Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

16E ért Gyerekeknek eldobható telefonnak, tökéletes...

(#2) danih válasza GIJoe (#1) üzenetére


danih
addikt

Ilyen célra miért nem inkább 6k-s klasszikus Nokia / Samsung feature-phone-t?

(#3) GIJoe válasza danih (#2) üzenetére


GIJoe
addikt

Mert az ciki már a kisinek is, nem tudnak facelni vele :)

(#4) erer1000 válasza GIJoe (#1) üzenetére


erer1000
őstag

16-ért már ebayon LG G4 klón :D

[link]
:C :C :C :C

görgessetek legle, ott a képneknél látjátok hogy Special Design!!!

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) GIJoe válasza erer1000 (#4) üzenetére


GIJoe
addikt

A klónokkal büntesse magát, akinek 9 keresztanyja van, inkább a noname :)

(#6) erer1000 válasza GIJoe (#5) üzenetére


erer1000
őstag

kedvenc klónjaim:

ő

meg ez

olyan szuper Q10 kopi hogy még ki is egészítették TV funkcióval

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) Sondi1986


Sondi1986
addikt

+4k és meg van oldva a problémás garanciáztatás: [link]

(#8) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Köszi a kellemes tesztet, viszont a terméket magát inkább nem kommentálnám. :)
(eszembe nem jutni ilyen telókkal sz*patni magam, én sokkal inkább gyűjtenék egy nevesebb - minimális brandértékkle rendelkező - változatra)

Tudom, bedarált engem is a fogyasztói társadalom... :D

(#9) quailstorm válasza danih (#2) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert már nincs. Nokia évek óta, Samsungból is csak a legalja, az is Spreadtrum. Nokia helyett meg MTK-t kapsz.
Galaxy Young 2 helyett meg inkább ez.

BlackView-vel találkoztam már. Amikor egy telefont meg lehetett venni 20-féle névvel, Cubot One, Tronsmart Glacier, BlackView JK808 volt talán.

Design Samsung copy, fujj. Belsőről, meg a telefonról se mutattál képet. Összeszerelési minőség B-kategória. Számomra ennek annyi előnye van, hogy könnyebben szerelhető, leírás nélkül is. Ha baj van akkor viszont baj van. Alkatrész drága lesz, és embert nem találsz aki megszopatja magát vele.

Az árával viszont nem tudok vitatkozni. MT6572-MT6582/80-nál sokkal fejlettebb.

(#10) Dominó85 válasza Tibi86 (#8) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem is ez jutott eszembe. Az a kamera pár éve is elfogadhatatlan volt, nem hogy ma. Volt egy-két Blackview a kezemben és a minőségtől még nagyon-nagyon messze vannak. Inkább kuporgasson az akinek kevesebb pénze van vagy garasoskodik és vannak jóval barátibb alternatívák ugyanezzel a soc-val 2/16GB párosítás mellett.

* Péter - 06302461862 *

(#11) danih válasza quailstorm (#9) üzenetére


danih
addikt

Ne már, most pár hónapja vettem egy kétsim-es Nokát, teljesen jó telefonálásra-smsre (ugye most "eldobható" telefonokról beszélünk).

(#12) quailstorm válasza danih (#11) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudomásom szerint az 515 volt az utolsó Nokia. Azóta csak rebrandelt MTK-s szutykokat árulnak.
Egyébként meg azzal mit lehet csinálni? Azon kívül hogy rejtegeted a táska mélyén és azt is letagadod hogy létezik? Semmit nem tud. Még a Nokia 6300 vagy a SonyE W810 is szuperszámítógép meg multimédiás központ hozzá képest.

(#13) Mr. Y válasza Dominó85 (#10) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Az elmúlt időben nem egy olyan készülékkel találkoztam, ami optikai tuningos volt.
5MP-ről 8MP-re. És el kel mondanom, messzemenőleg jobbak voltak azon eszközök képei! Enneél a telefonnál konkrétan látszik, hogyha írták is hozzá, fókuszt nem tartalmaz. Akkor legalább egy kicsit jobbak lennének a képek. De ezek... konkrétan sz@rok.
Ki lett emelve a launcher... Meg lett említve az adott UI.
Szerintem tök mindegy, honnan indulunk ki. Ilyen van a Lenovonak, pár Huaweinek, és még sorolhatnám a robotokat, de ne feledjük, a legelső iOS is ilyen volt. (menü nélküli, minden az asztalon).
De android esetében azért nem tartom lényegesnek ezen dolog megemlítését, mert az iOS-al ellentétben itt számtalan Launcher van, amivel akkor tünteted el ezt a témát, amikor akarod. Sőt, ha kicsit járatosabb vagy a programozás tekintetében is, az alap ROM-ban is ki tudod cserélni egy általad választottra, és sosem lesz vele bajod, hogy a gyári nem áll le... mivel hogy nem lesz ott.

A teszt jó, tetszetős, szellős. A terméket be tudta mutatni teljesen, ezt inkább tovább ne értékeljük :))

But who is watching the guardians?

(#14) danih válasza quailstorm (#12) üzenetére


danih
addikt

Ja, ok, lehet akkor nem Nokia, igaz az van ráírva :) De mindegy is mert teljesen jól szuperál. Okostelóm elromlott és egyszerűen nem akartam másikat - holott ha akarnék vehetnék S7 Edge-et is.
Mit lehet vele csinálni? Olyan, manapság hülye és felesleges dolgokat mint telefonálni, sms-ezni, éberszteni, emlékeztetőket beletenni. Fészbúk nincsen, sem instagram és hasonlók.

Edit, felettem levőre: aha igen, most én felejtettem el :) Én mondjuk nem is akarnám hogy mást csináljon a gyerek. Telefonáljon, sms-ezzen (miért lenne drága). Még ez a buta nokia is tud engedélyezett hivólistát tartani.
Színvonalra vonatkozó kitételt nem tudom értelmezni, működik és jó a hangminősége is. Persze a screen felbontása nem nagy de megintcsak nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#15) quailstorm válasza danih (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elfelejtetted az eredeti kérdést miszerint gyereknek eldobhatós telefon?
Gyereket nem hívja senki, nem telefonálhat mert drága. Nem is SMS-ezhet. Mobilnete sincs.

Arról már ne is beszéljünk hogy kb 15 éves színvonalon tudja az általad felsoroltakat egy olyan vacak. 2003-as SonyE porba alázza. MTK-s Nokia dugig van agyament korlátozásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#16) quailstorm válasza danih (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Te lehet hogy nem akarnád, csak ez presztízskérdés az iskolában. A gyerekek meg gonoszak és ez később megbosszulja magát. Lenézik, kiközösítik. Jobb esetben elkunyerálja másét, aztán ha elbarmolja lehet fizetni.
Kölyökkoromban SE dömping volt a suliban, ami a JavaME keretein belül elfért, azt mindent csináltunk. Bluetooth multik, kalandjátékok, Bluetoothon egymás csesztetése, BT Walkie-talkie, de én Xcalcoztam számológép elvitele helyett, mások filmeket, sorozatokat konvertáltak le brutális 176x144-be. Témákat kreáltunk, portoltam át Nokiáról SE-re.

Jó tudom most már az FB megy a pad alatt meg a hülyejátékok, de szerencsére nekem másik korszak jutott. Viszont feltöltőkártyások voltunk, telefonálás meg heroinárban, úgyhogy arra alig használtuk. Mobilnetről meg azt tudtuk, hogy szülő megver ha 20ezres a számla. K550 instantnetgomb 2 gyereket meg is szívatott...

Szal egy gyereknek ami fontos, jó kamera, zene, meg játék kilóra. És lehetőleg ne legyen annyira kaka hogy rejtegetni kelljen. Tehát egy Galaxy mini már megint nem elég.

128x160-as telefont is gyártottak sokkal jobbakat mint a mai 240x320-as "Nokiák". Téged nem zavar, hogy egy névjegyhez karakterlimites név, semmi extra bejegyzés, se több telefonszám, se semmi? Hogy PC sync nincs? Mi haverokkal SE-ről droidra váltás után ugyanúgy maradhattunk my phone explorernél, és szinkronizálunk tovább. Retekfonnal ez már csak a BT hiánya miatt lehetetlen. Aztán hogy egy számba nem lehet beletekerni az se kicsit gáz. Naptárat most nem tudom milyen hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#17) danih válasza quailstorm (#16) üzenetére


danih
addikt

Tudom, peer pressure és hasonlók. Ez itt már nevelési kérdés ami mindenki magánügye, illetve már nagyon off - de azt elhiheted hogy meg lehet oldani, úgy, hogy az még a gyerek javára is váljon. Én nem akarnám hogy a gyerekem beálljon a pad alatt FB-ző / játszó / órára oda nem figyelő srácok sorába. ("- De szar telefon, még FB-zni sem lehet rajta!" - "Minek az, hogy veled csetelgessek?" Sakk-matt.)
Illetve úgy tűnik elég tág korosztályt értünk most "gyerek" alatt.
Az pedig hogy mi volt a múltban jelenleg irreleváns, azóta elég sokat változott a környezet.

[ Szerkesztve ]

(#18) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Nekem erről a telefonról a Meizu M2 Note jutott eszembe (az más dolog, hogy az kinézetre egy 5C, Samu gombbal)

Katt a képre

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#19) d@vee válasza Sondi1986 (#7) üzenetére


d@vee
őstag

Itt vagy a név, vagy a kép nem stimmel :D Az "S" utótagú nem 4g-s és nincs dedikált home gombja.

Ja

(#20) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

1/8. Ennyi elég is. Ja és a 8 gigából 3 használható. Bravó!

(#21) sh4d0w válasza SkyLine3000 (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, csinos...

https://www.coreinfinity.tech

(#22) d@vee válasza Mr. Y (#13) üzenetére


d@vee
őstag

Programozni sem kell ahhoz, hogy az alap launchert kicseréljük a romban :) De az olvasóknak biztos van olyan része, akiknek még a szimpla launcher csere Play áruház által is gondot okozhat :)
Fókuszál az a kamera, ahová kattintok, vagy ha sehová sem nyúlok akkor automata középre, de ígyis szar a képek minősége :DDD Bár ki lehetne hozni jobbat belőle, tényleg nem értek a kamera beállítások babrálásához :D

Ja

(#23) lexter00


lexter00
őstag

Régebben sok kínaim volt de most már nem válalnám be...lehet öregszem vagy az is lehet hogy a szinte ingyen hozzámvágott szolgáltatói telefonokkal jól elvagyok.

(#24) nyisziati válasza lexter00 (#23) üzenetére


nyisziati
veterán

Igazából ez akkor jó, ha nem túl igényes az ember, vagy nem akar sokat költeni. Esetleg mindkettő. ;)

Meg aztán, ha megnézed milyen telókat árulnak 15-20 ezrekért a GSM boltok, hát arcpirító. :Y

Másfél éve adtam el tízért az Y300-at, akkor még reálisnak éreztem. Néha ránéztem aztán a használt telósoknál, hát 15 alá ritkán ment, még mostanában is!!!

És akkor most ha összehasonlítod azt (2 mag, 512 mega) ezzel... :Y

Kb. mintha egy ezerötös ladát hasonlítanál egy új, alsó-középkategóriás Hyundaihoz... Ráadásul ugyanazon az áron...

[ Szerkesztve ]

(#25) Komplikato


Komplikato
veterán

Az, hogy gagyi a kamerája ennyiért ... hát nm egy fényképező gép. Pont.
De azért az OTG hiánya, az miért?

Más. Lehet rosszul tudom, de ha gyárilag 720p a kijelző, akkor lehet kernel buherálás nélkül HDMI kimeneten se tud nagyobbat, nem? Más eszközöknél volt ilyen gond, ha jól tévedek.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) erer1000 válasza Komplikato (#25) üzenetére


erer1000
őstag

Anno android 2.1 tabom 800x480 volt és hdmi-n 1280x720 is ment
Egy példa csak, ilyen megkötés nincs szerintem.

-alcor epad

Sajnos mással nem igen tudom kipróbálni, mert nem androidos a mobilom.
(de azon az 1:1 kijelző(720x720) ellenére HDMI-n át 1920x1080 jelet is tud küldeni max)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#27) d@vee válasza Komplikato (#25) üzenetére


d@vee
őstag

Tud nagyobbat :) Anno az egyik tabletemen volt HDMI kimenet és lehetett választani, hogy 480p, 720p vagy 1080p (ha jól rémlik ez a három) legyen a kimeneti felbontás, miközben a tabnak csak 1024x600-as volt a felbontása :) A HDMI kimenet felbontása attól függ, hogy a gyártó és a hardveres komponensek mennyit engednek.
De az utolsó mondatomat javítsátok, ha tévednék :R

Ja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.