Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ribizly


ribizly
veterán

Ezt megvette bárki is?
Én akkorát rég csalódtam, mint amikor ezt fizetőssé tették.
Nem azért mert sajnálnám tőlük a pénzt, hanem mert nem erről volt szó... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2) [Prolixus] válasza ribizly (#1) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Továbbra is elérhető ingyenesen is az "alapkiadás". Csak a frissítéseket meg a Xen-t tették fizetőssé.

Amúgy lényegtelen is, HL a legtúlértékeltebb játék evör. ;]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#3) Gery9112


Gery9112
őstag

És a Xen a Half-Life harmadik részével fog együtt kijönni? Elég régóta húzódik ez az egész. ;]
A kép mindenesetre szép, a játék bele is kerül a gyűjteményembe leárazáskor.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#4) oriic válasza Gery9112 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"És a Xen a Half-Life harmadik részével fog együtt kijönni?" - Miért, lesz 3. rész? ;]

(#5) Viktor77
Pontosítottam, köszi.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

'A rajongói felújítás szinte a teljes Half-Life 1-et tartalmazza, azonban a Xen bolygón játszódó helyszíneket, amelyeket már hosszú ideje ígérnek nekünk a fejlesztők."

Innen valami hiányzik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) RyanGiggs válasza oriic (#4) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Persze hogy lesz!
3333-ban, a sok hármas év ünnepében végre kiadják a 3. részt! ;]
Már nem is kell olyan sokat aludni. :D

(#7) wjbhbdux válasza ribizly (#1) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Miért ne ezt venném meg, és a steamen lévő 8138 (valós szám) másik indie játékot igen? Az átlag 2d pixeles meg Unity 0/10 játékokkal ellentétben erről legalább tudom hogy 10 éve mennyit dolgoznak rajta, egy kis aprót igazán megérdemelnek érte.
Részletesebbek a pályák mint bármelyik Valve vagy más fejlesztő Source motoros játékában (Titanfall 2 hello), és nagyon jól modernizálták a HL pályák mára játékmechanikai szempontból elavult elemeit.

/s

(#8) negro


negro
őstag

Ha kijon biztos ujra viszem majd annak ellenere, hogy oszinten szolva az erdeti HL-ban pont a Xen-es resz nem jott be anno.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#9) wjbhbdux válasza negro (#8) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Szerencsére teljesen átalakítják és kibővítik, ezért is tart ennyi ideig. Itt van pl az egyik Xen pálya felépítése a HL változat mellett.

/s

(#10) ribizly válasza wjbhbdux (#9) üzenetére


ribizly
veterán

Úgy legyen. :C
Ha tényleg lesz benne content, akkor még lehet $-t is adok érte. :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) aginor


aginor
addikt

Ez most komoly?! Azt hittem már rég kint van a csomag és azért lett fizetős.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#12) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Anno mikor kipróbáltam az eredeti első részt, nem jött be igazán, már elavultnak tűnt a mechanika és volt egy rész ahol teljesen elakadtam benne (pedig. a HL2 egyetlen "puzzle"-ja sem okozott túl nagy fejtörést :F ).

Nézek majd belőle gameplay-t, hogy mennyire lett feltupírozva és, ha megtetszik (mer pl. már annyira "HL2-ős" akkor rávetem magam... A HL2 viszont a mai napig vállalható, minden tekintetben...)

(#13) negro válasza SunMount3r (#12) üzenetére


negro
őstag

Ebben a remakeben pont az a lenyeg, hogy ma is valalhato legyen. Az engine az gyak. meg jonnan fest mint ami az HL2 EP 2 -ben volt. Van par palya resz ami nem ugyanolyan(hanem jobb) mint az eredeti de a story ugyan az. En anno mikor 2013-ban kiprobaltam jobban elveztem a jatekot mint a HL2-ot anno meg igy is, hogy ismertem a tortenetet.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#14) ribizly válasza negro (#13) üzenetére


ribizly
veterán

Ezzel a hozzászólással egyet kell értenem.
Amíg az alap hl1-et sosem pörgettem ki, addig boldogan vittem a felújítottat ameddig csak lehetett. Nagyon jó lett.
Csupán azt nem értem, hogy miért mentek el innentől a fizetős irányba.
Ha az egész fizetős lenne, még azt is megértetném, de hogy így a 2/3-ától... Azt valahogy nem. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#15) [Prolixus] válasza ribizly (#14) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ne hülyéskedj már...ennek mi értelme lenne? Inkább legyen nulláról fizetős, mintsem a 2/3-át ki lehessen játszani ingyen? :F Ebben semmi logika nincs.

Abban van, hogy ha már ennyit dolgoztak vele, akkor valami pénzbeli honoráriumot is szeretnének kapni érte. És nem kapásból fizetős modellel jönnek, meg nem közben kitalálják, hogy "á, mégis inkább legyen fizetős mostantól az egész". Na az lenne a kib@szás. Fogd fel úgy akkor, mint egy rohadt hosszú demó, ami továbbra is elérhető ingyen.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#16) ribizly válasza [Prolixus] (#15) üzenetére


ribizly
veterán

Végül is. Akár. Én amúgy remélem, hogy tényleg jó lesz (ha egyszer elkészül). Még akkor is, ha fizetni kell majd érte.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#17) ribizly


ribizly
veterán

Na nézzenek oda!
Közben ránéztem a Steam-re és... Hát nem le van árazva. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#18) wjbhbdux válasza ribizly (#14) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem csak a végére fognak dobni 4 pályát és pénzt kérnek érte, ahhoz képest amit modként ingyen kiadtak dolgoztak rajta még éveket, fel lett újítva sok rész az alap pályák közül, stúdióban hangfelvételek készültek a NPC-khez, a HLDM felújítva bekerült, steam workshop támogatás, stb
Ez most már nem egy mod, hanem egy teljesen különálló játék, ami ha jól tudom már 100%-ban saját gyártású grafikai és audio elemekre építkezik, nem pedig az alap source cuccokra.

/s

(#19) Kr/\toS válasza ribizly (#1) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Azóta is fejlesztik, és egyre jobb lesz. Jelenleg ott tart a dolog hogy már most lényegesen jobban fest, modernebbnek hat mint az alap 2. rész. De lehet a hl2update-nél is szebb. Illetve a xen sem 1az1ben átültetés lesz hanem modernizálják, és ez sok idő. Egyébként 2017 nyarára ígérik. Ennyi melóért azért 10 eut megérdemelnek a srácok.

(#20) negro válasza wjbhbdux (#18) üzenetére


negro
őstag

Igen, ezt akartam irni, hogy ez a jatek mar nem 2012-ota mikor kijott, hanem ha ugy vesszuk mar 2008-ota kilepett a mod statuszbol valojaban. Hiszen eredetileg a Half-Life Soruce-ra epitettek, majd altak at 2007-ben a HL2EP2 -fele felujitott Source motorra. Ettol fuggetlen ki adtak meg ingyen ahogy igertek.

En nyomon kovettem anno ezt a projektet 2006 -tol amig kijott. Ha az ember vissza megnezni, milyen palyak voltak meg minosegeben ekkor (felepites, texturak es stb.) akkor szembetunik mennyire upgradeltek 2008 vegere mar es hogyan jott ki 2012-ben. Azota meg firissitesek jottek es meg reszletesebbek palyak lettek. Grafikai engine upgrade is jott hozza. Ezert is vittem ujra most 2016 elejen.

Szoval ahogy irod is ez egy kulonallo jatek a Steamen es ha belegondol az ember mennyi munka volt benne meg jo hogy fizetos.

Az, hogy nem volt benne Xen csak azoknak volt "duhito es meglepo" akik nem kovettek nyomon a jatek kesziteset es csak ugy hallotak, hogy van egy ilyen es felraktak nulla tajekozodas es elozmeny nelkul. Mar nagyon reg ota lehetett tudni, hogy ezt hagyjak utoljara nem ugy mint a tobbi palya reszt amit parhuzamosan fejlesztettek, de egesz egyszeruen nem akartak mar meg huzni vagy 2 evig a kiadasat! Mert ekkor tajt mar a forumokon es a community mar kezdte ekezni oket es hogy sose fog ez kijonni ahogy kepest mekkora hype-ot krealtak hozza mar 2009-ben!
Ezert kijott Xen nelkul 2012 vegen. Azt sokan elfelejtik, hogy ezt 20-on evesek kezdek el szabad idejukben csinalni. Viszont ahogy teltek az evek a suli es melo mellett egyre kevesebb ido jutott mar a jatek fejlesztesere hiszen idokoben mindenki felnott.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#21) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ha megjelenik a Xen, valószínűleg megveszem. Nagyon jó felújítás lett.

(#22) AxBattler


AxBattler
félisten

Direkt nem kezdtem el AZ ingyenes változatot, majd inkább egyben játszom le az egészet, még ha fizetnem is kell érte. Megéri.

Viszont ha most akciós....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#23) negro válasza AxBattler (#22) üzenetére


negro
őstag

Szerintem a Xen amugy alapvetoen sokat nem tesz a jatek elmenyhez majd annak aki anno vegig vitte 98-ban az erdeti Half-Life-ot. Ahogy en is. Black Mesa volt a lenyeg es az a hatalmas komplexum es terulet ahol jatszodik ez az egesz. A vege kis tulzassal egy platform jatek, ossze vissza ugralasokkal meg jojjel ra, hogy old meg a big boss -t. Kist tulzassal ahogy irtam gyak. Doom II utolso palya elhuzva :D Engem inkabb idegesitett a Xen anno az eredetiben mintsem elveztem volna. Szoval ezert kar volt varnod 4 evet.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#24) FoxiestFox válasza negro (#23) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pont ezért tart eddig, mert az alapjátékban a leggyengébb rész volt. Újragondolják az egészet, és az eddigiek alapján és bízom bennük.

(#25) negro válasza FoxiestFox (#24) üzenetére


negro
őstag

Abban biztos vagyok jobb lesz mint az eredeti. Hisz az eddigi palya reszek kozt is van ami nem egyezik meg 100%-ig viszont azok megis jok vagy jobbak mint az erdeti. Csak arra utaltam attol meg, hogy nem volt eddig Xen, attol nyugodtan lehetett volna vele jatszani mert osszesegeben a Xen elott mar az egesz story kikerekedik es elerhetove vallik minden fegyver pl. Illetve maskeppen fogalmazva nem egy olyan Chapter van a jatek folyaman ami sokkal utosebb mint amit a Xen adhat a vegen. Ez az a jatek ami nem a vegen ut nagyot hanem jatek kozben nem1x :) Pl.: "We've Got Hostiles" "Power Up" "Surface Tension"

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#26) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Amúgy elvan írva cím... :U

(#27) oriic válasza SunMount3r (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R

Live-Die-Respawn

(#28) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ehh...érdekes ez az egész Half-Life sztori. Talán az egyetlen olyan játéksorozat, amit az iszonyatos hájp ellenére sem éreztem soha túlértékeltnek vagy túltoltnak. A sorozat örök rajongójaként én sem várok semmi mást jobban, mint a napot, amikor bejelentik a folytatást.
Valahol igyekszem megérteni a Valve-et is. Elképesztően magasra tett lécet kéne megugraniuk egy olyan csapattal, ahonnan a sorozat jövőjének szempontjából különösen fontos figurák léptek le az Episode Two megjelenése óta eltelt lassan 10 évben. Ha ehhez hozzávesszük azt, hogy a Steam-el egy óriási bizniszt visznek, és mellette van még több saját, rendkívül népszerű online játékuk is, akkor az a 360 ember igencsak kevésnek tűnik.
Mindettől függetlenül a Half-Life 3-nak el kell készülnie, és el is fog készülni.
A mai napig egyetlen egyszer sem jelentette ki kategorikusan a Valve, hogy nem lesz folytatás.
"Jelenleg nincs mit mondanunk a Half-Life-al kapcsolatosan", ennyit tud mantrázni Newell is.

Bár igyekszem megérteni a helyzetüket, nem sajnálom őket.
Mert saját maguknak állítottak csapdát az Episode 2-es cliffhangerrel.
Ha lezárták volna a sztorit, sokkal könnyebben fel tudná dolgozni a játékostársadalom, hogy nincs/nem lesz folytatás. De ezt így nem lehet lezárni, elfelejteni. Úgyhogy követeljük a folytatást. Tegnapra.
Akármilyen is lesz.
Ha esetleg nem sikerülne jól, az ennyi idő elteltével már abszolút nem vonna el semmit az előző játékok értékéből, kult státuszából.
De legyen akármilyen is, egyszerűen tartoznak nekünk ezzel a játékkal.

(#29) negro válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


negro
őstag

Ez eleg osszetett. Mivel gyak. befutott lett a Steam es ez alltal mar nincs szukseguk sajat jatek keszitesere es ebbol adodo profitra mert a Steames jutalekokbol boven el vannak! Ha megnezed amik ki jottek jatekok toluk utoljara az is mind egy ujabb bor volt. L4D 2, Portal 2 ami ugyanugy nezett ki, ugyan az a sema volt. Persze jok voltak. De azota, hogy a Steam beindult ugy igazan nem adtak ki uj jatekot. 7 eve mar! Max ezeket a 2. reszeket de azt is 5 eve! Es kb. 2010-ota duborog a Steam ugy igazan! Csinalhattak volna azt is, hogy at adjak egy kulsosnek a Episode 3-at mint ahogy tettek ezt anno a Half-Life Opposing Force es Blue Shiftnel ( Gearbox Software- nek mivel a Valve kozben el volt foglalva a Source motorral es a HL 2-vel ) es cooperalva le zarjak a storyt de szartak bele.

Es lehet itt azzal jonni, hogy Soruce 2-re akarjak majd virtualis valosaggal is megtamogatva a HL3-at csak eppen 10 eve semmi. Ha jovore semmi info nem lesz HL3-rol, egy-ket kep, trailer, hogy 2018-ban jon az eletben nem lesz 3. resz. Elofordulthat 7-8 eves jatek fejlesztes de azon mar tul vagyunk.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#30) wjbhbdux válasza negro (#29) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez történik, ha nem kell határidőre dolgozni, és nem mondja meg a főnök hogy mit csinálj. Annak idején a HL1-nek is jót tett az azóta kiszivárgótt 0.52 alpha változat alapján, hogy komolyabban újragondolták, és a HL2 is összeszedettebb lett a késése miatt. Azért amellett, hogy nem adtak ki játékot, azért elvezetgetik a legnépszerűbb online PC akciójátékot és a dotát is 10-10 milliós táborral, na meg ott a TF2 is.
Ha nem lenne ez a bevétel a Steamből, nem lett volna mostanában a játékiparban akkora áttörés a VR fronton, ami a Valve korlátlan fejlesztésre szánt pénze tett lehetővé. Legtöbb lépésükben egy előremutató cég volt, játékokkal, steammel, most pedig a VR esetében. Ettől még biztos vagyok benne, hogy ha lesz egy jó ötletük, amire érdemes a HL nevet ráragasztani, akkor azt azonnal meg fogják csinálni, de kényszeríteni nem lehet őket, és nem is kell.
A Valve a játékiparban egyedülálló a függetlenségével, ezt meg kell érteni, és nem lehet olyan elvárásokat támasztani eléjük, mint bármely más fejlesztőnek, akik projectről projectre tengődnek.

/s

(#31) #65675776 válasza negro (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Portal 2 alatt jóval fejlettebb motorverzió volt, mint a Portal alatt. Ráadásul egy frenetikus sztorit is raktak alá. Messze nem rókabőr volt.

Egyébként az eredeti HL a mai napig nagyon jó játék, függetlenül attól hogyan néz ki.

(#32) Puma K


Puma K
veterán

May News Update
máj. 2., 5:28 - [BMS] Adam-Bomb

"Apologies for the silence over the last few months. We have been really diving into our work. Every once in a while we poke our heads up to see how far we have come, and how close we are to finishing this massive undertaking."

https://steamcommunity.com/games/362890/announcements/detail/1621769923071245761

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.