Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penge_4


Penge_4
veterán

Ilyen gyors HTTPS kapcsolatot még nem láttam. :Y A Live.com-on például 30 másodperc alatt jelentkezik be. A Gmail/Docs még egy fokkal jobb, de ott is érezhetően lassabb.

Egész jó ötlet. A Google ellen nem véd, de a jogvédők ellen igen. ;]

(#2) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Én semmi különbséget nem vettem észre a keresési gyorsaságban

(#3) Noddy


Noddy
senior tag

Piac monopolizálás. Most már csak ők férnek hozzá az adatainkhoz, amit jó pénzért el tudnak adni :D

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4) ntomka


ntomka
nagyúr

"Az utóbbi ezúttal valóban korlátozott funkciókat jelöl: a https-kapcsolat egyelőre kizárólag a szimpla keresésnél működik, képeket, videókat, híreket e csatornán nem lehet keresni."

Nem teljesen. A főoldalról valóban nem lehet választani, de a találati oldalról már elérhető a többi is (képet kivéve itt is).

ツ Headphones on - World off

(#5) oO7 válasza Penge_4 (#1) üzenetére


oO7
őstag

a 30 sec az rengeteg... nekem 1-2 másodperc alatt bennvan a live.com... amúgy a live -nál sem meg a gmail -nél sem a kapcsolat a lassú hanem az autentikáció folyamata ami nyilván a keresésnél kimarad

(#6) moonman válasza Penge_4 (#1) üzenetére


moonman
titán

30 másodperc?? max 3.

(#7) Penge_4 válasza oO7 (#5) üzenetére


Penge_4
veterán

Na, lemértem. Operával 14 másodperc, Chrome-mal 8 másodperc, IE8-al 4 másodperc. Tehát akkor ezek szerint optimalizációs probléma ez is.

És a legszarabb, hogy Hotmail-nél még nincs is folyamatos HTTPS, tehát például WiFi-n a belépési jelszavadat nem tudják, de a levelezésedet nyugodtan sniffelheti bárki.

Ha az authentikáció lenne lassú, akkor Gmail-en és Docs-nál is tetűlassú lenne az egész, mivel ott folyamatos a HTTPS kapcsolat.

(#9) moonman válasza Penge_4 (#7) üzenetére


moonman
titán

igen, nyilvánvalóan a Microsoft fejlesztett egy saját, IE-barát SSL változatot. :D

a levelezésnél elsősorban nem a mailbox tartalmát kell védeni, hanem a login/password párost, ezt fejlesztői blogban is leírták, de egy-két hét és itt a Wave 4-es Hotmail, ahol már lessz full session SSL.

[ Szerkesztve ]

(#10) oO7 válasza Penge_4 (#7) üzenetére


oO7
őstag

Sajnos (vagy inkább hál' istennek) nem sok közöm van a webprogramozáshoz... de volna egy tippem, hogy a kommunikáció lényegi része biztonságos csatornán folyik live-nál is... aztán majd kijavít valaki ha tévednék

tessék... moonman előbb kijavított minthogy postoltam volna a kommentet... :R

[ Szerkesztve ]

(#11) ntomka válasza moonman (#9) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak nem gmail mintára? :U

ツ Headphones on - World off

(#12) ntomka válasza moonman (#9) üzenetére


ntomka
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#13) moonman válasza ntomka (#11) üzenetére


moonman
titán

"mintára?" azt hittem a szolgáltatók az elvárásokat követik és nem egymást mintázgatják. de ha neked jól esik, igen, gmail mintára.

[ Szerkesztve ]

(#14) Penge_4 válasza moonman (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor mi az oka, hogy a Google-nél csak kicsit lassabb Operában/Chrome-ban, mint normál HTTP változatnál és sebességben követi a böngészősebesség trendeket, ellenben a Live Operával a leglassabb?

Amúgy ez a Wave4-es cucc mikor lesz majd kompatibilis az alternatív böngészőkkel? Úgy, mint anno a Classic és az IE-re szabott változat, vagy nem lesz akkora időrés a kettő között? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) ntomka válasza moonman (#13) üzenetére


ntomka
nagyúr

A biztonság mindig is elvárás volt.

ツ Headphones on - World off

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

biztonságosabb lesz a google? miért, bezárják?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Narxis válasza bambano (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem, szerencsére.

Thanos was right.

(#18) 7 válasza bambano (#16) üzenetére


7
addikt

Már ott a logón a lakat. :P ;]

(#19) VGYke


VGYke
addikt

Elnézést az ide nem vágó kérdésért, de igazából nem tudom hol kellene érdeklődnöm.
Tegnap vettem észre:
1.) IE8-google párosítást használva (de uez van https-nél is), hogy ha keresek valamit,
2.) Pl. ezt, majd
3.) rákkattintok bármelyik találatra (lényegtelen melyikre), majd az IE8 vissza gombját használva, az istennek nem megy vissza a 2. ponthoz, tehát a találati listát tartalmazó kiindulási oldalra. Állítólag a Firefox visszalép.
Mi lehet a baj?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20) VGYke válasza VGYke (#19) üzenetére


VGYke
addikt

Úgy tűnik, mára magától megjavult :D

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.