Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

MO-n kamion megpakolni, ott meg eladni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hajat vágatni? Minek? 1975 július 12-e óta nem voltam fodrásznál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) total90


total90
veterán

Melyik országban vagy?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ezek még nem is olyan meglepő árak, nálunk a paradicsom épp 13 dollár / kiló áron megy. (2340Ft)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) EczkE válasza Vakegérke (#2) üzenetére


EczkE
addikt

Mert vannak igényes emberek?

;]

Asszem mindenféleképpen!

(#6) DeFranco


DeFranco
nagyúr

tojás

amúgy meg hajnyírógép, ügyes kezű barátnő vagy haver és meg van oldva...

(#7) Crystalheart válasza kraftxld (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó isten, megyek oda paradicsomot termeszteni. :D

(#8) Eastman válasza DeFranco (#6) üzenetére


Eastman
őstag

[link] :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) Mr X válasza DeFranco (#6) üzenetére


Mr X
veterán

és rézangyala :D

(#10) DeFranco válasza Mr X (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg hajat vágatni

van itt még...

(#11) Mr X válasza DeFranco (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Megragadtuk a bejegyzés lényegét asszem. :D

(#12) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mondjuk jó esetben a fizetésed is igazodik ezekhez az árakhoz. Nincs sok értelme forintba átszámolgatni.

(#13) Coccolino_O válasza total90 (#3) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nekem Belgium rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mert a tojás sokkal olcsóbb, ne ilyen felvágós fellengzős nevűt vegyél, hogy tolyás...

Kiss Ádám is megmondta a sóderklubban: dinnye 100, melone 120 /kg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) total90


total90
veterán

Azért szerintem a fizetések igazodnak ahhoz az árakhoz, itt DE-be is így van. Persze az otthoni haverok csak azt látják, hogy mennyi a kereset és hű de fasza... csak pl. olyanokkal nem számolnak, hogy teszem azt egy x nagyságú lakás otthon 100€ egy hónapra, itt meg 800€ :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) Blindmouse válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


Blindmouse
senior tag

De ez nem így működik. Az ember egy idő után átáll arra, hogy mindenért kábé felével többet kell fizetni (a boltban), de amikor valami a sokszorosába kerül, attól még az eléggé szívenüti.
Igen, Flandria.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) total90 válasza Blindmouse (#16) üzenetére


total90
veterán

Minden országnak megvannak az ilyen valamiért drága termékei. Itt pl. a bab drága nagyon, otthon meg szinte ingyen adják.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek az előttem szólókkal. :)
Itthon se volt szar munkád (ha jól emlékszem így mesélted) ottkint meg gondolom ezt mégjobban megfizetik. Hát ez van. Cserébe van kulturált, modern ország stb stb stb...

Fodrásznál én se volt már legalább 6 éve. És nem azért mert növesztem, hanem mert vettem egy párezer forintos hajnyírót aztán kész. Én nyírom magamnak, rendszeresen.
Azért, hogy ugyanezt egy szakképzett néni csinálja meg nekem, nem fogok külön "utazni" plusz fizetni több ezer forintot.

Asszony is most festette be magának a haját. Vettünk szép hajfestéket 1.500 forintért, majd kb 1 órás meló és kész is. Ugyanez pár hónapja a fodrászatban 7.000 forintba és 3,5 órába került!

(#19) Crystalheart válasza Dany007 (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én 9 éve nem jártam fodrásznál, nekem mindig méretre törik vissza. :D

(#20) total90 válasza Crystalheart (#19) üzenetére


total90
veterán

Jól ápolod :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21) Crystalheart válasza total90 (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mármint hogy törik? Azzal nem tudok mit tenni, gyönge és vékony szálú, legföljebb levágathatnám, de minek. Így jó szúnyogok és legyek ellen legeltetéskor. :)

(#22) total90 válasza Crystalheart (#21) üzenetére


total90
veterán

Nekem is az volt a gondom, de van sampo-balzsam kombó és így nem töredezik. A Sampon neve Alpecin és ehhez van direkt balzsam.
Mondjuk az ára kicsit húzós az ilyen Head & Shoulders meg hasonlókhoz mérve, mert csak maga a sampon több mint duplája és még a balzsam is kell mellé a kellő hatásért.
Nem mellékesen ezzel így tényleg nem korpásodik...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23) Crystalheart válasza total90 (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát akkor maradok így, úgyis csak hetente mosok hajat, amikor fürdés van, gondolom annál gyakoribb mosást igényelne. Meg drága is. Nem ér annyit a dolog, nem akarok én senkinek sem tetszeni vele. Mondom, szúnyogok ellen így is jó, és még fodrászhoz sem kell járni, de még nekem sem kell hozzányúlni. Abszolút kényelmes. Most csak az arcszőrzetemmel leszek gondban, mert így 25 évesen elkezdett erősödni a pofaszakáll-részen, így borotválkozás nélkül nem nő automatikusan olyan fazonra, mint az avatáromon is. (Eddig ez volt a helyzet, borotvát alig látott az arcszőrzetem, inkább csak ollót.) De teljes szakállat meg nem akarok, az már zavarna. Nagy dilemma. O.O

(#24) bambano válasza Crystalheart (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha te heti egyszer mosol hajat, meg fürdés is akkor van, akkor a szúnyogok ellen jó lesz a szagod is :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Crystalheart válasza bambano (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hehehe rendkívül vicces :D

Azt nem mondtam, hogy nem is mosakodom, de szerintem ha te is sparhelten melegített kútvízben fürödnél (hónapokig 0-1 °C-os fürdőszobában), akkor te sem csinálnád sokkal gyakrabban :D Meg a technológia sem engedne sokkal többet, mert 60 litert felmelegíteni sok idő és négyen vagyunk, a fürdővíz nyáron nem áll korlátlanul rendelkezésre, mert kell a kert locsolásához, télen meg csak bazi hideg van. Eleve nehéz összeszinkronizálni négy emberét, ebből kettő suliba jár, nekik kétszer sem árt. Én viszont úgysem megyek el szinte soha sehová. Régen sem volt általános a mindennapos fürdés, nyugaton sok helyütt még ma sem az.

[ Szerkesztve ]

(#26) Blindmouse válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Aha, és ezt a hozzászólást távíróval küldted el. Mi lesz a következő vakítás, hogy levágott Tauntaun-okban alszotok, hogy ne fagyjatok meg éjszaka, és csigákat fogdostok össze nyáron, hogy húzzák az ekét, vagy hogy úgy kell sajtolni a vizet a kőből mert kiszáradt a patak ami a kert végébe folyt?
Nyugaton általános a mindennapos fürdés, csak reggel sok helyen. Ne már az NDK nagymamák legendáiból induljunk már ki megint már.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) Crystalheart válasza Blindmouse (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja te ezt most nem hiszed el, vagy mi? Oké, akkor nem írok nyugatot, írok 60 évvel ezelőtti falusi Magyarországot, mert a fürdési rendszerünk kb. azon a szinten van technológiailag. Valami gond van vele?

Sosem megyek kecskeszagúan, vagy a favágástól meg a kaszálástól kiizzadtan emberek közé. Természetesen minden itthonról való elmenetelt is fürdés előz meg, függetlenül a heti rendszertől. Annyi, hogy órákkal fürdés előtt kell elkezdeni készülődni, begyújtani és feltenni melegedni a vizet.

Korábban volt már, hogy télen a nappaliban is csak 7-8 fok volt (ah, én a huzatos ablak alatt aludtam a földön egy kilapult sátormatracon, ahol áradt rám a mínusz fokos cúg, kabátban meg sok takaróval voltunk éjjel is :D), de szerencsére amióta sparhelt van, azóta inkább kellemes 15-18, és már a kanapén alhatok.

[ Szerkesztve ]

(#28) total90 válasza Blindmouse (#26) üzenetére


total90
veterán

Pedig nyugodtan hihetsz neki :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29) lapa válasza Blindmouse (#26) üzenetére


lapa
veterán

hát, azért megnézheted a franciákat, ott például nemigen divatos a napi fürcsi.

(#30) Jhonny06 válasza lapa (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

ez urban legend. ennyi erővel ezt ránk is lehet mondani, szállj fel nyáron a 4-6os villamosra, vagy utazz bármelyik metróval, lehet tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Crystalheart válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, ez attól függ-e, mert állítólag Japánban néha naponta többször is fürdenek az emberek, ellenben nem használnak dezodort, így a tömegközlekedés egy tömött szerelvényen hasonlóan kellemetlen élmény tud lenni... :)

(#32) Crystalheart válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vonatkozó cikk a life.hu-n :)

Azért azt a XIV. Lajos legendet, hogy négy évente fürdött, már tényleg nehezen tudnám elképzelni. O.O

(#33) DeltaPower válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


DeltaPower
őstag

urban legend vagy nem, haverom húgánál volt egy francia cserediák, az is betartotta a heti egyszeri fürdést lány létére. sőt a kaja előtti kézmosást se vette túl komolyan. a házigazdák eléggé csodálkoztak is rajta.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#34) total90


total90
veterán

Én úgy tudom, hogy tisztálkodószerekel nem jó fürödni vagy tusolni, mert lekoptata a bőr felső zsír rétegét és kiszárad a bőr, jönnek a bőrbetegségek.
Én kb. 2 éve teszem ezt és vannak érdekes dolgok, pl. ha megcsíp egy szúnyog, akkor nem viszket a helye ;)
Persze kézmosás WC után, kaja előtt meg ilyenek vannak, csak sima vízzel és nem szappannal vagy ilyesmi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) bambano válasza total90 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a bőrnek nincs felső zsír rétege. továbbmegyek: egyáltalán nincs zsír rétege.

a szúnyog meg gondolom nem légkalapáccsal jön, ezért koppan egy nagyot :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) DeFranco válasza total90 (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Semmelweis Ignác forog a sírjában :U

Tisztálkodni kell, kezet mosni szappannal főleg kell. Ez alapvető, és a XX. század egyik legnagyobb vívmánya.

(#37) Crystalheart válasza bambano (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A bőrnek hasznos zsírsavköpenye van, ami védi a bőrt a külső behatásoktól és a kiszáradástól. De én azért ha nagy fürdést csinálok, jól lesikálom, mert az egyszerű, tiszta víz nem szedi le eléggé a kert porát. :)

DeFranco: Én is szoktam naponta kétszer szappannal kezet mosni, sőt UltraDermmel, minden kecskefejés után. :D Ez sajnos egy olyan szükséges rossz, mert szárítja a kezet, de aki tejtermékkel dolgozik...

Egyébként nem semmi, milyen drágák a szappanok ahhoz képest, hogy milyen hamar elhasználódnak. Azon gondolkodom, hogy egyszer nekiállok és lefőzök egyszerre vagy 10 kiló kecsketejes szappant, vagy nézek receptet esetleg a glicerines nagy hatású kéztisztítóra is, és akkor el leszek látva olcsón egy darabig

[ Szerkesztve ]

(#38) Vakegérke válasza Crystalheart (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, ha nekiállsz szappant főzni, egy próbavevőre számíthatsz. Ha bejövős, akkor lehet, hogy állandó vevőd leszek. Megjegyzendő ez is lehetne egy jó kis keresetforrás számotokra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) DeFranco válasza Crystalheart (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ismerősöm főz szappant, azt mondja könnyen megtanulható csak nagyon észen kell lenni vele

azóta mást nem is használ, azzal mos, tisztálkodik, még hónaljstiftet is csinált

(#40) Crystalheart válasza Vakegérke (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nem tudom, egyrészt kecsketejes szappanból irtó nagy a konkurencia, másrészt ÁNTSZ, vállalkozás meg kutyafüle, ezt már nem lehet őstermelőként, szóval el van lehetetlenítve egy kicsit a dolog.

(#41) Vakegérke válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én biztos, hogy nem kérnék számlát, mert azzal nem tudnék mosakodni. Amolyan "baráti ajándékként" kapnám tőled, és kellő nyomatékkal meg is köszönném. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) bambano válasza Crystalheart (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A bőrnek hasznos zsírsavköpenye van": csak meg tudjuk különböztetni a bőr-réteget, ami egy adott típusú sejtből képződött élő anyag, a bőrre a mirigyek által rákent védőanyagtól :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Crystalheart válasza bambano (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát épp aszondom én is. :D

(#44) lapa válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


lapa
veterán

jah, urbánlegend. vagy laktam polgári francia családnál és beszéltünk is róla, meg a számolás is jól megy.

(még tihanyban vettünk levendulás szappant. a baba illata már olyan mélyen beissza magát a körmömbe, hogy rendesen rosszul vagyok tőle. mindenesetre kéne valami normál főzött szappan.)

[ Szerkesztve ]

(#45) Vladi válasza lapa (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr

Főzött kézműves szappant nagyon sokan készítenek, keress rá, mi is használunk sok félét. Egészen nagyon jók is vannak. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.