Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Lehet belek0tni a helyesir'sba, nem fog ;rdekelni, mert ;n m'r csak ilyen vagyok.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) potyautas válasza Blindmouse (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ne legyél ilyen! Tiszteld meg az édes anyanyelvedet azzal, hogy képességed szerint igyekszel helyesen használni! Az én szakmám megnevezésének összes magánhangzója hosszú, mégsem írom, hogy mukokeszito.

[ Szerkesztve ]

(#3) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Vanbaj. :o Bocsánat, vánbáj.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kõszi hogy szòltàl.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) waccamár


waccamár
senior tag

Értem én a problémádat, de azért furcsa, hogy helyesírásról írsz, és tele van vesszőhibával az írásod. Sőt, még elgépelési hibád is van: varűzsütésre. Hangsúlyozod, hogy írjon helyesen az ember, te meg olyan szavakat használsz, hogy "billről".

Nekem abszolút nincs vele bajom, hogy rosszul használsz vesszőket, elgépelsz, illetve rövidítesz.
De ha már pálcát törsz mások felett a helyesírás miatt, akkor legalább te magad írnál helyesen.

(#6) kmisi99 válasza waccamár (#5) üzenetére


kmisi99
addikt

Azért egy a' vagy más hasonló szerintem idegesítőbb mint vessző hiba stb.
Egyébként nekem se áll rá a kezemre az í betű a shift mellett, algr j sokkal jobb. De kinek mi, mindenesetre teljesen igaza van, 0 erőfeszítésbe kerül ékezeteket írni, kb minden felületen, még telefonon is csak értelmes programot kell használni.

(#7) Németh Péter

Árvíztűrő tükörfúrógép! Nem ütvefúró, abban nincs ö betű. Még talán az Alaplap c. újságban kerestek olyan rövid magyar szövegrészletet, amiben az összes ékezetes karakter benne van. Rémlik, hogy volt több lehetőség is, de aztán ez terjedt el...

(#8) extasymajom válasza Németh Péter (#7) üzenetére


extasymajom
tag

Uram isten de rohadtul ráérsz ilyen marhaságokra. Mobilról a tököm se akar ékezeteket keresgélni, pont az a platform az ahol rühellek várni egy másodpercet is azért, hogy kiadjon egy megfelelő irányba dőlő ékezetet. Addig meg lejár a szerkesztési időm. :W :W

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#9) Blindmouse válasza waccamár (#5) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ez nem helyesírás. Ez a magyar karakterek nem ismerése.
Teszek rá hogy helyesen írja le amit akar vagy sem.

Valóban, tükörfúrógép az.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) kemotox


kemotox
addikt

förszt wörld pràblemz

(#11) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

1. Biztosan nem én vagyok az egyetlen, akinek a telefonja akármit csinál, nem ismeri az Ő és Ű betűket, helyette vannak az egyéb alternatívák, melyeknek használói legalább próbálkoznak valami hasonlót leírni. Nem, nem töltök le másik billentyűzet appot, mivel a gyári minden más tekintetben tökéletes.

2. Eleinte folyamatosan váltottam magyar és angol billentyűzetkiosztás között, aminek az eredménye az lett, hogy a melóhelyemen és otthon folyamatosan félregépeltem, mert nem volt egy megszokott kiosztás. Idővel elhagytam az ékezeteket. Így írok az otthoni Ford fórumra is és akinek így nem felel meg a segítségem, ne olvassa el. Akkor váltok magyarra, ha pár mondatnál többet írok.

Néha az okok mögé kéne nézni ítélkezés helyett... :(((

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#12) Armahun válasza futo001 (#11) üzenetére


Armahun
addikt

Új akart lenni nem válasz.

Amíg nem írod egy tárgyra hogy ő, meg vok és mien , addig nekem arra dől az ékezet amerre akar.
Sőt lehet ékezet nélkül is, észre sem veszem, ugyan úgy olvasom mintha lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13) waccamár válasza Blindmouse (#9) üzenetére


waccamár
senior tag

Te teszel rá, hogy helyesen írja-e le vagy sem, más meg tesz rá, hogy merre dől az ékezet :) Ugyan az a dolog.

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

Nah mi van nincs szex otthon? Komolyan nem bírom megérteni ezt a helyesírás fixációt. Minden egyes rohadt fórumon van egy ilyen okostojás akinek muszáj beszólni. Ha ezt élőben csinálnád akkor kb 5 perc után pofán vágnának. Jogosan. Nem vagy te nyelvtantanár hogy javítgass másokat és egyébként elég nagy bunkóság is.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) extasymajom válasza nemlehet (#14) üzenetére


extasymajom
tag

Honnan tudod? Lehet, hogy nyelvtanar.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#16) kemotox válasza nemlehet (#14) üzenetére


kemotox
addikt

Azért az tényleg nagyon gáz, mikor valaki a saját anyanyelvét nem beszéli. Látod te is szépen írsz, nagybetűkkel, meg mindennel ahogy kell. Alap igényesség.
De ilyen apró hülyeségeken pattogni... Úgy, hogy tele van hibával közben a bejegyzés. Hát érdekes.

(#17) marositech


marositech
senior tag

mIRC-en egykor bannoltak egy usernevet:

fakanal

Onnan jöttem rá, hogy igenis számít az étkezet!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#18) tomazin


tomazin
veterán

Amugy a tükörfúrógép a szo amit keresel es amig nem valtoztatja meg az ekezetek hianya a mondanivalom lenyeget, addig reszemrol nem eri meg az amugy is lassu potyogeshez kepest meg lassabban irni.

(#19) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Látom olvasási nehézségekkel küzdötök.
Jobb az, ha ékezet nélkül írsz. Írjál anélkül.
Ne írjál olyan ékezetekkel ami nincs a magyarban, mert az viszont nagyon gáz.
Nem sikerül megérteni, mi?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#20) Lauda válasza marositech (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Azert megkerdeztem volna a moderatort, hogy a fakanal nicket miert bannolta. Azon kivul, hogy fogalma sincs mit csinal.

[ Szerkesztve ]

(#21) gondoni


gondoni
csendes tag

Én ezekkel a jobbra-balra dőlő ékezetekkel SMS íráskor szoktam játszani: a most kifogásolt "helytelen" irányba dőlő ékezetes betűk az SMS-ben használt alap karakterkészlet részei, míg a "helyes" irányba dőlő, különlegesnek számító karakterek használata miatt kb. megfeleződött az 1 SMS-ben elküldhető karakterek száma.

Mivel az SMS masszívan pénzes dolog, nem lepődnék meg azon, ha sokan használnának olyan billentyűzet alkalmazást, ami serényen az alap karakterek gépelését (netán akár ki is cseréli rá a helyeset) támogatja, még ha éppen nem is SMS-t, hanem fórum hozzászólást ír valaki.

(#22) extasymajom


extasymajom
tag

Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát, melyin serenrodbn vnanak a bteuk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslo és az ultosó bteuk a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteu lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn bteut mgaát, hneam cska a szót eszgébéen.

Akokr pnot az éezekt lnene fnotos?

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#23) Damage


Damage
senior tag

"És akkor varűzsütésre, egyből ott lesz a helyes ékezet a betű mellett."
:U

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#24) potyautas válasza extasymajom (#22) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"Értem én a beszéggyit! Nem talján." :D

(#25) petipetya


petipetya
nagyúr

Csak a kifogások, mintha mindenkinek 10 évvel ezelőtti butatelefonja lenne. A billentyűzet tartalmazza a magyar nyelvű predektív szótárt mindhárom platformon. Az sms alkalmazásban pedig van egy beállítás az ékezetek átalakítására (a gyári Google általi Messenger app esetén).

"nincs rá lezsóidő"

(#26) sztanozs válasza petipetya (#25) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem a billentyűzettel van a gond ( a fejekben), hanem az SMS szabvánnyal: [link], [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#27) Cthulhu Dawn válasza Blindmouse (#19) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ajj, pedig mar pont beszoltam volna en is :D.

(#25) petipetya: Probald ki mennyi ido utan hulyulsz meg ha nem magyar kiosztasrol gepelsz, mas nyelven is kommunikalsz az eszkozodrol es percenkent valtasz a kiosztasok, helyesiras javitok kozott.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.