Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

A tolvajkergetők minap pont arról beszélt, hogy a "bicikli tracker" építését már nem tudják megoldani technikai akadályok miatt.

Ez, ennyiért nekem vállalhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#2) Örni


Örni
senior tag

Vaupunkt

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

A cikk végére oda lehetett volna írni az amerikai filmekben látott feliratot:

'Az Állatvédők Szövetsége monitorozta a tesztet, egyetlen állatnak sem esett bántódása."

(Csak a tulaj kapott agybajt a szoftvertől. :D)

Nem vagyok célcsoport, de ennyi pénzért ez elég gáz megoldás így.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#4) aszkaribusz1


aszkaribusz1
friss újonc

Az nem nyakorv, hanem natoszij, valamint nem sima szilikon tok, hanem oratokkent funkcionál, ha beleteszed cumot es ugy rafuzod a szijat. Tehat karon lehet hordani mint egy orat.

(#5) merqree


merqree
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy ez a nyomkövető használja-e majd az 5Gt, és hogy fog beleférni a koroncavírusos oltóanyagba... :DD

(#6) #90305280


#90305280
törölt tag

És remélem, 24kV-ot nyom a blökibe, ha a GPS szerinti 500m-en eltávolodik.

#2 : Waupunkt, ha már lebegteted nyelvtudásodat... :P

(#7) vicze válasza merqree (#5) üzenetére


vicze
félisten

A cikkben le van írva, hogy csak 2G. (Még viccnek is rossz.)

(#8) Solten


Solten
addikt

Elegge viharvertnek tunik az 1 db seta utan.

Saor Alba

(#9) Zsolt73


Zsolt73
csendes tag

Hogy mit várunk 2021-re? Hát ilyeneket nem. Inkább az oldal helyén egy feliratot, Not found. :C

(#10) Elk_hound


Elk_hound
tag

A ~500 Ft/hó céltarifa szerintem jó. De az árukapcsolás amivel rámsózná a gagyi/túlárazott hardvert/szoftvert kiveri a biztosítékomat, a kutya offline marad.

(#11) #90305280 válasza Elk_hound (#10) üzenetére


#90305280
törölt tag

Lehetne online is?

[link]

:DD

(#12) Bog válasza Elk_hound (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Arról nem is beszélve, hogy 500 huf egy meglévő előfizetéshez kérni egy társkártyát, ami data-only, de a főkártya netcsomagját használja és akkor olyan trackert veszel hozzá, amihez kedved szottyan ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) nemlehet


nemlehet
őstag

Ilyen ez a kutyás élet, minden túl van árazva merthát az ember szereti az ebet... Amúgy az árukapcsolást nem tiltja valamilyen EU-s irányelv?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) k.mark87 válasza Bog (#12) üzenetére


k.mark87
tag

Nálunk pont aktuális a kérdés és már az összes tesztedet ovastam, de elég tanácstalan vagyok. Alapvetően csak a minimál funkcióra tartanánk igényt (nyomkövetés), minden más (sípolás, rezgés, beszéd a kutyához, stb.) az csak extra lenne.
Bennem az körvonalazódik, hogy a Tractive lehet az etalon ezen a téren. Hosszú távon nem olcsó az előfizu díja (20ezer egy évre, 33ezer két évre), de prémium előfizuval (23 ezer egy évre, 36ezer két évre) nemzetközi lefedettség érhető el és állítólag 2 dollár/hó díjon biztosítás is köthető rá elvesztés vagy meghibásodás esetére. Már ha elérhető nálunk is...
A másik vonal a kompromisszumos de olcsó megoldás lenne. Esetleg a Telekomos alcatel move track ? (váltakozó véleményeket olvasok, nem tesztelitek ? :D )
Vagy valami aliexpress-es csoda (pl. TKStar) és bele pl. egy Telekom maraton sim kártya ?

Úgy érzem itt nem lesz a közeljövőben nagy fejlesztés, ahol olvasgatok vissza, mintha durván le lenne maradva ez a szegmens.

(#15) Elk_hound válasza k.mark87 (#14) üzenetére


Elk_hound
tag

A kutya követés témában egyszer mélyedtem el, egy vadász ismerősöm kütyüjének kellett utánanéznem. Nem GSM alapú volt, elmondása szerint ahol a kutyát követni kell, ott nem gyakori a "térerő". Az egy Garmin rendszer volt, annyi szépséghibával hogy csak az USA-ban "szabad" VHF frekvencián kommunikált a nyakörv a készülékkel. Drága (~1 k USD) és úgy 10 km-ig mutatja a blöki helyzetét egy saját - offline - térképen.
Elsőre biztos egy olcsó Alis cuccal kezdenék, a kutyám még a fém nyakörvet is képes volt leamortizálni hamar, nem hiszem hogy ez a cucc kibírná a hűségidőt... :(

(#16) tozo86


tozo86
tag

Az én kutyámnak is jól állna. :

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#17) #89309696 válasza k.mark87 (#14) üzenetére


#89309696
törölt tag

Le van maradva, mert kicsi a piac akinek egy ilyen eszköz kell, ezért se hardver, se támogatás nem épül rá komolyabban.

(#18) rnyk


rnyk
tag

Aaaa en ezt nem ertem! Most nem az van hogy a Bill Gates elszabaditotta a koronát és az oltassal meg az 5G-vel nemcsak követnek de nanogepekkel irányítanak is majd minket? Erre itt meg azt olvasom, hogy a blökire egy francos krumplit kell aggatni meg két naponta tölteni, ba nem kutyust hanem a krumplit. Nem volna egyszerűbb csak beoltani kovid ellen oszt már csak az távirányító appot kell megszerezni :)

[ Szerkesztve ]

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#19) zolko74


zolko74
tag

Ez így tényleg egy vicc.
Kíváncsi lennék a Telekomos Alcateles tesztre is, de szerintem az is hasonlóan szar.

(#20) Metal213


Metal213
tag

Becses Ajándékkal is gondolkozunk már ilyen kütyüben!

archaic.bandcamp.com

(#21) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Mindenkinek mudija van, vagy wtf? :F
Na, nem mintha baj lenne...

Megpróbálom beszerezni az Alca trackert is, Csutkának oly mindegy.

@k.mark87: majdnem vettem egy Tractive nyakörvet, akciósan volt 10k, annyit megért volna, de mire elszántam magam, addigra elfogyott. Úgy tudom, hogy amúgy elég jó cucc, az tényleg abszolút kutyaspecifikus kütyü, nem valami "so-called" kutyakövető. Amúgy meg lassan fél éve bedobtam egy üres kútba lóvét a GoGo Leash nevű kickstarteres projektre, állítólag már gyártják, ha igen, akkor talán el is küldik és arról is lehet írni, mert az is egy kicsit más. Én az Alis izékben semennyire nem bízom, a legtöbb ráadásul BT, nem is SIM-et fogad.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) Bog válasza Metal213 (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez a kutya meg amúgy irgalmatlan szép.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) janeszgol válasza Bog (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

A kutya is szep, es a taj is. Nagyon jo az a kep.

(#24) vicze válasza Bog (#21) üzenetére


vicze
félisten

Tractive-et macskára használjuk, többivel nincs tapasztalatom de ez elég lassú 2G-n SMS el kommunikál. GPS jel többször pontatlanabb mint pontos. Sajnos a 2G lefedettsége is probléma már itt.
A többivel nincs gond, így elégedettek vagyunk vele és ha 1óra keresés után is de meg szokott lenni a macska, ha épp rászakad az eső.

(#25) PitLee


PitLee
őstag

Az jó ha IP65, mert hát ki tudja .. lehet szembe jön egy medve. :DDD
YT link

(#26) Derrewyn válasza vicze (#24) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A most kaphatóra rá van biggyesztve, hogy LTE, de nem részletezik, hogy pontosan milyen kapcsolatot használ, csak annyit írnak, hogy az elérhető legjobb hálózatot.

(#27) vicze válasza Derrewyn (#26) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van, a kutyás más mint a macska, a kutyás az már LTE. Nyilván a súly miatt a macska maradt 2G-n. :(
Amúgy a legrosszabb, hogy ha bent van és az ablakban ül akkor elég pontatlan a GPS és így állandóan kinn van a virtuális kerítésen.

(#28) Phobion


Phobion
őstag

Csutka nagyon aranyos! :K
Milyen fajta kutyus Ő?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#29) Bog válasza Phobion (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mudi. Nagyon játékos :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) Metal213 válasza Bog (#22) üzenetére


Metal213
tag

Köszönöm szépen! Nagyon csodálatos fajta, imádjuk. Csutka mennyi idős?

[ Szerkesztve ]

archaic.bandcamp.com

(#31) Metal213 válasza tozo86 (#16) üzenetére


Metal213
tag

Nagyon szép cifra! Talán találkoztunk már mudisétán?

archaic.bandcamp.com

(#32) Sigma7 válasza Bog (#29) üzenetére


Sigma7
tag

😄 Épp nyomja a Catkiller-t.

(#33) F1DO


F1DO
senior tag

Az Alcatel move track ( [link] ) - 3 éve van egy ilyenem, egy fokkal jobb a szoftver mint a Blaupunktos de semmivel sincs több funkciója, sőt azt felhívni se lehet, nálam 3-4 napot bírt 5 perces jeladásokkal, változó használatban (gépjármű trackerként használtam)

[ Szerkesztve ]

(#34) Uncool Ben válasza k.mark87 (#14) üzenetére


Uncool Ben
tag

4 éve Tractive-ot használok, a teszt sem sarkallt igazán cserére :)
És tényleg működik a biztosítás, volt már, hogy elvesztettem, hármat kattintottam az oldalukon, és pár nap alatt hozta is a cserepéldályt a futár Ausztriából.

(#35) Al Pacino


Al Pacino
csendes tag

Hasznos eszköz! A cikk is tetszett, köszi!
Bár ezek szerint még kissé kiforratlan a technológia!

„Barátság és pénz… Tűz és víz!”

(#36) #40553216


#40553216
törölt tag

Saját és sokan mások tapasztalata alapján a mudi seggbekutya, így kicsit hiábavaló egy ilyen, egyébként nyilván hasznos eszköz beszerzése mudi tulajként. Ha Csutkát véletlenül mégsem látod, hátrafordulsz, de nem lépsz rá, akkor csak az első víz- vagy sárpocsolyát kell megkeresni, abban lesz.

(#37) #40553216 válasza tozo86 (#16) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ahogy írtam: neki is „felesleges”, rajta ráadásul meg sem találnád. :DDD

Metal213:
Becsesre ugyanez áll. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Bog válasza #40553216 (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tény :D
De egyszer eltűnt, elrohant egy csapat őz után, aztán 30 percig kerestük. És 30 perc múlva felbukkant centire ott, ahonnan elrohant.
De nem is erre használom, hanem arra, hogy ha nekifut, mert intézkedni kell más kutyával acsarkodni, akkor megpingetem a cuccot a nyakában és az kizökkenti abból a tudatállapotból, amibe kerül.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#39) labanckukac


labanckukac
csendes tag

Az Alcatel Move Track 80%-os leértékeléssel, 3 ezer Ft-ért volt kapható valamelyik webáruházban kb. egy éve. Az értékelések elég vegyesek voltak, 1-5 között szóródtak, kb. kétesélyes volt, vagy beválik, vagy nem.

Megvettem, de kutyára gyakorlatilag használhatatlan volt. Volt olyan séta, hogy egyetlen fixet (GPS pozíciót) tudott rögzíteni, máskor egyet, induláskor, mindezt egy mezőn, nulla lombkorona mellett. A kutya helyzetét manuálisan sem tudtam frissíteni az appból. A GPS mellett csak 2G-t tudott. A kollégám kocsijában viszont jól teljesített, ott általában megvolt az 5 perces fix, amire beállította.

(#40) labanckukac


labanckukac
csendes tag

Vettem egy Findster Duo-t is (https://getfindster.com/store/), ebbe nem SIM kell, hanem a nálad levő (guardian) és a kutyán levő (pet) modul valamilyen alacsonyabb frekvenciájú (=nagyobb hatótávolságú), meg nem nevezett rádiós kapcsolaton kommunikál, max. 3 km távolságon belül. A nálad levő guardian modul bluetooth-on kommunikál az telefonoddal.

Ez sem volt egy tökély, a fenti mezőn én még láttam a kutyát kb. 500m-re rohanni egy őz után, de a Findster már nem látta a pet modult. WTF? A töltőjén nagyon gyenge volt a mágnes, gyakorlatilag befőttes gumikkal kellett a modullal összeszorítanom, ha tölteni akartam, de így is rendszeresen szétcsúszott a kavics forma miatt. Most már a Duo+-t árulják, remélhetőleg ezeket javították.

Ennek a szoftvere rendben volt, és a fejlesztők is válaszoltak az észrevételekre.

A pet modult sajnos elhagytam (én itthon a lakásban, nem a kutya az erdőben! :W ), de nem vitt rá a lélek, hogy majdnem ugyanannyiért, amiért az egészet vettem, vegyek még egy modult, meg a kutyám is megkomolyodott idős korára, így csak itthon nézegetem az egyedül árválkodó guardian modult. :N

[ Szerkesztve ]

(#41) Bog válasza labanckukac (#40) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Most rendeltem egy Tractive nyomkövetőt, a napokban meg is érkezik, akkor azzal is szó szerint futunk egy kört.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#42) Magnat válasza vicze (#7) üzenetére


Magnat
veterán

Mi a baj a 2G-vel? Sztem ilyen felhasználásra pont az a jó, keveset fogyaszt, jól terjed - mármint a frekvencia amin szórják (bár írod, h nálatok gond a lefedettség, de vmi gsm-es szaki egyszer azt nyilatkozta, h pont a 2g az, ami örökre megmarad), illetve gps kordináták küldéséhez a sávszélesség is bőven elég ... hozzáteszem, h nincs tapasztalatom semmiféle gsm trackerrel, szóval elméleti síkon értetlenkedem.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#43) vicze válasza Magnat (#42) üzenetére


vicze
félisten

Egyre kevésbé létező a lefedettség és egyre kevesebb szolgáltató kínálja, hosszútávra nem jó megoldás még.
Itt(UK) a 3G = nincs net, talán 1-1 mail átvergődik, 2G semmilyen adat kapcsolat, és lefedettség csak szabadtérben van, egy autó, kapualj már probléma. A Tractive macska trackere ezért nem adatkapcsolatot, hanem SMS-t használ ami nagyon lassú. A kutyás cuccuk mint a kolléga helyesbített már tud LTE-t szóval azzal nincs gond.

"vmi gsm-es szaki egyszer azt nyilatkozta, h pont a 2g az, ami örökre megmarad"
Már a világ elég sok részén lekapcsolták (US-ben már nincs) és pár éven belül a legtöbb európai országban is elkezdik a kivezetést.

(#44) Magnat válasza vicze (#43) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, azt mondjuk furcsállom, h pont a 2g lefedettsége annyira érzékeny, hiszen jellemzően az megy a legalacsonyabb frekvencián (városban legalábbis, mert ritkábban lakott részeken 3 és 4g is mehet alacsonyabb frekin) ... bár lehet, h akkor már ott sem szórja minden torony és egyszerűen ahol vagy ott éppen messzebbről jön a 2g mint a 3 v 4.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#45) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Megjött a Tractive, ami mindent megaláz, amit eddig a műfajban láttam.
Kár, hogy rögtön jött egy update, ami elrontotta a legfontosabb funkciót (hang és fény bekapcsolása), remélem, hogy javítják, mert ez csúnyán beletojik a palacsintába.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#46) k.mark87 válasza Bog (#45) üzenetére


k.mark87
tag

Nem látok bele az ügymenetbe (mennyi idő tesztet írni, mi a prioritás, stb), reálisan 4-5 héten belül várható róla teszt? :))

(#47) Bog válasza k.mark87 (#46) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az egyetlen feltétel, hogy elmenjek a kutyával egy nagyobb körre, onnantól kb 1 nap alatt meg tudom írni az anyagot. (És javították is a bugot, most megint jó minden, egy bajom van csak, hogy nem elég hangos a hangszórója.)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) vicze válasza Bog (#47) üzenetére


vicze
félisten

Legnagyobb problémánk a Tractive-vel, hogy a virtuális kerítés csak egy kör lehet, ami elég problémás és igazából emiatt túlságosan nem tudjuk használni a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#49) Bog válasza vicze (#48) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pedig ez szoftveres kérdés csupán, érdeklődtél náluk, hogy mit tudnak javasolni megoldás gyanánt?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#50) vicze válasza Bog (#49) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést rosszul írtam, volt 4szög is(az se a volt elég jó). Most megnéztem és az utolsó updatttel lett 6szög, ezzel már viszonylag értelmesen behatárolható amit szeretnénk.

(#51) Bog válasza vicze (#50) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Azt észrevetted, hogy családi megosztásnál mindig annak a telefonján van a "find" ikon, aki közelebb van a jószághoz? Tök logikus. Eddig tényleg nagyon frankó a cucc, csak lenne egy picit hangosabb a sípolás rajta...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#52) Bog válasza k.mark87 (#46) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Előzetes fontos infók: maga a kis bigyó az tök olcsó, 12-16k. A szoftver hellyel-közzel tud magyarul, van app és webes felület is, meghívhatod az accountodba a családtagokat is, ez mind szuper, de arra számíts, hogy csak éves előfizut lehet kötni, olyan nincs, hogy havonta vonja. Méri a kutya aktivitását és fajtától, életkortól, tömegtől és marmagasságtól függően meg is határoz egy célszámot. A history-ban van hőtérkép (hol mennyire volt aktív az eb), mivel 4G-s (elvileg), ezért azonnal átmennek a parancsok, OTA frissítések szoktak rá jönni, illetve már a közepes csomagban is van eszközbiztosítás: bármi történik vele, akkor cserélik nulla pénzért.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#53) k.mark87 válasza Bog (#52) üzenetére


k.mark87
tag

Köszönöm :)
Érdekes a táblázatuk, mert BASIC előfizunál azt írják van havi is, premiumnál viszont minimum éves.
De amúgy az ügyfélszolgálat segítőkész, az egyik kérdésemre megírták, hogy :
"A BASIC plan is sufficient if you wish to track the device on more than one phone; you would just need to log in using the same username and password on the other phone.", ami persze logikus, de akár nehezíthetnék is az ember dolgát :)

(#54) Bog válasza k.mark87 (#53) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Viszont azért nem tökéletes, most már várd meg a tesztet ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#55) vicze válasza Bog (#51) üzenetére


vicze
félisten

Basic-et fizetünk ott csak egy account van. 4 eszközön van fenn 1 accounttal nem volt semmi gond ezzel.

(#56) Bog válasza Bog (#54) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Csúszni fogok a review-val, mert közben óriási levelezésbe keveredtem a gyártóval, de nagyon-nagyon pozitívak a tapasztalataim velük.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#57) k.mark87 válasza Bog (#56) üzenetére


k.mark87
tag

Tudom én, hogy valójában a Hauwei m40 -nel ütötted el az időt.. :DDD

(#58) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Na, jó, nem kutya, macska, vagyis Macska. Világ végén élek, ahol tud csavarogni (még most). Sajnos tavaly meglőtték légpuskával, pedig elő ember alig jár erre. Szeretném tudni, mikor merre jár? Nos, ha 120 perc a jel adása, akkor talán bír napokat, de így értelmetlen a használata. Egy percre állítva, max. 8 órát, egy éjjelt bír ki, és akkor sem a pontos helyzetet mutatja. Tudom, világ vége, alig van torony, háromszögelés nem nagyon játszik, de hogy a GPS alapján is néha oltári baromságot mutat?! Van, hogy 'beakad' a jel az erdő alatt ~ 200 m-re, majd indulnék a Cicámért, mert tuti megint baj van. Erre itt nyávog mellettem. Majd még órákig ugyanott mutatja, a távolban! Máskor pedig egyszerűen offline, se csörgetni nem lehet, se ujraindítani, se semmi (csörgetésre tudja, hogy irány haza, mert kaja!) 😊 Volt olyan, hogy hirtelen 2 km arrébb lett a jel, én meg infarktus közelében, amikor kolléga mondja, hogy biztosan a sas viszi már! De pár perc múlva ismét otthon volt (nem, nem a sas). Sajnos nagy hiba, hogy nem lehet állítani, hogy ha hívom, ne csak csipogjon, hanem X csörgetésre után vegye fel és halljam a környezeti zajokat, vagy éppen tudjak szólni. Szóval, összegezve, éppen használható, de egy kinai, hasonló tudású, párezres eszköz is tud majdnem ennyit, előfizetésem nélkül is. 😕

bégé

(#59) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

A 10 perc firissitesi idő elég gáz. Manuális frissítésnel folyamatosan nyomkodva mennyi időkonozkent frissít pozíciót ?

Alcatel hasonló megoldása 10e Ft-ert mintha jobban megerte volna...

(#60) baloghgabor válasza Darth_Revan (#59) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Még az egy perces is majdnem gáz, szerintem. Azt látom, hol volt egy perce. Ha meg nyomkodom, kb. ugyanaz, mint egyes liftekben a ➡️⬅️, semmit sem ér. Most meg éppen már szervizben van az enyém, mert amit művel (nem művel néha semmit), már nem elfogadható. De mondjuk borítékolom előre, hogy nem találnak semmi hibát, mert ez így sz@r, ahogy van. 😕

bégé

(#61) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Nos elvittem a Vodafone-hoz, ahol vásároltam, hogy ez egyre használhatatlanabb. Kettő hét után visszaküldték, hogy ez úgy, ahogy működik jó és majdhogynem én vagyok a hülye. Órák óta próbálok lelket varázsolni bele, de nem lehet leállítani sem (egyik hibája ez volt) újraindítás után pedig még mindig kettő km-re van tőlem, pedig itt van a kezemben az udvaron. Szerintük nincsen elég lefedettség, forduljak én a lefedettségi csoporthoz?! Hogy mi, GPS helymeghatározás van, én menjek a NASA-hoz, vagy mi van? Szival, ha bírom idegekkel és nem dobom a kandallóba, akkor csak írok pár hatóságnak, hogy szerintük ez normális, üzemszerű működés és én vagyok a teljesen debil? Van egy hasonló jópár éves kínai vackom, na az kb. majdnem többet tud, mint ez a BLAUPUNKT szerű valami. Igaz a dobozán: gyártva china......

bégé

(#62) polo493


polo493
tag

Nemrég van meg ez a fos 12 óra alatt lemerül 120percre van állítva zóna kerítés, meg gps only és 12 órát bír, most komolyan ez hibás vagy másnak is ilyen szar?
komolyan az lesz a vége hogy szétszedem rá forrasztók egy 4000mah aksit így talán használható lesz :W

[ Szerkesztve ]

(#63) NagyBandi


NagyBandi
csendes tag

Ez tényleg egy fos, nem ajánlom senkinek. Nekem az akksival speciel nincsen bajom, és még az is hagyján, hogy néha nagyokat haluzik, mert ha nem kap GPS jelet (márpedig NAGYON sokszor nem kap), akkor a cellainfó meg a wifik alapján próbálja meghatározni a pozíciót. A kedvencem az, hogy a barátnőm céges VPN-es wifije miatt egész nap azt hiszi, hogy a város másik felén, a barátnőm cégének irodájában van :D ).

Sokkal rosszabb, hogy vagy a GPS-e csapnivaló, és nem kap jelet, vagy nem tudja elküldeni az adatokat (telekomos SIM-et vettünk hozzá), de órák szoktak kiesni neki. 10 perces frissítésre állítva a múltkor másfél órányi autózás-vásárlás után, otthonról 10 km-re ránéztünk, és szerinte még mindig otthon volt. Ma több, mint egy órát voltunk Őrmezőn, de a history szerint el sem hagytuk a pesti oldalt. A reggeli meg az esti sétát (30 + 60 perc) is a logok szerint a házak wifije alapján lőtte be, GPS-es adata nincsen róla.

A másik kutyánknak Alcatel MoveTrackje van, azon is lenne mit javítani, de amikor egyszer használni kellett, akkor simán megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.