Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

Nekem is ilyen deszka volt a tua alatt (most öcsém használja), jó kis lap, de nekem elég válogatós volt memória téren.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fiatalok...nekem a retro az a P-I 90 Mhz, és a 200-as MMX :B :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) BlackPriest válasza #43960832 (#1) üzenetére


BlackPriest
őstag

nekem ami memóm volt, mindet kezelte, bár csak ezekkel, meg 2*512 kingston-al próbálkoztam

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#4) BlackPriest válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


BlackPriest
őstag

bárcsak. de a primo-mat mégsem tudom tuningolni :D primo óta xt-től kezdve a mostani core2duo-ig kb minden generációs gépem volt már. emlékszem mennyire örültem először a hercules után a cga monitornak, aztán nem tudtam eldönteni, hogy ega, vagy monochrome svga legyen, stb stb :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

Hehe, ugyanennyit hoz 2001-ben egy 512 megával kevesebb rammal, és egy Radeon9500-el felszerelt konfig (na jó, hazudok, csak olyan 6700-et).
Ebből is látszik, felesleges egy P3 mellé egy ilyen erős videókártya.

Azt viszont nem értettem, mi az, hogy az alaplapon 256 megáig állítható a videókártya mérete? Mert ha az AGP Aperture Size-ra gondolsz, az mindössze annyit jelent, hogy ennyit ad pluszban a videókarinak ha elfogyna a saját ramja (amúgy használja a videókártyán lévő összes memóriát, állítgatás nélkül). Egy 3650 mellé felesleges bármilyen beállítás, mert a 3650-é sem fog elfogyni soha.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Mobi28 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Mobi28
tag

Nekem meg ez: [link] :D
Ilyet is tudott : [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) BlackPriest válasza Viktor77 (#5) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, most egy ti4800se beszerzése van folyamatban. a kártya csak az újabb játékok elindulása miatt kellett volna, de valamiért nem kezerli rendesen. most beraktam egy másik gépbe és itt semmi gond vele.

ezt a memóriás dolgot szégyen,de nem tudtam :B

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#8) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Gratula a géphez, az enyém is hasonló, csak 9600 XT-vel és 1600 MHz-en megy már egy éve. :) Viszont 3DMark 2001-ben 8512-t, 03-ban 4000 körül, 05-ben 2025-öt és 06-ban 310 pontot kapok. Jah és épp fél órája játszottam HAWX-ot a gépemmel. ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9) BlackPriest válasza Badman 4ever (#8) üzenetére


BlackPriest
őstag

hmz, rem,élem a ti4800-ban nem fogok csalódni. sajnálom. a több pont lehet, hogy a chipsetnek köszönhető?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#10) Badman 4ever válasza BlackPriest (#9) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem hiszem, itt leginkább a VGA driver számít, ugyanis Lord Vader nevű itteni forumozóval versenyeztünk, hogy ki ér el több pontot hasonló konfiggal, ami a következő volt:
Pentium III-S 1400 MHz (1,6 GHz környékén hajtva)
ABIT ST6 nekem, ABIT VH6T neki
512 MB SDRAM
9600 XT (nekem ASUS neki HIS)
Ő ATI Catalyst 5.8-at használt (2005-ös), én meg amit most is, ASUS Catalyst 8.391-et (2007-es). A régebbi driver jobban támogatta a 3DMark2001-et, ezért ő 9743 pontot ért, szembe az én 8512 pontommal. Viszont 3DMark05-ben és 06-ban az újabb driverrel az én kártyám kerekedett felül, ugyanis míg neki 1467 és 268 pontja lett, addig nekem 2025 és 310 pontom lett. :))

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11) makraipeter1


makraipeter1
tag

Valami gond lesz a gépeddel!
ASUS TUSL2-C
1133MHz P3 @1505MHz
2*128MB SD Ram
Radeon 9550 @500 @275
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) BlackPriest válasza makraipeter1 (#11) üzenetére


BlackPriest
őstag

megpróbálom egy másik videokarival, mert úgy tűnik ezt nem komázza úgy látom a tusl2-c tuning szempontjából jobban állítható, mint az enyém

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13) Badman 4ever válasza BlackPriest (#12) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Próbáld meg előbb másik meghajtóval. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14) makraipeter1 válasza BlackPriest (#12) üzenetére


makraipeter1
tag

Esetleg az AGP nincs 2X-en hagyva, vagy egy bios update sem ártana neki :)

(#15) BlackPriest válasza makraipeter1 (#14) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem, az biztos nincs :(

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#16) makraipeter1


makraipeter1
tag

Akkor csak 1 memóriával próbáld meg, és a videókártyát nézd meg gpu-z-vel

(#17) BlackPriest


BlackPriest
őstag

a gépet magához vette egy csaló, így a téma lezárva

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18) adsr


adsr
csendes tag

Üdv!

Nagy örömmel jelentem be nektek, hogy október 9-10-én kerül megrendezésre Szegeden az 1. Retró számítógép és vidójáték kiállítás.

Sok szeretettel várunk mindenkit!

(#19) GAlli


GAlli
tag

Sajnos ennyit fog hogy nem Intel chipes a lap.

(#20) EczkE válasza GAlli (#19) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.