Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Mondjuk a "majdnem megöltek" is más és mást jelent mindenkinek. XY mellé beülök (hogy ő vezet) aztán sikongat meg mutogat hogy majdnem meghaltunk 'oszt a közelbe sem volt semmi.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) Blindmouse válasza BoB (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem tudom, amikor satufék után olyan pártíz centire áll meg a két kocsi és 70-90-nel mentem, akkor belefér. Ha egy pillanatra nem figyelek, akkor az elsőbe simán beleszálltam volna. Nyilván előzés közben extra figyeltem, igazából még most sem értem hogy tudtam megállni.
Valószínű nem haltam volna meg, 5* meg biztonságos autó, de ezt ne firtassuk. Olyan mint amikor nem annyira veszélyes rákja van valakinek.

Kolléganőm kocsiját tegnap törték, valószínű GTK-ra.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Megértem miről beszélsz, pont erről beszélgettem ma barátnőmmel. A sok vezetni nem tudó, és a másikat leszaró idiótához képest még a kertek alatt ittas vezető kocsmába járók is veszélytelenebbek... :W

Vájberezés 3-4 sávos útszakaszon, néha a fel-fel pillantva? - Pipa
"Majd megáll, há látja hogy jövök!" - Sima
"Átférek még, előttem ketten is átmentek még azon a sárgán!" - Evidens
Elsőbbség? Jobbkéz? Záróvonal? - Az miafasz? Rám úgysem vonatkozik!

És tudnám még sorolni :K Autóztam és motoroztam is csodálatos fővárosunkban. Napi szinten ki akartak nyírni, főleg mikor motoron ültem. Hozzátenném hogy jól láthatóan, előzékenyen, és nem a sorok között lavírozva közlekedtem!

Az elmúlt pár évben, legalább a kultúráltan motorozókkal szemben toleránsabbak és előzékenyebbek lettek az emberek, de még mindig rengeteg a közlekedési analfabéta.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) rdt89


rdt89
addikt

Nekem 3 napja volt egy eset, amikor szívem szerint félreállítottam volna a sofőrt és megkérdeztem volna, hogy ezt miért?
Autópályán belső sávban előzött és a kocsijának a hátulja még az autóm elejével volt egy síkba (110-el mentem, szóval 130-al nagyon szépen meg tudott volna előzni, sőt ahogy mellém jött a gázról is leléptem) és már húzta be a kormányt, pedig mögötte senki se volt, de ha lett is volna legalább a középső tükörbe győződjön meg, hogy látja a kocsim elejét. Sajnos a követési távolság be nem tartása az autópályán is rengeteg alkalommal előfordult az úton. Sok autó volt aki jött mögöttem és 1 autónyi távolságot tartott, ez még városba is kevés...

(#5) Redneck válasza rdt89 (#4) üzenetére


Redneck
veterán

Ezeket sem értem soha, az autópálya a legegyszerűbb. Két dologra kell figyelni, a követési távolságra, és a hátulról érkezőkre, ha előzni akarunk.
Igaz mit várok, ehhez figyelni kell, az meg ma sokaknak nem megy. :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) Blindmouse válasza rdt89 (#4) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ezt sosem értem. Ráadásul ha tempomattal megyek, akkor a radar miatt nekiáll fékezni ilyenkor a kocsi. Jó esetben nem jönnek belém hátulról.
Redneck: Mostanság találkoztam néhány annyira rendes motorossal, én voltam meglepődve. Ilyen simán megelőzhetne, de nem teszi, mert záróvonal van...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) #56573440 válasza Blindmouse (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

Két napja Mallorcán robogózunk, napi 200+km-et toltunk le, itt iszonyat joarc mindenki, de tenyleg.

Egyszer nem volt necces szitu, még akkor se eloztek, nyomtak le, jöttek a seggembe, amikor a 125-os Vespa nyélen két személlyel erős hatszelben 60-al kúszott a hegyre fel, vagy a fekvorendorok miatt szinte állóra fekeztem városban. Ahol tényleg lehetett hatalmas ívben szépen elment, se centizes se integetes, se tanitgatos fékezés...

(#8) Redneck válasza #56573440 (#7) üzenetére


Redneck
veterán

Egy mediterrán szigetet egy káeurópai országgal összehasonlítani elég nagy dőreség! :K
A közlekedési kultúra mellett számtalan dolgot lehetne írni pro/kontra.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Nem kell meglepőni ezen a sok hülyén ebben az országban... Napi 40-50km-et vezetek, van, hogy többet is, van. Nekem főleg az idősekkel van bajom, össze-vissza mennek, egyszer 60 , aztán hirtelen megtaláljaa gázpedált és elhúz 110-ig, közben persze jobbra-balra kacsázik a sávban a kis suzuki altoban vag hasonló csodálatos járműben... Ma reggel is belefutottam egy ignises öregbe, nem tudott egyenesen menni, szintén nagyon ráért reggel...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10) #56573440 válasza Redneck (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

Korfun pl nem volt ennyire pozitív a kép. Nyugatabbra se jobb a helyzet, olaszoknál pl nem is mertem, franciáknál pláne ;]

(#11) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szokj hozzá! Nem elég neked defenzíven vezetni, arra kell készülni, hogy mindenki más egy bolond.
És ha majdnem történik, nem kell bosszankodni hanem örülni h nem történt semmi.

Valamelyik nap én is megtudtam h van Teddyben vészfék asszisztens. Előttem pár autóval egy taxis úgy gondolta h átvág a belső sávba csak oda nem engedték be, és amikor megállt a mi sávunkban mindenki nyomott egy satut. Amikor én is megtapodtam éreztem az abs-t, majd egyszer csak eltűnt a lábam alól a pedál és majdnem orra álltam a masztodonnal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12) Eastman válasza AllTheBest (#9) üzenetére


Eastman
őstag

(Ők még elvesznek a telefon menüjében. ;] )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem az ingerküszöbödön kellene dolgoznod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Blindmouse válasza AllTheBest (#9) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Csak a teljesség kedvéért, ezt az N253-as főúton volt Leuven és Overijse között.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) Freiherr válasza Blindmouse (#14) üzenetére


Freiherr
őstag

A belgák híresen idióták a kanyarodási szokásaikról, pályán is simán kisorolnak előtted a belsőből a kihajtóra.

XXX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.