Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ha ilyen volt a váltás, akkor processzor ügyben nem sokat léptél előre.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Blasius0704 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Blasius0704
tag

Igazad van, ez a felállás. Ilyen mértékben én ezt nem ismertem, én csak egyszeri ember módján megállapítottam hogy magasabb kategória, újabb kiadás

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha összevesztek a winfosxch-al (nem nehéz...) még mindíg rakhatsz rá egy Mint-ot:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) D1Rect válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért az a 35W-ról 15W-ra elég jó.

(#5) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Részvétem.
Én 20+ év windows után váltok linuxra.
Elegem lett ebből a használhatatlan trágyarakásból.

15 évig én voltam az, aki minden nap elmondta "csak az szidja a windowst, aki nem ért hozzá."

Innen eljutottunk oda, hogy nem telik el nap, hogy ne cseszne ki velem a rendszer, valamilyen módon. Eltűnő hálózati megosztások, egyáltalán a hálózatkezelés úgy-ahogy-van. Frissítések utáni beállításáok defaultra visszaállítása, gép újraindítása munka közben figyelmeztetés nélkül.

A napokban össze kellett rakni pár socket 775-ös gépet, 2008-as alkatrészek. Core2Duo processzor.
Kíváncsiságból az egyikbe raktam egy tök alap 120-as ssd-t, majd úgy ment fel rá a windows 7.
Hát, az állam leesett. A tízezer forintos gépen legalább ugyanolyan gyorsan működött minden, mint a százezresen.

Olyan szépen, fokozatosan lett a windows 10 belassítva, hogy már ssd-vel, 12 giga rammal, Kaby Lake i5 processzorral is lassúcska.
Persze ezekre az új gépekre már vagy nem, vagy trükközve lehet windows 7-et telepíteni.

Kíváncsiságból raktam többféle linuxot (fedora, mint, ubuntu, kubuntu) is, a tapasztalatom ugyanaz volt: jobb, mint a windows. Sajnos az adobe termékek linuxos megfelelőit újratanulni az általam igényelt szinten több hét lenne, így kétséges a linuxra váltás előnye, viszont a háztartás összes többi gépe már linuxot futtat.

Feleségem a munkahelyén - mikor baj van a windwos gépekkel - mindig mondja, hogy neki linux van és sosincs baja. :) Megtért.

Végszóként a nyomtatás: a régi nyomtató windows 10-en már nem működött (WTF ugye). Új nyomtató. Mikor windowsban rányomtam a nyomtatásra, akkor kb 5 másodperc múlva kezdett nyomtatni. Belefért, fel se tűnt. Aztán feleségem linuxon akart nyomtatni, de nem volt telepítve. Kattintgatott valahogy, pár perc múlva elkezdett nyomtatni. Tapasztalatok:
- egyedül telepítette (!!!)
- nem 5 másodperc múlva kezd nyomtatni, hanem azonnal
- és a windowsban üresnek jelzett színes patronból elkezdett színesen nyomtatni. Mint kiderült, szoftveresen tiltja a windows driver, hogy nyomtass, ha üresnek akarja mutatni. Igaz, sok színes oldal már nem jött ki, de nagyjából 7 db még igen!

Ezen kívül tucatszámra akadnak kisebb-nagyobb bajai, amiket már vagy elfelejtettem, vagy nem jut eszembe [default programválasztás-nyomor, indexkép-megjelenítés a fájlkezelőben]

(#6) JoeYi válasza D1Rect (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

igen, ráadásul így is 30-40%-al gyorsabb.

Egyébként nem fair M jelölésű procit U-val hasonlítani :)

(#7) D1Rect válasza Krugszvele (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Utoljára nekem kb. az XP-vel voltak gondjaim amit nem oldott meg a google első találat másodpercekben kifejezhető idő alatt.

Mondjuk a legmeredekebb az volt, hogy a L R csatorna nem cserélhető meg egyetlen kattintással Windowson belül. WTF? :D
Nem akartam elhinni.

(#8) domos


domos
senior tag

A 2. generációtól a 7. generációig alig fejlődött a proci rész mobil fronton, főleg a 2mag/4szál vonalon, kivéve ugye a fogyasztáscsökkenést. Az IGP viszont sokkal erősebb lett, és támogat egy csomó hardveres gyorsítást. Ha igazi előrelépést akar az ember, akkor a 8. generációt ideális választani, ahol már a 15W-os procik is 4mag/8szál jellegűek.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#9) joysefke válasza Krugszvele (#5) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A hiba az ön készülékében van.

Olyan szépen, fokozatosan lett a windows 10 belassítva, hogy már ssd-vel, 12 giga rammal, Kaby Lake i5 processzorral is lassúcska.

Nekem ilyesmi géppel (több ram, gyengébb proci) repül a Win10. Vagy tönkrement valami a rendszereden, vagy egy rejtett kézifék húzza vissza. Ettől eltekintve sem találkozom semmilyen hibával amelyeket itt felsoroltál.

(#10) t72killer válasza domos (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ahol már a 15W-os procik is 4mag/8szál jellegűek."

hja, kiadós throttlinggal! Mert az hóttziher, hogy a legújabb 4c8t mobilproci is többet fog enni 30W-nál, ha rendesen leterheljük mind a 4 magot és 3GHz felett futtatjuk.

Sajnos tesztelni nem tesztel senki, kíváncsi lennék, hogy TÉNYLEGESEN mennyire tud többet valós Fogyasztás/teljesítményben egy új, 4c ULV proci a melós i7 5600u-mnál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) #54072192 válasza Krugszvele (#5) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem az én gépem, de viszonylag friss:

Adott egy gép, van benne valami régebbi C2D proci, pár GB memória, meg egy GT 640-es VGA, szóval nem mai. Ment rá Ubuntu 18.10. Semmi buherálás, terminálozás, használjuk, mint a Windowst.
Szépen be is lett állítva, egy-két program telepítve, de kicsit lassúcska volt. Próbaképpen ment rá Steam, pár natív Linuxos játékkal. Nagyon gyatra volt a teljesítmény, ennyire nem gyenge a gép. Biztosan jó a driver?
Beállításokba be, a grafikus illesztőprogramot a nyíltról a zárt, teszteltre cseréljük, dolgozik. Megjelent egy figyelmeztetés, hogy függőségi hibák vannak, a lista (az ablak maga) kilógott a képről is, olyan hosszú volt. Akkor ismét. Most nem történt semmi, de átváltottunk 2D lassításra, az ablakokat is apránként rajzolta ki. A beállításokból semmi sem akarja megoldani, akkor restart.
Újraindítás után "Rendszerprogramhiba történt". Driver telepítése újra, nem ment, használjuk az apt-get install -f parancsot. Megtörtént, nincs hiba. Neten tippeket keresünk, van vagy 15 parancs, amit be kéne írni (de nem tudni, hogy mi mit csinál), hátha megoldja, de nem garantálják. Esetleg telepítsünk (vagy fordítsunk, vagy mi) magunknak drivert, de lehet, hogy újra kell majd telepíteni egy rendszerfrissítés után. A gép olyan lassú lett, hogy még a hang is akadt néha.

Ugyanezen a gépen a Win10 felrak egy drivert telepítés után, és jól működik. Nincs SSD sem, de használható.

A saját gépemen telepítés után minden drivert telepít (a nyomtatóét is), semmivel sincs gond. A rendszer gyors, nincsenek hibák sem. Ezt csak azért írtam, hogy géptől és felhasználótól függ, hogy melyik rendszer éppen a jobb, vagy a "trágyarakás".
Nálam az Ubuntu is jó, de a grafikus teljesítmény ott is jócskán elmarad a Windowsostól.

Az egyetlen, amit nem nagyon tudok elhinni, hogy nincs figyelmeztetés a frissítések miatti újraindításkor. Egyrészt nekem minden alkalommal többször is jelez, másrészt mikor majdnem 2 hétig nem tudta újraindítani a gépet (hibernálva volt, meg el lett halasztva párszor, aktív időszak, stb), akkor is csak egy üzenetet dobott fel, hogy nagyon de nagyon fontos lenne most újraindítani a gép biztonsága érdekében, de még ott is volt gomb a halasztásra.

(#12) D1Rect válasza joysefke (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem is úgy tűnik, hogy fel van téve 3 vírusirtó vagy valami hasonló szoftveres okosság.

(#13) domos válasza t72killer (#10) üzenetére


domos
senior tag

Mit teszteljek le? Nekem van otthon Elitebook 840 G5 i5-8350U procival. Throttlingot nem tapasztaltam amióta megvan.

joysefke: Egyetértek, még egy régi Thinkpad T410-en (i5-520M/8GB RAM/256GB SSD) is teljesen jól elketyeg a Win10.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) t72killer válasza domos (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Falból mért fogyasztást Aida64-es nyúzás alatt, frekikkel:R. Előre is köszi!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Krugszvele válasza D1Rect (#12) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Természetesen nincsen fent vírusirtó.

Keresem a hibát a rendszerben, hétvégén egy másik ssd-re rakok egy új win10-et, hogy azzal mi a helyzet.

(#16) domos válasza t72killer (#14) üzenetére


domos
senior tag

Falból mérős cuccom nincs sajnos, de megpróbálok szerezni, lehet melóban van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) t72killer válasza domos (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper:R. Hétvégére tudok majd én is i7 5600U-ról eredményeket mondani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) kemotox válasza Krugszvele (#15) üzenetére


kemotox
addikt

Lehet pedig egy használat erejéig megérne felrakni egyet. Lehet zombigép lett a PC-dből csak még nem tudsz róla :P
Amúgy pont most dobott fel egy frissítéses figyelmeztetést, konkrétan egész képernyőset. :D

(#19) icemad válasza #54072192 (#11) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

+1

Én is 3-4 havonta kipróbálok valami új Linuxot, de hamar megy vissza a win 10. Ha Linuxon van problémám, akkor 2 napig kell túrni a fórumokat, hogy legyen valami esély megcsinálni. Win 10-nél google első találat.

(#20) UnA


UnA
Korrektor

Az hogy nem érzed gyorsabbnak, az azért is lehet, mert a Windowsnál a filerendszer és a process / thread kezelés lomhább mint az OSX (vagy Linux) esetén.

(#21) Robert07 válasza t72killer (#10) üzenetére


Robert07
aktív tag

Fogyasztással nem tudok szolgálni, de Cinebench R15 alatt egy i7-8650U simán hoz olyan 500-530 pontot. Ha minden mag le van terhelve, akkor csak 2,1Ghz-en fut, viszont azt tartja is. Legalábbis nekem igen, de ez nagyban gép- és hűtésfüggő.

Amit viszont tényleg értékelek, az az, hogy ezzel már lekörözi a 84W-os i5-4570-et ami anno az asztalimban volt pár éve. Tudom, a TDP az nem valódi fogyasztás, de az egyik akkor is egz ultrabook, a másik pedig egy asztali gép.

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza Robert07 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 magon viszont az e7450-es laposomban az i7 5600u nem megy 3.1GHz alá még a legdurvább FPU teszben sem. CB pontszámra nem emlékszem, majd letöltöm a progit:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) total90


total90
veterán

Windows 95-el kezdtem, majd időnként különféle Linux disztrókat próbáltam ki. 2010 és 2016 között OSX/macOS-t használtam fő rendszernek. Azóta megint Windows (10), de használok macOS-t is és Linuxot.

Lehet Winfosozni meg a Linux/macOS gyorsabb stb., de nem. Emellett a Linux és a macOS is korlátoltabb, valamint ha valami hiba van, akkor sokkal körülményesebb megoldani.
Nem véletlen, hogy a Windows sokkal több gépen fut mint a másik rendszerek összesen. Windows haterek meg mindig lesznek.

Szerintem minden rendszernek van pró és kontrája, de a leghasználhatóbb OS általánosságban a Windows.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) Shing


Shing
őstag

A Windows gyors és stabil, csak iszonyat sokan használják. A nyugdíjas nagymamától a 4 éves óvodásig. Ha Linux vagy OSX-t kicserélnénk erre a felhasználói bázisra még több embernek lenne problémája, így is elég sokan panaszkodnak fórumokon az arányokhoz képest.

Most voltam szomszédnál és meglepődésemre Pentium 4-es gépen volt fent a Win10. (Azt hittem, hogy ott már utasításkészlet hiány van, de biztos vmi újabb változat...) Feltettem neki a legújabb Skype-t, szinkronizáltuk a telefonos változattal, megkérdeztem lassú-e, de azt mondta simán használja.
A gépben akkori alaplapi integrált GPU van, 2GB RAM-al, ősHDD-vel. Megnézném egy modern OSX mit csinálna egy ilyen gépen (alapból kilövik a supportot ennyi év után).

Szüleim gépén Win8.1 van E2160 proci, integrált GPU, 2GB RAM-al, ugyan úgy tizenéves lassú HDD-vel, simán használják... Nem azt mondom, hogy tökéletes élmények ezek, de Linux vagy OSX sem tudna csodát csinálni, sőt még lassabbak is lehetnek.

Meg van a pszihológiája, hogy a kevésbé elterjedtre miért mondjuk, hogy jobb, pedig értelmetlen. Windows annyi telemetriát összegyűjtött, hogy alapból jobb statisztikák alapján optimalizálhatják az op. rendszert. Látni, hogy sokkal jobb náluk a driver support is, működik simán tizen éves hardverekkel, stb. Ezer érv van a Win mellett, a többi mítosz.

(#25) Domonkos válasza Shing (#24) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Nem azt mondom, hogy tökéletes élmények ezek, de Linux vagy OSX sem tudna csodát csinálni, sőt még lassabbak is lehetnek.
Bar en sem gondolom, hogy mindenki szuleinek kernelt kell tudniuk forditani, de ha tudnak, akkor tudjak, hogy a windows csak egy rossz vicc.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#26) SySERR


SySERR
csendes tag

Mindkét rendszernek a mai napig megvannak az erősségei és a gyengéi. De elég jól körvonalazódik, hogy egyre többen próbálják ki valamelyik Linuxot. A legújabb, főként elvarázsolt hardverrel rendelkező gépeken lehetnek bajok Linux alatt. Régebbi gépek esetén pedig éppen fordított a helyzet. Erre néhány példa:
Egy ismerős az alaplapi hangkártya mellé betett másodlagos hangkártyának egy régebbi SB PCI64-es hangkártyát. Erre Windows alatt esélytelen volt drivert találni, míg a Linux simán felismerte és azonnal lehetett használni. Egy másik ismerősöm egy régebbi tunerkártya rádiós részét használja FM DX-re. Ez Win7 alatt működött, de csak nyugati FM norma szerint (87.5-108 MHz), Win10 alá meg már fel se lehetett telepíteni ezt. A legújabb Ubuntu alatt ugyanez a cucc tökéletesen működik, ráadásul megy a keleti norma + nyugati egyben (65-108MHz)! Melóhelyen a régebbi nyomtatókkal volt szívás Win alatt, mert az újabbakra nem volt driver ezért egyszerűbb volt selejtezni. Az egyik hazahozott nyomtató vígan megy Debian 10 alatt. Egy régebbi mai napig Linux alatt tökéletesen működő HP scannerrel is hasonló a helyzet. Azt már Win7 alá is macerás volt telepíteni. 10 alatt már nem is erőltettem.
Tehát ha valaki Linuxot akar használni új gépen akkor válasszon olyan hardvert ami garantáltan megy. A Win10-et használók meg ne akarjanak olyan eszközt telepíteni ami már nem támogatott.

(#27) Lalikiraly válasza Krugszvele (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Haha és ezt én is tapasztalom sűrűn. Vicces.
A Win 10 tényleg egy borzalmasan lassú rendszer lett márra...
Annyira sok vacakkal tömték már meg, a telemetriáról nem is beszélve. Pedig az atyaeget is kikapcsoltam benne, amit csak lehet off ra rakok szinte ész nélkül. És még így is bőven lenne mit...
Elvileg a tavaszi frissítésben sok alkalmazást el lehet majd távolítani belőle...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#28) joysefke válasza Lalikiraly (#27) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pedig az atyaeget is kikapcsoltam benne, amit csak lehet off ra rakok szinte ész nélkül. És még így is bőven lenne mit...

Elképzelhető, hogy pont ez a baj.

(#29) Lalikiraly válasza joysefke (#28) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem nem...
Biztos hogy nem. Jó persze nem kéne túldrámáznom, de azért mondja már meg valaki mitől kell 20 giga egy oprendszernek.

Használnék Linuxot, de mindíg belefutok valami korlátba.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#30) joysefke válasza Lalikiraly (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó persze nem kéne túldrámáznom, de azért mondja már meg valaki mitől kell 20 giga egy oprendszernek

És ez miért baj? Mivel lenne jobb, ha csupán mondjuk 5GB-t foglalna?

Nálam a Windowszon csak a betűkészlet mappa majdnem 400MB úgy hogy soha nem installáltam magamtól egyetlen betűkészletet sem. Le lehetne ezt csökkenteni 1MB-ra, hiszen kinek kell többféle betűtípus, amikor terminálban elég ha van belőle egy, meg mellé 255-féle szín. Én mégis inkább maradok a 400MB-os betűkészlet mappánál, cserébe majdnem minden iromány amivel találkozhatok megfelelően fog megjelenni.

Az eszközillesztő-cache nálam több mint 1GB, pedig friss install és nem cserélgetem a hardvereket. Le lehetne ezt vágni nulla közelébe, de akkor egy friss install után CD-ről kéne felmásolni még a hálókártya drivert is, mert internet ugye nem lenne. Inkább maradok az 1GB-os driver mappánál, de cserébe a hardverek 95%-a install után azonnal pöccre jól megy.

A WinSxS mappa már véleményesebb, nálam 8,7GB-t jelez a TotalCommander, de szinte biztos, hogy pontatlanul számolja. Cserébe ha van egy hibás frissítés, még utólag is le lehet szedni a gépről. Nekem megéri..

Stb stb, lehetne még folytatni.

A Win10 azért foglal 20GB-t 3GB helyett, amiért egy 1080p x264-es film is 15GB+ és nem 700MB. Mert sokkal többet kapsz cserébe, mindezt úgy, hogy a tárhelyköltség manapság gyakorlatilag nem számít. Legalábbis PC-ben nem számít.

(#31) domos válasza joysefke (#30) üzenetére


domos
senior tag

Ezt én sem tudom felfogni, hogy egyesek miért akadnak fel 20GB tárhelyen... 2003 környékén még érthető lenne, de ma, amikor egy 256-os SSD 13e Ft... :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#32) t72killer válasza domos (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha értelmes dolgokkal lenne tele az a 20GB, akkor semmi panaszom nem lenne - a probléma ott kezdődik, hogy ennek nagyrésze az összehányt kód miatt keletkezett, és ugye több sorban több a hiba.

Megaztán 20gigában megtalálni valamit jóval tovább tart, mint 3-4gigában, érdekes mód az izompc SSD-s otthoni gépem lassabban bootol, mint egy őslelet melós XP winyóról. Ehhez azért már tudni kell...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) SySERR válasza domos (#31) üzenetére


SySERR
csendes tag

Majd 2023-ban már 200GB-ot fog foglalni a rendszer, de akkor ne legyen az se gond :D
Lényegre térve annyival nem tud többet az újabb Windows mint amennyivel nagyobb a mérete.
Ja igen, Linuxnál is hasonló a helyzet, de ott jóval visszafogottabb ez. Egy átlagos napi feladatokra való Debian 9-et fel lehet úgy telepíteni, hogy a rendszer ne foglaljon 5-6GB-nál többet.

(#34) t72killer válasza SySERR (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

5-6GB?? Az ubuntu még mindíg CD-nyi méretről települ, ennyi sokat töltene le?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) domos válasza t72killer (#32) üzenetére


domos
senior tag

A boot az én izompécémnek is eltart egy darabig, de nem maga az OS betöltés része, hanem a POST, de hát 20mag/128GB RAM/9 SATA/2 NVME eszközt tovább tart inicializálni. Egy régi Thinkpad T410 jóval hamarabb betölti a Win10-et pl.

SySERR: Felőlem most is lehetne akár 200GB is, nem zavarna.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#36) SySERR válasza t72killer (#34) üzenetére


SySERR
csendes tag

A fullosan telepített használatra kész rendszerre írtam, ami nem Ubuntu hanem Debian.
Debian telepíthető úgy, hogy ki lehet hagyni az alkalmazások telepítését és ezzel a telepítés után egy szál parancssor van. Utána már valóban csak azokat telepíti az ember amire szüksége van.

(#37) t72killer válasza SySERR (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaa, alkalmazásokkal egy windows simán lehet 100 giga fölött. Egy béna MS office is simán foglalhat 10 giga felett a rejtett installerfájljaival együtt. És akkor nem beszéltünk az egyenként 20-30gigás játéktelepítőkről.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) SySERR válasza t72killer (#37) üzenetére


SySERR
csendes tag

Játéktelepítőknél rendben van a nagy méret mert ott van tényleges oka. Az pedig a médiatartalom. Pontosabban a videók, hangfájlok, textúrák, stb… 4K filmek velejárója is a nagy méret, mert egyszerűen nagy a felbontás, tehát ezzel sincs gond. De egy sima alap rendszer már semmiképp sem indokolja a hatalmas méretet, mert nincs benne semmi olyan, amitől ennyire meg kéne híznia a rendszernek. És akkor jön a klasszikus kérdés, hogy akkor most az Office-ban mi a franc foglal olyan sok helyet? Van benne mondjuk oktatóvideó 4K-ban?

(#39) t72killer válasza SySERR (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmiféle oktatóvideót nem láttam az officeba építve:F. A külalakja se nagyságrendekkel szebb, mint a csóri, telepítve kb 500megás Libre-officé, azon meg ne vicceljenek már, hogy a makróíráshoz szükséges VB elemek foglalnak ennyit - liberóoffice-nál ugyebár ilyen nincs, de egy Pythont mindenféle libraryvel mellé felpakolva se lesz több 2-3gigánál, és akkor messze-messze meghaladtuk az excel makrózgatás lehetőségeit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) icemad válasza t72killer (#39) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az a baj, hogy a Libre office kompatibilitása még mindig nem 100%-os az Ms office programokkal. Céges környezetben lehet vele szívni rendesen...

(#41) t72killer válasza icemad (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így van, az átállás barominehéz, ha már van egymillió doksid a régi rendszerben:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) akaido válasza Krugszvele (#5) üzenetére


akaido
addikt

W10 Education-ök vannak a sulinkban, na azokkal a hálózatban melózni pl. a SMB "herélés" miatt....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43) #41354240


#41354240
törölt tag

Nekem is volt anno imac-em, három év után meguntam és lett windowsos összerakós desktop.
Ha nosztalgiázni szeretnél, még mindig ott az Elementary OS, ami tökéletes másolata az OSX-nek, az alapja pedig Ubuntu, ígyaz összes ubuntu-s support rendelkezésre áll.

(#44) domos válasza akaido (#42) üzenetére


domos
senior tag

Tudsz konkrét problémát írni?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#45) Syl válasza #41354240 (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

>Elementary OS, ami tökéletes másolata az OSX-nek

Nagyon nem az :N
Némi munka, theme cserebere, dconf hegesztés stb. és egészen jól fog hasonlítani a macOS-re, de még akkor sem lesz a másolata.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) Vladi válasza Krugszvele (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Használj linuxot 1.5-2 évig. Utána ha valamivel felbosszant bootolj wint. Menekülsz is visszafele. :))

Ez fejlesztői szemlélet kérdése:
- ms: lassú? Vegyél. Elavult? Vegyél. Működik? Nem baj, vegyél. :DDD
- Linux: emberek írják a szoftvert emgereknek. Ez a szemlélet. Ha a dolgozónak van egy nyomtatója, akkor nyomtatni akar vele. :K

Nyomtató adalék: winen a hp nyomtató nem eszi meg az utángyártottat, linuxon meg megeszi. Ennyi. Mert ott nyomtatni akarnak, nem eladni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) t72killer válasza Vladi (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, nem is tudtam, hogy a patronkezelés win-függő;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) akaido válasza domos (#44) üzenetére


akaido
addikt

A következő probléma az iskolai hálózatunk konfigolásában:
Évek óta adott egy Synology 211j NAS-unk amin megosztottam minden osztálynak egy mappát, diákok felhasználónévvel, és jelszóval, hogy majd ide mentsenek.
2018 év elején kaptunk 42 db Fujitsu w10 Edu-s gépet. Minden gépén van diákok felhasználó jelszóval ellátva. Van olyan gép amiről simán felcsatlakozunk hálózatba a Syno megosztott mappákra, de sajnos a többségéről nem sikerül, csak a kapcsolat diagnosztizálására utaló 0x80070035 hibakódú ablakot dobja, és ez naponta változik, hogy melyikről. "Felmappelni" sem lehet a Syno mappát mindegyik munkaállomásról, mert ismét a fenti hibaüzi jön. Ping rendben!
A gépek és a Synology NAS is azonos WORKGROUP munkacsoportban vannak. A NAS fix IP-s.

Tavalyig az akkori w7 és xp munkaállomások hibátlanul csatlakoztak akár Total Commanderben is, és a néhány megmaradt régebbi windows, röccenés nélkül csatlakozik most is.

Próbálkozások:
A w10-eken engedélyeztem ill bekapcsoltam a:
- Fájl és nyomtató felfedezést
- A Funkciófelderítő szolgáltatást.
- A win10 szolgáltatások között engedélyeztem majd letiltottam az SMB 1.0/CIFS rendszerű fájlmegosztási támogatást.

A Synologyn:
- A Windows hálózat felfedést.
- Az SMB1-et a Win fájlszolgáltatások a minimumához, és az SMB2 Large MTU-t, aztán az SMB3-at is a Win fájlszolgáltatások maximumához végigpróbáltam.
- A Local Master Browsert.

- SMB protokollokkal hogy áll a w10 Edu kliens? Melyiket kellene tiltani v. engedélyezni?
- Érdemes-e egyáltalán tovább próbálkozni, mert esetleg a két rendszer nem "házasodhat" ?

Építettem prószaként egy P4 3 GHz CPu-s 4 GB RAM-mos gépet FreeNAS-sal. A W10 Edu-k absz nem látják hálózatban se egymást se a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49) Vladi válasza t72killer (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr

A wines driver gyári. Az foglalkzik azzal, hogy mit vásároltál. Ami linux az meg nem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50) t72killer válasza Vladi (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Azt hittem, hogy firmware-ből oldja meg. Mindenesetre szuperhasznos infó, anyóséknak leadom, nagyon sokat nyomtatnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.