Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akos96


Akos96
senior tag

"A legfontosabb könyv, a legtöbben olvassák."
És ami a legtöbbet ajánlott olvasmány is egyben. :D

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#2) danih


danih
addikt

Szerintem a sulikezdés miatt...
Megveszik, de úgy tűnik, nem olvassák :)

[ Szerkesztve ]

(#3) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

:)

Remélem nem csak veszik, hanem olvassák is!

Nekem sem tökéletes a helyesírásom, de ami ma tapasztalható...

Mentalita'

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én a hétköznapokban nem azt tapasztalom, mintha olyan sokan olvasnák. :U

- http://pazsitz.hu -

(#5) Blindmouse válasza Akos96 (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Sosem tudtam helyesen írni, és nevetségesnek tartom hogy még mindig ezt tartják a legfontosabbnak az iskolák. F7 egyrészről, másrészről kb efy éve nem írtam egy sornál többet tollal. Ellenben dokumentumszerkeztést wordben nem tanulnak rendesen, azt minek.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) sz4blya válasza Blindmouse (#5) üzenetére


sz4blya
csendes tag

Szerintem egy teljesen elvárható abszolút alap dolog ~85-90%-osan helyesen írni. Vannak szabályok, amiket én sem tudok, néhány szó is biztosan becsúszik, de könyörgöm, mégis csak a nyelv amit natívan használunk 24/7 :Y Érettségin rossz helyesírással alapból vágni kellene szvsz.

Az MS Office meg hogy jön ide? :P

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#7) Blindmouse válasza sz4blya (#6) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Szerintem a 21. századben nem elvárás a helyesírás. Sokkal fontosabb dolgokat kellene tanulni az iskolában, mint pl word használat.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) sz4blya válasza Blindmouse (#7) üzenetére


sz4blya
csendes tag

milyen alapon állítod, hogy egy szövegszerkesztő kezelése fontosabb a helyesírásnál? :))

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#9) danih válasza Blindmouse (#7) üzenetére


danih
addikt

Szerintem pedig a jellem része - mindegy, hogy tollal vagy billentyűzettel írsz.
Aki helyesen ír, az bizalmat gerjeszt, a dolog összeszedett gondolkodásra vall.
Én pl. nem veszek semmit attól, aki le sem képes írni azt, amit árul.

(#10) PazsitZ válasza Blindmouse (#7) üzenetére


PazsitZ
addikt

A word használatát tudomásom szerint tanítják, csak a diákok sz@rják le az egészet.
De még az átlag egyetemista is mással íratja meg a szakdogáját.

A helyesírás meg ugyanoylan fontos, tök mindegy gépelsz vagy kézzel írsz. (bár gépelésnél legalább aláhúzza a gyengébbek kedvéért ;] )

- http://pazsitz.hu -

(#11) Blindmouse válasza sz4blya (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Személyes tapasztalat. Mint mondtam, 1 sort nem írtam az elmúlt 2 évben kézzel (magyarul), ellenben gépen pl egy diplomát, publikációkat, céges dokumentációt satöbbi.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) DeFranco válasza danih (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Remekül összefoglaltad. 100%-ban egyetértek.

@Blindmouse: kösd rá magad egy vastüdőre. Remekül veszi a levegőt helyetted.

[ Szerkesztve ]

(#13) Blindmouse válasza PazsitZ (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Persze, de odáig, hogy oldalbeállítás, makrók használata, stílusok használata, excel véletlenül sem jutnak el.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) Blindmouse válasza DeFranco (#12) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Remélem te mindenhova gyalog jársz, kézzel mosol, és elmész a mozifilm forgatására.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) DeFranco válasza Blindmouse (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, de attól még tudok stabilan járni, úgy is, hogy ha elromlik a mosógép nem csípi a s*ggemet a sz*ros a gatyám, és láttam már könyvet.

Belefutottál most ebbe, szerintem jobb, ha elfogadod, mert ebből már nem jössz ki jól. Veszekedés, vagy nagy leoltás lesz a vége, ha tovább is tartod magad az álláspontodhoz.

[ Szerkesztve ]

(#16) Blindmouse válasza DeFranco (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Akkor is hülyeség amit mondasz. A járást nem oktatják iskolában, ellenben az aztóvezetést igen. A mosást sem oktatják. Ezek a dolgok azért vannak, hogy használjuk őket, de az iskolák megragadtak a 60-70-es évek szintjén. Pl angol órán izomból szótáraztatnak az emberrel, legyen saját kis gyűjteménye a szavakkal, mintha egy angol-angol szótárat nem lehetne venni. Mondjuk a számológép használataig már eljutottak, nevetséges lenne ha még mindig logarléc lenne. Pedig valójában mikor használ az ember számológépet? KB soha, max ami a mobiltelefonban van.

Ne fenyegetőzzünk már, ez nem az a hely.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) Kassadin válasza Blindmouse (#7) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem hát, csak az alapműveltség része. Nem kell a helyesírás szabályaival aludni, de azért nem utolsó dolog, ha tudsz helyesen írni. A mai modernizált világban a kézírást aláíráson meg jegyzetelésen kívül nem hiszem, hogy használja az ember, de attól még fontos, hogy tudja az alapvető szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#18) danih


danih
addikt

Én amondó vagyok hogy felesleges belemenni, magyarázni. Mindnyájan különbözőek vagyunk, különböző prioritásokkal, különböző jellemmel.

(#19) DeFranco válasza Blindmouse (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem fenyegettelek, hanem tanácsot adtam, mint ahogy tanácsot próbáltam adni eddig is.

De tudod mit, igazad van, ne tanulj meg helyesen írni. Ezzel is én vagyok több, ha egymás mellé kerülünk egy állásinterjún, ennyivel előnyösebb helyzetben leszek.

Bizonyos (elég alacsony) szint fölé egyszerűen képtelenség bekerülni, ha az alapvető helyesírási dolgokkal nem vagy tisztában. Röhögve dobnak vissza jobbágynak a droidszalag büdösebb végébe, ha már ennyit sem voltál képes megtanulni tizensok év alatt az iskolában, és ennyire igénytelen vagy magadra.

Ugyan ez a helyzet az angollal, ott sem elég egy szint után a kicsen lengvidzs, ha töröd a nyelvet soha nem jutsz előre.

De igazad van, elég ha csak én látom ezeket, neked nem kell. Ezzel is csak nekem lesz jobb.

(#20) Blindmouse válasza Kassadin (#17) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Valóban, az nem fontos, hogy az ember tudjon úszni, beverni egy szöget a falba, tudja hogyan működik magyar állam (bár az 4 évente változik) vagy elsősegélyt tudjon nyújtani, de az "helyesen és szépen, ahogy a csillag megy az égen" az rendkívül fontos.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) Kassadin válasza Blindmouse (#20) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem értem, hogy ezek a dolgok, amiket leírtál, miért zárná ki a másikat. Vagy ez valami bújtatott sz*r az oktatás komment akar lenni?

(#22) danih válasza Blindmouse (#20) üzenetére


danih
addikt

Hiába próbálsz meg csúsztatni, nem lesz ki rákap :)
Nem érted, ennyi.

(#23) DeFranco válasza danih (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Radírgumi hatás? ;]

(#24) Blindmouse válasza DeFranco (#19) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Köszi, van munkám. És nem fogok megtanulni helyesen írni, sem türelmem sem időm nem lenne.

"Bizonyos (elég alacsony) szint fölé egyszerűen képtelenség bekerülni, ha az alapvető helyesírási dolgokkal nem vagy tisztában. Röhögve dobnak vissza jobbágynak a droidszalag büdösebb végébe, ha már ennyit sem voltál képes megtanulni tizensok év alatt az iskolában, és ennyire igénytelen vagy magadra."

Nem tapasztaltam még ilyet, nem tudom te milyen helyre szeretnél dolgozni menni, de én azt vettem észre hogy csak meglobogtattam hogy min dolgoztam a múltban, és kapkodtak utánnam. Pedig még a papírom sem volt meg hozzá.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#25) DeFranco válasza Blindmouse (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

10 éve dolgozom, és jó helyen vagyok, köszi.

A többi nem érdekes, mondom, nem akarlak meggyőzni. Jól van ez így. :U

(#26) Blindmouse válasza Kassadin (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igazából lehetne az is. Ha jól emlékszem nyelvtan még a 10. osztályban is volt, addig átlagosan heti 3,5 órát számolva 1277 (tan) órát tölt el olyan dologgal az ember ami haszontalan.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) Armahun


Armahun
addikt

Szerintem ,nem ezt a könyvet kellene megvetetni a gyerekekkel, hanem lecserélni a sok unalmas kötelező olvasmányt, hogy a fiatalok ne utáljanak meg olvasni.
Aztán ha olvas, a helyesírás jön magával.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#28) danih válasza Blindmouse (#26) üzenetére


danih
addikt

Ez után a hsz után már komolyan sem lehet téged venni, vegyen komolyan az, aki "kapkod utánad" :))
Többieknek: don't feed the troll ;)

(#29) Blindmouse válasza Armahun (#27) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igen, a top15-ben benne volt az Antigoné, de elkapott a biztonságiőr, hogy ne fotózzak. Megkérdeztem, hogy miért ne, mit csinálnék ezekkel a feltételekkel? "Hátőizé"

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#30) Blindmouse válasza danih (#28) üzenetére


Blindmouse
senior tag

"Internet trolls, always there to inflame and devour the posts of good people everywhere.
I am different, I am a thinking troll.

We will define how we live in this world, and I aim to redefine the way we see it."

Jó idézet.
(nem értem, kellene a böngészőbe ilyen hatalmas troll gomb minden hozzászólás mellé, és ha elég sokan megnyomják bannolnák az illetőt. Biztos sokkal egyszerűbb lenne a világ mint a másik mondandóján elgondolkodni)

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#31) PazsitZ válasza Blindmouse (#24) üzenetére


PazsitZ
addikt

nem fogok megtanulni helyesen írni, sem türelmem sem időm nem lenne.
Ez viszont már egy magadról kiállított bizonyítvány.
Egyébként nem nagy mutatvány odafigyelni egy kicsit és folyamatosan tanulni, főként, ha már az anyanyelvedről van szó, de ez rengeteg mindenre igaz. Értem ezalatt, hogy nem kell esténként leülni magolni a nyelvtan szabályokat és a helyesírási szótárt, de oda lehet figyelni és tanulni a hibáidból, hogy fejlődj.
De kinek milyen prioritásai vannak...

- http://pazsitz.hu -

(#32) Rive válasza Kassadin (#17) üzenetére


Rive
veterán

Az alapműveltség mibenléte idővel változik. Az emberek nem :N

Az akadémista helyesírás valóban problémás a mindennapok tükrében, különösen, hogy azt, ami a lényege lenne: hatékonyan, differenciáltan, egyértelműen fogalmazva megértetni magunkat, a többihez képest alig tanítják.

A kézírás az összetett finommotorikus mozgások és a koncentrációs képesség kitűnő fejlesztője.

A szótárazás (és a könyvtárhasználat, ha törődnének vele) az információk hatékony, aprólékos, részletekbe menő előkereséséhez szükséges képességeket fejleszti. Számítógép még akkor se pótolja, ha valóban rendelkezésre áll - az alulművelt wiki-huszárok és a félselejt wikipédia maga épp elég figyelmeztető jel.

Satöbbi, csak úgy kontextus nélkül.

...

Arra a polcra viszont minden valamirevaló könyvesboltban legalább felerészben azok a könyvek kerülnek fel, amit juszt se visznek :))

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33) Armahun válasza PazsitZ (#31) üzenetére


Armahun
addikt

Rengeteg múlik azon is, hogy kit milyen módszerrel tanítottak olvasni.
Akit szótagolva annak könnyen megy, akit viszont a szóképes kártyákkal az küzdeni fog egész életében.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34) danih válasza Blindmouse (#30) üzenetére


danih
addikt

Csak az a baj, hogy nem mondasz semmit. Azt hiszed, hogy mondasz, tuti azt gondolod magadról, hogy mennyire előrehaladott vagy, egy igazi "egyéniség".
News flash: nem vagy az. Thinking troll? Szeretnéd :)
Btw én sem tudom, mit kezdhetnél a könyvesboltban fotózott feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

(#35) PazsitZ válasza Armahun (#33) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem tudom, de ha jól emlékszem engem ezzel a kártyás szóképes módszerrel tanítottak és tudtam, tudok olvasni, továbbá a szavak sorvégi elválasztásával sem volt soha problémám. Sőt, mióta "felnőttem" rájöttem arra is, hogy olvasni jó, csak már pont nincs rá annyi időm, mint régen lett volna, amikor nem szerettem :)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#36) Blindmouse válasza PazsitZ (#31) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nos, ha ennyire bele szeretnél menni a dolgokba:
Vannak diszgráfiás emberek, és vannak olyanok akik egyszerűen azért nem képesek megtanulni rendesen írni, mert nincs előttük a szavaknak a képe. Ez alatt azt értsed, hogy rendkívüli sebességgel vagyok képes olvasni, de ha egy szóra vissza kellene emlékeznem, a leutolsó dolog ami eszembe jutna, hogy rövid vagy hosszú karakter, j vagy ly és hasonlók. Egyszerűen azért mert a csökött agyam maharabb felfogja a szó értelmét mint hogy meglátná a betűket. Pl a Harry Potter 3. részénél egy beszélgetés közben jöttem rá hogy a Mardekárt nem Makedárnak hívják, de ez csak egy példa.
Egyébként elhiheted, nem divatfotózni mentem a könyvesboltba, de kitartok az mellett hogy a helyesírást a mai világban annyira nem értékelem nagyra, hogy a legkevesebb időt is rááldozzak. (Áldozok viszont más tanulására)

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#37) PazsitZ válasza Blindmouse (#36) üzenetére


PazsitZ
addikt

A diszgráfia meg ezek a divatos kifogások, hogy ne keljen megerőltetnie magát az embernek nagyon jó kifogások sok mindenre.
Csak sajnos a diszgráfia önmagában nem mentség a helyesírásra, főként a kifejtett hozzáállásod tekintetében.

csökött agyam maharabb felfogja a szó értelmét mint hogy meglátná a betűket
Én sem, meg gyakorlatilag szerintem senki nem betűket olvas, hanem szavakat.
Amit az ismert vicces példa is mutat: [link]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#38) Blindmouse válasza PazsitZ (#37) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Csak a tisztázás végett: Nem vagyok diszgráfiás
De akkor fogalmazok érthertően: egyszerűen lesz@rom amíg megértik amit írok.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#39) Raucher válasza Blindmouse (#36) üzenetére


Raucher
tag

de kitartok az mellett hogy a helyesírást a mai világban annyira nem értékelem nagyra..

A jó helyesírás nem öncélú dolog. Van egy társadalmi egyezmény a kimondott szavak írásmódjára. Ha majdnem mindenki betartja, akkor nincs félre értés, az író és olvasó ugyan azt érti a leírt szón.

Ha az egyezményt sokan szegik meg, egyre kevésbé értelmezhető az írás.
OK az "újj" szóról kiderül a szövegkörnyezetből, új vagy ujj.
De ez már közel sem mindegy, hogy Jóska örült, vagy Jóska őrült.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#40) Kassadin válasza Armahun (#27) üzenetére


Kassadin
addikt

Olvasni már nem divat. Sajnos.

(#41) PazsitZ válasza Blindmouse (#38) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nyugi értem én.
Nem kell támadásnak venned.
S már, amint elmondtam ki is kiállítottad magadról a bizonyítványt az én szememben. De szerencsére téged ez nem érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.