Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

"Olyan monitorral sikerült bővíteni az ASUS TUF Gaming palettáját, mely tulajdonságait tekintve nem hagy kívánnivalót maga után."

Az íveltség negálása, a 27" helyetti 32", így a felbontás növelése is azért elég erős kívánalom - legalábbis részemről.

(#2) Egon válasza Tetsuo (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja.
Ezen túlmenően az íveltségen kívül az nV vga-kkal való adaptív képfrissítési képesség hiánya elég fájó, illetve a 48 Hz-es alsó Freesync határ is karcsú picit... Úgyhogy de, van hiányérzet.

Hja, és az alcím szerintem üti az alábbi félmondatot is:

Csatlakozók tekintetében a szükséges minimumot kapjuk

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) <Lacy85> válasza Egon (#2) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Karcsú a 48Hz-es alsó határ?
Hány FPS mellett akarsz játszani egy 165Hz-es monitoron? 30?
Az én monitoromnak is ennyi az alsó limitje, de még soha nem éreztem, hogy gond lenne.
Pedig ez csak 75Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#4) Egon válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Játékon kívül, átvezető videók, 24-30 Hz-en? :U
Tudod, normális implementációknál (igen, G-Sync), van élet 48 Hz alatt is... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Komplikato


Komplikato
veterán

Árban ez hol lesz egy Gigabyte Aorus CV-hez képest vagy a hulla olcsónak beharangozott AOC QC27G2-höz?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#6) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Mondjuk, nekem eleve nem "gamer" monitor kell, de azt nem értem, mi a technikai akadálya, hogy a legtöbb monitor lemenjen 0Hz-ig, vagy közel addig. :F

(#7) energy4ever


energy4ever
addikt

Latom tobben nem ertik. Ezek a kepkocka szinkronizaciok akkor jonnek jol, ha tobb FPS-unk, vagy kozel azonos van mint amennyit villan a megjelenito. Screen Tearing hiba jol lathatoan nem jon elo ha mar 3-4 szoros a kepfrissites a megjeleniton az fps-hez kepest.

Technikai korlatjat nem tudom, de megneznek egy 1-2Hz-s monitort. :DDD

(#8) Egon válasza energy4ever (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL. Ez akkor jön jól, ha kevesebb fps-ünk van, mint amennyit "villan" (frissít) a kijelző. Ha több képkockánk van, mint amennyi a monitor frissítési frekvenciája, akkor elég a V-Sync is.
[link] [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) #21180672


#21180672
törölt tag

a VA panelek elég hulladékok, miért nem csinálnak ugyanilyet ipssel?

(#10) <Lacy85> válasza Egon (#4) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Még soha nem vettem észre problémákat videók alatt sem.

"Tudod, normális implementációknál (igen, G-Sync), van élet 48 Hz alatt is..."

Persze, meg számolhatsz is +~100 ezerrel a kasszánál.

(#11) DudeHUN válasza #21180672 (#9) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Miért hulladék a VA panel?

Gamer for Life

(#12) ROBOTER válasza #21180672 (#9) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kevés a hozzászólás?

(#13) Predatorr


Predatorr
őstag

Hát nekem van némi hiányérzetem, de biztosan túl igényes vagyok, hogy nem elég a 27", főleg nem a "HDR'" 400, amely minden, csak nem HDR.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) TomiLi válasza Predatorr (#13) üzenetére


TomiLi
addikt

Az a szomorú, hogy ha már egy monitor "tujda" a HDR 400-at, akkor általában a freesync, csak 48Hz-től működik (ezzel általában még a gyártó a saját honlapján sem büszkélkedik, külön kell az AMD oldalán utána járni, vagy ha még nincs a listájukban, akkor esetleg tesztekből derül ki). Van kivétel, de a nagy átlagra ez jellemző. Pl, az én korábbi monitorom még HDR 400 nélküli volt, de 40Hz-től tudta a szinkronizációt. (VG270UP)

Szerk: (27" WQHD IPS, legalább 75Hz kategóriában keresgéltem)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#15) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Játékra inkább az IPS és hajlításmentes ASUS VG259Q lesz az igazi. [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#16) #72042496 válasza Predatorr (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, ha neked az élvilágított Philipsed által produkált HDR 1000 az igazi, akkor biztosan nem vagy túl igényes.

[ Szerkesztve ]

(#17) Predatorr válasza #72042496 (#16) üzenetére


Predatorr
őstag

Annyira nem vagyok igényes, hogy itt áll mellette egy elég sötét 4K IPS. :P A VA-n ugyanúgy kijönnek a sötét árnyalatok, csak erősebb a fénye, TV-n még as színhűsége is jobb, IPS csak nyomdai előkészítéshez jó. Játékban pl. színes, részletes fa van ott, ahol az IPS-en egy árnyékos, sötét lomb. Nyilván nem vagyok elég igényes a sötét foltok irányában. :Y :B
Kétlem, hogy egy 400HDR-es monitoron úgy elvakítana a Nap, mint a valóságban.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) #72042496 válasza Predatorr (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mondom én. Amíg a kijelzőid a vacak és középszerű közt szórnak, addig nem fogod tudni, milyen a tényleg jó HDR.

[ Szerkesztve ]

(#19) Komplikato válasza Predatorr (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

"Kétlem, hogy egy 400HDR-es monitoron úgy elvakítana a Nap, mint a valóságban."
Asus ROG 65"-os kis 4K/HDR/144Hz monitorján a tesztvideóban olyan fényerőt bír (a HDR 1000 mellett), hogy a teszter srácnak majdnem beégett az árnyéka a falba amikor a játékban robbant a gránát. De egy olyan 6000+USD. :D
Szóval nem a HDR400-tól fogunk vakulni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Semmi kívánnivalót? Legyen sík.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.