Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) subaruwrc


subaruwrc
félisten

jól sikerült kezelni a problémát.

(#2) alton1978


alton1978
tag

A peccs pecsének a peccsét peccselik. Majd. Ezután. De, persze ez is jól van így. Jöhet az újabb Intel bukfenc, hátha azt tudják "kezelni".

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#3) warrior93


warrior93
tag

Mióta jönnek a BIOS/UEFI frissítős problémákról a hírek én is félve frissítem.

Ma azon gondolkodtam, hogy felrakjam-e az ASUS laptopra a 2017.10.16-án publikált biost, de úgy voltam vele, hogy ennél lassabb már úgysem lehet. :D
i3-7100U Inside.

Üdv. Woules

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Még valami, amit tudnunk kellene, kedves Intel? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Dtomka válasza subaruwrc (#1) üzenetére


Dtomka
veterán

Mostanában gép újraindítás után frissült a bios. Én egyelőre nem tapasztaltam instabilitási problémát.
Ti igen?

[ Szerkesztve ]

(#6) alton1978 válasza Dtomka (#5) üzenetére


alton1978
tag

Én igen! Egy ideje már instabillá váltam magam is.

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Kereskedelem és marketing diplomával legalább sokaknak lehet biztos állása az Intelnél.

(#8) StevieWonder


StevieWonder
tag

Asrock Z370 Killer SLI
mikor építettem a gépet 1.0 volt a bios

első induláskor automatikusan frissítette netről 1.10 re
megjelent az 1.20 dec végén. Netről már nem tudta magát frissíteni rá, windowsból kellett futtatnom a bios frissítő exe-t.

megjelent most az 1.30
már az utóbbi megoldás sem működik. újraindulás után a nem megy a folyamatábra 0% fölé.
szerencsére a régi bios még rajtamaradt így nem ölte meg a reset.
most már csak USB ről tudtam frissíteni instant flash funkcióval....

1.40 ha megjelenik..sehogy nem fog felmenni :D

[ Szerkesztve ]

(#9) FlashLed


FlashLed
senior tag

Mily meglepő :D

The Mechanic

(#10) Tin


Tin
veterán

szerencsére az asrock nem kapkodja el a z170 ext4 lap frissítését. a legfrisebb bios 1 éves, magát a gépet alig több, mint 1 éve raktam össze. a másfél éves laptopom meg az asus sz.rja telibe.

nem lenne sokkal egyszerűbb az intelnek kiadni a mikrokódot egy autoboot-os tool-al, amivel feltölti a procira? minek kell itt az alaplapgyártókkal szórakozni?

(#11) Ribi válasza Dtomka (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel neked nem a cikkben említett procid van így nem meglepő.

De miért is csodálom, hogy emberek el sem olvassák a cikkeket, csak a cím láttán beírnak valamit.
Meltdownnál is minden harmadik beírás erről szólt...
Google hiába reklámozza magát ennyire, vagy bonyolult beírni a procit a keresőbe? :O

(#12) Gyuri27 válasza AxBattler (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lehet nem a bevételt kéne orrba szájba maximalizálni hanem a supportot. De hát manapság ilyen cég nem nagyon van. Az intel se kivétel.

Azért az milyen jó ha valakinek ezektől a javitásoktól érezhetően lassul a gépe és még néha le is fagy.
Nincs mit tenni. menni kell a bótba és venni másik intelt.
Persze arról semmi hir, hogy a kellemetlenségért némi kompenzáció lenne. Vagy legalább annyi, hogy figyu faszikám. Bocsi. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#13) alevan válasza Gyuri27 (#12) üzenetére


alevan
őstag

Azért egy adatközpontban emiatt szerződéseket bontanak beszállítókkal.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) Dexter83


Dexter83
újonc

Most a szoftver hibák kijavítása után ha valaki gépet vagy használt konfigot venne filmnézésre, írásra milyen chipsetet vagy konfigot ajánlanátok?

(#15) laskr99


laskr99
addikt

H97 Fatal1ty Killerrel nem kell aggódnom, az utolsó bios 2016/7/20-án lett kiadva :D

(#16) Lacok


Lacok
őstag

"A vállalat már dolgozik a javításon, aminek a formája még nem teljesen tisztázott. Elképzelhető, hogy elég lesz az operációs rendszereket frissíteni, de nem kizárt, hogy egy újabb mikrokódot kell kiadni, így a gyártópartnerek megint friss BIOS-okat fognak készíteni."

Némi zavart érzek az Erőben. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) rodrigez


rodrigez
senior tag

Nehezen indul az év az Intelnek, annyi szent. :) És még csak 2 hét telt el.

(#18) #95462144 válasza laskr99 (#15) üzenetére


#95462144
törölt tag

Arra pedig biztosan fog jönni új bios, még ebben a hónapban.

(#19) Silεncε válasza Dexter83 (#14) üzenetére


Silεncε
őstag

Pentium 4...

(#20) Alpi.


Alpi.
addikt

Senkinek nem tűnik úgy, hogy a frissítés nagyobb kockázat, mint az a "kritikus" biztonsági rés ?
Nem látom, mi értelme van bevállalni bármilyen kompromisszummal járó "megoldás"-t egy olyan hibára, ami 1000 éve jelen van és annyira veszélyes, hogy egész eddig nem is tudtunk róla.....
(mindezt, mint magánember értem)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#21) Gyuri27 válasza Alpi. (#20) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van az a mondás, hogy amiről nem tudsz az nem fáj.
Azaz ha az asszony vegyük ezt példának, megkinál mást is a suncijával. Az azért elég nagy baj. Ha nem tudsz róla akkor is. Mert az élet már csak olyan, hogy ebből (is) előbb, utóbb baj lesz.
Szerintem ilyen ez a biztonsági rés is. De persze ez csak szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi nincs megint? Konkrét procilista. Intel az informativitás csúcsán.

@Aventyr : Mi nem tudtunk. Rengeteg okos programozó van, akik rájöhettek, és kihasználhatták - csak nem szóltak senkinek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) Silεncε válasza Alpi. (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

Az a MAXIMUM 2-3%os sebességcsökkenés tényleg olyan k..va nagy kockázat... De nyugodtan ignoráld a frissítéseket, nem az én kártyámról fogják az összes lóvét leszedni meg a jelszavaimat közkincsé tenni :W

(#25) laskr99 válasza Silεncε (#24) üzenetére


laskr99
addikt

Az a 2-3% az újabbakon, de Haswell és társai már több 2 számjegyű lassulás..

(#26) AxBattler válasza Gyuri27 (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs mit tenni. menni kell a bótba és venni másik intelt.
Vagy most már AMD-t. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) PeL


PeL
addikt

Egyre szebb ez a történet. Először a windows update jött ami hazavágta a rendszert, majd egy bios frissítés is tönkre vághatja a gépet. Én meg teszek rá magasról, ha 20 éve jelen vannak a cpu-kban ezután is elférnek. Nem is értem minek kellett ennek ekkora hírverés, ezzel is csak azt érték el (már ha valóban létezik a hiba és nem csak egy marketingfogás az egész hogy jobb piacot teremtsenek majd a következő megjelenő platformoknak) hogy így aztán tényleg minden hülye megpróbálkozik majd a módszerrel akik ezzel foglalkoznak. Mindenesetre valahogy volt egy sejtésem hogy lesznek itt még galibák, de az biztos hogy nem frissítem a rendszeremet ezzel az update-el.

(#28) v.gyuri


v.gyuri
csendes tag

Pl.
Gigabyte ga-z170n-wi-fi - első verziós kiadás, rev 1 - intel i5 6500. Új biossal sípol, mint a fene. Az xmp memóriamód megjavult, de mindenre sípolt terhelés alatt a lap - webböngészés, játék...stb. Nagy nehezen bekussolt a bios sokszori alapbeállításokra való visszaállítás után. F20f bios. Tragédia.

Gigabyte h-110n mini itx verzión cerka g3900t procival az új bios töléletesen megy. F20

Szóval a giga sem bír eltalálni két chipset biosból csak egyet jól.

(#29) Alpi. válasza hcl (#22) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem tudtuk, mert nem okozott gondokat... Ami problémákhoz vezet, az hamar kitudódik. Olyan hibák is nyílvánosságra kerültek nemrég, hogy a proci 16 óra prime után hibázik..

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30) Dtomka válasza Ribi (#11) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem értem miért kell kötekedni, lekezelőnek lenni? :U De miért is csodálom, hogy a legtöbb embert a kötekedés előbb készteti írásra, mint a segítőkészség.

"A vállalat első körben a Haswell, a Broadwell, a Skylake, a Kaby Lake és a Coffee Lake architektúrájú processzorokra koncentrál."

"Az Intel tud a problémáról, amely állításuk szerint a Haswell és a Broadwell architektúrára épülő processzorokat érinti"

És mi van ha a Skylake-t is? Jah, az majd pár nap múlva fog kiderülni :D

A kérdés számomra még mindig az, hogy mióta kirobbantak ezek a hírek, vki otthon találkozott problémákkal?

(#31) Anaren91


Anaren91
senior tag

Csak nekem van olyan érzésem hogy az Intel a teljesítmény végett telibeszrt egy csomó mindent, most meg hogy borul a bili próbálják foltozgatni a procijaikat, csak így már nem tudják tartani az alap orajelet és szétesik a rendszer?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#32) hcl válasza Alpi. (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak a tudatlanok szoktak magabiztosak lenni. Nem okozott -> honnan tudod?

Ha nem vettél észre valamit, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nincs.

@Anaren91 : Így

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) snecy20


snecy20
veterán

Na jó, akkor mikrokód update elnapolva.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) Alpi. válasza PeL (#27) üzenetére


Alpi.
addikt

+1 Kezdtem azt hinni csak én vagyok ilyen "kalandor" típus, hogy bevállalom ! :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#35) Habugi


Habugi
addikt

Most akkor ugorjunk vissza az időben pár napot arra az állapotra, amikor a ~tizenéve fennálló sebezhetőség a kutyát nem érdekelte (azt a rész ugorjuk át h senki nem tudott róla..) és summázzuk mennyivel volt vészesebb és borzasztóbb mint most, amikor az érintettek ~felét vagy a M$ cumiztatta be az oprendszer "frissítéssel" vagy az Intel az új BIOS-okkal, esetleg mindkettő egyszerre (;]), megspékelve azzal, hogy a vizionált rosszakarókat pedig jó eséllyel már nem érdekli.. :DDD

Ekkora blamát és hülyítést, elképesztő.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36) Hg3X


Hg3X
tag

Erre a hírre már annyira szükség volt. Az Intel úgyis mindenféle hibát nélkülözve, tökéletesen működik már évek óta. Ja nem.

Jeff who??

(#37) #38075904 válasza Habugi (#35) üzenetére


#38075904
törölt tag

Hát most az intel gyűlölők végre kiélhetik magukat.

(#38) Tin válasza Habugi (#35) üzenetére


Tin
veterán

de gondolom az neked is megvan, hogy amíg ez a hiba nem volt ismert, addig nem volt ismert a hackerek előtt sem (na jó, kivéve az összes ügynökségek és néhány elit hackercsapatot). most viszont jóskapista hekkergyerek előtt is ismertté vált, tehát az erre épülő adatlopások száma megsokszorozódik.

(#39) Ribi válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tedd hozzá, hogy odaadja a suncit bárkinek aki kéri. Eddig csak a 2 szomszéd tudott róla, de amióta kiderült már az egész város... :U

(#40) emvy válasza PeL (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

> Én meg teszek rá magasról, ha 20 éve jelen vannak a cpu-kban ezután is elférnek.

Analogia: a hazad ajtajan nem mukodott a zar 20 evig, de mostantol az egesz varos tudja, hogy nem mukodik.

while (!sleep) sheep++;

(#41) UnSkilleD válasza laskr99 (#15) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nálam Z87 Extreme4 van normál utolsó bios 2016/4/28, de van béta bios 2017/12/13 dátummal, remélem nem bassza szét a gépet :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#42) oxalisz válasza Dtomka (#5) üzenetére


oxalisz
tag

Jól értem? Egy sima újraindulást követően frissült a BIOS? Ezt én nem tartom valószínűnek.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#43) Silεncε válasza laskr99 (#25) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem valahogy az Ivy i5-ön nem jött még ki ez a kétszámjegyű

Anaren91: pontosan jól látod a helyzetet. Az Intel eddig kihasználta a proci egy olyan tulajdonságát, amivel sikerült előnyhöz jutniuk sebességben, csak most kijött, hogy ez biztonság szempontból annyira nem nyerő. Viszont az órajeleknek ehhez semmi közük.

[ Szerkesztve ]

(#44) sefan67


sefan67
aktív tag

Asus Z97 ProGamer-re utolsó frissítés 2016/03/31 :C
Z97 -re lesz egyáltalán?

(#45) laskr99 válasza UnSkilleD (#41) üzenetére


laskr99
addikt

Itt 2014 az utolsó béta :D

(#46) UnSkilleD válasza laskr99 (#45) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nem is tudom melyik a rosszabb ha nincs egyáltalán vagy van de valami bugos szar és orosz rulett a frissítés

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#47) Dtomka válasza oxalisz (#42) üzenetére


Dtomka
veterán

Fekete képernyő, jött elő angol szöveg már pontosan nem tudom mi volt de ezekre a szavak ~ do not shut pc ... bios updtate, vagy updating.

(#48) Habugi válasza Tin (#38) üzenetére


Habugi
addikt

Kértem h ezt a "nem volt ismert" részt ugorjuk át.. :B

Marha kíváncsian várom az első statisztikákat melyek arról szólnak majd h nevezett két eljárás a hisztikeltés kirobbantása óta mennyivel több vagy kevesebb kárt okozott, nyilván csak jelképesen, mert pontosan sejthető mi lesz majd az eredmény.. :D
Megjegyzem nagyon meglepne ha ilyesmi a jövőben elkészülne..

Eleve egy paradoxon az egész.., egy "biztonsági rés" ami kizárólag azóta lett "biztonsági rés" hogy mesterségesen azzá generálták a felhypeolással. Nyilván nem fért volna bele egyik Winfos Updatejébe sem a megszokott "biztonsági frissítés XY rendszerekhez" címszóval, csendesen, ahogyan az elmúlt 20-25évben.. :U

Egy bohózat az egész.., eddig csak nevettem rajta de láva hogy hová fajul, lassan elkezdek sírni.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49) Ribi válasza Dtomka (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elnézést, hogy helyetted elolvasom a cikket és megnézem milyen procid van, miután te nem teszed ezt meg, csak beírsz láthatóan a cikk értelmezése nélkül. Majd ezt megírtam neked, hogy ne is számíts problémára. De tényleg először kötekedtem...
Mivel egyre inkább ez látszik minden mostani cikkek alatt, hogy csak olvassák a dolgokat de nem értelmezik. Aztán ha valaki véletlen ezt szóváteszi hogy mégiscsak szakmai oldal, nem index fórum, akkor jön a nyafi...

(#50) Gyuri27 válasza Ribi (#39) üzenetére


Gyuri27
félisten

Koma nem mindegy, hogy a 2 szomszéd heti hatszor vagy most minden nap más? Ha meg a két szomszéd tudta valószínüleg tudták mások is. De akárhogy is nézzük az asszony egy cáde. Mindegy hogy eggyel százszor vagy százzal egyszer. :DDD

Habugi: szerintem az amd-s szabadkömüvesek állnak az egész mögött. Vagy az afgán kecskepásztorok titkos ligája. Illumináti konfirmed. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.