Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Ez azért elég nagy baki!

(#2) b4zsi-


b4zsi-
őstag

ezért asszisztens, hogy hívjon üzenetet küldjön... csak már olyan művelt hogy a gazdát meg se kérdezi :D

Troll off!

(#3) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Aha! Tehát akkor ez egy olyan "hiba" ami egy kattintással orvosolható... Gratula a flameOn címért! :C

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#4) adrianv


adrianv
tag

Most már tudom, a siriért nem érdemes iPhone-t venni.

Sorry for party rocking!!!

(#5) Jojo5 válasza adrianv (#4) üzenetére


Jojo5
őstag

aztán ennyiből leszűrni, hogy nem jó... az igen... :N

BTW, tényleg gáz, kövi updateben szerintem orvosolják a problémát :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#6) Braddock


Braddock
őstag

Majd osztogatnak ajándék tokot hozzá :C

(#7) Derrewyn válasza Gadgetfun (#3) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Az a gáz, ha ez alapbeállítás, és nem tudsz róla.

(#8) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szerintem ettől még nem dől össze a világ, bakizott az Apple, nah bumm, és erre mindenki odafigyel...:)

(#9) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

...connecting people

(#10) BoB


BoB
veterán

Katt a képre :)

Ever wished you had your own personal advisor on your phone? A state sponsored comrade, who could help you with life's tough decisions? Pocket Stalin is here to answer your most pressing questions!

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha kocogsz és a zsebedben van, akkor nyílván le van zárva a kijelző. namsot, ha így szeretnél vele egy másik számot játszatni, akkor előbb vegyem ki a zsebemből és oldjam fel a lockscreen-t? :F De ez igaz az üzenet küldésre is, éppen azért van, hogy a lustaság kiteljesüljön nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) b4zsi- válasza hemaka (#11) üzenetére


b4zsi-
őstag

vagy vegyél olyan fülest amin tudsz számot váltani...

(#13) Jojo5 válasza b4zsi- (#12) üzenetére


Jojo5
őstag

és smst is tudjon a a fülessel "írni"... ?! :N

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#14) b4zsi- válasza Jojo5 (#13) üzenetére


b4zsi-
őstag

Azt szerkesztette! :)
Kocogás közben nem igaz nem lehet megállni sms-t írni vagy akkor ne menj el kocogni ha dolgod van ennyi....

(#15) Jojo5 válasza b4zsi- (#14) üzenetére


Jojo5
őstag

és ha valaki nem akar megállni ? vagy ne adj isten pont erre van 1 Siri-je ami ilyenkor hasznos... :U

Mint oly sokan írták is ez 1 kényelmi funkció...

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#16) Black Dragon válasza b4zsi- (#14) üzenetére


Black Dragon
addikt

Tételezzük fel, hogy autóban ülsz, és mivel a rend őrei nem nézék szép szemmel, ha vezetés közben nagyban telózol, akkor itt a megoldás, hogy a füles bedugod, osztán diktálod neki amit akarsz, és még a telodat se kell mozgatnod.:) Ez is csak egy opció, mindenkinek másra alkalmas..:)

(#17) b4zsi- válasza Black Dragon (#16) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ez már valószínűbb, mint kocogás közben smst írni :)

(#18) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

it's not a bug, it's a feature :D :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) dellenter


dellenter
csendes tag

Hát, azután, hogy az előző szoftverükben egy weboldalon lévő kattintással lehetett jailbreakelni (egy pdf exploit segítségével) én már semmi ilyesmin nem csodálkozom :)

(#20) Everman


Everman
addikt

No most meg a Samsung perel majd, hogy az Apple lemásolta a biztonsági hiányosságaikat :D

[link]

(#21) Black Dragon válasza Everman (#20) üzenetére


Black Dragon
addikt

:DDD:DDD

(#22) -=Ghost=- válasza Braddock (#6) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

:DDD

#16: Nem kell egészen véletlenül nyomkodni a gombot, hogy diktálhass? Ígyis-úgyis elő kell venni a telefont...

[ Szerkesztve ]

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#23) blueMerle válasza -=Ghost=- (#22) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem is ez tűnt fel, hogy itt nyomogatni kell a készüléket. Akkor nem értem az egész hírt? :F

(#24) -=Ghost=- válasza blueMerle (#23) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

A hírt még csak-csak, a nagy kényelmet futás és vezetés közben kevésbé.

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#25) Prof01 válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Prof01
veterán

of course not, it's an extraordinary and magical new feature! :D

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#26) fazr


fazr
senior tag

Be lehet állítani, hogy lehessen használni a Sirit passcode lock esetén vagy ne lehessen.

Ez a hír kb a következővel egyenértékű:
Minden telefon biztonsági hibát hordoz!! Be tudok lépni a telefonom homescreenjére jelszó nélkül, úgy hogy nem állítottam be előtte jelszót! Persze, ha beállítom a jelszót, akkor már nem, de ez tök lényegtelen, mert mekkora biztonsági hiba!!!

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez a hír simán versenyben van a Galaxy Nexus nem sért szabadalmat hírrel.

(#28) besk23 válasza -=Ghost=- (#22) üzenetére


besk23
tag

fülesen a gombot elég nyomni, nem kell elővenni

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#29) Dany007


Dany007
veterán

Ez abszolút nem nagy probléma. Főleg ha ilyen egyszerűen megoldható az egész.
A múltkori antennás, térerő eldobós probléma ennél jóval komolyabb volt.

Egyébként ezért is érdemes minden ilyen új technológia v. szolgáltatás bevezetése után min. a második generációt megvenni, hogy addigra az ilyen kisebb problémák és gyerekbetegségek már javítottak legyenek. És, hogy addigra már egy kiforrt rendszert kapjon az ember.

De, egye fene, ettől még elfogadnék egyet...

[ Szerkesztve ]

(#30) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Nem tudom már megint mi ez a flame. Nekem pl a mostani telefonomon nincsen jelszó, így bárki hozzányul, feloldja a billentyűzárat, akkor tud smst küldeni, meg telefonálni. Ezek szerint bugos a nokiám? pfffffff

Akinek az iPhoneján nincsen jelszó, annak nem szintúgy mindegy?

Flamelni mindenki tud, gondolkozni bezzeg.. Nembaj, így legalább hozza a kattintást a hír, az egész PH! az apple flame topicokból él már csak.

Tehát gyengébbek kedvéért, nem mindegy hogy Sirivel küld valaki SMS-t, vagy az újjával bötyögi be? Akit már érdekel annyira a dolog, az csinál jelszavas képernyőzárat, és már akkor belövi a Sirit, de az átlag userek 99%a nem foglalkozik ezzel, egyik telefon márkánál sem, de azért jöttök itt azzal, hogy "az a gáz hogy alapbeállítás és nem tudunk róla". Nevetséges az egész topic. :W

[ Szerkesztve ]

(#31) Lirion válasza Black Dragon (#16) üzenetére


Lirion
addikt

Gratulálok annak az életunt marhának, aki vezetés közben bedugaszolja a fülét headsettel.

(#32) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

off az egész.hírérték nulla.de a negatív reklám is reklám.

(#33) blex


blex
senior tag

hm...
gyorsan kipróbáltam ezt az omniámon - ott is lehet sms-t küldeni lezárt telefonnál, ha be van állítva. ezért hívják beállításnak :D

(#34) buvartacsko válasza blex (#33) üzenetére


buvartacsko
addikt

ami az omniadon feature, az az iphoneban bug. hogy lehessen fikázódni

(#35) slynevem válasza Lirion (#31) üzenetére


slynevem
tag

Ha nincs kihangosító rendszer a kocsidban, akkor így kell tenned mivel ezt írja elő a kressz. Szóval bárki aki így tesz az "életunt marha" :)

(#36) blueMerle válasza Lirion (#31) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt skubizd: nem kell ám mindkét füledbe bedugni a headsetet ;)

(#37) Solten válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Solten
addikt

:DDD

Saor Alba

(#38) Gadgetfun válasza Lirion (#31) üzenetére


Gadgetfun
tag

Miért? Én sokszor még zenét is fülesen hallgatok a kocsiban, semmivel sem "veszélyesebb" mint ha hangszóróból hallgatnám. Hangerő beállítás kérdése, szépen tisztán hallom a zenét de forgalom zaja, szirénák stb. is rendesen behallatszik, igaz nem "agybadugós" (azt én sem nagyon ajánlanám), hanem az iPhone normál fülese...

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#39) Gadgetfun válasza Derrewyn (#7) üzenetére


Gadgetfun
tag

Nem is a cikk tartalmával volt a bajom, hanem a szenzációhajhász címadással :)

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#40) #16820480 válasza fazr (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom érzed-e a különbséget a billentyűzár és a passcode közt. mondjuk egy üzletember telefonján lehetnek olyan kényes adatok, amik nem kerülhetnek ki. de így elég annyit mondani a Sirinek, hogy küldje már át sms-ben, vagy mms-ben. és még fel sem kell hozzá törni a telefont, meg lehet úgy is csinálni 2 perc alatt, hogy az illető nem tud róla.
szóval ez kb olyan, mint amikor a facebook alapértelmezettként mindenedet kiteszi publikusba. oké, van rá beállítás, de miért a biztonságtalanabb az alapértelmezett? az, hogy bekerült a médiába ez a hír legalább arra jó, hogy felhívja az emberek figyelmét arra, hogy ugyan nézzenek már rá a beállításaikra.

(#41) joey04 válasza besk23 (#28) üzenetére


joey04
titán

pontosan! [link]

20: érdekes, ezt itt valahogy nem fújták fel ennyire, mint a Siri hibáját... :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) Depression válasza #16820480 (#40) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem mindegy. Egyrészt ugye fizikailag hozzá kell, hogy férj a telefonhoz, másrészt tudnod kell, hogy mit akarsz átküldeni, harmadrészt hangosan utasítanod kell a telefont erre. Ezt elég nehéz összehozni, hacsak nem egy kém vagy.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) #16820480 válasza Depression (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk ezek közül csak az a nehezebb, hogy tudnod kell mit akarsz küldeni. de nem tudom van-e olyan lehetőség benne, hogy mondjuk valamiből az összeset küldje el.

(#44) Dungens


Dungens
csendes tag

Ilyen, hogy a telefonnak mondok valamit ilyet a Nokia 5800 is tudott, igaz ott arra volt jó, hogy egy alkalmazást megtaláljon, vagy egy névjegyzéket megkressen, de a lényeg, hogy volt. Azt meg nem tudom, hogy előtte is volt -e ien a Nokia -kban, vagy az 5800 vezette -e be. A Nokia 6070 is tudott ilyet mint amit említettem az 5800 -val kapcsolatban. :C

[ Szerkesztve ]

(#45) Dany007 válasza Dungens (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Sima hangvezérlés vagy hangtárcsázás már az Ericcson T10-esben is volt. Nem az a nagy szám. A nagy szám - ha lehet így mondani - az, hogy a telefon megérti amit mondasz és asszerint reagál.
Eddig mondtál egy szót, vagy egy specifikus parancsszavat és azt ismerte fel a telefon.
De a Siri képes komplex mondatokat megérteni. Tehát nem csak a szavakhoz párosított utasítást hajtja végre, hanem a mondatot és annak értelmét figyeli és az alapján cselekszik.

(#46) stevve


stevve
nagyúr

Két barátnő beszélget:

1. barátnő: "Szerintem küldj egy sms-t a Gézának. Mondd meg neki, hogy szakítani akarsz vele."
Siri: "Sms elküldve"

:D Más élethelyzetet nem tudok elképzelni, amikor ez veszélyes lenne. :) Akinek üzleti célra van telefonja, általában nem hagyja azt sehol magára, így nem férnek hozzá, hoy gombot nyomjanak rajta.

Dungens:
"Ilyen, hogy a telefonnak mondok valamit ilyet a Nokia 5800 is tudott,"

Az enyém is. Ha elküldöm a francba, csendben meghúzza magát. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) dabadab válasza Dany007 (#45) üzenetére


dabadab
titán

"De a Siri képes komplex mondatokat megérteni."

Igazabol persze nem. Van egy kivalo, heurisztikus parsere, amire barmelyik szoveges kalandjatek buszke lenne, de arrol szo sincs, hogy megertene barmit is, es a jelek szerint barminemu komplexitast meg csak egy-ket teruleten (idojaras, navigacio) tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) stevve válasza Dany007 (#45) üzenetére


stevve
nagyúr

"De a Siri képes komplex mondatokat megérteni."

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) Dany007 válasza stevve (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Komoly! ;]
Mondom én, nem hülye ez.
Na jó, ha nem is egész mondatokat, de a mondatban szereplő bizonyos kulcsszavakat megért és össze tudja rakni a kettőt.
Mittomén olyanra gondolok, hogy milyen az időjárás Budapesten. Akkor ebből látja, hogy időjárás érdekel, és hogy Budapesten... Erre rákeres, majd felolvassa az eredményt.

Gondolom egy szakítás után még nem tud megvigasztalni, de egy pár év és az is eljön :D

(#50) Everman válasza #16820480 (#40) üzenetére


Everman
addikt

"de így elég annyit mondani a Sirinek, hogy küldje már át sms-ben, vagy mms-ben. és még fel sem kell hozzá törni a telefont, meg lehet úgy is csinálni 2 perc alatt, hogy az illető nem tud róla."

Még szerencse, hogy ez nem így van.
Tudod iOS alatt nem az SMS és Mail alkalmazásból tudsz beilleszteni attachmentet, hanem csak a dokumentumot létrehozó alkalmazásból, azt meg nem éred el így.
Így maximum a tulaj nevében tudsz vicces SMS-t vagy e-mailt küldeni, de a készüléken tárolt érzékeny doksikhoz nem férsz hozzá, sem a híváslistához, sem a kapott levelekhez. A dolog egyirányú, te létrehozhatsz valamit (hívás, naptárbejegyzés, sms, e-mail), de a tárolt adatokból nem kapsz semmit vissza feloldás nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.