Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Ha nem is intel, de legalább kék színű a logója, ugye? :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

elvileg az L1 annyira kicsi, hogy csak töredék adatok és utasítások találhatók benne... van értelme egyáltalán ezt támadni? L2 és L3 már jóval több adatot tartalmaz...

(#3) E.Kaufmann válasza Cythyel (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hát én "bízok" a támadók tudásában, ha valaki nagyon rácuppan, lehet, rá tudná kényszeríteni a procit, hogy szép lassan kilapozgassa a támadónak fontos részeket, hacsak valami szaki nem bizonyítja, hogy ez nem lehetséges.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) Cythyel válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

nem vagyok egy programozó, de amennyire ismerem az adatok és utasítások előbetöltését az L1-be, eléggé minimális ami oda bekerül, és az is mind folyton változik, ráadásul nem szekvenciális adatokról/utasításokról van szó... ezért gondolom én hogy nincs értelme az L1-et támadni

(#5) hcl válasza Cythyel (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az új procikban a L1 elég nagy tud lenni...

Meg akármennyire is, de rés, és az sosem jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) LordX válasza Cythyel (#2) üzenetére


LordX
veterán

A Power9-ben 128 byte-os sorok vannak az L1D-ben, azaz pont akkora, mint egy teljes AES128 kulcs. "Kicsit" para tud lenni, ha azt képes vagy ellopni.

(#7) Cythyel válasza LordX (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

így már igen... mondjuk én nem titkosítási kulcsokra gondoltam amikor azt a hsz-t írtam, hanem normál adatokra és utasításokra :DDD

(#8) hcl válasza LordX (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az szép! :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.