Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Az én S7e telóm a mai napig használatban van. Pörög és gyors. A kijelző már be van égve itt-ott de egyébként hibátlan.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) samu74 válasza jacis (#1) üzenetére


samu74
addikt

Nekem is nagy kedvencem volt az S7,egyik legjobban sikerült széria volt a Samsungtól.
Ja,és megemelem a kalapom a samsung előtt, hogy 4 éves telefonra még egyáltalán add ki valamit.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#3) Taybore


Taybore
aktív tag

Párom S6 Edge-ére is jött tegnap frissítés hasonló mérettel.

(#5) battag válasza jacis (#1) üzenetére


battag
aktív tag

Szintén zenész!

Arról sosem szól senki, hogy igencsak kevesen veszik meg a mobilt a kiadásakor hanem pl. csak két évvel később így a 3-4 éves supportból sem sok marad.
Ha az Androidos gyártók persze a support hosszában is másolnák az Apple-t, akkor ez a hír meg sem jelent volna...

(#6) Noukoum válasza battag (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Vagy “másolják” le jól vagy sehogy. (Bár nem tudom miért másolás a szupport, az “is” szó pedig szintén érdekes mikor hosszú évek óta android funkciókat kap meg az ios.)
A készülékek zöme az új főverzióval rosszabb lesz mint volt, a hibákat javítják 1-2 hónapon belül vagy majd talán a következő főverziónál, ha megkapja. Vagy nem javítják, és vehetsz újat. A rendszer zárt, mókolni nem lehet tehát magadnak nem tudod megoldani a problémát. Visszamenni a régi jól működő verzióra nem lehet, mert vegyél újat. Magyarul erősen véleményes hogy jobb ez mint egyes droidos gyártók szupportja..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) Teo.


Teo.
aktív tag

Na ezért érdemes venni csúcs telót.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#8) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Az én 3 éves S7 Edge-em is működik a mai napig. Király dolog a Samsungtól, hogy foglalkoznak a régebbi készülékekkel is. Respect! Bezzeg az S7-nél újabb P20 Prom júliusi biztonsági frissítésen ragadt. :DDD Vicc ez a cég, az utolsó Huawei készülékem.

(#9) Noukoum válasza tesz-vesz123 (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Rettegsz hogy lenyúlják a macskás videókat, ugye? :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha aSamsung kihozna ujra az S7-et modernebb SoC-val (nem kell gyorsabb, csak takarekosabb, modernebb), de a tobbi alkatreszt valtozatlanul hagyva, uj droidos kiralyt avatnek.

(#11) francz'70 válasza Taybore (#3) üzenetére


francz'70
aktív tag

Nálam szintén a párom S6 Edge+ telójára is jött valami frissítés :Y . Azért így közel öt év után ez dícséretes.

(#12) Bdanyy válasza Noukoum (#6) üzenetére


Bdanyy
addikt

már az s7-nél sem lehet bármeddig visszarakta a korábbi fwt. bár lehet rootolva megoldható az is.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13) Schuler888


Schuler888
senior tag

Probalkozik a samsung a frissitesekkel, de ha a hauaweit nem nyirta volna ki szemelyesn trump, mar csak a 2.ak lennenek, hiaba barmi... ;]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#14) 7Heads Drago válasza tesz-vesz123 (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát mondjuk ez tényleg gyalázat. Már legalább 2 lábát kirúgták az asztalnak amin billegnek és nem frissítenek a piszkok. :Y

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) mbotnd válasza Noukoum (#6) üzenetére


mbotnd
tag

Van, amiben az Apple szoftverfrissítése a jobb, van amiben az Androidos gyártóké. Mondjuk ilyen szűk portfólióval, mint az iPhone paletta, lehet, hogy mindenki tudná tartani a sokéves támogatást.

(#17) Noukoum válasza mbotnd (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Elég rossz érv a felhasználó szempontjából, hiszen őt csak az érdekli hogy az adott telefon milyen szupportot kap.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) grabber


grabber
addikt

Ma ment tönkre e telefonom,ezt a frissítést már nem élhette meg :(

(#19) battag válasza mbotnd (#16) üzenetére


battag
aktív tag

Áruljanak annyi féle típust, amennyit 5 évig támogatni is tudnak.

(#20) hroberto


hroberto
addikt

Első Samsungom volt az S7 edge. Nagyon szerettem.
Igazából engem nem érint a hosszú távú frissítés, mert 1 évnél tovább nem tartom meg a telefonjaim, de legalább az iPhone hívők kicsit lehalkulhatnak frissítés ügyben (is). ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#21) NoEmpty


NoEmpty
csendes tag

Nekem is s7 edgem van, kiválóan működik, és hát a most elérhető felhozatalból kb nem is tudnék méltó utódot választani. Egész magasra tették a mércét ezzel a párossal anno Samsungék.

(#22) Hulkminator


Hulkminator
csendes tag

Sajnos már az s8+ sem kapott új androidot ,mindig csak biztonsági javitásokat . Bőven elbírná az új androidot . Nagyon szegényes ez a 2 év support .

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#23) Hulkminator válasza battag (#19) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Apple-nél nem gond az 5 év support :Y használtam minden féle telot ide-oda váltogatva ,android és iphone között. Valahogy 3-4 év után mindig gyorsabbak maradnak az iphone-ok. Legjobb mindkettőt használni ,de androidnál elég karcsú az a 2 év support,bár ha csak lassulna akkor értelme sincs :W

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#24) doooo válasza Hulkminator (#22) üzenetére


doooo
veterán

Szerencsére az S10 szériától kezdve már 3 főverziót kapnak az új Samsungok. A biztonsági, meg egyéb frissítések meg + 2 év (ahogy most is), szóval Androidos mezőben ez mindenféleképp éllovas támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ujfelhasznal válasza 7Heads Drago (#14) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

P10-em egészen 2017 végéig volt naprakész(értsd: az aktuális havi updatek 30-35 napon belül megjöttek). 2019 elejére (az USA szankciói jópár hónappal később jöttek) már nem is kapott biztonsági frissítést. Pedig ez is csúcstelefon volt, és megvolt mind a négy láb. De legalább az iOS felületéhez hozzászoktattak az EMUI-val.

Pedig még gondolkodtam is S7/S8-on, utólag rengetegszer megbántam, mert pont a hosszabb támogatásban reménykedtem az S7-tel szemben, ha már 1 évvel újabb volt a P10.

(#26) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez mind szép és jó, de tegnap fél év állás után bekapcsoltam a tabletemet és a biztonsági frissítés 2016-os rajta. Márpedig egy tabletet sokkal tovább használ az átlag, mint egy telefont....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) Mishita


Mishita
tag

Nagyszerű dolog ez csak míg az LG G5-öm már vagy két éve nem kap új android verziót az iPhone se-em (gen1) még mindig friss rendszerel működik. Csúcs telefon volt az is meg ez is. Persze jó dolog a biztonsági frissítés csak hát nem ennyit várna az ember hogy egy két buggot ki javítsanak. Ha már veszek egy felső kategóriás telefont akkor legyen már alap hogy legalább négy évig kapok rá fő verzió frissítést. :)) :W

(#28) philoxenia válasza Hulkminator (#23) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért, ha egy telefont öt év múlva még árulnak, ez a minimum.... ;) ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) Narxis válasza grabber (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Béke poraira! :O

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#30) 7Heads Drago válasza Ujfelhasznal (#25) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mit kaptál egy update után? Mert az esetek túlnyomó részében a user semmit se vesz észre, de neki akkor is kell. A lányom is most cserélte a P10et I11re. Ő szerette. A középiskolát ezzel tolta végig. Drága telos osztálytársai ott küzdöttek a konnektorokért. Illetve elkérték tőle, mert az övék éppen le volt merülve. Szervizbe nem kellett vele menni. Az I11 a tabletja miatt lesz neki jó, mivel azon csinál sok mindent.
Amire panaszkodott az utóbbi időben az az akku, de az meg bármely márkában meghalt volna.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) jacis válasza Mishita (#27) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem is kaptál semmi új funkciót csak ugrott egyet a verzió számod hogy elmondhasd hogy Te még mindig kapod ám a frissítést.
Szépen át vagytok verve.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) francz'70 válasza Hulkminator (#23) üzenetére


francz'70
aktív tag

Azért arra kíváncsi lennék, ha iOS-on is úgy dúlna a harc (a nem létező konkurencia között) mint a droidos vonalon, maradna-e 5 év support az iphone-nál?
Tudom egy kicsit morbid a feltételezés :D ....de azért sok mindent megmagyaráz.

(#33) Mishita


Mishita
tag

Így van kaptam egy csomó új funkciót apróbb simításokat. Sok minden meg változott az IOS14-el. Míg az ezzel egy idős felső kategóriás LG G5-öm bent van a fiókba. És pontosan azért mert már új korában is mikro lagokal volt tele a rendszer ami elég zavaró. És ez mellé teljesen be lassult a rendszer. Lehet itt meg magyarázni hogy jaj de jó az új Galaxy S20 csak van egy olyan sejtésem hogy ennek is két év múlva el engedik a kezét akár csak a többinek. Aztán kapsz rá valami teljesen érdektelen biztonsági frissítést ami nagyon jó csak valahogy nem igazán melengeti meg a szívemet. Szeretem az androidos telefonokat is szó se róla de azért így ebben a formában amit te állítasz nem fedi a valóságot. ¯\_(ツ)_/¯

(#34) Ujfelhasznal válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Például hibajavításokat. Ha a mobilon bankolok, fizetek(bár a Simple mindig olyan volt, hogy vagy működött az NFC-s fizetés vagy nem, a sima netes viszont jó volt), akkor igenis elvárom, hogy ne hónapokkal/évekkel azelőtti, adott esetben akár ,,lyukas" rendszer legyen a telefonon. Meg a Huawei is pakolgatott új funkciókat bele, pl. a Live Photot.

A telefon maga jó lett volna, hogy nem péklapát, de ez a támogatottság katasztrófa.

(#35) 7Heads Drago válasza Ujfelhasznal (#34) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A bugokat javítsák ki... csak ugye az a tapasztalat hogy nem igen teszik. Pl a kamera kiadáskor sokszor bugos, aztán javítják, minden kaffa. 1 évesen meg elkezdik rontani. Na nekem ebből van elegem.... a Huaweinél. Persze lehet hogy más droidos gyártónál is ez megy. Pont ez miatt gondolkozom a következő telefonomnál iPhoneban. De az még legalább 1 év, addig még van ideje a gyártóknak változniuk. :P
Erre a "lyukas" rendszerről meg az a véleményem hogy sokan beszélnek róla csak példa nincs rá hogy bármi történt volna. Sokkal fontosabb hogy megbízható appokat használjunk csak. Ugyanez a letöltéseknél. Ez viszont az áruháztól függ és tőlünk.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#36) mbotnd válasza Noukoum (#17) üzenetére


mbotnd
tag

Mi ellen/mellett érveltem? Megállapítottam semlegesen valamit, majd feltételeztem valamit.

[ Szerkesztve ]

(#37) mbotnd válasza battag (#19) üzenetére


mbotnd
tag

Jó lenne, ha lenne ilyen gyártó. A Google Magyarországon nem árul hivatalosan, a OnePlus meg most szélesíti ki a termékpalettát, ami még nem tudjuk, hogy okoz-e bármilyen support fennakadást, késést.

(#38) Juhaszatti válasza Mishita (#33) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"az új Galaxy S20 csak van egy olyan sejtésem hogy ennek is két év múlva el engedik a kezét akár csak a többinek"

Hivatalosan 3 főverziót fog kapni mindegyik Samsung az S10-től kezdve, ami 3 év támogatást jelent, és utána jönnek további 1-2 évig a szerinted érdektelen biztonsági frissítések.
Szóval értem én hogy ez a sejtésed, de a valóság nem ez.

(#39) Mishita


Mishita
tag

Én kettőröl tudtam. Akkor így lassan de biztosan meg lesz az a 4 év (•̀ᴗ•́)و gondolom csak a samsung-nál van ez igy nem mindenkinél 🧐

(#40) sempronnn07


sempronnn07
csendes tag

Pár napja cseréltem le (pontosabban megmarad a vitrinben, vagy internetleállás esetén hot-spot modemnek + a Gear VR). Azért szegény telefonon már éreztem, hogy be-belassult néha, illetve a játékok is lassabbak voltak már rajta, továbbá az akkumulátora is gyengélkedett már.
4 szép évig kiszolgált, minden paraméterében hibátlan telefon volt. 1 éve kerestem újat, hogy mivel tudnék hasonló jót kifogni, de kudarcot vallottam. S10+ lett volna a nyerő, de az akksi miatt nem arra esett a választásom, hanem egy LG-re. Hiányzik azért a Samsung ökoszisztémája.

(#41) Juhaszatti válasza Mishita (#39) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Itt is volt hír, de kikerestem neked: [link]

Igen, ez a Samsungnál van így.

(#42) philoxenia válasza sempronnn07 (#40) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok dologért szerettem a Samut, de volt pár dolog, ami megőrjített az "ökoszisztémájában". Pl tegnap jelszócsere után újra kért hitelesítést, mikor a fiókba újra bejelentkeztem. A Knox megöl, a tárhely nagyon kevés, de csak oda hajlandó szinte mindent tenni.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) ollie válasza Hulkminator (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már rég túl vagyunk az "idővel lassulnak az androidos telefonok" korán, hacsak nem valami gagyit veszel. A csúcs androidos telefonok még 3-4 év után is úgy pörögnek, mint újkorukban. Az iPhone-nal csak csúcskategóriás android telefont szabad összehasonlítani, mert iPhone-ból csak csúcs van. Az SD kártyákat meg el kell felejteni, a legtöbb probléma és lassulás azok miatt van.

***

(#44) sempronnn07 válasza philoxenia (#42) üzenetére


sempronnn07
csendes tag

Szerencsére nem sűrűn változtattam jelszót, a Knoxot azt se tudom, hogy mi (sose kopogtatott nálam), és minden alkalmazást engedett rátenni memóriakártyára, sőt valamelyik frissítés után Samsung memóriakártyára külső alkalmazás nélkül ki tudtam terjeszteni a rendszerméretét, így összesen 96 Gb rendszernnek érzékelve a +64 Gigás kártyát.
Az ujjlenyomatolvasó nem volt annyira pontos, a végefelé már havonta újra kellett szkennelnem, pár napig kifogástalan volt, aztán ilyen brutális arányra romlott.
A gomb nem volt kikopva, mert virtuális gombként használtam.
Ezeken kívül tényleg semmi rossz nem jut róla az eszembe. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) philoxenia válasza sempronnn07 (#44) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Állítólag telefonon megoldották, de tableten sajna nem... :(
Anno még eléggé benne voltam a tutiban... [link] sok Samusssal beszéltem sokat, aztán a legtöbben mást vettek.... ;) ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46) Mishita


Mishita
tag

Nekem a nagy kedvenc az a note7 volt. Szeretem én az android rendszert csak sok gyerek betegsége van még mindig amitől nehezen tudok el tekinteni.Akár csak az Apple féle dolgoktól. :DD

(#47) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Még nem jött meg. Pedig 5* is rányomtam. Gondolom itt is több verzió van...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) joey04 válasza philoxenia (#28) üzenetére


joey04
titán

nem árulják. Discontinued September 10, 2019;

ha valahol még porosodik, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) jbush válasza janeszgol (#10) üzenetére


jbush
tag

Szívemből szóltál, annyi kiegészítéssel, hogy számomra azért jobb lenne egy erősebb SoC bele (az enyém már eléggé döcög sok helyen), de felőlem a szoftver is maradhatna a régi rajta. Nem kedvelem a Samsung márkát, de az S7e az E90 óta a legszeretettebb telefonom. Simán megvenném ma is.

(#50) Ujfelhasznal válasza 7Heads Drago (#35) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

iPhoneok sem bugmentesek, bár nekem mióta megvan az i7+ én nem tapasztaltam (megjegyzem: P10-en sem volt, pedig sokan panaszkodtak az Oreos frissítés után), iOS 14-gyel az akku is mintha jobb lenne.

Nekem sem törték még fel, de számomra akkor is megnyugtatóbb, hogy ki vannak javítva a biztonsági rések, és nehezebb hozzáférnie olyan adatokhoz, amikhez nem kellene.

Mikor tavasszal keresgéltem új telefon után, nagyon gondolkodtam azon, hogy veszek egy Pixelt, csak a szerviz hiányzik itthon. A Nokiák is tetszenek, de valami hülyeségen mindig elcsúsznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.