Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) #56573440 válasza bkercso (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Egyébként humoros hogy az első két soromra tudsz érdemben reagálni, ez rengeteg mindent elmond"

Ez még mindig egy ténymegállapítás. Bevallottad hogy feléig olvastad el, és ennyire reagáltál, tehát nem tudom mi ezzel a gond, az, hogy ugyanazt játszod mint mindíg, mondasz dolgokat, majd amikor írnak rá, és vagy terelsz vagy ignorálod a mondandót akkor senki nem teheti szóvá, mert az személyeskedés. Értem.

"Kognitív torzítás részedről, hogy mindenben megküzédés árán eldöntendő kérdést látsz."

Egyáltalán nem. Mint mondtam eddig végig, bennem is vannak kétségek, csak nem osztom az egyszerű magyarázataidba vetett hitedet. Ennyi a difi köztünk. Ez nem igen nem kérdéskör, mert nem lehet az, de ezt soha nem is mondtam...

"de még a tudományos életben is a kétség teszi sokszor helyre a dolgokat utólag."
szintén leírtam, nem értem miért ismételed amit mondtam...

"Tudományos teizmus: hogy csak két nevet említsek, Neil Bohr és Albert Einstein is arra jutottak, hogy a tudat lehet a legalapvetőbb létező, ami az anyag mögött áll. "

Iiiigazából Einstein tök érdekes értekezése a no problem can be solved from the same level of consciousness that created it híres idézetet taglaló, de legjobb tudomásom szerint az pl a megfigyelő szerepét boncolgatja a hullámfüggvény megfigyelése vagy mérése során. Pontosan melyik az ami a tudatot állítja az anyag mögé? De annál érdekesebb hogy hogy jön ide bármelyik isten. Feltételezem ha Teizmus akkor valahol ő is megjelenik mint x a képletben ahogy szokott....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.