Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VágniValó


VágniValó
addikt

" az utolsó verzió csak egy minimális támogatás volt a meglévő felhasználóknak" MI??::DD::D

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2) Béééla


Béééla
őstag

Ki hagyja fenn ezeket a bloatware fosokat? Valaha hasznos volt valamelyik ilyen gyártói szemét?

Bélabá

(#3) Reggie0 válasza Béééla (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahol nincs admin joga az alkalmazottnak a neki kiosztott gepen.

(#4) Gdi válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Ott általában azért egy céges imaget felhúznak a gépre.
Ha nem, akkor megérdemlik, és nem az IT lesz amin először költségcsökkentenek.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) ricsi99 válasza Béééla (#2) üzenetére


ricsi99
addikt

Gyárilag fent vannak az előtelepített rendszerben.. én legalábbis akkor találkozom ilyesmivel...
Amúgy driver/bios frissitére voltak jók annó

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#6) FoxiestFox válasza Béééla (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Solution Center pont bloat tényleg, de sok szolgáltatás valóban hasznos üzleti környezetben (némelyik még otthon is).

(#7) KFORboy


KFORboy
senior tag

A sok észnek;

A Lenovo ezen szoftvere a ThinkPad széria végett élt és ez a program biztosította, hogy friss oprendszer telepítés után, ne neked kelljen a kikeresett hardverek alapján, összevadásznod a drivereket és társai, hanem ezt egy gombnyomásra megteszi neked ez a szofver.

Detektálja a laptop típusát, hardvereket, azokhoz a legfrissebb stabil drivereket a pikpakk gyors lenovo szerverekről letölti, csöndben egyben felrakja, a kövi újraindításnál meg élvezed a kész gépet.
Utilityket és társai meg eldöntheted ugyanígy, hogy felrakja-e vagy sem, mint béta verziós opcionális drivereknél is.
Nem Bloatware, szolgáltatás !

Nekem is vannak régi ThinkPadjeim otthon és köpök erre a béna biztonsági résre is, ilyen szolgáltatásért inkább össze kell rakni a két kezet mintsem fikázni... Pláne ha lófütty köze, ismerete nincs róla az embernek, hogy mi is ez a program !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#8) FoxiestFox válasza KFORboy (#7) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A szoftver amire gondolsz, a System Update.
De majdnem!

(#9) KFORboy válasza FoxiestFox (#8) üzenetére


KFORboy
senior tag

IS

Amm meg már annyi verzióban átvedlett ez is oda meg vissza...
Kérdés, hogy épp 2006 vagy 2008 vagy 2012 vagy 2014-re gondolunk-e...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#10) UnA válasza KFORboy (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Nálam sokkal egyszerűbben van megoldva Thinkpaden a driver kérdés: Linux. ;)

(#11) Silεncε válasza Béééla (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

A Vantage például rohadtul hasznos, utálom én is az előtelepített sz@rokat, de ha TP+Windows 10 kombót telepítek, a Vantage az első. Minden drivert feltesz magának + egy csomó beállítási lehetőséget ad. Mondjuk a T450s-emen már lecseréltem a Win-t Ubuntura, az X230-on még mindig van win10, meg is talál hozzá rögtön minden drivert

UnA: nyilván az is egy megoldás, ha van rá lehetőség. Én megléptem, de már vakarom a fejem, hogy fogom megoldani, ha muszáj lesz pl VS-t használnom az egyetemen, vagy akár Word-ot.

[ Szerkesztve ]

(#12) Akula


Akula
őstag

(#141947) aero,
(#10) UnA: +1

ezeket a központi driverszolgáltatásokat soha nem értettem.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) ricsi99


ricsi99
addikt

Az user-ek 90% ha megvesz pl egy Notit ,nem win újratelpítéssel kezd ,meg gyepálni a rendszert.
Főleg ha a "backup" partícióról is vissza pakolja rögtön.
Amúgy az Ms csónak tele van lukakkal... most egyel több vagy kevesebb már nem számít :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14) Alchemist válasza Silεncε (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

Gyorsan felrakatom vele a drivereket, majd uninstall.
Bár jópár esetben az általa leszedett cuccokat kézzel kellett korrigálni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#15) Predatorr válasza Béééla (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát pl. a bp-i cégvezetés informatikusai. Kvázi használhatatlan laptopokat és egybegépeket kaptunk (ha vkinek rémlik az 5mrd-os közbeszerzés 100 milláért). Hiába raktam rendbe őket, jött egy főnöki (nem szakmabeli, pol. megbízott) ukáz, ment vissza minden, dolgozók és partnerek meg sz.pnak.

KFORboy: a windows is megkeresi a drivereket, vagy éppen én. A gyártói szoftverek csak még több kémprogramot pakolnak a gépekre (lásd US botrányok, hp, stb), és felzabálják az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#16) KFORboy válasza Predatorr (#15) üzenetére


KFORboy
senior tag

Kezdjük ott, hogy ez az egész a régebbi gépek miatt van/volt életbentartva.
Példának okáért a ThinkPad W500 se T500 sem szereti a Win10-et... Instabill, csomó minden nem működik sehogy sem.
Nem jók a mezei driverek mert itt hibrid váltható graf.kártyákkal operáltak ezek a gépek, direkt nekik írt driverekkel, az ujjlenyomatolvasóról nem is beszélve meg a hardveres titkosító chip...

Az már csak mellékes, hogy én is utálom a win10-et... Sehogy se kézenfekvő, felhasználóbarát nekem win7 után.
Hiába nyúzom másfél éve napi szinten... Inkább magamat nyúzom vele.

Ellenben új laptopok, driverek, stb... Nem kapnak már win7 támogatást... Tehát ez van.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17) ricsi99 válasza KFORboy (#16) üzenetére


ricsi99
addikt

A legfőbb gond le van írva.... "fentről jött ukáz"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18) [K2]

Ezt felpakolni sem érdemes, de legalább már leszedni igen :))

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#19) ted_tris válasza KFORboy (#7) üzenetére


ted_tris
tag

Teljesen igazad van.
Ez a biztonsagi baromsag egy tultolt bicikli.
Kb. Annyi az esely , hogy atlag belat betamadjak mint hogy a fejere essen egy harci repulo pottank (Volt mar ilyen kb. 25 eve ,de 0 az eselye).
Csak sajnalni tudom azokat akiknek az egesz eletuket ez a biztonsagi retteges tolti ki.
Ok fostak anno a boszorkanyoktol, kesobb a komcsiktol, imperialistaktol (opcionalis), foldonkivuliektol, meg a tobbi fostol.

#13
Errol van szo.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#20) ricsi99 válasza ted_tris (#19) üzenetére


ricsi99
addikt

Sajnos a táptalaj kelendő... elültették a rettegést az emberekben ,tehát félünk még az orkoktól is... :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#21) biscuit válasza ricsi99 (#20) üzenetére


biscuit
aktív tag

De az orkok köztünk élnek, hiddel, találkoztam már jópárral!!! :'( :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#22) ricsi99 válasza biscuit (#21) üzenetére


ricsi99
addikt

:C :C :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) lo_jo válasza ted_tris (#19) üzenetére


lo_jo
senior tag

remélem semmi olyan rendszerhez nincs közöd, amiben bármilyen adatomat tárolják

Pont azért veszélyesek az ilyen, tömegesen használható biztonsági hibák, mert minimális befektetéssel elég jó bevételt lehet összeszedni. És az, hogy a boszorkányságot, mint babonát és attól való teljesen alaptalan félelmet összehasonlítod egy valós, maximum keveseket érintő problémával, elég jól mutatja a hozzáértést a témában.

[ Szerkesztve ]

(#24) mepet válasza ted_tris (#19) üzenetére


mepet
addikt

"Ez a biztonsagi baromsag egy tultolt bicikli."

Internet zárható mára. Nehogy azt is túltoljuk, mint a "biztonság baromságot"! :C

[ Szerkesztve ]

(#25) FoxiestFox válasza mepet (#24) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kiengedni nem szabadna ezeket a botokat az internetre. :(

(#26) ricsi99 válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


ricsi99
addikt

Vegyük sorra:
Intel cpu hibák
Ms system hibák
Driver hibák
Gyártoi program hibák
router fimware hibák...

Valamit kihagytam?
Pedig védekezek...
jobb kézzel a bal vállam fölött hátrafelé mindig átdobok egy marék sót ..
g&mit is mindig hordok... csak akkor veszem le...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#27) Reggie0 válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyenek toljak az oltasellenes mantrat is.

(#28) FoxiestFox válasza ricsi99 (#26) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meghalnak emberek az utakon úgy is, hogy be van kötve az öv, és betartották a sebességkorlátozásokat, az autójukkal pedig nem volt semmi probléma.
Akkor ezentúl ne kössünk övet, menjünk nyélgázon, és hajtsunk régi romokat?
Hátha így átmegy. :)

(#29) ricsi99 válasza FoxiestFox (#28) üzenetére


ricsi99
addikt

Stop.
Én egy szóval sem mondtam ,hogy nem kell óvatosnak lenni.
Ez is csak egy fricska a tökéletes biztonság illuzíójának.
Mind1 ,ezt is tudjuk már, ebben is van hiba.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#30) FoxiestFox válasza ricsi99 (#29) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miért, volt olyan, mikor azt hitted, létezik tökéletes biztonság?
Nem, nem létezik, kockázatminimalizálás létezik, és azt mindenkinek kötelessége megtenni, aki internetet használ.
A hsz-em nem is igazán neked szólt, hanem a botnetagyúnak feletted.

(#31) ricsi99 válasza FoxiestFox (#30) üzenetére


ricsi99
addikt

Van.... itt a zolló kezembe.. ...ha meglátok valami settenkedő hackert ,akó elvágom a netkábelt.
Bocsi nem tudtam kihagyni :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#32) biscuit válasza ricsi99 (#31) üzenetére


biscuit
aktív tag

Nem ez a megoldás!!!! Be kell őket engedni aztán befogni őket is a kriptobányába bányászni, vagy jól elásni őket oda, hogy soha többé nem tudjanak kijönni onnan! Szolgasorba velük (vagy az orkok közé)!!!!!

:R

Hogy ON is legyek: Akinek nincs félnivalója az ne féljen, de azért megkérdezném a felettem szólótól (#19), hogy azért az ajtót szokta zárni esténként, vagy az is túl van tolva, hiszen nála nincs semmi amit el tudnának tulajdonítani?!?!? Esetleg olyat nem szokott csinálni, amit nem akar a publikum elé tárni? (magánélet esetleg?)

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.