Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dißnäëß válasza judas13 (#43) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Aliexpress. Romon van töltővel. Is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#52) RootRulez


RootRulez
félisten

Vártam, hogy betöltsön a kép rendesen, aztán rájöttem, már betöltött. :U

Viszont a srác arcát nem kellett külön kikockázni a buszos képen. :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#53) maximilien88


maximilien88
tag

én csak egy dolgot nem értek: miért nem adnak ki egy ilyen telefont 4G képességgel, és wifi hotspot funkcióval?

mert nem mindenkinek kell 160mm hosszú telefon ami most etalon, Nekik ez simán jó, naponta sem kell tölteni...
de egy wifi tabletet meg rá lehetne akasztani a hotspotra és ha meg híreket akar nézni az ember meg időjárást, akkor van net....

és ez vhogy nem szegmens...

(#54) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Sztem akár gyakrabban is lehetnének ilyen tesztek, mert azért a 60-70 feletti korosztály jelentős része még mindig ragaszkodik ezekhez a készülékekhez, hiszen ők általában csak telefonálni akarnak rajta, és fontos számukra, hogy egy feltöltéssel akár egy hetet is elmenjen. Nekem, mint családi, baráti tanácsadónak meg különösen hasznos a teszt, mert megalapozottan tudok véleményt nyilvánítani egy-egy készülékkel kapcsolatban.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#55) Mrpingvan válasza maximilien88 (#53) üzenetére


Mrpingvan
tag

Esetleg a Xiaomi Qin-t nézd meg, az közel lehet az elvárásaidnak, profképszomszéd

[ Szerkesztve ]

(#56) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem amik megvannak a régiek közül és mind hibátlanul működik:
Motorola D160, Siemens SL45i (full dobozos), Siemens M55 (full dobozos), Nokia 6131 (full dobozos), SE K300i és K700i
Időnként mindet feltöltöm, h ne menjenek tönkre az amúgy 1000 éves akksik.
Ezeknek a feature telóknak mindig megvolt a vásárlórétege és sztem még jódarabig meg is lesz. Nem mindenki tech őrült. Valakinek tényleg csak telefonálásra kell. És meglepően sokat látok emberek kezében.

[ Szerkesztve ]

(#57) maximilien88 válasza Mrpingvan (#55) üzenetére


maximilien88
tag

köszi! a Qin 1S pont amire gondoltam! :) bár B20 persze nincs benne, de az már nem must have egy ilyen esetben

[ Szerkesztve ]

(#58) gzoll


gzoll
tag

Én azt nem értem, hogy z ilyen típusú butatelefonokból, tehát a nem strapa nem nagyifon kategóriából miért tűnt el a JAVA támogatás? Értem én tiszta 2000-res évek, de annyi baromi jó java játék van már fent a neten ingyen letölthető, simán a gyereknek vennék egy ilyet, ha rá tudnék neki rakni pár régebbi JAVA játékot (amit ne felejtsünk el, hogy azért már elég jó 3D-s játékok is voltak, nagyjából az első Nintendo DS grafikai szintjén, plusz nekem volt egy NES emulátorom is JAVA formában)
És tényleg ezek már a nem nagy élmény kategória, de mégiscsak ma már nem tétel ennek a beépítése...

(#59) judas13 válasza bagkri01 (#49) üzenetére


judas13
addikt

Basszus még részben fóliás meg komlett még a cucc!!?? Dúrva! :C :)
.....

Dißnäëß

Köszi! Néztem is ma a poén kedvéért, csak még a hazai kínálatot ott autós töltőt meg utángyártott aksikat láttam kb 2 rugóért, de ránézek az alira is.

......

SkyLine3000

:C

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#60) Mr.Mercury válasza Kampó (#30) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Igen, abból a korszakból több olyan dizájnos telefont is tudnék választani, ami mára már csak álom. Manapság tényleg kis túlzással minden telefon egyforma, kevés a kiugróan jó külső megjelenés. Mondjuk egy szép, de tudás nélküli telefon sem lenne jó, viszont akkoriban még a mutatós külsők sokszor takartak értékelhető tudást is.

Mercury

(#61) Kampó válasza Mr.Mercury (#60) üzenetére


Kampó
senior tag

Maradva a Motorola-ál..
z széria...
Rockr széria...
utobbi nem mondom hogy szép de egyedi volt.

De a Samsung U900 soul..
vagy az l700 is
a klasszikus nokia 6300
6500-6500 séode 6500 classic

sonyericcson c510, c902, mind marha jól néztek ki .

AMD volt AMD van AMD lesz

(#62) Mr.Mercury válasza Kampó (#61) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Igen, mondjuk dizájn terén akkoriban nálam a Motorola vitte a prímet, viszont az "okos" érában a SonyEricsson tudott számomra olyan formákat tervezni, ami mégsem az a tipikus "téglalap azt jó' van" kinézet volt. Az már persze más kérdés, hogy általánosságban mennyire voltak jók a mobiljaik, de külsőre tetszettek az tény.

Mercury

(#63) Kampó válasza Mr.Mercury (#62) üzenetére


Kampó
senior tag

Vivaz és a Vivaz pro :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#64) Mr.Mercury válasza Kampó (#63) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Többek között... ;)

Mercury

(#65) Polarstar válasza Kampó (#63) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Sony csúszka kompaktban a teljes termékkáosz előtt ezt a remek játékost tette le az asztalra.

A legjobb, teljes funkciót kínált mobil+zene kompaktja az Aino u10i volt. Sajnos erre nem került a fehér frankóságból. Imádtam, nekem is volt a fekete. :R :R

Ezt így a mai mobilnál miért nem látni? Szerintem versenyképes lenne most is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#66) Kampó válasza Polarstar (#65) üzenetére


Kampó
senior tag

Jó kis motyo volt :) de ugye ha van egy pofás telefon ami jó multimédiaban, adatkommunikacioban, meg pofás is akkor ki venne okos telefont? . Én rég kinöttem abbol hogy baromságokat telepitgessek agyba főbe a telefonomra. De igénylem a normális kamerát a gyors rendszert és az emberi adatkommunikaciót. Esetleg lehessen témázni a telót mint anno :D . De ezeknek a kritériumoknak az okostelefonokon kívül ma nem felel meg semmi sajnos.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67) Polarstar válasza Kampó (#66) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Olyan szivesen vennék egy Ericsson t68i-t, de nincs működő már... :(

Nekem az is elég lenne...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#68) Kampó válasza Polarstar (#67) üzenetére


Kampó
senior tag

TESSÉK :R

vagy a másik emlegetett holmi

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#69) Kampó válasza Polarstar (#67) üzenetére


Kampó
senior tag

de most elkapott a hév xd
c 710, c905, c510, c702...
jaj megveném mindet :D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#70) Polarstar válasza Kampó (#68) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Antik mobilokkal a francia Lekki foglakozott... Ott volt még Motorola StarTAC is. de nem volt rá hirtelen 600 euróm-. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#71) Vesa válasza Tomcsa (#45) üzenetére


Vesa
veterán

"...Privátszféra... Ezzel a telefonnal még lehet."

El is mondtad a lényeget, ez önmagában elég erős indok ahhoz -sőt, egyre inkább számítani fog-, hogy az emberek egy része visszatérjen az ilyen készülékekhez.

A tudomány a valóság költészete!

(#72) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

anyámnak egy Blau FL-01et vettem pár hónapja, elégedetten használja. Jók ezek az olcsó blaupunktok. Előtte Navon volt, az pár hónap kármokodás után (1 nap készenléti idő, magátol naponta többször elinduló egyébként a telfonban elvileg nem is létező böngésző, kihangósítval is brutálhalk) ment a kisgyereknek játszani.

(#73) Mr.Grincs válasza Vesa (#71) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

+ 1. Legszívesebben én is visszaváltanék ilyen analóg mobilra. Vissza is sírom a régi mobilokat.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#74) Vesa válasza Mr.Grincs (#73) üzenetére


Vesa
veterán

Én meg is tettem, vettem egy normális minőségű, nyomógombos strapa telefont. Akinek nincs szüksége mondjuk a munkája miatt az állandó mobil netkapcsolatra, annak sima ügy. Én csak telefonálok, max. Ritkán SMS. Minden másra ott a jól bevált PC, így csak akkor tud bárki zavarni, ha én is megengedem. Követni meg semennyire sem, maximum az ősrégi cellainfós mődszerrel, de az életemről, privát szférámról senki nem tud begyűjteni semmit. És ez egy igen jó érzés!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#75) Polarstar válasza Vesa (#74) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ki mondta neked, hogy nem lehet követni? Minden mobil minden cellaadatát mentik (fel-lekapcsolás, és vándorlást is), az sms pedig sok mindenre nem alkalmas, mert eleve titkosítatlanul megy szervízcsatornán.
Mondjuk a lopás, rablás, betörések elkövetői felderítést könyíti, mert minden mobiljukat elveszik, teljes tartamát lementik, és megnézik hol járt idő közben. De ez nyilt titok és bevett napi szokás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#76) Vesa válasza Polarstar (#75) üzenetére


Vesa
veterán

Olvasni tudsz? Ezt írtam:
"követni meg semennyire sem, maximum az ősrégi cellainfós mődszerrel" illetve..."ritkán SMS-t"

Másrészt, ezek az adatok messze nem jelentenek olyan kockázatot a privacy-ra, mint amikor appok a komplett telefonkönyvedhez, személyes adataidhoz, ha olyan hülye valaki, hogy CC adatokat is őriz a telón, akkor szenzitív pénzügyi információkat, az FB és a Google a rendszerein keresztül teljes profilozást készít rólad, a felkeresett weboldalak alapján, szolgáltatások igénybevétele alapján stb. stb. Lehetne sorolni. Miről beszélünk? Senki nem állította -csak olvasni kéne tudni-, hogy egy ClassicPhone 100% követhetetlen, de azt bátran ki lehet jelenteni, hogy több nagyságrenddel biztonságosabb a komplex adatgyűjtések ellen, arról nem is beszélve, hogy cellainformációkat max. a szolgáltató gyűjt vagy nyomozó hatóság, a mindennapi életedbe viszont multi cégek egész sora képes beletúrni egy un. "okos" telefonon keresztül.

A tudomány a valóság költészete!

(#77) Polarstar válasza Vesa (#76) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A dolog jogos, sok tekintetben a régi mobilok bizony jobban szerepelnek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#78) gzbotii válasza pusszycat (#12) üzenetére


gzbotii
veterán

És, a lottón nyertél? ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#79) atike


atike
nagyúr

Blaupunkt napok vannak...? :)

Aranyos amúgy.

(#80) gabber01


gabber01
addikt

Ez a "teszt" szinte teljesen értékelhetetlen. Pusztán a legfontosabb funkciókról nem esett szó egy ilyen telefon esetében, ellenben megy a sok lófasz rizsa, már elnézést.
Telefonálás hangminősége pl. milyen, hangerő? Kijelző láthatósága ugyan említve van, de sem a betekintési szögek, sem a napos időről nem esik szó.
Nyomógombok minősége, általános használhatósága, a menü felépítése, észszerűsége sehol.
Baromi meglepő lehet, de ezeket a telefonokat jellemzően idősebbeknek szánják és/vagy melósoknak, akiknek qrvára nem kell semmilyen okosság, ellenben az egyszerű kezelhetőség és a gombos felépítés kritikus.

Na, szerintem neki lehetne futni még egyszer ennek a tesztnek...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#81) pusszycat válasza gzbotii (#78) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy 3X de mindig keveset, és azt is régebben. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#82) gzbotii válasza pusszycat (#81) üzenetére


gzbotii
veterán

Amúgy hova valósi vagy? A lottószelvényen látottakból kiindulva kérdem. :) Én székelyföldi vagyok, de már egy ideje BP-n élek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#83) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha van valakinek egy ilyen kütyüje az próbálja már ki az MP3 csengőhangot be lehet e állítani. Anyámnak venni kell egy héten belül és ezt lestük ki mert imádja a szétcsúsztatható telókat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#84) Bossyy


Bossyy
tag

Azért volt honnan ihletet meríteni e készülék formatervéhez. Csak egy 10 éves Nokia 6710 -es Navigator -t kellett megnéznie a tervezőnek. Az más kérdés, hogy az én itthon lévő példányom már akkor tudta az offline navigációt, rendes zenelejátszója volt, 5 megapixeles autofókuszos kamerája, GPS és WiFi modul, HSDPA adatkapcsolat, érintésérzékeny felület, üzleti funkciók, GPS stb... Ez meg ugye a tudása alapján a cipőfűzőjét sem kötheti be egy évtizedes Nokiának.

[ Szerkesztve ]

(#85) Mrpingvan válasza Bossyy (#84) üzenetére


Mrpingvan
tag

Azért azt se felejtsd el, hogy az a telefon kezdőára, biztos legalább a tízszerese volt.

(#86) Bossyy válasza Mrpingvan (#85) üzenetére


Bossyy
tag

Ez kétségtelen, csak én furának találom, hogy egy ilyen rohanó iparágban, ami állandóan forr, egy új termék (legyen az bármilyen) még egy 10 évvel ezelőtti szintet sem tud hozni. Nekem ez olyan, mintha egy autógyár kihozná nagyon olcsón (500 ezerért, tehát egy mai kompakt árának tizedéért) egy 1960-as modelljét amit még adott esetben be kellett kurblizni. De persze, értem és elhiszem, hogy ennek a Blaupunkt-nak is van célközönsége, még ha én nem is látom.

[ Szerkesztve ]

(#87) Mrpingvan válasza Bossyy (#86) üzenetére


Mrpingvan
tag

Szerintem azért nem történtek meg ezek a fejlődések, mert nincs egyesített OS (igen, régen volt a Symbian, de annak már vége). A célközönség, meg egy jó kérdés.
Az egyik lehet azok az emberek akiknek kell a nyomógomb. De arra ott van a Blackberry, Samsung S sorozatnál is lehet hozzá venni billentyűzetes "tokot".
Lehet olyan ember is aki csak egy sima featurephonet szeretne... annak mindegy. De van olyan is, amire van Google Maps is (pl.:Jio phone), avyg ami fél-okos (pl. Xiaomi Qin)

...más célcsoportot nem nagyon tudok elképzelni.

Akinek csak azért kell, hogy legyen egy pót, ha valami olyan helyre megy, arra ott vannak az Android Go-s telefonok, olcsó kínaiak, ...

(#88) Lalikiraly válasza Mrpingvan (#85) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Volt az több is :D És ahhoz képest, akkor mennyit ért 10 000 meg most mennyit ér, azt is kell nézni.
Na az is igaz, hogy ezek a készülékek összekukázott alkatrészből van. Pl webkamera elsem tudom képzelni, honnan szedik még elő ezeket.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#89) arnyekxxx válasza Bossyy (#86) üzenetére


arnyekxxx
veterán

biztos vagyok benne, hogyha pl a kockaladát elkezdenék gyártani és 500ezerzért árulni 2év garival, többet eladnának belöle mint ezekből a 4ezer Ft-os butafonokbol (meg mint az összes többi ujautóból együtt).

De egy autót nem lehet ennyi pénzből előállítani még akkor se ha kockalada ezért nem látsz a polcokon félmilláért újautót.

még ha én nem is látom.

járj kicsit nyitottabb szemmel a világban

(#90) Lalikiraly válasza arnyekxxx (#89) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Főleg a Magyar adók miatt nem látsz ilyesmit.
Mint nem véletlen nálunk a legdrágább a világon az Apple termékek, meg úgy nagyonsokminden.

Egyébként, ha vadiúj kockaladát akár 1M ért adnának, ami már sanszosabb lenne (persze a EU úgysem engedné) akkor késsel álnának a kereskedéj ajtajában sorba a népek és tömegverekedések közepette adnák át az autókat.

Mrpingvan - Hidd el muteromnak abszolút csak telefonálni kell. A telefonkönyvben az enyém, meg faterom száma van. És slussz. Még SMSt sem írt életében és nem is akar. De legyen szétcsúsztatható, mert az tetszik neki, márpedig ilyesmi telből választék nincs, a blaut megmutattam neki fotó, már megvan rendelve :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#91) radírfej válasza Lalikiraly (#90) üzenetére


radírfej
senior tag

Egymillióért kocka Lada? Lehet, hogy lenne néhány nosztalgiázó, aki megvenné, de ennyiért a használtpiacon messze jobb ajánlatok érhetőek el. Az új ládák is annyira le vannak maradva, hogy a kutya sem veszi őket, pedig mindennél (is) olcsóbbak. Egy új Lada kb egy 12 éves focus vagy astra szintjét sem éri el, de nagyon nem. Akkor miért vennének az emberek 40 éves technikát?

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#92) Mrpingvan válasza Lalikiraly (#90) üzenetére


Mrpingvan
tag

Én nem a Blaupunkt, hanem a Nokia telefonnak a mostani célközönségére írtam.

Az olyanoknak, mint a szüleidnek aki csak hívás-SMS, azoknak tökéletes! Csak arra kell vigyázni, hogy azért a hangszórója is elég jó legyen, mert van jó pár olcsó-butatelefonos (pl. Archos) aminek a hangszórója egy alufólia lemez + vibramotor kombó lehet. És az főleg az idősöknél nagyon rossz, de még az én huszonéves fülemnek is sértő.

[ Szerkesztve ]

(#93) Lalikiraly válasza Mrpingvan (#92) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az igaz igen, fontos hogy olyan hangos legyen, hogy két szobával alrébb is hallják

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#94) e-newsee válasza Polarstar (#70) üzenetére


e-newsee
addikt

Egy k800i-m van, csak akksi kell bele. Kicsit kopottas, de hibátlan. Imádtam azt a telefont is. :B

(#84) Bossyy:
Amúgy, ha ez egy friss saját kép, akkor most tudjuk hol laksz? ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#95) Jim Tonic válasza Bossyy (#86) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert nem esett le a lényeg. Ebben szándékosan nincs GPS, se semmi. Amivel példázol, az egy okostelefon. Szó nincs róla, hogy ne tudnák hozni egy alap telefonban, viszont itt pont arról van szó, hogy ennek a célközönsége nem akarja, hogy bármit is tudjon a telefon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#96) arnyekxxx válasza Lalikiraly (#90) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mert egyébként bárhol máshol a fejlett világban (indiai mopedauto nem ér) lehet félmilla Ft (ennyi volt az eredeti kijelentés, ne kezdjük el duplázgatni) értékü helyi pénzért garanciás újautót venni?

Egyébként értem én, hogy jó sírni az áfa miatt de ha 5%-al kevesebbe kerülne az iphone vagy egy tesla akkor hirtelen olcsó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#97) Lalikiraly válasza arnyekxxx (#96) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én nemcsak az áfára fogom... Sőt inkább nem arra fogom... Az hogy szimplán idiótának néznek minket az megint más.

Amúgy ha kocsira lenne 2 misim, aznap reggel nyitásra ott állnék a Lada kereskedésnél, hogy add ide. Sztem egész jók egykettőben ültem már. Csak ez is egy idióta Magyar szokás hogy semmi sem jó. Régen swiftet mégis úgy vették mint brazilok a vasat...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#98) judas13 válasza e-newsee (#94) üzenetére


judas13
addikt

k800i

Egyik kedvencem volt+ volt K700i-m is anno:))

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#99) gabber01 válasza judas13 (#98) üzenetére


gabber01
addikt

K700i-m volt, imádtam. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#100) judas13 válasza gabber01 (#99) üzenetére


judas13
addikt

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.