a magyar szolgáltatók agyonkorlátozták, pl.: net továbbra sincs benne, illetve az itthon lebeszélhető összegek sincsenek benne a roamingban, stb.

Pl.: a Next S (havonta 8000 Ft), annyival lett olcsóbb, hogy havona 160 perc ingyen roaming van, de pl.: nincs benne sms és net továbbra sem. Ezért a díjért egy nyugati előfizető egész EU-ban ingyen roamingol.

[ Szerkesztve ]

(#24) wwhy válasza Blindmouse (#1) üzenetére


wwhy
veterán

Igen. A Digi. Igaz, Romániában, de az ottani Audiovizuális Tanácshoz fordult "felmentésért", merthogy ő nagyon kis cég, és bebukna, ha ingyen kellene biztosítania a roamingot. Jelen állás szerint sz@rnak az irányelvre, üfsz szerint amíg az Aud.Tan. nem dönt, addig a meglévő romaningtarifákon számláznak.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25) Blindmouse válasza wwhy (#24) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Csoportosan be kell őket perelni és kész.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) mbalint987 válasza wwhy (#24) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Amíg Románia az EU-ban van, addig be kell tartania a kötelező irányelveket, többek közt ezt is. Ha a DIGI nem akarja betartani a rendelkezéseket, akkor vissza kell vonniuk a működési engedélyüket, és máris nem lesz probléma.

Viszont ha Romániában engedélyezik a DIGI-nek a mentességet, remélem, hogy ellenük is elindul egy kötelezettségszegési eljárás (nem mintha ellenünk nem jogosan futnának most ilyenek, de az uniós jogszabályok mindenkire kötelező érvényűek).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#27) Vici


Vici
újonc

Sziasztok!
Vodás flottás előfizus vagyok... Mi a helyzet Svájccal? Úgy olvasom hogy a Swisscom hálozaton nincs roaming díj, minden ugyanúgy működik mint itthon.. ha életvitelszerűen vagyok kinnt akkor a felszólítás után jön a többletdíj...biztos ez, jól értelmezem? :) :))

(#28) Lauda válasza Vici (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Jól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.