Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) bkercso válasza #90088192 (#4) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az oktatáson kersztül a világnézet erősen befolyásolható.

Idő: gépet még nem sikerült építeni az időben visszafelé kommunikációra mindenesetre. Van mit feltalálni legalább! Makroszinten sem látunk példát retrokauzalitásra a természetben. Bár az érdekes, hogy a Harvard Egyetem és több másik egyetem kutatói szerint is létezik a telepátia, ami nemlokális jelenség kell legyen, mert agyhullámokkal nem működhet (nincs MW-os adó az agyunkban). A nemlokalitás pedig nem létezhet csupán térben az ált. rel. szerint: időben is léteznie kell akkor. Ha jól értem.

A tudással kapcsolatban, amit írsz, ahhoz intelligencia és szerénység kell. Majd a vitázók eldöntik, megvan-e ez vagy nincs. :)

egyszeru kinyilatkoztatasok tenyket valo hangoztatasa, anelkul, hogy azon akar el is gondolkodtunk volna egy percre, egy igazi felfuvalkodott magatartas, hiszen ezen "tudas" alapjan egybol itelkezik az egyed, hiszen abszolutumnak hiszi/gondolja.
Jó felvetések! A meggyőződés, tapasztalás nélküli "vallás" valóban felfuvalkodottá tesz, azon kívül sokszor babonássá is. A könnyelmű és önigazoló ítélkezésről meg tanítani kéne az iskolákban, mert népbetegség.
A felfuvalkodást a tapasztalatok elvből történő elutasítására értettem, világnézeti alapon, ami a materializmusnak sajátja. Jó példa erre a HiFi: "Az nem lehet, mert a féltudásom szerint az nem lehet!". Aztán meg... :U :P

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.