Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Ghoosty válasza bkercso (#23) üzenetére


Ghoosty
őstag

Egyes nagy koponyák sejtéseit ötleteit, ne vegyük már készpénznek. Azért mert ők a tudományterületükön valami maradandót alkottak, még tévedhetnek. Az, hogy nem zárhatjuk ki, hogy a tér egy hologram, még nem jelenti, hogy igaz.
Ha a qvantum összefonódásról kiderül, hogy összeköttetés 2 térrész között és ezért azonnali a hatás, akkor sem változtat a távolságon, max bonyolítja az útvonal tervezést.
Hogy a feketelyuk információtartalma hogyan függ össze a távolsággal, az nem jött át.

"Idő: az ált. rel. órta tudjuk, hogy minden egyszerre létezik. A múlt és a jövő csak számunkra különbözik: a jövőről még nem tudunk."

Ez nem igaz. Csak annyit mond, hogy máshol máshogy telhet az idő, de itt is ki tudjuk számolni, hogy máshol hogyan telik, tehát ez is objektív.

"És akkor a sebesség: a mi mérettartományunkban ez egy kézenfekvő fogalom, de ugyan ezt akarjuk használni a szubatomi részecskékre is, és rájuk már nehezebben illik: "

Attól, hogy nem mindenhol használható a sebesség, attól még nem válik szubjektívvá.

A színérzékelés szubjektivitását nem vitattam.

Vassy-ról meg nem mondtam, hogy csak ennyit írt. Csak annyit néztem meg róla, hogy valami kókler, vagy tényleg tudományos munkát végez. Úgy tűnt, hogy az utóbbi. De amíg ezzel a tudománnyal foglalkozó sem meri egyértelműen kijelenteni, hogy létező dolog, addig én besorolom a nagyon valószínű, hogy nem létezik kategóriába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.